bugün

el dorado dlcsini merak ettiğim oyundur. kendi ülkenizi kendi bayrağınızı kendi yönetim şeklinizi ve dininizi kendiniz seçebiliyormuşsunuz. ne kadar da güzel. saygılar.
fazla detayı olan oyundur. strateji severlerin kesinlikle denemesi gereken oyundur.
türkiyedeki çoğu kişi kendini arap zannettiğinden, arabistan'ı seçmektedir, oyuna başlamak için. içler acısı bir durum.
herhangi bir türk devleti alınıp orta asya'dan anadolu'ya kadar türk birliğinin kurulması mümkün olan oyun.
steam sitesinde cadılar bayramı indirimi olarak 2 kasıma kadar ederi 10 euro'ya indirilmiş oyun.
tüm dlclerine sahip olduğum müthiş oyundur. orta halli bir devlet ile iyi şeyler başarırken küçük bir devletle yardırmayı başaramadım hiç. youtube kanallarında denk geldiğim videolarda adamlar karamanla bile avrupanın tamamını almış durumda. bunun sırrını çözmek isterdim. yardımcı olmak isteyen arkadaşlarının fikirlerini beklemekteyim.
"üstad bize dört çay" işareti yaparak "tek milet tek vatan tek bayrak tek devlet" mottosuyla yola çıktığım oyundur. yalnız bir şeyi söylemeden geçemeyeceğim. burada gerçekçiliğinden dolayı oyunu yapanları tebrik etmek istiyorum. muasır medeniyetler seviyesini hedeflemiş aydınlık bir ülke olarak ortadoğu cahilliği ve bataklığıyla savaşırken bir anda güneydoğu anadolu bölgesi ayaklanıyor ve özerklik ilan ediyor.

bu da şu anki harita:
görsel
isyan eden Akkoyunlu değilmidir ? oynamayı bilemyenler,n ortadoğu bataklığı dedği oyunda ,Doğudan batıya giden ticaret merkezlerini ele geçirip Mısır,Suriye ,Süveyş ,Aden körfezi ,Kırımı alıp ciddi gelir elde edilen oyundur.

Belli bir zamandan sonra tek düzeye bağşayan oyundur. Bina yap, teknoloji geliştiri asimile et ,savaş ,feith ,isyan bastır .. Sürekli bu döngüde giden oyundur. kaliteli oyundur. Osmanlı iel oynadıktan sonra Fransa denemişliğim vardır. Daha da gram oynaam isteği gelmeyen oyundur.

Bu arada Memlükleri bitirene kadar Avrupa da Holy Roman aldı yürüdü ,götü kalktı. Yavuz Selime saygım arttı.
Orta asya ile anadoluyu zamanında bağlayıp türk birliği kurduğum oyun.
bir türlü öğrenemediğim oyun.arkadaş birine savaş açınca hepsi giriyor.hani biri kıvılcım yaksa da girsek şuna diye bekliyorlar.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.