1. 1.
  zamanında rusların amerika'ya 7 milyon dolara sattığı toprak parçası.
  7 ... zibidi
 2. 2.
  Başkenti jueanu'dur.
  3 -1 ... irishstorm
 3. 3.
  özellikle sinemalarda gördüğümüz bir dondurma markası.*
  1 ... monolith
 4. 4.
  amerika kartalı, ayısı ve en önemlisi somon balığı ile tanınan, doğasıyla insanı büyüleyen bir amerika eyaleti.
  gencecik, körpecik türk gencleri work&travel adı altında alaskaya gidip havyar fabrikalarında ırgatlık yaparlar yaz aylarında(tabi bunun karsılığını fazlasıyla alıp dolar zengini olarak dönerler ülkelerine).
  5 ... recepx
 5. 5.
  work&travel ile gidenlerin ya parasız yada olar zengını olarak donduklerı ordan gelen arkadaşlarında balıktan tiksinerek bahsettıklerı guzide bır amerıkan memleketıdır. Çok soğuk ve ıssız olduğu soylenmektedir. Issızdır cunku herkes barlarda discolarda içip eglenmektedir.
  2 ... frost
 6. 6.
  1700 lü yıllarda sibirya nın yerli halkının doğuda büyük bir kara parçası oldugunu söylemesi üzerine araştırılan; 1728 de danimarkalı denizci vitus bering in önderliğinde ruslar tarafından rusya dan ayrı bir kara parçası oldugu anlaşılarak keşfedilen şimdiki amerikan eyaleti. 18 yüzyılın ortalarından itibaren kürk ticaretinin kaynağı olmuştur. alaska ya yerleşen ilk avrupalılar 1784 yılında ruslar olmuştur. 19. yy da kürk ticareti nedeni ile batılı devletler arasında büyük bir mücadele alanı olmuş; bu sebeple ruslar eskimoları katletmiştir. rusya nın kırım savaşı sonrası içine düştüğü politik ve ekonomik zorluklar nedeni ile amerika ya 1867 yılında satılmıştır. yüzölçümü 1,530,700 kilometrekaredir. resmi olarak da 3 ocak 1959 tarihinde amerika nın 49. eyaleti olmuştur. nüfusu yaklaşık 500 bindir. altın ve bakır yataklarından sonra 1957 de önemli miktarda petrol bulunmuştur.
  3 ... balsikeste baysungur
 7. 7.
  gizli hedef oyununda kamçatkaya saldırılmak için kullanılan yer.
  3 ... puldüşü
 8. 8.
  bob ross'a göre dağları sevmeyen insanların yaşamak istemeyeceği yer. ormanları dünyanın en güzel ormanlarındandır.
  4 -1 ... çakan adam
 9. 9.
  25 kişi yaşıyormuş burda.
  2 -2 ... eskisevgili
 10. 10.
  askerde yedigim pizzaya verilen ad.'*'
  1 ... littleworm