• hani sevmediğin birini görürsün zoraki bi tebessümle, biraz da sıçacakmış gibi zorla gülersin ya.. haa işte hep öyle bir tebessüm var videolarında. kalp kırmak için demiyorum ama mıy mıy mıy kedi gibi konuşup ne söylediği anlaşılmayan biri gördüm mü ağzının ortasına vurasım geliyor. ister eleştiri , ister saygısızlık olarak gör, daha ilgi çekecek konular bul, bir de daha profesyonel videolar çekmeye çalış. dünya kadar spor salonu var. evde salonun ortasında video çekmek nedir ?
  • En büyük lider Mustafa Kemal Atatürk diyoruz eksileniyoruz ben bunu anlamıyorum ki yıllardır ikaz ediyoruz Atatürk'le ilgili entryleri eksilemeyin diye anlatamadık ki anlatana kadar dilimizde tüy bitti.
  • daha önce şurada (#36740393) durumu anlattım fakat durum düşündüğümden de betermiş, başlık açma ihtiyacı hissettim o yüzden. böylesini daha önce hiç görmemiştim. buna yakın şekilde 1 kez olmuştu ama bu başka. bildiğin flipinler'e döndü şehir. her yer adacık. bağımsızlık ilan etsen olaya deniz kuvvetleri'nin el atması lazım. o derece.

lunaparkta gezinmeye devam et sen başgan.

ülkemden manzaralar xd;

https://www.facebook.com/.../videos/1172565856222126/
    https://www.facebook.com/.../videos/1172543279557717/

• Çok ciddi bir hastalıktır gerçekten. Türk insanında ise had safhadadır. Herkesin kendi doğrularını yaşamasını isteyen insanlarla dolu her yer.

Sigara içene, "içme zararlı." Der. Bu devirde sigaranın zararlı olduğunu bilmeyen kalmadı. içiyor işte. Sana ne?

Kadınlar hamilelikte çok kilo alıyormuş. Yahu sana ne?

Birileri ramazanda yemek yiyor, oruç tutmuyormuş. Sana ne?

X kişinin çocuğu çok yaramazmış, hiç mi terbiye vermiyorlarmış. Sana ne?

Komşunun oğlu/kızı bu sene de üniversiteyi kazanmamış. Sana ne?

Bilmem kimin sevgilisi/eşi hiç yanına yakışmıyormuş. Sana ne?

Bu aralar çok kilo aldın/ bu aralar çok kilo verdin. Sana ne?

Otobüsteki o çocuk yaşlı amcaya yer vermemiş. Belki bir rahatsızlığı var, işten geliyor, yorgun. Sen yer verseydin. Sana ne?

Kendiyle hiç alakası olmadığı halde her şeyi eleştiren, ayıplayan, kınayan ama asıl kınanması gereken, başka insanları ilgilendirmeyen konulara burnunu sokan insanları kınamayan bir toplum haline geldik.

Eğer siz de bana katılıyorsanız tek çözüm yöntemi, benim de sık sık yaptığım. Biri gelip size başkasının her hangi bir şeyiyle ilgili bir şey söylediğinde "beni ilgilendirmiyor." Demeniz. Ayıp olmasın diye o insanı dinliyormuş gibi yapmak bile bu davranışın insanlar arasında haklı görülmesine neden oluyor. Bugün başkalarının hayatlarını eleştiren insanlar yarın da mutlaka sizin hayatlarınızı eleştirecek. Onlara sadece "herkesin kendi hayatı, beni hiç ilgilendirmiyor." Deyin.

Yine kendimi ilgilendirmeyen şeylerle ilgilenen insanlar bu ilgilerinde özgür elbette. Sadece beni hiç ilgilendirmiyor
    ergota mine
    3334 - 3 saat önce
    ... 17  :)   :( 
  • erkeklerin bazılarının max karakterine can veren kat dennings'in göğüsleri için izlediği dizi iken cinsiyetçi, seksist ve ırkçı esprilerine rağmen komik karakterleri ile eğlenceli bulunan bir dizi idi. özellikle max'in eril cinse ince ince giydirmesinden ve o göndermelerinden dolayı da izleyeni fazlaydı. sürekli takip ettiğim bir dizi yok ama işten güçten bunalıp arada izlerdim, genel olarak bakıldığında vakit geçirmelik bir dizi. sadece uzun zamandır izlemedim zira kadınlardan çok erkeklere hitap eder gibiydi. en son da cbs ile yollarını ayırdığını okumuştum bir sitede.
    themis portia
    4868 - 5 saat önce
    ... 17  :)  2  :( 
  • Lay lay lom geçen bölüm değildir. Sayısal yapamayan 'salakların' toplandığı bölüm de değildir. Nitekim genelde liselerdeki üniversiteye yerleşme başarısını hep dil bölümleri yükseltir.

