• bir gerçek.

evet gerek marmaray, gerek avrasya tüneli bu dakikadan sonra hem fetöcüdür, hem cehapelidir.
    çünkü sayın başkanımızı yalancı çıkarmak için elinden geleni yaptılar.

bakınız
    http://video.uludagsozluk.com/v/marmaray-ve-avrasya-tünelinin-fetöcü-chp-li-olması-175195/

ne diyor asrın liderimiz;
    "dışarıdaki iklim şartlarından etkilenmeden kesintisiz ulaşım mümkün"

bunu avrasya tüneli için söylemiş.

ama bir sene sonra avrasya tüneli ve marmaray'ın yaptıklarına bakın.

avrasya tüneli;

marmaray;

görüldüğü üzre bunların hepsi, fetö'nün, fayiz lobisinin, dış güşlerin, bizi kıskanan almanya'nın ve cehapenin oyunları.
    reisimize resmen komplo kurmuşlar.

işte bu yüzden erduvan'a daha çok sahip çıkmalı, sandıkları eved ile patlatmalıyız.
    tengir budun
    772 - 1 saat önce
    ... :)10 :(1
  • Mercedes… 280 bin kişi çalışıyor, bunların 14 bini tasarımcı, yıllık cirosu 100 milyar euro, yılda 2.5 milyon otomobil üretiyor, sadece Stuttgart'taki fabrikasından her 35 saniyede bir otomobil çıkıyor.

*

BMW… 108 bin kişi çalışıyor, yıllık cirosu 65 milyar euro, yılda 1 milyon 600 binden fazla otomobil üretiyor, Rusya'dan Meksika'ya 14 ülkede fabrikası var, aynı zamanda Rolls-Royce ve Mini'nin de sahibi.

*

Volkswagen… 625 bin kişi çalışıyor, yıllık cirosu 105 milyar euro, geçen yıl 10 milyon 300 bin otomobil sattı, dünyanın en çok otomobil üreten şirketi oldu. Volkswagen çatısı altında, Volkswagen markasının yanısıra, Audi, Porsche, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Skoda ve Scania üretiliyor. Alman otomotiv sanayi, araştırma-geliştirme'ye her yıl 16 milyar euro döküyor, ar-ge'ye bütçe ayırma rekoru Volkswagen'e ait, her yıl tek başına 6 milyar euro harcıyor.

*

Audi… Volkswagen bünyesinde yılda bir milyon otomobil üretiyor, 85 bin kişi çalışıyor, yılda 55 milyar euro ciro yapıyor.

*

Porsche… Volkswagen bünyesinde yılda 21 milyar euro ciro yapıyor, 24 bin kişi çalışıyor.

*

Skoda… Volkswagen bünyesinde yılda 10 milyar euro ciro yapıyor, 28 bin kişi çalışıyor.

*

Scania… Volkwagen bünyesinde yılda 35 milyar euro ciro yapıyor, 44 bin kişi çalışıyor.

*

Opel… Fransız Peugeot tarafından satın alındı ama, Almanya'daki fabrikalarında 35 bin kişi çalışıyor, 12 milyar euro ciro yapıyor.

*

Ford Almanya… 28 bin kişi çalışıyor, 20 milyar euro ciro yapıyor.

*

MAN… Volkwagen bünyesinde 15 milyar euro ciro yapıyor, 53 bin kişi çalışıyor.

*

Iveco-Magirus… 2 bin kişi çalışıyor, 1.5 milyar euro ciro yapıyor.

*

Bu Almanya'da…
    11 bin makam otomobili var.
    Bizim Türkiye'de…
    35 bin makam otomobili var.

*

Ne demişti asrın liderimiz?
    “Hasbelkader zengin olan Almanya kendine çeki düzen vermeli” demişti.

*

Ne almışlar Tbmm başkanı ismail Kahraman'a?
    Maybach S600.
    Mercedes'in uzay mekiği.
    Lüksün nirvanası.

*

Kıçında giyecek donu olmayan sayın ahalimizi hasbelkader tebrik ederim.

