• 2018 yapım bilim kurgu/gerilim filmi. türü sevenler için bilindik bir konu hoş bir şekilde işlenmiş. tek mekan filmler beni genelde sıkar ama bu filmde öyle bir durum olmadı. ben abbey lee için izlemek istemiştim puanına aldırış etmeden ancak beklentimin üstünde çıktı, sevdim. şans verin derim.

elizabeth harvest
    elizabeth harvest
    elizabeth harvest
    6 0 ...
  • lise 1'deyken o boku yiyen bir beden eğitimi öğretmeni vardı. kilolu bir arkadaşımıza foklarla bir akrabalığın var mı demişti. çocuğun çok zoruna gitmişti ve eve gidince babasına anlatmış bunu. ertesi gün çocuğun babası ve dayısı okula gelip o öğretmeni tüm öğrencilerin yanında dilleriyle sikip gitmişlerdi.

diyalog aynen şu şekilde cereyan etmişti ;

çocuğun babası;

+ fok senin anandır eşşek öpenin oğlu !

dayısı;

+ öğretmen misin soytarımısın !? hı ?

babası;

+ senin gibilere öğretmen diyenin, sike sürülecek aklı yok !

dayısı;

+ sığır, giymiş sırtına bir yeşil eşofman, sanki adam olmuş !

babası;

+ bu çocuğa bir daha sararsan sana bip bip yaparım bak ! duyuyon mu kırmızı papuçlu ?

dayısı ve babası beraber art arda;

+ bir daha gelmeyecez buraya !

+ duyuyon mu leen, hırboo !? heeeyy !?
    8 2 ...
  • Ah müjgan ah.

Uyumadım, uyuyamadım.

Vaha kompleksi denilen bir şey var bilir misin?

Bu kompleksi yaşayan susamış bir adam, gerçekte gördüğü için değil, gereksinim duyduğu için su, palmiyeler, gölgeler gördüğünü sanır. Doyurulmayı bekleyen gereksinimler kimi zaman halüsinasyonlar doğurur: susuzluk suyu hayal eder. Aşka duyulan özlem de iyi bir erkek ya da kadını.

Vaha kompleksi aslında bütünüyle bir yanılsama değildir. Çöldeki adam ufukta bir şey görür. Ama palmiyeler sararıp solmuş, su kuyusu kurumuş ve ortalık çekirgelerin istilasına uğramıştır.

Bizim hissettiklerimiz de böyle mi dersin? Yoksa ufukta gördüğümüz gerçekten iyi bir erkek ve kadın mı?

Ben ikincisine inandım.

Olgun bir insan ilk görüşte aşık olmaz. Aşık olmak, insanın atlayacağı suyun ne kadar derin olduğunun bilincinde olmasıyla başlar diyor alain de button.

Küçükken derin olup olmadığına bakmadan atladığım, boğulmak üzereyken çıkarıldığım havuz geliyor aklıma bu cümleyi her okuduğumda. Şimdi ayılmak için aldığım kafein dozajına baktığımda anlıyorum ki hayattan hiç ders almamışım.

Boğulur muyuz sence ne dersin? Ya da gücümün tükendiği, artık çırpınmaktan vazgeçtiğim anda sen tutup çıkartır mısın beni? Bilemedim.

yüksek topuklar'da nermin’in söylediği gibi: "beni seviyor, ayrılamıyor ama beraber de olamıyordu. kısacası benimle ne yapacağını bilemiyordu."

Biz de böyle miyiz. Bilemedim.

Bu sabah, unutmak için -ki bu mümkün olmadı-, hiçbir benzin istasyonu “bize” sponsor olmadığı halde, saatlerce araba sürdüm. Gidebileceğim en uzak yere gittim kalan enerjimle.

Fonda çalan şarkıda tarkan’ın da dediği gibi:

“aşk incelik ister canım, hoyrat olma”

https://video.uludagsozluk.com/v/sözlük-yazarlarının-şu-an-dinledikleri-şarkılar-93191/

3 0 ...
  • Yenmiş (bir lokma alınmış, çiğnemiş ve yutulmuş; ikinci lokmayı alacağınız zaman) incirin içinde yarım kurt görüp "lan bunun yarısı nerede" diye düşüncelere dalma yanında bir hiç olan durum.

Edibüdü: ciddiyim, kalan yarım incir de "ulan nasıl olsa kurt'un yarısını yemişim. Bari hepsini yiyeyim, ha yarım ha tam ne fark eder AMK" diyerek kalan yarım incir ve yarım kurt kendi kendime "tekila düşünüyorum tekila düşünüyorum" diyerek (mescal) yenmiştir.
    1 0 ...
  • Yol.

Yürümekle yollar aşınmaz ama moralinizi çok şahane yapmasa da en azından moralsizliğinizi alır.
    2 0 ...
  • iran coğrafyasının üzerine oturduğu için iran kültür-sanat borusunun ötesinden daha doğal bir şey olamaz.

Osmanlı da Bizans-Arap coğrafyasına oturup, Selçuklu siyaseti izleyemezdi. Yok böyle bir dünya. Hem yıkılan bir sistemi niye örnek alsın. Tc, Osmanlı yı mı baz aldı? Olmaz öyle şey.
    1 0 ...
  • Netflix yasaklansın mı?
    Bu zihniyeti, bu görüşü, bu algı ve kaliteyi tartışmak bile insan zekâsına hakaret olur.

Tamam, bir tv kanalında yapımlarını yayın ve oluşum politikalarını eleştirebilir ve beğenmeyerek katılmasam da kapansın diyebilirsiniz.
    Ama bunu zorla hukuksuzluğu kanunsuzluğu adaletsizliği savunup zorla yaptırmak yasayı kullanmak ahlâksızlık olur.

Konu Netflix veya başkası, ondan daha kaliteli bir yayın program oluşum meydana getirip yayın dünyasına sokarak bu vb kanalların izlenme oranlarını düşürür böyle ticari oluşumlar da yayın hayatına devam etmez. hiç olmaz ise lokâl olarak bunu yapabilirsiniz.

Yoksa yasa ile yasaklamayı savunmak kabul edilebilir yaklaşım değil ki bu ahlâksızlık ve akılsızlık olur.
    Bu zihniyeti çok tehlikeli bir zihniyet.
    Karşı cinse yakınlaşma isteği ret olunca tecavüz eden,
    Bir şeyi isteyip alamayan ve bunun için çalan vs zihniyet ile aynı bakış açısından hareket eden bu zihniyet sahipleri toplumdan soyutlanmalı.
    Bunlar potansiyel seri katil hırsız tecavüzcü katliamcı insanın ruh halini taşır.
    Ciddiyim...
    1 0 ...
  • harika bir duygudur.
    köpek sahiplenmek
    tam 5 yıllık özlemimdin, hoşgeldin kartopum, hoşgeldin bitanem, hoşgeldin canımın içi.
    6 0 ...
  • Kalp kırar. Ama bazen insanlar yine de söyler.

Konuşmak istemediklerinden değil, neden olduğunu bilmiyorum ama bazen söyleriz işte.

Belki karşıdakinin ama benim söyleyeceklerim var demesini bekleriz. Belki 2 dakika olsun çaba göstersin isteriz. Belki onun için vazgeçilmez olmak.
    3 0 ...
  • Ne zaman kafamızı buz gibi suya sokup serinlemeli fıttırmalı günler geçirmek isteyen bünyenin bi yerden sonra kendi kendine sormaya başladığı sorudur. Ben artık çok sıkılmaya başladım. Kışı haddinden fazla yaşadık. iskandinavya değil burası.
    6 0 ...