• neresi güzel abi bikinili, mayolu kadın görünce hemen üff güzel felan. facebooktaki dayıları geçtiniz nasıl bir yokluk nasıl bir zevksizlik.

sunta, mdflam gibi kapitalism uydurmuz zayıf güzel diye bir algı yapmış millette peşinden gidiyor.

abi gidin ukraynalı, rus kadınlara felan bir bakın gözünüz güzel görsün.
    0 0 ...
  • lemalar

13.
  • Evet, Allah’ı tanımayanın, dünya dolusu belâ başında vardır.
    Allah’ı tanıyanın dünyası nurla ve mânevî sürurla
    doludur; derecesine göre, iman kuvvetiyle hisseder.
    Bu imandan gelen mânevî sürur ve şifa ve lezzet altında, cüz’î maddî hastalıkların elemi erir, ezilir.

-Lem'alar.
    1 3 ...
  • Akp iktidarının bir sürü kirli işi vardır orası kesin. Ancak Rabia naz vatan meselesinin cinayet olmadığını düşünüyorum. Bu ülkede aktroller kadar aşırı muhalif kanat da koyun. Mantıklı düşünüp "niye?" sorusunu sormuyorlar. Çünkü bir sebebi yok aslında.

Ben şahsen bu konudaki fikrimi söylemeyeceğim çünkü linç edilirim. ama yıllar sonra aydınlandığı zaman herkes kocaman bir hassiktir çekecek gibime geliyor. Hiç beklenmedik bir olay çıkacak.

Rabia Naz Vatan günahsız bir melek. Ama bu çocuğa kim yaşarken zarar verdiyse ölümünün de sorumlusu odur.
    1 1 ...
  • ahmet abi

37.
  • Tekelci Ahmet Abi "pampalara güveniyorum" demişti , en sonda 200 civarı oy aldıktan sonra "dağıttığımız tavuk- pilav bizi zarara uğrattı" diye isyan etmişti :))

tabiki de inci sözlük yazarları tarafından organize edilmişti. kimse kusura bakmasın 2009, 2011 donemi inci sözlugun kalıtesı simdi hicbiryerde yok.
    0 0 ...
  • iyide neden?
    kendini garantiye almak icin hiyerarşik burokrasinin icine dalan ve etrafindakilere zalimce davranmakta beis gormeyen insanlar mutlu olamaz. mutlu olamaz cunku aradigini bulamaz.
    hic birsey olamadim madem bir torpil bulayimda polislik sinavina gireyim mantigi iyi birsey degildir.
    polisin karistigi siddet olaylari meslegin itibarını yerle yeksan etmis, sayginligini azaltmis ve mesleği elestiri odagi haline getirmistir.
    olenlerin insani kimligine saygım sonsuz, yakınlarına bas sagligi dilerim. ama insanlarin acliktan, borctan, sefaletten intihar ettigi bir ulkede her ay maasini tikir tikir alan bir meslek dalinin bu tur olaylarin odagi haline gelmesini anlayamam.
    polisligi kaldiramayanlar istifa etmeyi deneseler ne olur? korktuklari nedir? kendini ifade etmesine firsat dahi verilmeden bir gece sokak bekcileri tarafindan ters kelepce yapilip dovulmekten mi korkuyorlar mesela? yada kibrin yarattigi egodan mi vazgecemiyorlar nedir mesele?
    ben bir vatandas olarak son yillarda en basitinden sokakta karsilasip diyalog kurmak zorunda kaldigim her polisin kaba ve bastan savma tavrindan rahatsiz oldum. bir kere karakola isim dustu, onda da beni dinlemeyen polisin karsima gecip göbeğini kaşıya kaşıya benimle dalga gecmesini izledim. bir kadin olarak o saatte karakola gittiysem kesin bende bir yamukluk vardi! karsimdaki polisin tavrindan bunu iliklerime kadar hissettim ve en sonunda bende kabalastim. neticede işimi halledip ciktim ama hala dusunurum. gerek var mıydı? insan gibi diyalog kuramaz miydik?
    1 0 ...
  • Entelektüel ne örgü dergisi ismi falan mı? Öyleyse ben çok bundanım yani haberiniz olsun. Selanik, bir ters iki düz, haroşa hepsini ağlatırım.
    4 1 ...
  • kaçıranlar ve tekrar izlemek isteyenler için 1,5 yıl önce çekmiş oldugum ilk kısa metrajlı filmim ''içimdekiler'' youtube kanalında yayında. tıklayınız geliniz efenim. iyi geceler...

https://www.youtube.com/w...?v=-OLD9qfNmPQ&t=250s
    4 1 ...
  • ilk çalar saati levi hutchins adlı şu abi 1787'de icat etmiştir.
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2160656/+

levi abi çalar saati icat etmeden evvel de insanlar belli bir vakitte kalkma ihtiyacı hissediyorlardı.

ve insanlar uykudan uyanabilmek için çeşitli düzenekler kullanıyorlardı.

bunların en bilineni mum ve çivi düzeneğiydi.

levi hutchins abi Çalar saat icat etmeden önce insanlar muma çivi çakıp, mum o seviyeye geldiğinde düşen çivi sesiyle uyanıyorlardı.
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2160657/+

şüphesiz ki beyin bedava...

hadi iyisiniz yine köftehorlar. sayemde ortamlarda satacak bir bilgi daha öğrendiniz. lütfen bu bilgileri kötü amaçlarla kullanmayın...
    4 0 ...
  • 2002; benim vatandaşım çöpten rızık topluyorsa, pazarlardan atık topluyorsa, meydanlarda açız açız diye bağırıyorsa, ülkeyi bu hale mevcut hükümet getirmiştir.

2021; neymiş; millet açmış, bundan bahsediyorlar. Aç olarak dolaşanları buyrun siz doyuruverin.
    4 0 ...
  • çok güzel yazılar . teşekkürler tengir bond . buradan bedrettin dalan ve akp ye
    en sıcak selamlarımı gönderiyorum .
    5 0 ...