• sevdiğin insanın uyanmasını beklemek kötüymüş. kötü o kadar yetersiz ki aslında hissettiklerimin yanında. onun gibi hayat dolu biri nasıl günlerdir hareketsiz yatar orada diye başımı duvarlara vurmak istiyorum. Herkes çok üzgün. ben tek bakışın için her şeyimi verirdim şimdi. içimden öyle büyük bir ah diyorum ki, sanki ağzımdan dökülürse dünyam başıma yıkılacak. Sen dökülmeden gelirsin ama, lütfen
    1 0 ...
  • behzat ç

9998.
  • işte tam da bu dediğim diyalog.

--spoiler--

Savcı Esra: Niye geldin?

Behzat: Sen niye ağladın?

Savcı Esra: Geçti gitti boş ver..

Behzat: Çık çık çık… Geçmedi gitmedi, sen niye ağladın?

Savcı Esra: Behzat sen akıllı bir adamsın ama konu kadınlara gelince biraz salaklaşıyorsun galiba.

Behzat: Hee.

Savcı Esra: Ben sana diyorum ki adamlar gelip seni alacak, gideceksin. Bu işin sonu yok! Belki senelerce tutuklu kalacaksın, ne zaman döneceğin belli değil, senin umurunda değil. Ağladım… Çünkü seninle konuşamadım. Ağladım, çünkü sen beni görmüyorsun. Ve ben seni seviyorum.

Behzat: Ama ben bunu bilmiyordum.

Savcı Esra: Bilmiyorsun… Tabi nereden bileceksin. Sen ancak birisi öldüğünde duygusal yaklaşıyorsun. Senin duygu radarına girmek için illa ölmek mi lazım Behzat?

Behzat: Yok, hayır. Yapamam ben.

Savcı Esra: Haklısın. Cesaretin olmadan ne yapacaksın ki? Hayatımda tanıdığım en korkak adamsın. Herkese meydan okuyorsun ama kendi duygularından korkuyorsun. Geçmişe saplanıp kalmışsın. En büyük felaketler senin başına gelmiş dimi? En büyük acıları sen çekmişsin, ben hiç bir bok bilmiyorum ki. Acı nedir? Bilmem. Yalnızlık nedir? Bilmem. Dünyanın ekseni kaydı Behzat, 12 cm yerinden oynadı sen bana 1 cm bile yaklaşmadın! Saplantılısın…

Behzat: Hee, ne güzel söyledin. Saplantılıyım ben. Benden bir bok olmaz, biz seninle hep kavga ederiz, mutsuz oluruz biz seninle.

Savcı Esra: Mutsuz olalım, ne var! Biz de mutsuz oluruz. Ben seninle mutsuzluğa da varım.

--spoiler--
    1 0 ...
  • çok para isteyen sahipleri vardır. sokağa atıyorlar ödeyemeyeni * ne vardı la beleşe bir kaç ay kalsaydık *
    1 0 ...
  • Yalnız ben bunların bazılarının (ki birçok nicki ilk defa burada görüyorum) kendilerini ifade etme ve yazma konusundaki acziyetlerini, eblehliklerini ve cahilliklerini gençliklerine veriyordum.

Bu yaşlarda olup da bu denli tın tın olmak cidden içler acısı bir durum.
    3 3 ...
  • çok uzun yıllardır istediğim müziklisini hep birisinin hediye etmesini beklediğim ama hiçbir zaman hediye edilmemiş kutu. kimse edemedi çünkü içinde çalmasını istediğim şarkıyı bir tek ben biliyorum. o şarkılı olanına ulaşmak için ise bununla bağlantılı olan bir konuyu da bilmesi gerek. onu da kimseye söyleyemiyorum çünkü tüm bunlar fazla naif ve romantik, fazla aptalca ve çocukça. ayrıca utanç verici.

normalde şarkıyı geçtim, böyle bir şeyi istediğimi bile gerçek hayatta kimse bilmiyor. sözlükte anonim olmanın bir güzel yanı da bu. sizinle hiçbir zaman görüşmeyeceğiz ve bu sırrı size söylememin bir sakıncası yok.
    2 0 ...
  • raw

