• beni hiç şaşırtmayan düşünce. türkiyede olur mu olur. adamlar öğretmenleri kpss ile değil mülakatla atamaya başladıklarında sesimizi çok duyurduk ama tınlanmadık. şimdi başımıza gelenler sizlere de geliyor gençler.

siyasal islam sizi çağırıyooooooo *
  • not: ağır teşbih içerir.

türkiye insanı, bireyi angaryalarla çok uğraştırıyor.
    bu yüzden hiç kimse potansiyelini ortaya çıkaramıyor.

işin enteresan tarafı çoğunluk bu durumdan memnun.
    hatta bu durumu bir gereklilik olarak görüyorlar.
    toplumun gereklilik olarak gördüğü bu işlerin hepsi de oksijen israfı.

işte olduğu gibi ilişkilerde de bir sürü lüzumsuz gereklilik icat edilmiş.

bütün bunların üzerine toplumun çoğu gerçekten yanlış insanlar.
    komplike olaylarda iyi ile kötüyü ayırt edemiyorlar.
    genellikle zaafları ile kandırılıyorlar.
    düşünme kabiliyeti gelişmemiş insanımızda.
    mesela şuraya kadar yazdıklarımı "türk insanına laf ediyor vatan haini" diye yorumlayacak tipler var.
    mesela bu da bahsettiğim angaryalara bir örnek olabilir, kişilerin bu söylediğim olumsuzlukları aşmalarına yardım edebileceğim, kendimdeki sorunları aşmakla uğraşabileceğim sürede "vatan haini" olmadığımı, "türk" insanına hakaret etmediğimi vb. ispat etmek durumunda bırakırlar beni.
    karşımdaki kişi sunacağım delilleri ayırt edemeyeceğinden kendimi savunmam da bir hayli güç olacaktır.
    bunun üzerine bir de fevri insanlardır bu toplumun insanları, düşünmeden hareket etmeye alışmışlar, yani kendimi savunmak için çok kısa bir sürem vardır.

kendimi savunmam gereken durumun şartlarına bir bakalım;
    karşımda kibirli, anlayışsız, bilgisiz veya yarım yamalak bilgi sahibi insan(lar) var ve bu insan(lar)ı kazanmak için çok kısıtlı bir sürem var.
    bu insan(lar) beni büyük oranda kaşımın, gözümün, burnumun ve benliğime ait benzeri unsurlarının nitelik ve niceliğine göre değerlendiren insanlar.
    bu sınavda alacağım notun %80'ini bunlar oluşturuyor yani.
    eğer kaşım gözüm efendinin beğenilerine uymuyorsa 80 puanım gidiyor.
    yani 20 puanı alsam ne olur? almasam ne olur?

birkaç aklı başında insanın kanaat notuyla hayatta kalabiliyorum.

bakın mesela şu son bölümü yazmakla uğraşacağıma bireylerin kendilerini nasıl geliştirebileceği hakkında bir şeyler yazabilirdim.
    ama olmuyor, çünkü insanımız bu yazdıklarımdan nasibini almamış...
  • memlükler gavur olduğundan oldu sanırım.

yoksa memlükleri türk ve müslüman olarak görmeyen aristokrat osmanlı hanedanını suçlasak, dinsiz vatan haini mi oluruz?

buz gibi türk olan memlükleri, türk olarak görmeyen, bu çölü 13 günde geçen kişidir.

her nasıl oluyorsa, türk soylulara en büyük zulüm yine kendisi döneminde olmuştur.

http://www.turkcuturanci....da-turk-dusmanligi/?imode

(bkz: yavaz selim ciğerine kum kaçacak)
  • Abi simdi sizin icin yazmak bir nebze kolay ama su anda lise Son sınıf ve mezunlar icin korkunc bir düşünce. Siz liseli falan diyip gecedurun, Bu gercekten korkunc bir sey. Eger merkezi sınav kalkarsa bizim hak ettiğimiz üniversitelere gitmemiz imkansız, imkansız kelimesi bile bizim içinde bulunduğumuz kadar caresizlik içermiyor. Eger okullar kendi sınavlarıyla ya da mülakatta alırsa: yitip giden bir ömür olur bizimkisi. Gece gece oturmuş dua ediyorum sadece. Diyorlar ki bu yılki sınava girecekleri ilgilendirmez, bok ilgilendirmez, bu ülkede mantık olsa 4 günde sınav kalkmaz zaten. Ya bizden sonra doğanların suçu ne?

Yaradanım sen bizi koru. Gece gece uyutmayanları,sabaha kadar dua ettirenleri, hakkımızı yemek isteyenleri, merkezi sınavı kaldırmak isteyenleri muzaffer eyleme Rabbim. Sen bizi bu insanların şerrinden koru, yalvarırım. Sen bu ülkeye bir nesil daha kaybettirme.

En kötüsü de ne biliyor musunuz? Canımdan çok sevdiğim ülkem karanlığa doğru koşuyor ama benim elimden hiçbir şey gelmiyor, hiçbir şey.
  • Bir gün elbet buluşacağız. Öyle ya da böyle. Evleneceğiz hatta. Biliyorum gülüyorsun bana. Ama şunu bir dinle:

insanın psikolojik değişim, gelişim süreçleri vardır. insan önce sosyal ortamından geçer. Yani onsuz da yaşayabilir artık. Sonra kardeşinden geçer. Sonra karşısına birisi çıkar. Anasından babasından geçer. Kendi ailesini kurar. Sonra çocuğundan geçer. Çocuğu kendi ailesini kurar. insan, en son hayat arkadaşıyla kalır. Her ne olursa olsun ondan geçmez. Ama uğrunda, ama şartlar gereği; herkesten geçer de hayat arkadaşından geçmez.

işte "o kadın" olabilecek tek kadınsın.

