bugün
tavsiye

frank lucas ın aile bireyleri

Kardeş bu herif 20 yaş altı ergen. Değilse bile kafası zekası o kadar. Siklemeyin şu sabi sübyanı.

akp ye karşı çıkan herkesi dinsiz ilan etmek

rumuzunu uyuşturucu baronunun ismini yapan, frank soğanına benzeyen kişilerdir.
ünlü fin katilin de, evlat katili bir dizi karakterinin de isimlerini rumuz yaparlar..
geçmişte fetoculara "hakiki müslümanlar" demiş olmalarına girmiyorum bile.
paraları sıfırlatanlara oy veren, madenci tekmeleyenlere oy veren, çiftçiye "ananı da al git" demesini alkışlarlar, askerimizin çuvalla tehdit edilmesine ses etmezler, öcalan hayranlarına sınır kapısının açılmasına alkış tutarlar, fetoculara ne istediyse verilmesini alkışlar. (perotürkçü ve bahçoşçu tayfa iyi duyun bunları ! )

"en müslüman benim, başkaları çok dinsiz diye" geçinirler buna rağmen.

böyle de samimiyetsiz tiplerdir.

evlerden ıraklar.

kronik işsiz

benim gibilere kronik işsiz derler.

kazara 1-2 senede bir iş bulursun ama sonra 6 ay çalışıp onu da kaybedersin. sonra 1-2 sene daha işsizlik süreci. kronik olur..

bu kronik işsizler 40 yaşından sonra kağıt toplayıcılığı yaparlar.

dincilerdeki oğlancılık ve sübyancılık eğilimi

Tabi tabi, 7 yıl önce bir olay oldu, daha da olmadı!

Len son 7 yıldır, örtbas edilenler hariç, en az 20 vukuatınız daha oldu.

Sizi gidi Lepistesler sizi...

müslüman sanılan troller

israil tarafından fonlanırlar. maksat Müslümanları cahil göstermek. dikkat ederseniz argümanları dalga geçilecek şeyler. cehaletten geberiyorlar.

Ama cuhape de vsvsvs gibi şeyler.

çok saf bizim insanımız.

chp mersin bykşhr belediyesinde terör operasyonu

gözaltına alınanlar da var. CHP'nin oy almak için HDP'ye ihtiyacı yok. Milli politikalar üzerinde durması daha doğru olacaktır.

Mersin'de bu kadar pkk'lının belediye çalışanı olması chp için olumlu değil.

7 milyon mültecinin nasıl ev ve iş buluyor olması

--spoiler--

bizde çayın 1 tonuna toplayana 1600 lira veriyoruz. bir adam günde 500 kg toplar eder 800 lira. istese 1 ay iş bulur eder 24 000 lira. bir sezonda 3 ay çalışsa eder 54 000 lira. bir öğünde yemek veriyoruz. koca köyde çalışacak bir tane adam bulamıyoruz. mecburen afgan alıyoruz çayı onlar topluyor. adam burada 2 sene çalışıyor o parayla afganistan'da 10 sene yaşarım diyor. şimdi anladınızmı afganlar niye buraya geliyor.

--spoiler--

Birkaç sorum olacak bu açıklamaya;

1. Çalıştırdığınız türk ise sigorta yapıyor musunuz?
2. Çalıştırdığınız yabancı ise sigorta yapıyor musunuz?
3. Eğer türk e sigorta yapmıyorsanız bu hak yemek olmuyor mu?
4. Eğer yabancıya yapmıyorsanız bu kul hakkı yemek bir yana aynı zamanda devletin hakkını 2 kere yemek olmuyor mu?
5. Eğer yabancıya sigorta yapıyorsanız, kaydı kuydu olmayan afganlar için bu iş nasıl oluyor?
6. Bu adamları kayıt dısı çalıştırıyorsanız kul hakkı yemiş gibi hissetmiyor musunuz?
7. Kayıt dısı insan çalıştırmanın devleti zarara uğrattığını, hz muhammed sav efendimizin “Devlet malından bir hırka bile olsa aşıran, çalan şehit olmaz” şeklinde bir hadisi olduğunu biliyor musunuz?

yagmurcu

içindeki pislik seni ilgilendirir arkadaşım.
kaldıki çok ta temiz biri sayılmam bende.
ve burada ne kimseye bilgiçlik, ne de ukalalık yapmak niyeti de taşımıyorum!

ama sen içindeki pisliği ulu orta dökersen birileri de kalkıp bunu yüzüne vurur! bu da zoruna gitmesin.
hiç bir mevzuda genelleme yapamayız.
yaparsak elbet ki birileri buna karşılık verir.
sonrada gider onun nick altına ''fikri, yok, beyni yok, şöyle meczup, böyle bilmem ney'' yazarız.
bu da kişnin acizliğini gösterir!

gerek yok, gerek yok.
insanların değer verdiklerine sövmek kimseye bir şey katmaz.
küfrün ve hakaretin sonu yok. kimse kimsenin bam teline basıp orospuluk yapmazsa problem olmaz.
eleştiri yapmakla hakaret yapmayı karıştırmayalım.

7 milyon mültecinin nasıl ev ve iş buluyor olması

Ülkedeki mülteci sayısınım 4-7 milyon arası olduğu söyleniyor. Bu kadar insan barınma, para kazanma ihtiyaçlarını nasıl kazanıyor olabilir gerçekten çok ama çok ilginç ve merak uyandırıcı.

cumartesi günü evde oturan ezik ve yalnız insan

Evin konforunu ve rahatlığını hiçbir şeye değişmem. Arada evden çıkıyorsam da sırf fotoğraf çekinip bakın ne kadar sosyalim demek için oluyor. Çünkü sosyal medyada herkes hep dışarda yiyor içiyor fotoğraf çekinip atıyor. Halbuki ben de akşam yemeklerini geçtim artık kahvaltıları da dışardan söylüyorum, en iyi içkileri alıp içiyorum, evimde deliler gibi dans ediyorum, balkondan denizi izliyorum ama onlar kadar mutlu olduğuma inanmıyorlar. Beni asosyal olmakla suçluyorlar. Onlardan daha mutsuz olduğumu düşüyorlar. Needennnnn!!

Not: bugün ben değilim. Dışarda yemek yiyip, arkama denizi alıp fotoğraf çekinip sosyal medyaya koyacağım. Ben de soyalim anlıyor musunuz!