• Erdoğan'ın nasıl bu kadar oy aldığını son derece basit bir şekilde anlatan karikatür.
    almanya da yayınlanan erdoğan karikatürü

Fazla yoruma gerek var mı?
    Her şey ortada...

Evet ilk entrydeki karikatür terbiyesizlik, ama bu karikatür gerçekler.
    Zira ilk karikatürde türkiye cumhuriyetinin terörle mücadelesi hedef alınmış.
    22 8 ...
  • Bi gün yine şırnaktayız. Eğitim spor filan ölmüşüz yorgunluktan. Öğleden sonra bizim başçavuş dedi ki akşam yemeğine kadar istirahat. Ama nasıl sevinmişiz. Kimisi telefon klubesine koştu kimisi koğuşa kimisi banyoya 31 çekmeye.

Neyse bir saat geçti geçmedi uzman çavuşun sesiyle irkildik. Tam teçhizat toplanma bölgesine çağırıyor. Neyse bi sürü homurtu mırıldanma filan derken toplandık, sınırdan sızma tespit edilmiş en yakın karakol da bizimkisi. Haliye yaklaşan helikopter patırtısı bizim gideceğimizi haykırıyor gökyüzüne.

Derken bindik 16 kişi alikoptere vardık iniş yapacağımız yere anam bi baktım ben diyem 100 kişi siz deyin 150 kişi karşımızda. Tabi beklemeye ne hacet, sen bi çekersin baba emaneti ama nasıl mermi kusuyorum. Diğer tim arkadaşlarıma iş duşurmeden bi baktım karşıdan biri donunu bi sopaya bağlamış beyaz bayrak misali ama tabi don sarı ve gri arası bi tonda neyse bizim astsubaya baboli şunu bi alalım belki bilgi ediniriz filan tabi bizim komutanın gözleri dolu dolu filan.

Şaka lan şaka yer sile sile askerlik bitirdik amk Tekirdağ'da. Askerliğim boyunca attığım mermi sayısı da 12.
    12 0 ...
  • Zamaninda Abimin askere gitmeden once "valla kimse benden askerlik anisi beklemesin ben oyle her askere giden gibi anlatmam isim olmaz"dedigi ve sonrasinda kisa donem kibris'ta yaptigi askerligin 3. Gunu telefon acip en az yarim saat askerlik anisi anlatmaya basladigi anilardir. Hayir 3 gunde ne yasadin da anlatiyorsun? Iyi ki kisa donem yapti yoksa ailece halimiz harapti.
    13 1 ...
  • ilk filmin bir tık altında olsa da başarılı bir devam filmi. Bütçe yükselmiş ve bunun sonuncunda on numara aksiyon sahneleri çıkmış ortaya. yönetmen David Leitch ilk John Wick ve Atomic Blonde gibi iyi aksiyon filmlerinin yönetmeni zaten. Aksiyon yükselmiş ama mizah seviyesi 2-3 tık gerilemiş. Bir kaç yaran sahneler olsa da ilki gibi güldürmedi. Deadpool dediğimiz karakter tamamen saçmalıklarla dolu bir karakter olmasına rağmen bu filmden beklenmeyecek derecede duygusal sahneler vardı. Bvs'nin veremediği duygusallığı yaşatıyordu film zaman zaman. Sinemada izlenmeyi hak eden sıkmayan çerezlik bir aksiyon filmi. Disney bizi öyle bir alıştırdı ki steril filmlere küfürlü, kanlı,erotik deadpool her türlü izlenir. Zazie Beetz sen muhteşem bir detaysın ayrıca.
    4 0 ...
  • gigi koydum.
    sapsarı ve mavi gözlü.
    hem çok cici der gibi bir ironi de yaratıyor.

bence hoş.

