• Sikik, tekrar söylüyorum; senle o kadar olaydan sonra yengesini kolye muhabbeti eden midesiz benim için bitmiştir. Ne 1 dakikası olm, 5 aydır konuşmuyorum. Bunca zaman tek laf etmedim, ama senin bu olayı kasten kaşımandan dolayı ediyorum.

Size iyi kolye muhabbetleri, midesizler takımı.

Ayrıca; tengir son entirisinde fena gibmiş.
    9 1 ...
  • Bence asıl yobazlık senin yaptığın chris brown. Ne kadar kalpsiz bir insansın deyince sen ona o kalp değil beyin diye mi düzeltirsin ? Önemli olan bu bile değil, Bu din bu yüzyıl bilgileri ile sınırlı değil gerçekten öğrenme niyetinde isen tarihi boyuta dalarsın ve bir sürü cevap görürsün. Ama senin yapman gereken burada inanmadığın bir inanca saldırmak değil, kendi inancını anlatmaktır. Ben de agnostik oldum, deist oldum ama böyle bir şey yapmaya bile kalkışmadım. Sen önce ahlak kavramını neye göre referans aldığını göster ve rasyonelliğini sağla. Sonra hayatın manası var mı yok mu onun cevabını ver bunu grisi olamaz siyah ve beyaz kadar net bir şey bu. 3 kuruşluk felsefe bilginizle ve ateist forumlardan öğrendiğiniz din bilginizle burada tartışma yapmak mantıksız. Ben eğer agnostik olduğum zaman araştırmayı bıraksaydım ve islama daha derinlemesine girip bir sürü bilgi öğrenmeseydim maksimum deizme geçer yeniden ve orada kalırdım sonra kendimce hayatımı yaşar, kimsenin inancına saldırmazdım. Dediğim gibi sen daha önce mana ve ahlak kavramlarını temellendir sonra tartışalım.
    6 1 ...
  • Rüzgar gülü tengir tarafından 3 kez sildirilmiş başlık.
    Benim bildiğim 3 tabi bu.

insan geçmişinden bu kadar utanır mı tengir?
    Sonra akapeliler herhangi bir başlık sildirince (mesela Ensar vakfı tecavüzü) en çok sen ağlayıp zırlıyorsun.
    Neyse birazdan buralar caps dolacak...
    8 8 ...
  • Kabul edilemez bir açıklamadır. Vay efendim sütyen, erkek onurunu ayaklar altına alan bir metaymış. Ondan sonra, ne bilim böyle şeyler demiş. Maalle çalkalandı da sonra duruldu, koştum ardından yoruldum. Müzeyyen Senar da iyi içerdi.
    7 0 ...
  • iki göksu var.
    Biri hoca efendinin yeryüzünü mayaladigini söyleyen, hoca efendi sevdalısı, diğeri feto terör örgütüyle kavga? halinde.
    Hangisi ben karar veremedim.
    Buyurun izleyin siz karar verin.
    https://youtu.be/vk0qOp9l2lg
    2 0 ...
  • sağır olmak. Daha doğrusu kendi kendini sağır etmek.

bizzat yaşadığım bir hadisedir bu.

37. dönem bedelli askerlik hizmetini ikmal maliye okulu ve eğitim merkezi komutanlığında sürdürmekteyim. 2019 aralık.

gitmeden önce yaptığım araştırmalar sebebiyle yanıma kulak tıkacı almam gerektiğini bildiğim için bir çift silikon tıkaç götürmüşüm.

Ve her gece de ne kadar doğru yaptığıma şükrederek tıkaçlarımı takıyor ve rahat rahat uyuyorum.

koğuş tamı tamına 72 kişi. Bunlardan 15 tanesi horluyor, bu 15 kişiden 5 tanesi çok yüksek sesle horlarken 2 tanesi adeta koğuşu yıkıyor.

özet olarak tıkaçlarımı çok seviyorum.

Bir sabah yine saat 6'da kaldırılıyoruz. Traş olunacak, kahvaltı edilecek ve mıntıkadan sonra içtima ile klasik bir gün başlayacak.

Yalnız benim bir problemim var.

sol kulağım duymuyor.

%90 bir duyma kaybım var.

Traş olurken kulaklarımın içini temizliyorum, geçmiyor.

gün içinde geçer heralde diyorum, geçmiyor.

bir şekilde günü tamamlıyorum. yatılıyor. yeni bir gün başlıyor. Durum tamamen aynı. Son bir gün daha veriorum. uyanıyorum. Sol kulak hala sağır.

çıldıracağım. sol tarafımdan biri konuşuyor, duymuyorum lan, kelimeleri bile seçemiyorum. sağ tarafımı dönüyorum insanları dinlerken.

Sabah içtimasından sonra komutan klasik olarak "bir rahatsızlığı olan, revire gitmek isteyen var mı?" diye soruyor.

3-5 kişi ile birlikte ben de çıkıyorum. Komutan teker teker insanların rahatsızlıklarını soruyor. Herkes grip nezle vs. Sıra bana geliyor.

-Senin ne rahatsızlığın var asker?
    +(tekmil verilir) Komutanım duymuyorum. Sağır oldum.
    -... Nasıl lan?
    +Bayağı komutanım. 2 gün önce uyandım, sol kulağım duymuyordu. Hala da duymuyor. düzelmedi. :(
    -Alla alla. Olur mu oğlum öyle şey? Neyse sen de git revire tamam.

