• beklentiniz neydi ki?
    ulan sokakta önünden geçen insanlardan ne farkı olabilir, belki o insanda sözlük yazarı? ne bileceksin?
    ne umdunuz da neyin hayal kırıklığına uğradınız amk.
    8 1 ...
  • Acının çıktığı yeri sıkıca tuttu... Parmaklarının arasından yayılan sıcaklığın dalgası içini kavramış, kor gibi onu yakarken...

Gözleri masum ve boş bakıyordu... Bildiği her şey gitmişti... Tek bildiği son saniyelerinin geldiğiydi...

Ani bir titreme vücudunu ürpertti. Artık eskisi kadar sıcak hissetmiyordu...

Soğuk dalga ayaklarından başladı vücudunu teslim almaya ve ufak ufak yukarı doğru tırmandı. Sanki kumsala vuran küçük dalgalar gibi...

Küçük gelgitlerle ve her seferinde bir parça daha ileri...

Her seferinde ölüme daha yakın bir renge dönüyordu teni. Soğuk ilerlerken bilincini toplamaya çabaladı, diğer etkenler bir anda kafasında belirdi...

Artık gözleri tam seçemiyordu... Bulanıyor ve sürekli olarak ona oyun oynuyordu...

artık o "sanal" dünyada olmadığını ve zamanı geri alamayacağını anlamıştı... Her şey bir anda olmuştu, fark etmemiştir artık geri dönme şansı yoktu...

Yavaş yavaş gözlerine karanlık çökmeye başladı. Alttan yükselen soğukluk ince bir sızı ile kalbine dokundu.

Daraldığını hissetti. Sanki kapalı bir yerde gibiydi. Nefesi sıkışıyor ve karanlık giderek içine çöküyordu.

Tüm vücudu kaskatı kesilmişti. o kadar çok yavaşlamıştı ki... düşünemiyordu bile.

ilk buz tutan kalbi oldu. Kanı hiç akmayacak şekilde dondu. Nefesi kesildi. Ciğerlerinden gelen hafif inilti durdu, bir anda soldu.

Artık ne ses çıkarabiliyor ne de başka bir şey yapıyordu. Son darbe beynine vurmuştu. Son bir hareket için çırpınıyordu beyni. Ama buza tutsak vücudu ona karşı geliyordu.

Artık sonu anladı. Belki de bu onun için bir başlangıçtı. Beyni düşünceyi bıraktı. Derin bir sessizliğe büründü.

Gözlerindeki alev söndü ve boş bakışlara yerini bıraktı. Artık burada değildi. Yıllar öncesindeydi...

her şeyin başladığı gün de...

Her şeyin başladığı yerde...

ölüm anında hissedilenler
    10 2 ...
  • bu arkadaş " işin teori ve pratiğinde az da olsa tecrübe edinmiş bir siyasetçi olarak her biri birer
    külçe altın değerinde ki tavsiyelerimi aday adaylarıyla paylaşmayı mesuliyet addettim” demiş.
    her biri " külçe altın değerinde " ki öğütlerinden bir demet:
    1-" Siyasete girmeyi siz talep etmediniz, sizi ittiler. aslında siyasete girmeyecektim ama halk istiyor”
    2-“Genel Başkan istedi, çok ısrar etti, kıramadım” şeklindeki gerekçe daha vurucu bir etki oluşturabilir.
    3-" Eğer kavga, dövüş, mücadele, risk varsa kimseye hissettirmeden ortadan kaybolun. "
    4-" Varsa lüks araçlarınızı gözlerden kaçırın; halktan görüneceğim diye hurda araçlara da binmeyin"
    6- " herkesin görebileceği yerlerde simit yemek sizi hedefe taşımada etkili olabilir."
    http://www.diken.com.tr/a...alk-arasinda-simit-yiyin/
    5 2 ...
  • patronum

426.
  • patronum

Söyle bir entry girerek üç senelik uludağ sözlük hayatımda gördüğüm en saçma entryi girmiş yazar. Sabah sabah çok güldüm. Cahil yazar görmüştüm ama bu kadar cahilini ilk defa görüyorum hahahhaha.
    5 1 ...
  • ilk sezonlar the walking dead iken son birkaç sezondur iyice arka sokaklar olmuş dizi. rick baba ve ekibinin negan'a karşı mücadelesinden ziyade bir olay kalmadı ama yine de izlettiriyor kendini.

