1. 1.
  Hint Okyanusu, Hindistan, Afrika ve Okyanusya tarafından çevrilen, dünyanın üçüncü büyük okyanusudur. -yani dünyanın en küçük okyanusudur-

  Dünya'nın %20'sini kapsar. Afrika'dan Avustralya'ya kadar okyanusun genişliği 10.000 kilometre kadardır. Bu alanda yaklaşık olarak 73.566.000 km² yer kaplar.Portekizli'ler tarafından ümit burnu'nun geçilmesiyle bulunmuştur.
  ... shalamar
 2. 2.
  (bkz: bombay)
  ... vernon sullivan
 3. 3.
  BAHR-i AHDAR.
  ... sulh
 4. 16777214.
  Okyanus içerisindeki ada ülkeler Madagaskar, Komor Adaları, Seyşeller, Maldivler, Mauritius, Sri Lanka ve Endonezya'dır. Asya ve Afrika arasında önemli bir geçiş yolu niteliğinde olması nedeniyle ülkeler arasında anlaşmazlıklar çıkmaktadır. Bağlantı bölgesi Hindistan'ın kuzeyinde kıta sahanlığından çıkarak güneye doğru ilerleyen bir sap ve iki koldan oluşan ters bir Y şeklindeki Orta Hint Okyanusu Sırtı'dır. Doğu, batı ve güney havzaları bu sırtlar yüzünden bir kez daha bölünmüştür. Kıta sahanlığı ortalama olarak 200 km genişliğe kadar uzanır. Bunun yanı sıra Avustralya'nın batı kıyılarında 1000 km'ye kadar çıkmaktadır. Ortalama derinlik 3.890 metredir. En derin nokta Java çukurunda deniz seviyesinin yaklaşık 7.450 m altındadır. 50° güney enleminin kuzey bölümü %86 oranında pelajit çökeltilerle; diğer %14'lük bölüm ise toprak tortularıyla kaplanmıştır. Bu enlemin altında kalan bölgeler ise daha çok buzul alanlardır. IHO (International Hydrographic Organisation) 2000'de aldığı bir kararla Hint Okyanusu'nun bir bölümünde beşinci bir okyanusun daha sınırlarını belirledi. Bu yeni okyanus Antarktika kıyılarından 60° güney enlemine kadar uzanıyor. (Bkz: Güney Okyanusu)
  1 ... turkmen balasi
 5. 16777215.
  https://www.youtube.com/watch?v=2h4xbUnsjnY+

  hint okyanusu'nu böyle bilmezdim. hep naif bir okyanus sanırdım. ah bu ben.
  2 ... the outsider
 6. 0.
  Ölüm tehlikesi atlattığım okyanus. Yüzme bildiğini iddia eden akıllı arkadaşımla gelgit sürecinde bir kıyıda yüzüyorduk, su gittikçe alçalıyordu, bu meğerse ayağı yere değmediği zaman panikliyormuş. su bir noktada birden derinleşti, bu çırpınmaya başladı, yanına gittim beni de çekmeye başladı aşağı. Baktım gidiyoruz, suratına bi tane çaktım dursun diye, hafif sersemleyip bıraktı omzumu, beni tekrar tutmadan yakasından tutup ayağının bastığı yere çektim, öylece kurtulduk. Hayatımda Nabzımın o kadar yükseldiğini hiç hatırlamıyorum.
  2 ... utraya mokri
 7. 1.
  vidyoyu izlemedim fakat şu aylarda doğudan gelen rüzgarlar dolayısıyla gemiler baş kıç yaparak seyrediyor olmalı zaman zaman güney doğudan gelen rüzgarlar da hafif yalpalara sebep oluyor olabilir. şundan 2 ay once cayır cayır sert güney güneydoğu(kıblekeşişleme) rüzgarlarıyla fena sallamıştı...
  ... drakigns