Ben lisedeyken sayısaldakiler sınıfa gelir 'siz de yatarak okuyorsunuz haa' deyip giderdi. Halbuki çocuğa en basitinden how are you diye sorsan fine thanks thank you sit down falan der. işte ilerde bunlar ingilizce dahil hiçbir dil bilmeyen vasıfsız matematikçiler, fizikçiler, kimyacılar olarak kpss'ye falan hazırlanacaklar.
  • matematik çok abartılmamalıdır. matematik bir bilim değildir. matematik bir dildir. bir soyut rasyonel düşünme aracıdır. bir soyutlamadır. bizde matematik bildiğini sanan zavallılar pavlovun şartlı refleksleriyle eğitilmiş kuçu kuçulardır. dershanelerde soru kalıplarını ezberlete ezberlete bunlarla birkaç şey yapmayı bir halt sanıp bunları bilmeyenlere kendileri çok möhüm işler yapıyormuş gibi pazarlamalara bayılırlar. asıl maharet bir kuramı bir teoremi çökertip bambaşka yeni bir yol yeni bir yöntem icat edebilmektir. yosa çitlerle çevrili bahçede verilmiş şeyler üzerinden geviş getirmek değildir.
    kakandoboy
    6568 - 7 saat önce
    ... 18  :)  3  :( 
  • osmanlı döneminde medreselerde şu söz ünlenmiştir
    Her kim okur Farisî
    Gider dinin yarısı

yani kim arapça dışında başka bir dilde ibadet ederse yarı dinsiz olurdu. düşünce buydu bu yüzden tek parti dönemi ezan türkçeye çevrildiğinden dinsizlik dönemi ilan edildi, atatürk- inönü din düşmanı ilan edildi, menderes ezanı tekrar arapçaya çevirdi diye kahraman ilan edildi

bütün bunlar tüm zamanların en büyük çelişkisi idi çünkü hanefilik mezhebinin kurucusu kabul edilen ebu hanife türkçe değil ezanı namazın bile arapça dışında bir dilde okunmasına izin vermişti

ebu hanife dedi ki : eğer kişi arapçayı güzel okuduğu halde namaza farsça ile başlarsa ve onunla okursa bu, onun için yeterli olur
    kaynak: hanefi mezhebini oluşturan kaynak olan ebu hanife'nin en önemli iki öğrencisinden olan ebu muhammed'in yazdığı zahirür rivaye, Kitab-ul Asıl (el mebsud), syf22

bu da pdf hali
    https://cdn-images-1.medi...cyMdv2M56cHHDqHBumPAw.png

işte günümüzdeki atatürk'ü dinsizlikle suçlayıp, küfür eden kişilerin asıl suçlayıp hakaret etmeleri gereken kişi kendi mezhep kurucuları ebu hanife'dir. ebu hanife arapça güzel okunsa bile başka bir dilde ibadet edebilirsiniz demiştir. işte bunun adı dinci cahilliğidir

konu hakkında bir kaç yazı
    http://www.diniyazilar.co...u-ve-kuranin-buna-cevabi/
    http://www.aliumuc.com/?p=96
    ebu zer
    7441 - 8 saat önce
    ... 15  :)  3  :( 
  • metin 2

506.
  • Ramazan ayında tekrar hüzün ile hatırladığım, en hafif tabiri ile bok edilmiş güzel oyun.
    Bu oyuna başladığım günü dün gibi hatırlıyorum, okuldan hızla çıkmıştım ve sınavlar bitmiş, iyi notlar ile iyi bir tatile girmiştim. arkadaşlarımın tavsiyesi ile koşarak eve gidip oyunu yarım metre monitöre sahip eski emektarım olan samsung bilgisayarıma kurmuştum. Notlarımın iyi olması sebebi ile o haftalık pizza ve sınırsız bilgisayar hakkım olmuştu artık. * Oyun yüklenip açıldığı anda yaşadığım heyecanı ise üniversite sınav sonucu açıklandığında bile yaşamamıştım. Arkadaşlarım ile irtibat halindeydim ve bana çok yeni bir server açıldığını söylüyorlardı. o heyecan ile oyuna giriş yaptığımda ise şok olmuştum, çünkü aynı anda oyunun akşamüstü modunda olduğunu ve binlerce kişinin aynı sistem üzerinde sağa sola koşturduğunu aynı anda ise her saniye yüzlerce kişinin aynı taban üzerinden birbirine mesajlar atıp savaştığını gördüm. O kalabalığı en son geçen hafta fenerbahçe eurolig maçını izlediğim dev ekranın çevresinde görmüştüm diyebilirim. *
    Herneyse, daha sonra bu oyun tatillerimin en büyük aktivitesi olmuştu. ilk sevgilimi edindiğim bu oyun aynı zamanda iftardan sahura kadar geçen ramazan aylarımın eğlence kaynağı olmuştu.
    Kısacası çok güzel oyundu, yazık ettiler kendisine.
    mercedes benz
    7875 - 8 saat önce
    ... 11  :)  1  :( 
  • hayatımda gördüğüm en manyakça en salakça şeydir. insanların saatlerce ders çalışmalarını videoya aldıkları ve bunu youtube'a koydukları kanallar var resmen. birileri de aşağıya muhteşem bir şeydi, çok harikaydı, inanılmaz zevk aldım falan diye yorumlar yapıyor. işte bu gerzeklikten bir kaç örnek.

https://www.youtube.com/watch?v=XAZufzC4Vs4 +

https://www.youtube.com/watch?v=n5Tball1hbs +

https://www.youtube.com/watch?v=rfrZQNPueys +

neden diye sormak istiyorum. nedeeeeeen? nedeeeeeen?
    ergota mine
    9113 - 10 saat önce
    ... 14  :)  3  :(