En güzel yılmaz Özdil açıklamıştır. Okuyun derim
    sweet pyschopath
    1486 - 2 saat önce
    ... :)7 :(0
  • 20 yıllık gerçek dostlar bile kazıkçı çıkabiliyorken sanaldan biriyle biraraya gelmek güvenilir bir eylem olmayabilir. her insana güvenenler tarafından uygulanır genelde. hayatımda sadece couchsurfing üzerinden hemcinslerimle gerçekleştirdim fakat karşı cinsle denemememe rağmen kazık yemişliğim var, denesem neler olurdu bilmiyorum ve couchsurfing haricinde başka bir siteden tanıştığım 6 senelik dertlerime ortak olan bir hemcinsim daha var, kötü gün dostu dediğimizden, sadece karşı cins için düşüncelerim olumsuz yönde. mesele böbrek değil buluşmayı ileriye götürüp evlenenler de var, bunlara da tencere kapak ilişkisi deniyor genelde zira evlendikten yıllar sonra karısını satan da var, doğrayıp katleden de var, adamı göt gibi ortada bırakan kadınlar da var, insanların yarım mutluluklar yaşamasına sebep olur zira ne kadar tanıyabilirsin ki? bunun haber sitelerinde yer alanlarının haricinde canlı şahit olduğum örnekleri de var. internetten arkadaş toplayıp sırf kavga için buluşanlar da var, buluştuktan sonra dolandırılanlar da var, kaçırılanlar var, başına bela alanları var, yani var da var, en azından güven problemi olan insanlara göre değil. iyi yönleri yok mu? vardır tabii, iyi insanlara denk geldiğiniz sürece neden olmasın. biri'nden kasıt da karşı cinsse günümüz ilişkilerinin çoğu internette başlayıp pek azı da evliliğe gittiği için günümüz insanlarına normal gelebilir ama sanal aşkları veya arkadaşlıkları sevmediğim için bana uygun değildi, iş evliliğe gitse bozulurdu zira çocuklarıma ''babanızla internette tanıştık'' diyemezdim bu benim için bir utanç kaynağı olurdu çünkü o kadar geniş değilim, sevdiğim adamla gerçek bir hikayemiz olması lâzımdı, oldu. fakat yeni insanlar tanımak isteyenler için; arkadaşlık yönünden, şansınız varsa ve uzun süreden beri de konuşuyorsanız pek de korkulacak bir durum değil alt tarafı dışarıda bi kahve içersin, iki muhabbet eder dönersin.
    themis portia
    3438 - 3 saat önce
    ... :)27 :(8
  • bilimi toptan reddeden tuhaf bir tip.
    senin kullandığın elektrik, internet yahut teknolojik âletler semâdan vahiyle mi indi sanıyorsun?
    adam bilim insanları kandırıyor diye ötüp duruyor. bu kadar da yobazlık olmaz. tamam dünyâ düzmüş anladık.
    hayallerden hayatlar
    3742 - 4 saat önce
    ... :)17 :(3
  • küçücük beyniyle her şeyin ifade özgürlüğü kapsamına girdiğini düşünen bir trollün mesnetsiz iddiasıdır. bir gün başınız belaya girer demedi demeyin.
    nadia nadia
    4358 - 5 saat önce
    ... :)14 :(3
  • https://m.uludagsozluk.com/e/35939176/

Empati yapabilen bir insan böyle direkt yaftalamaz ama. Yazık değil mi insanlar okuyor bu entryleri. Düşünmeden yazıveriyorsunuz.

yıllar önce, çok iyi bir doktor olan psikaytrımın tavsiyesiyle 2 yıl ben de kullandım bu ilaçlardan. Depresyonun getirisi başka semptomlarda ortaya çıktı tabi. Hayattan kopma noktasına gelmiştim ve ilaçla tedaviye mecbur kalmıştık.

Tedavim sürecinde Doktorumun Dediklerine harfiyyen uydum. Deniz kenarında yaşıyordum, her gün sahilde en az bir saat yürüyeceksin, vücudun güneş ışığı görecek dedi yürüdüm, güneşle samimi olmaya çalıştım. Çünkü güneş ışığı ilaçlarımın dopamini salgılamasına yardım edecekti.

Yataktan çıkamıyordum moralsizlikten ama çıktım ben her gün evden. Dinledim onu. Yüzeceksin dedi yüzdüm. Kilo sorunum vardı yüzerek üç ayda 12 kilo verdim o zamanlar. Yaşamak istemiyordum ama dinledim doktorumu. Sıktım dişimi. 2 yıl sonra iyi olduğuma karar verdik, ilaçlarımı bırakmayı hem ben istedim hem doktorum. Kademeli olarak birkaç haftada bıraktım ilaçlarımı.