8. sezon finali biraz oldu bittiye getirilmiş, diğer sezon finalleri gibi 1 saat civarı ve aksiyon dolu değil, standart bölüm süresinde ve birkaç kilit sahne dışında durağan tutulmuş.

son bölümleri izlemeyenler burdan sonrasını okumasın.

--spoiler--
    rick'in negan piçini önce vurup sonra kurtararak ölmesine izin vermemesi, maggie'nin bundan dolayı darly ve jesus ile birlik olarak rick ve michonne'un ölüm fermanını vermesi ve negan'ın hâLâ yaşıyor olması 9. sezonda ortalığın epey karışacağını göstermekle birlikte olacakları az çok belli ediyor. eugene'ın negan ve ekibini içerden çökertmesi kesinlikle 8/16 nın en sağlam sahnesiydi. birkaç bölüm önce hurdalığın tepesinde beliren helikoptere ise hiç değinilmemesi saçma olmuş.

Sezonun en güzel sahnesi, sonrası hüsran olsa bile.
    the walking dead
    --spoiler--
    7 3 ...
  • Ortalamanın üzerinde bir kalitedeki diş macununun 15 tl gibi olmasından mütevellit sorun olmayan sorunsaldır. Bu arada sorunsal ne amk?

Bir paket sigaraya 10~15 tl verirken sorun yok. 15 liraya bir clinomyn alınca mı koyuyor adama? Koysun öyleyse, ne diyelim.
    7 1 ...
  • allah aşkına kaç para istiyorsa versinler bu adama . siktir git artık . istenmiyorsun anla yahu. bir koç bu kadar mı vasıfsız olur , basketin aykut kocaman'ı gibi amk.

edit : ulan paranı ben vericem yeter ki siktir git.
    1 0 ...
  • Mesaj attigimi unutup cevap beklememe moduna girmeme sebep olan durum.
    Mesaj atacakken kiz oldugunu fark edersem direkt sayfadan cikip telefonu kaldirip atiyorum.
    Nicki lazim degil bir yazari* tenzih ederek soyluyorum ama sozluk kizlari cok salak.
    3 2 ...
  • evet arkadaşlar. saatlerimiz gece üçü gösterirken aklıma gelen durumdan bahsedeceğim. elbet bu saatte herkesin düşündüğü bir şeyler vardır. ben de aklıma gelen bu durumdan bahsetmek istedim. şöyle ki eğer analitik düşünmeye alışmış veya okul, iş, güç vb. gereği bir şekilde bu şekilde yönlendirilmişse zihniniz karar verirken duygularınızı dinlemek zorlaşabiliyor. Hatta dinlemekten ziyade duymamak olarak da gerçekleşebiliyor. Mesela ben en son ne zaman duygusal bir karar verdiğimi hatırlamam. Örneğin kurulacak bir ilişki mantıksızsa duygular da kısa devre olur. Eğer mantıklıysa duygular belirli bir debi kazanır. Aslında duygu fikri pek yoktur bende. Bazen keşke olsa diyorum. Sonra düşünüyorum. Böyle olması daha mantıklı ve iyi geliyor. Geçiyor üzüntüm. Mantık kendi kendini haklı çıkartıyor. Duygularıyla karar veren insanları anlamakta zorlanmakla birlikte, başarılar diliyorum.
    3 0 ...
  • "Orijinal" kelimesini, başlığın altına ısrarla ve inatla "orjinal" yazan imlâ yoksunlarını göstermiştir. "Orjinal" değil; "Orijinal" yazılır.
    Doğru yazılış budur: o-ri-ji-nal. Dilimizi doğru kullanalım lütfen.
    Edit: bu yazıya "reklam" diyen kişiye acil şifalar dilerim. bu algılama kıtlığı ile nasıl yaşıyor? zor hastalık. kolay gelsin. bu yazıya "reklam" diyebilmek için, yazıda bir ürün yerleştirme, bir marka adı geçmesi gerekiyor. ve bu yazıda bir ürün, bir marka adı geçmediği gibi; bu konuyla ilgili diğer yazımda da kimyasal içeren ürünlerin pek yararlı olmadığından bahsediliyor. saç boyası markası zaten verilmemiş; üstelik kimyasalların zararlarından bahsedilmiş. buna rağmen bu yazıya "reklam" diyen bir kişi var. ne diyelim; yaşadığı bu algılama kıtlığı bir an önce düzelir umarım.
    5 4 ...