• Bilim adamları Karınca yuvasına 3 gün boyunca 10 ton sulu çimento dökmüşler. 1 ay bekledikten sonra kazımaya başlamışlar. Kazı bitip, yuva ortaya çıkınca insanlar gibi karıncalarında şehirlerinde ara ve ana yolların olduğu ve mimarisinin ne kadar inanılmaz olduğu ortaya çıkmış.
    (bkz: bir elin nesi var iki elin sesi var)

Edit: Karınca sürülerinin bir tünel, koca bir yuva kazıp sonsuza dek orada yaşayacağını sanıyorsanız yanılıyorsunuz.
    Karıncalar çok sık bir biçimde yuvalarını terk edip başka yuvalar inşa ederler.
    Bilim adamları'nın yaptığı bu deney terkedilmiş bir karınca yuvasında yapılmıştır.
    Milyonlarca karıncanın ölmesi gibi bir durum yoktur.

• Eskiden sabahlara kadar otururdum. Oyun oyna, film izle cart curt.

Sonra ortamlarda, abi çok dertliyiz o yüzden uyuyamıyoruz derdik. Halbuki derdimiz falan yoktu. Coolluk yapacaz ya.

Ulan hayatla gerçekten tanışınca, ölümle gerçekten tanışınca, anladık derdin ne olduğunu, dertten uyuyamamanın ne olduğunu...

Oturdum duvarı izliyorum, film izleyesim gelmiyor, oyun mu ne oyunu?

Geçmişi düşünüyorum. Yaptığım hataları, bana yapılan hataları, kaybedilen insanları, gün geçtikçe daha da azalan mutluluğu, artan mutsuzluğu.

Açıyorum bi ferdi, neşet. Onlar gibi de değil ki derdim. Aşk değil ki. Başka bir şey.

Keşke o sırf piyasa için, " dertten uyuyamıyorum" dediğim günlere geri dönsem.
  • dostum başlıkta sözlük kızlarının fotoğrafları diyor ama sen bildiğin oğlan çocuğusun.
  • 80 yılın kaç yılı pozitivist iktidardı ? adnan menderes mi pozitivist idi yoksa özal mı ?

yine siyasal islam hakimdi. hepi topu 5 sene bir iktidar ya var ya yok sol tabanlı.
  • en güzelini yapmıştır. kalacak olan yerini, gidecek olan yolunu bilir. dışarıda bir sürü kız var daha, kimler kimler çıkar karşına uğraşmaya değmez bırak gitsin.
  • değişik bir kafanın ürünüdür. insanlara verdiği tek hizmet zengin karıların kucağında dolaşmak olan bu yaramaz sıçanlara köpek demek; hırsız kovalayan, yangından bebek kurtaran ve uyuşturucu tespit eden gerçek köpeklerimize hakarettir.

• sana soran oldu mu amk dedirten piçtir. yok rakıyı öyle değil de böyle içecekmişiz. rakı içerken şunu konuşmayacakmışız da bunu konuşacakmışız. rakıyı istersem pipetle içerim, istersem serumla alırım, istersem kulağıma dökerim, istersem dondurup buzunu emiklerim, istersem tasa koyup kafamı uzatıp dilimle içerim, bunu yaparken de türkiye'nin en iyi youtuberının kim olduğu hakkında tartışmaya girerim. sana ne?

zito!
  • ikizler burcu erkeğinin tek kötü yanı çift kişilikli olmasıdır. Yani evet; sağı solu belli olmayan bir tipiz.

Ama zekiyizdir. Öyle yalancı, düzenbaz, sahtekar, kendini beğenmiş vs. vs. değiliz. Böyle bok atanlar ikizler burcu erkeği ile birşeyler yaşayıp ayrılınca sözlükte ikizler burcu erkeğini gömen kadınlardır. Zaten yorumlarda kendilerini o kadar belli ediyorlar ki... Ayrıca çoğu duygusaldır ve duygularını belli ederler. Yani duygusuz biri değiliz. Duygularımızı dışa dönük yaşamayı severiz, saklayamayız. Yardımsever bir burcuz, duygusalız. Eğer bir tartışmada inadımıza inadımıza gidiliyorsa, biz karşı taraftan daha inatçı oluruz. Kendi fikirlerini, düşüncelerini nedenleri ile sakince anlatsa hak veririz tabi. Ama emir niteliğinde konuşulmasını, ısrarcı olunmasını ve buna zorlanmasını sevmeyiz.
    Ayrıca ikizler burcu erkeği bir aşk yaşayıp ayrıldıktan sonra unutması kolay olmaz. ikizler burcu erkeği çapkın değildir aslında. Severse tam sever ve bir ömür boyu aşkına büyük bir sadakatla bağlı olur. Ayrıca ikizler burcu erkeği çok romantiktir. Diğer burçlara sahip olan erkeklerin hatırlayamayacağı özel günleri, özel detayları hatırlayabilirler, unutmazlar.

Son olarak ikizler burcu erkeği sevilip sevilmek ister. ikizler burcu erkeği çok fazla ciddi, takıntılı, inat ve duyguları içe dönük insanlarla yapamazlar. Sahte hareket ve davranışlarda sergiliyorsanız bir yerden sonra uzaklaşırlar sizden. ikizler burcu erkeği bir puzzle gibidir. Tam çözdüm dersiniz ama çözemezsiniz. Ömürünüzün sonuna kadar ikizler burcu erkeğini her seferinde yeniden keşfeder, yeniden tanırsınız.

(bkz: zoruna gidenin borusuna gitsin)
  • türkiye'deki leş sikik hukuk sistemine sövme sebebidir. bi tane orospu çocuğu çıkıp 17 yaşındaki bir genç kıza tecavüz ediyor, idrarını içirip bokunu yediriyor ve kameraya çekiyor ama kendine hukukçu diyen adiler de bunu serbest bırakıyor. orospu çocukları.

https://www.cnnturk.com/t...m&utm_campaign=buffer

http://ilerihaber.org/ice...best-birakildi-75137.html

not: haber ile alakalı başka başlık önceden açıldı mı bilmiyorum, görmediysem affola başlık taşınabilir.

edit: ekşi'de bunla alakalı başlık görmedim. hesabı olan lütfen açsın çünkü orası buraya kıyasla daha çok okunuyor ve olayın duyulma ihtimali var. kamu baskısı olmadıkça bu pezevengi içeri felan atmazlar.

büdüt: abberline 2 meseleyi ekşi'Ye taşımış sağ olsun.
  • dostum sen sevgililik olayını çok yanlış anlamışsın.

pezevenk sanki 3. köprü yapılmadan önce değerlenecek araziden 2 dönüm alırmış gibi anlatıyor birde.