pamuk, boncuk, tekir, vb. sıradan.
    2 0 ...
  • Bugün gördüm daha 1 ay olmadan bulmuş yenisini be karaktersiz 2 yılımı boşuna mı verdim ben sana hani benden başkası haramdı sana demekki para daha ağır bastı üç kuruşluk karakterin varmış ama allah kurtarmış şükretmek lazım.
    12 0 ...
  • Kızın babası sorar; Oğlumuz ne iş yapar? Oğlan atlar hemen. 97 bin entry im var efendim. Neyy? Şey efendim, ben yazarım da..
    7 0 ...
  • bırakın! rüzgarlara tutunayım
    alsın götürsün beni uzak diyarlara
    doğudan batıya güneyden kuzeye
    gezebildiğim kadar...

bırakın! gökyüzüne tutunayım
    ay ve güneşe götürsün beni
    gök kubbede yıldızlara dokunayım
    uzanabildiğim kadar...

bırakın! denizlere çıkayım
    fırtınalara göğüs gereyim
    yıldırımlara karşı savaşsın yüreğim
    dayanabildiğim kadar...

bırakma!! herşeyden ziyade sen bırakma!
    herkes, herşey bıraksın beni
    lakin sen beni bırakma
    sen bırakırsan işte o zaman
    ne dayanırım, ne uzanırım,
    yaşayabildiğim kadar...

semaatsiz/ bırakmak...
    9 0 ...
  • tatlı ve naif.

yok yani ''yemelik'' değil ya, ''dinlemelik'' *

sizi rus edebiyatının kasvetli dünyasına sokup klasik bir tabirle başlıyorum.

''puslu bir kış günüydü.'' indie müzikten bir haber klasik müzik dinliyorum. elimde kahve ama sigaram yok. kullanmıyorum.

nasıl bir rus edebiyatı bilmiyorum ama youtube'dan müzik dinliyorum o sırada. :D

bir de ne göreyim. ana sayfada ''koca yaşlı şişko dünya'' isimli bir şarkı. aa dedim ne güzel ismi var şarkının.

ilk dinlediğimde 50 bin yoktuk. az önce baktım da klip çekildikten sonra 6 buçuk milyonu geçmiş. ama bunun için üzülmüyorum çünkü bu tarz şarkıların dinlenmesi hoş. yani o şarkı bize özeldi gibi bencillik yapıp dinlemeyin diyenlerden değilim. *

indie müzik şirketlerden bağımsızdır ama tam değil. sadece küçük şirketlerle iş yaparlar. aksi halde bu sokak müziği olur.

sokak müziğine ve yapanlarına inanılmaz saygı duyuyorum. sokakların sanatçıları onlar. özellikle yaşlı kemancı amcaları görünce yüzüm daha da gülüyor. *

daha söylenecek çok şey var ama duydum ki bazen yazılarımı okuyunca ertesi gün göz doktoruna gidenler oluyormuş. onun için kısa tutucam. evet kısası bu. *

o zaman size bir tane dinlemelik bırakayım. daha 70 bin bile yokuz. olurda ilerde patlama yaşarsa lütfen sizde bencillik yapmayın kimseye. *

https://youtu.be/WSeRa_InzIM

yüzyüzeyken konuşuruz - uykusuz ve dengesiz

''
    Akıyormuş zaman, ben ittirmesem de
    Gülümsersem sana gülecek misin sen de
    Günler karışıyor, insan alışıyor
    Vapurlar yanaşıyor içinden sen inmesen de.. ''

iyi geceler. *
    9 0 ...
  • bir hayır yapacaklar vatandaşın orucunu burnundan getirmişler.
    köpekleri zehirledikleri yetmedikleri gibi vatandaşı da zehirlemişler.

--spoiler--
    AKP'li Konya'da Büyükşehir Belediyesi tarafından mahallelerde düzenlenen iftarda, yaklaşık 200 kişi, yedikleri yemekten zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.
    --spoiler--

chp belediyesi olsa yobazlar konya'yı ayağa kaldırır, belediye binasını yıkar, ramazan elden gidiyeah diye feryat ederlerdi.

https://odatv.com/akpli-b...-zehirlendi-21051824.html
    13 3 ...