1. 1.
  başkenti viyana olan, 1955'te birleşmiş milletler'e, 1956'da ise avrupa konseyine katılmış, almanya, çek cumhuriyeti, macaristan, slovenya, italya, isviçre ve liechtenstein arasında kalmış avrupa ülkesi. para birimi olarak avusturya şilini kullanılır.
  1 -1 ... elendil
 2. 2.
  2002 dünya kupasına gitmek için baraj maçı oynadığımız ve viyana da okan buruk un tek golüyle galip geldiğimiz daha sonra istanbulda 5-0 gibi net bir skorla galip ettiğimiz ve viyana 60 bin kişilik stadın 20 binlik kısmını oradaki gurbetçiler in doldurduğu,türkiyeyi avrupa birliğine istmeyen ve ülkelerinde yaşayan türklere ayrıcalıklı davranan bayaga bi kuşatmaya çalıştığımız başkenti ile meşhur,güzel klasik müzik ve ünlü bestecileri ile dünya çapında tanınan ülke...
  2 ... pink floyd
 3. 3.
  baskenti hayatimda gördügüm en güzel baskent olan ülke.**
  6 ... aftermath
 4. 4.
  para birimi euro'dur.
  1 ... aftermath
 5. 5.
  (bkz: heil hitler)
  (bkz: hi hitler)
  (bkz: hay hitler)
  2 ... aftermath
 6. 6.
  http://tr.wikipedia.org/wiki/Resim:Au-map.png
  ... stone
 7. 7.
  Avusturalya ile devamlı karıştırılan.Almanyanın yanındaki ülkedir.
  2 ... bal
 8. 8.
  avrupa'da yaşayan türklerin en yoğun olduğu üçüncü avrupa ülkesi...
  1 ... darkness nights
 9. 9.
  1995'de avrupa birligine giren, kücük ama zengin ülke.
  2 -1 ... alchemist
 10. 10.
  bütün olumsuz elestirilere ragmen, yasam kalitesi, sistemi, düzeni ve hak-hukuk konularinda türkiye'den cok daha fazla yasanilasi ülkedir.

  ezik insanlarin nedense tükürükten nem kaptiklari ve bundan dolayida haksiz yere elestirdigi ülkedir, hatalari yokmudur ? vardir ancak minimum seviyesindedir, cünkü ayni sartlar türkiye'de olsa kesin olan bir sey vardir, biz tüm bu yabancilarin sorunlarina karsi avusturyalilar kadar sabirli olamazdik.

  entegrasyon sorunu, din sorunu, din sorunu olmayanlarin ya da olanlarin dil sorunu, sagi eksikligi, sistemi kabul etmemeleri/edememeleri gibi seyleri hepsi olmasa bile geneli diger ülkelere göre daha az tekiyle karsilamaktadirlar.
  3 -1 ... alchemist