40.
  • Çoğu kişinin sevmediği benimse çok sevdiğim bir film oldu raw. Zaten herkese hitap etmiyor, sevmek için korku filmi -ki aslında korku filmi değil, bazı sahneler sebebiyle korku kategorisinde sadece- bilgisine sahip olup ona göre okuyup yorumlayabilmek gerek. Başrolün kendini/cinselliğini keşfetmesi kan ve insan eti metaforuyla verilir. Bir defa kanın tadına bakan justine o andan itibaren mantıklı davranamaz ve dürtüleri mantığının önüne geçer.. ana tema için büyümenin metafor üzerinden anlatımı denilebilir. Beni etkileyen sahnelerden biri de kendini topluma kabul ettiremeyen justine'in acı çektiği sahneydi.
    vejeteryanlik eleştirisi veya empoze edilmesi..ben eleştiri olarak düşünüyorum. Feminist yönetmen Julia Ducournau un ilk uzun metraj çalışması olan raw bence oldukça başarılı.

raw

Ayna sahnesindeki müziği de bırakayım
    https://youtu.be/ry2UxCfxius

Çok hassas mideniz varsa izlemeyiniz.
    4 0 ...
  • Olm kafanızı kullanın.
    Ben şahsen hepsine saygı duyuyorum.
    Listede en az 50 kişi var.
    Bayramda ellerini öpsem, 20 ser lira verseler 1000 lira yapar.
    Allah bin bereket versin.
    7 0 ...
  • bugün bir uludağ sözlük varsa, uludağ sözlüğü sözlük yapan yazarların dahil olduğu kulüptür.
    2019 yılı güncel listesi aşağıdadır. (ismi olmayıp isim yazdırmak isteyen entry girsin ya da mesaj atsınlar.)

(bkz: tengir budun)
    (bkz: superman filmindeki ucan adam)
    (bkz: sevgilim ben manyak oldum)
    (bkz: jacques de molay)
    (bkz: arbutus unedo)
    (bkz: gaddar davud)
    (bkz: kuresel ikinma2)
    (bkz: imhotep)
    (bkz: le roi est mort vive le roi)
    (bkz: eratosthenes)
    (bkz: avalon)
    (bkz: trablus)
    (bkz: zeytinyagli dolma kalem)
    (bkz: joe satriani)
    (bkz: mel mel bakan gibson)
    (bkz: serdarsl06)
    (bkz: pancake)
    (bkz: cokacayipsey)
    (bkz: montajelemani)
    (bkz: nadia nadia)
    (bkz: baris hemen simdi)
    (bkz: thelma)
    (bkz: inatedipsaunadaterlemeyenadam)
    (bkz: dedektif)
    (bkz: 0game)
    (bkz: bay kedi der ki)
    (bkz: noxeca)
    (bkz: imla)
    (bkz: yaramaz ve asi cocuk)
    (bkz: golhiat)
    (bkz: tuiran kouma)
    (bkz: marvilya)
    (bkz: kedi memduh)
    (bkz: paganviodio)
    (bkz: emihotspace)
    (bkz: cupcake jemma)
    (bkz: daisyfuller)
    (bkz: aalper)
    (bkz: dergah sovalyeleri)
    (bkz: yasak merve)
    (bkz: teflon)
    (bkz: lipsos)
    (bkz: ngark)
    (bkz: fikri firar)
    (bkz: monk of monkmountain)
    (bkz: gazeloglu)
    (bkz: o halde umabilir miyim)
    (bkz: le soleil brille dans le ciel)
    (bkz: hauki)
    (bkz: 12 14 21 1)
    (bkz: keshberfo)
    (bkz: cool cat)
    (bkz: antikaromantika)
    (bkz: care4u)
    (bkz: mr why)

dip not: yalnız parti falan kursak 31 mart seçimlerinde bir belediye falan kazanırız ha bu gidişle.

not2: arkadaşlar, teyze, amca, emmi, dayı gibi sıfatları kulüp olarak kesinlikle kabul etmiyoruz, bunların yerine abi, abla, hanımefendi, beyefendi şeklinde hitap edebilirsiniz.
    30 5 ...
  • şartları sağlıyorum ama woody allen'ın dediği gibi "beni kabul edecek bir kulübe üye olmak istemem.".
    8 0 ...
  • (#41105665)

Merve hanım ben daire 8'deki komşu çocuğuyum, hakkımızda söyledikleriniz bizleri çok üzdü. Aile fertlerince kendimizi ucuz şaraba vurduk. Rica etsem yazdığınızı kaldırır mısınız? Kaldırmadığınız halde babamı keserim. Saygılarımla.
    7 2 ...