Revire gidiyorum. 5434563 askerlik sırayı bekledikten sonra hekimin karşısına çıkıyorum.

-Derdin ne asker? grip misin?
    +Hayır komutanım böyleyken böyle.
    -...Nasıl lan? (aynı tepki) Oğlum ben buna bir şey yapamam burda. Al sana sevk. Git hastaneye.

Alıyorum sevkimi, onaylattıktan sonra birlikten çıkıyorum, aynen gata, kulak burun boğaz.

Neyse doktor bakıyor kulağın içine

-asker sen ne yapmışsın böyle? Kulağın anasını sikmişsin. O tıkacı ayı gibi iterek tüm kulak kirini içeri doğru bastırmışsın, kulak zarın tamamen kaplanmış ve orda kurumuş.
    +ühü sağır kalmayacağım di mi ama?:(
    -Yok lan merak etme eheh. Sana bir damla yazıyorum. Bunu bir hafta günde 5 kere damlatıp kulak havada kalacak şekilde 10 dakika yatıyorsun, o kir zamanla yumuşayacak. sonra bana geliyorsun, temizlik yapıyoruz. Sakın çöp möp sokma kulağına. Al bu da raporun.

Neyse aradan bir hafta geçiyor. Damlamı damlatıyorum. Yeniden hastanenin yolunu tutuyorum. doktor vakumlu bir aletle kulağımı temizliyor ve sağırlık maceram sona eriyor.

Yani demem o ki tıkacı daha çok ses kessin diyerek hayvan gibi itmeyiniz efendim.
    8 0 ...
  • karadenizde bitmeyen insan türüdür bu. dün akşamda köyümde pompalıyla havaya ateş eden maldır aynı zamanda. erindiğim için polisi aramadım.
    polisi aramakta gereksiz aslında namluyu çevirip götüne soksak daha gık çıkarmaz. nedir ya akşam akşam paaatt, küüüttt.
    3 0 ...
  • Sabah saat 06:05 sularında güneşin çoktan doğmuş, insanların işe gitmeye başlamış olduğu vakitte 2 şarjörü havaya boşaltan ruh hastasıdır. Zaten silahlara karşı akılalmaz bir fobim var aynı zamanda insan merak da ediyor ama yaklaşamıyor cama korkudan. Özetle anca Türkiye’nin herhangi bir büyükşehirinde yaşanabilecek olaydır. Yemin ederim tek derdim 40’ından sonra denizi olan bir kırsala yerleşmek.
    5 0 ...
  • kuşkusuz serinin en sağlam filmidir. zannımca, serinin sokak yarışı temasını taşıyan son film oldu 3. film. bu kadar iyi olmasının sebebi de, filmin hikâyesi ve sokak yarışı hissiyatını maksimum seviyede hissettirmesiydi. inanılmaz rekabet, iç kıpırdatan yarışlar, insanın nefesini kesen driftler gibi bir çok öğeyi bünyesinde barındırıyordu. hikâye olarak ana hikâyenin çok çok ilerisinde geçse de, bana kalırsa serinin ana hikâyesinden kat ve kat daha iyiydi. özellikle han! sen çok sağlam bir detaysın. herhalde böyle kaliteli bir karakteri ömrüm boyunca unutamazdım.

serinin son filmi olarak planlanan tokyo drift, beklenenden çok fazla gişe ve hasılat yapınca seriye devam etme kararı alındı. 3. filmden itibaren, 8. filmlere kadar bir yığın hızlı ve öfkeli doldu ortalık. sonradan 3.filmi bir şekilde 7.filmle bağladılar, ama biraz geç kalındı gibi.

serinin diğer filmlerine asla kötü demiyorum. fakat 1,2 ve 3. film haricinde, serinin hiçbir filmi sokak yarış hissiyatını vermiyor. film evrim geçirip şehir savaşlarına döndü. silahlar, dövüşler, kıyamet koparırcasına uçmalı, kaçmalı, patlamalı sahneler malesef o yarış hissiyatını bizden çok fazla uzaklaştırdı. ama ne olursa olsun, bu serinin bir ağırlığı var.

çıktığı dönemlerde 7. ve 8. filmi fazlasıyla şişirip balon yapanlar, sizleri tokyo drift'e alalım.

ayrıca, dominic toretto ile yapılan final ayrı bir haz vericidir.

https://youtu.be/s7IUngG-oWY

şarkıyı dinlemek isteyenler ise;

https://music.youtube.com...JzNC1sg&feature=share+
    7 0 ...
  • Ağlattı... Muhteşem kurgu, harika senaryo, kusursuz oyunculuklar, muazzam ana fikir, tür: dram...
    Burda kürt kardeşimiz kendine her türlü kötülüğü reva gören Türk kardeşimizi eline fırsat geçmesine rağmen yaptıklarının bedelini ödetmek yerine kucaklayıp affediyor...
    işte hafıza teknikleriyle günümüzden bugüne Türk ve Kürt etkileşimi...

Aga bee, yengeç burcuyum ağladım sabah sabah... Çok etkilendim, başarılı buldum. Umarım cannes olamasa da bir Sadri alışık ödül töreninde boy gösterebilirler...
    5 0 ...