Bakın kendinizi dertlerinizin bağrına salmamalısınız. Keşke ilaç kullanmak zorunda kalmasak. Hep pozitif ve mutlu olabilsek. Sorunlarımıza çözümler bulabilsek ve bunalıma girmesek. Ama bazen bunu başaramıyoruz. ilaçlar kimyasal içerikli şeyler, yan etkileri elbette var ama bazen tedavi amaçlı kullanmak şart oluyor, telkinle iyileşemiyor insan.

ilaç kullanması gereken insanlar ilaçlarını Doktor gözetiminde kullanmalı, doktor gözetiminde birakmalıdır. Kendi kafanıza göre yapmayın sakın bunu.

iyileşirsiniz üzülmeyin. Benim de çok zor yıllarım oldu ama geçmişte kaldı hepsi. Geçiyor, umutlu ve sabırlı olun. Hasta veya depresyonda olmak acizlik değildir, insanlık halidir. ilaç kullanmak ise hiç değildir, o da insanlık halidir, daha basit nasıl anlatılır ki bu?
    psikanalist
    5699 - 6 saat önce
    ... :)22 :(5
  • insanlıktan nasip almamış öğretmendir.
    form dağıtıyorsun ya hani, herkesin anasını babasını mesleğini öğreniyorsun. maaşına kadar öğreniyorsun. sanki dünyada hiç annesi babası olmayan insan yok, herkes doktor avukat mühendis sanki, sanki türkiye'de yaşamıyoruz gibi sınıfın ortasında rencide et yavruları.
    siiregazele
    6321 - 7 saat önce
    ... :)23 :(0
  • önünde saygı ile eğilirim sayın sinan küfeoğlu... •kendisine sen finlandiya dan maaş alıyorsun ne diye türkiye'nin çıkarlarını savunuyorsun ? bu hiç profesyonelce değil.diyen fransız temsilciye ben profesyonel değil türk'üm. diyor...milliyetçilik budur işte.
    •komik olan avrupa 2050 ve 2100 yıllarının projelerini araştırırken bizimkiler 6 ay sonranın telaşına düşüyor bizler akşam ne yemek yapacağımızı düşünelim harika gerçekten yol yapmaya devam edelim biz ahh istanbul'umu yine sel aldı biz bunlarla uğraşıyoruz...
    •aklıma bir komik istatiksel bilgiyi getirdi dünyanın en mutsuz üniversite öğrencileri diye istatiksel bir araştırma yapılmış dünya üzerindeki üniversitelere;
    türkiye...
    dünyanın en mutsuz üniversite öğrencilerine sahip.bu gurur bence bizim.
    canım ülkem mesele sadece araştırmak
    mesele sadece öğrenmek
    mesele sadece okumak yahu...
    çünkü adamlar okuyor ve araştırıyor.her neyse amaan boşver kim uğraşacak değil mi ? lan biz avrupa ya konferansa gitsek ülkeyi gezer instagrama atarız sonra toplantıyı unutur geri geliriz.
    •••https://www.youtube.com/watch?v=Wk2sPStdWLE••• +
    kitap adam
    6944 - 8 saat önce
    ... :)24 :(1
  • rick

37.
  • insanların damarına basarak var olmaya çalışan basit bir piyon. Tez zamanda silik yemesi dileği ile.

Bütün gün Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ile dalga geçiyor ama ne hikmetse silik yemiyor. Özgür düşünce adı altında nefretini kusuyor. Hiç siklemeyen ben bile bu ne amk moduna girdim artık.
    tibb
    8097 - 9 saat önce
    ... :)15 :(7
  • Avrasya tüneli konuşmasında;
    "Dışarıdaki ıklim şartlarından etkilenmeden kesintisiz ulaşım mümkün"

Aynen böyle demiş.
    Valla dinleyin bak.

Abi seni müteahhitler kandırmış resmen.
    Bildiğin yemişler seni.

Ulan ne güldüm ya.

Sen allah'ın iklim şartlarına laf edersen böyle rezil olursun işte.
    tengir budun
    8678 - 10 saat önce
    ... :)15 :(1