• ensest başlıklara engel olmayan uludağ sözlük eğer bu saçmalıklara müdahale etmezse üyeliğimi sileceğim, bundan rahatsız tüm arkadaşlara da bunu öneririm. diğer yandan nefret söylemleri içeren, ırkçı başlıklara da sözlüğün müdahalesi olmuyor.
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/1538226/ +
  • sanki çocukluk aşkına ithaf edilmiş minik bir şarkı. bir de zeki müren’in bir radyo programında söylediği bir versiyonu vardır ki, muhteşemdir. insanı yıldızların üstüne çıkarır.

“yanmam gönlüm, yansa da.
    ecel beni ansa da.
    gözlerim kapansa da.
    yıldızların altında.

mavi nurdan bir ırmak,
    gölgede bir salıncak.
    bir de ikimiz kalsak,
    yıldızların altında.”
  • ilahiyatçı ihsan şenocak ın, bir cemaat toplantısında kendisini dinleyenlere söylediği iddia edilen ifadesi.

https://tr.sputniknews.co...hsan-senocak-kadin-fetva/

twitter da da tt olmuş söyledikleri yüzünden ve kimin müslüman olup olmadığına karar verenlerce savunuluyor söyledikleri. sadece müslümanlara söylemiş, biz niye üstümüze alınıyormuşuZ. böyle savunuluyor. e bu savunma şekli daha büyük ayıp değil mi?

bu kafayla biz daha çooook 15 temmuz yaşarız. fetö gider başkası gelir, allahla kandıranlar, kandırılanlar bitmedikçe.
  • Valla işin hep erkek kısmıni ele alıyorsunuz (uuu benden beklenmeyen hareketler bunlar) bir de madalyonun diger yüzu var:
    Genc Kadınlar bu adamın "genc kadın zaafı'nı kullaniyorlar.
    demiyorum ki mali haklı,
    lâkin karşılıklı birliktelik yaşanmiş bir ilişkide de söz hakkı var diye düşünüyorum.

Şovmenliğini falan hiç değinmiyorum, ben sadece işin "insan" tarafındayım.
    En nihayetinde bu adam, genç kadınlara silah dayamıyor , zorla yaptırımda yok, çapkın ve doyumsuz olduğunu da biliyorlar (bkz: kadınların piç erkeği efendi erkeğe çevirebilirim hırsı).

Adam bütün kazandığı parayı nafakaya yatırdığını söylemişti biara.
    Dolayisiyla, bu herifle birlikte olupta ağlayan sızlayan kadinlari samimi bulamıyorum ya.
    Özür dilerim, "kadındır, dayanışma yap dempa" diyorum ama elimde kalıyor tuttuğum yerleriniz.

Sorun bende degil sizde.
  • Temelde ikiye ayrilan sistemdir: college ve university. College lar biraz bizdeki meslek yuksek okullarina benzer, lise ortalamaniz veya sat puaniniz universiteye girecek kadar iyi degilse once burdan baslarsiniz. Gideceginiz college in kalitesi gideceginiz universitenin kalitesini belirler. Genelde ogrenciler 2 yil college da temel bilim derslerini alip, universiteye esas bolumlerine gecerler. O noktada alanlarini da secmis olurlar.

Gideceginiz eyalete gore universitelerin admission requirementlarida degisiklik gosterir. Populasyonu dusuk olan eyaletler gereklilikleri ogrenciler gelsin diye asagi indirirken. High demand deki eyaletler yuksek akademik gereklilikler isterler.

pahalidir efendim, cok pahali. eger super bir not ortalamasi ve extracurricular activities olarak tanimlanan okul disinda yaptiginiz hatiri sayilir bi etkinliginiz yok ise, bildigim kadariyla burs alma olasiliginiz sifira yakindir.

ote yandan paraniz varsa ve/veya orda size kalacak yer ve/veya is verecek bir akraba ve/veya yakininiz yok ise cok cok cok iyi bir universitede olmasa dahil okuyabileceginiz bir ulkedir.

egitimi ogrenci odaklidir. orda da amfi dersleri var ama o dersler dahi ogrenci odakli olarak yapiliyor. benim gozlemim bu yondeydi en azindan.

Ayrintili bilgi icin mesaj atiniz efem.
  • çay koydum,seninle uyuma ihtimaline,

uyurken gözü kapalı sevişebilme saatlerine,

''bana müsaade var mı? uykuya devam etmeme,kollarında göğsünde kokunu içime afyon çekmişçesine.''

yazmak isteyip de tenine değememenin susamışlığını,

hasat zamanı üzümlerinin ilk şıra degüstratörü tarif eder mi? kasıklarımın ağrısını?

sana dokunma permütasyonlarımın işlemlerine,

bir duble rakı içirsem de, sarhoşken formülünü calsam mı?

yoksa ates böceğinin uçma hızı kare köküne, rüşvet mi yedirsem?

yavuz sultan selim. fatih köprüsünden geçerken verecek seni bana,

ruhunun geceliğini soymak kaldıysa bana,

uzanmak istiyorum saatlerce yanında,

bir o yanında, bir şu yanında konmak gülücük olacak, dudağının içe bakan yamacında.