Bir gün elbet buluşacağız.
  • Eskiden çiçek verilmek için diz çökülen kızlar iken şimdi oral sex yapmak için diz çöken kızlardir.

Zorlarına gidiyor her şeye bir kılıf buldukları gibi buna da bulacaklar ama amaç sex ve ilgi değilse o kadar seksi kıyafet ne için ? Şimdi çıkıp biri diyecek ki bakma o zaman tahrik mi oldun bilmem ne ama hayır hiç mimimde bile değil ama gerçek bu yani ilgi ve sex istiyorsunuz ama aşk diye ağlıyorsunuz. Göğüs dekolten, seksi kalçaların, piercingli zarif göbeğin ince belin dolgun dudakların varken kusura bakmayın aşık olmayı unutuyor insan hormonları tetiklediğini için seks düşünüyor gözlerin yerine göğsüne bakıyorsa bu semin suçundur. Gözlerini kapat deme hakkın yok onun sana göğüslerini kapat deme hakkı olmadığı gibi ama baktığı zamanda üzülme zoruna gitmesin birinin senin düşüncelerinden o anki
    Psikolojik durumundan veya karakterinden çok memelerine ilgi duyması.
  • normalde elmayı pek sevmem. ama demin mutfakta miniminnacık bir elma gördüm, aa ne güzel diye iştahla yemeye başladım.
    yedim, yedim sonuna geldiğimde beynimden vuruldum resmen.
    elma kurtluymuş, kurdun yarısı da yok.
    ben şimdi bir daha elma yer miyim?
    yemem.
    zinhar yemem.

elma kurdu yedim ya, canım çok sıkkın.
    öğghk.
  • değerli kardeşlerim,

işte bakınız şimdi zell denen şahıs eski tasarımı kaldırdı
    (yuuuuuuuaaaeee)

bunlar yasakçı... bunlaaayyyr sansürcü zihniyettt...

ahhh uludağlı kardeşlerim ahh... uludağ bizim belediyemiz olsa isteyene eski tasarım isteyene yeni tasarımı sunarız...
    çünkü biz hizmet için buradayız..
    (heeeoooooeeyy)

yahu sen kim oluyorsun ya.. benim milletimden benim tasarımımı nasıl elinden alıyorsun..
    talimatını verdim.. inşallah önümüzdeki aylarda eski tasarımı faaliyete sokacağız..

bunların yaptığı halkı kin ve düşmanlığa sevketmekten başka birşey de değilidir.

önüme gelirse imzalarım dedim.. inşallah oda olacak sevgili kardeşlerim..

bakınız buraya dikkat çekiyorum.. yeni tasarımda kişi başına düşen milli entry sayısı 10064 iken
    biz bu sayıyı eski tasarımla tam 26554 e çıkardık.

ve yapmayada devam edeceğiz inşallah..
    (heeeooeyy)

sizleri en kalbi duygularımla selamlıyor, allaha ısmarladık diyorum,
    kalın sağlıcakla..

(domra in)
  • şöyle bir odadır;
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/1535586/ +

klima baya eskimiş.
    örtülü ödenekten değiştirsinler, a sınıfı bir cihaz koysunlar.

edit: adam reformist bir başhekim belli ki.
    çünkü duvara ilk türkçe ezan'ı okutan ve arapçayı çöpe atıp ilk defa latin harflerine geçme çalışmaları yapan 2. abdülhamid'in resmini asmış.
  • Mecbur bırakılmaktan nefret ediyorum.

Bu hafta, şahsına (bacım) incelikli argo niteliği taşıyan, tam gaz, sıralı sıfat tamlamaları yağďırdım.

Bu bol ünlemli cümlelere onu özne yaptığım konuya gelince:
    Kendisi aşık (-ıyyy bu ona acır gözlerle bakmamı sağlıyor- insanlar aşık olmamali zira yapısal olarak buna müsait bir algoritmamız yok,doğal olarak vücuda aşk zerk olunca kimyamız bozulup ağzımız burnumuz yer değiştiriyor)
    neyse iç sesim çok bilmişlik geveleyedursun ben o günden birkac gün önceye geleceğim;
    Dedi ki:

-Abla! Sevgilim senle tanışmak istiyor.
    +Ha denyo mu? niye be?
    -Denyo değil sevgilimm(dikkat m'ler ağzının içinde eko yapıyor)
    +Sivgilim! Bu denyo olmadığını doğrulamaz. Tamam tanışalim kız.

Planlar yapılıyor, gün çatıyor:
    Ben:

+hazırım.

Elinde rimel, ağızını o yapmış aynaya eğilirken bana döndü,
    tiksinerek süzdü beni ya!!!

- bu saçla mı?
    + napayım komşudan saç mi borç isteyeyim? Kafamdan bu çıkmış!
    -ya şunları bi düzleştir falan
    Ne bu kabar kabar!
    + ok önden buyur, laf dinletebilirsen.

Eline sıcak saç düzleştiriciyi aldı,
    Ameliyata girecek gibi bi korku doladı içimi.

-ya kıpraşmasana !
    + lan bırak ben yaparım!

Elinden Elime alırken düzleştiriciyi masanın kenarına lanet kablosu takıldı, o refleksle makineyi havada yakalayacağım derken tuttum mu sıcak plaket yerinden!

Sonraa
    Sonrası iyilik güzellik.
    Gün boyu elimin acısından, çocuğa biriktirdiğim nobran Abla halimi sergileyemedim.

Sessizce bi köşede takıldım.
    Saçlarım kabarık.