bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    türk müziğinde bir makam. Neva makamı basit makamlardan olup, Durağı Dügah perdesidir. Seyri inici çıkıcı olan makamın dizisi ise Yerinde uşşak dörtlüsüne, Neva perdesinde bir rast beşlisinin eklenmesiyle meydana gelir. Güçlüsü aynı adı taşıyan perdenin adı Neva'dır. Rast perdesiyle yeden alır. Donanımları ise Si bemol ve fadiyezdir. Makamın Özelliği: Neva makamı parlak bir makam değildir. Genişleme seslerinin fazlaca kullanılmadığı bu makamda, inici seyir yapılırken Fa bakiyye diyez (Evc) perdesi, bekar hale getirilerek Acem perdesi haline gelir. Neva üzerinde bu şekilde inici bir Bûselik Beşlisi meydana gelmiş olur.
    8 ... juansebastianveron
  2. 2.
    taksim'de lıkır lıkır içilebilesi bir mekan.
    ... sally
  3. 3.
    ılgın olut'un biyografik özellik taşıyan kitabı...Okunması şiddetle tavsiye olunur
    (bkz: bir kitap okudum hayatım değişti)
    5 -1 ... alem
  4. 4.
    güzel bir kız ismi..
    4 ... atan alir spor
  5. 5.
    (bkz: nevada)
    ... atan alir spor
  6. 6.
    bir dönem Karavan eşrafının çokça takıldığı taksim deki güzel mekan. Bu eşraf birbirlerine "susssss" işaretleriyle durumu örtbas ederlerdi.

(bkz: kendimden biliyorum)
    ... blindguardian
  7. 7.
    istiklal caddesinde, bir dönem ucuz biraları sayesinde çok iyi iş yapan mekan
    ... celibon
  8. 8.
    türk musikisinde re perdesine denk gelen yani dügah perdesine verilen isim. ayrıca çok hoş bir kız ismi.
    2 ... tosun burada da hizmetinizde
  9. 9.
    okurken sık aralıklarla yazarına küfür edeceğiniz başarılı kitap, roman görünümlü otobiyografi.
    özellikle erkeklerin okurken özeleştiri yapacakları kesin. bu can yakabilir. çünkü insan bencilliğinin* bu yönünü* gösteren bir şey olmazsa görmek çok zordur ve bu kitap bizi tam olarak o bencilliğin en karanlık yerine gömüyor. o karanlıkta kaybolmak bile olası. ama o siyah örtüyü üzerinden atanlar, daha iyi insanlar oluyorlar.

ve son olarak;
    keşke o olanlar yaşanmasaydı da bizde bu kitaptan mahrum kalsaydık.
    4 ... amoresperros
  10. 10.
    cerrahpaşa tıp fakültesi ve boğaziçi'nin uçaksavar yurt ortamını ve arkadaşlıkları çok hüzünlü bir aşk hikayesi ile birlikte kanımca çok güzel anlatan ılgın olut romanı.

ilgın olut, 1969 yılında izmir'de doğdu. bornova anadolu lisesi'ni bitirdikten sonra, cerrahpaşa ingilizce tıp fakültesi'nden mezun oldu. hacettepe üniversitesi tıp fakültesi'nde infeksiyon hastalıkları ve klinik maikrobiyoloji ihtisası yaptı. halen izmir'de bir eğitim hastanesinde çalışmaktadır ve roman projelerine devam etmektedir. 2001 yılında yüzleri arayan adam isimli bir romanı daha yayınlanmıştır...
    2 ... wolfgang