''şiiren'' ( muzi-p ce )
  • varsayalım ki ateizm derneğinin yetkili bir çalışanı gidip kadının tekine dernek içinde tecavüze kalkışıyor.

mekan ateizm derneği
    yapan o derneğin yetkili bir çalışanı
    kadın o derneğe giden bir birey

hmm bir düşüneyim

iyisi mi yaşanan bu olayı torununun ısrarıyla gittiği mcdonalds'da patates kızartması yiyen bağkur emeklisi amcaya yıkalım.

arkadaş muhafazakar medyadan bahsetmiş. bahsettiğin muhafazakar medya ve dalkavukluk ettikleri parti kadar islamiyet'e kimse zarar vermemiştir. örnekleriyle beraber belirtmeye gerek yok, 13 senedir göz önünde yaşanıyor hepsi.

kuran'ın herhangi bir yerinde kuran kursuna giden çocukların falaka ve kemerle dövülmesi gerektiği belirtilmişse çıkıp bunu islam ile bağdaştırabilirsin ama aksine islam tek bir insanın canına kıymayı bütün insanlığın canına kıymakla eş tutan bir din.

eline falaka ve kemer alıp çocuk döven bir adet orospu evladının yaptığı bir eylemden, tokyo ve oxford üniversitelerinde post doktora yapmış caner taslaman, Karl Marx, Sosyalizmin bir Fransız modeli üzerine, Hegelin düşüncesi, Yaşayanlara Çağrı gibi onlarca kitap yazmış müslüman yazar roger garaudy ve milyonlarca entelektüel müslüman niye sorumlu olsun?

eline falaka ve kemer alıp çocuk döven insan ruh hastasıdır. ruh hastaları müslümanların arasından da, ateistlerin arasından da, nişantaşı sosyetesinin arasından da, muhafazakar insanların arasından da çıkar. örneğin çoğu seri katil gayet yüksek tahsilli insanların arasından çıkar.
  • 500 erkegin arasinda sikini dusunebilecek kadar abazaysan bence kendini bile siktirebilirsin.
  • Çok şey öğrendim geçen üç yıl boyunca 
    Alt katında uyumayı bir ranzanın 
    Üst katında çocukluğum... 
    Kâğıttan gemiler yaptım kalbimden 
    Ki hiçbiri karşıya ulaşmazdı. 
    Aşk diyorsunuz, 
    limanı olanın aşkı olmaz ki bayım!

Allah'la samimi oldum geçen üç yıl boyunca 
    Havı dökülmüş yerlerine yüzümün 
    Büyük bir aşk yamadım 
    Hayır 
    Yüzüme nur inmedi, yüzüm nura indi bayım 
    Gözyaşlarım bitse tesbih tanelerim vardı 
    Tesbih tanelerim bitse gözyaşlarım... 
    Saydım, insanın doksan dokuz tane yalnızlığı vardı. 
    Aşk diyorsunuz ya 
    Ben istemenin Allahını bilirim bayım!

Çok şey öğrendim geçen üç yıl boyunca 
    Balkona yorgun çamaşırlar asmay 
    Ki uçlarından çile damlardı. 
    Güneşte nane kurutmayı 
    Ben acılarımın başını 
    evcimen telaşlarla okşadım bayım. 
    Bir pardösüm bile oldu içinde kaybolduğum. 
    insan kaybolmayı ister mi? 
    Ben işte istedim bayım. 
    Uzaklara gittim 
    Uzaklar sana gelmez, sen uzaklara gidersin 
    Uzaklar seni ister, bak uzaklar da aşktan anlar bayım!

Süt içtim acım hafiflesin diye 
    Çikolata yedim bir köşeye çekilip
    Zehrimi alsın diye 
    Sizin hiç bilmediğiniz, bilmeyeceğiniz 
    ilahiler öğrendim. 
    Siz zehir nedir bilmezsiniz 
    Zehir aşkı bilir oysa bayım!

Ben işte miraç gecelerinde 
    Bir peygamberin kanatlarında teselli aradım, 
    Birlikte yere inebileceğim bir dost aradım, 
    Uyuyan ve acılı yüzünde kardeşimin 
    Bir şiir aradım. 
    Geçen üç yıl boyunca 
    Yüzü dövmeli kadınların yüzünde yüzümü aradım. 
    Ülkem olmayan ülkemi 
    Kayboluşumu aradım. 
    Bulmak o kadar kolay olmasa gerek diye düşünmüştüm. 
    Bir ters bir yüz kazaklar ördüm 
    Haroşa bir hayat bırakmak için. 
    Bırakmak o kadar kolay olmasa gerek diye düşünmüştüm.

Kimi gün öylesine yalnızdım 
    Derdimi annemin fotoğrafına anlattım. 
    Annem 
    Ki beyaz bir kadındır. 
    Ölüsünü şiirle yıkadım. 
    Bir gölgeyi sevmek ne demektir bilmezsiniz siz bayım 
    Öldüğü gece terliklerindeki izleri okşadım. 
    Çok şey öğrendim geçen üç yıl boyunca 
    Acının ortasında acısız olmayı, 
    Kalbim ucu kararmış bir tahta kaşık gibiydi bayım. 
    Kendimin ucunu kenar mahallelere taşıdım. 
    Aşk diyorsunuz ya, 
    işte orda durun bayım 
    Islak unutulmuş bir taş bezi gibi kalakaldım 
    Kendimin ucunda 
    Öyle ıslak, 
    Öyle kötü kokan, 
    Yırtık ve perişan.

Siz aşkı ne bilirsiniz bayım 
    Aşkı aşk bilir yalnız!
  • Rezil adam

Kız çocuklarının okumasına engel olmak için yine kuran ın alakasız yerinden kendi fikirleri ile âlaka kurup, bunu sanki allah emrediyormuş gibi dinleyenlere empoze ediyor.

Sanırsın Allah ın yarı zamanlı tercümanı !

18 yaşındaki kızın Kaşını almasi kiyamet alameti imiş! ne yapsın kız! orman kaçkını gibi mi gezsin?
    Ulan böyle bir zihniyeti çoban yapan sisteme ve onu sus pus dinleyip, eve gidince karısı/kızı/torununa o yaratığın söyledikleriyle ambale olup hayatı çekilmez kılan koyunlara da kahrolsun.

Bi bitmediniz amk!