bugün
tavsiye

bir insanın en aşağılık hali

Başkalarının kusurlarıyla meşgul olduğundaki hâli.
(Kötülük etmeyin, ayıp araştırmayın! Kim bir müslümanın ayıbını araştırırsa, Allahü teâlâ da onun ayıbını ortaya çıkarır ve böyle bir kimse, en gizli bir yerde sığınsa bile onu rezil eder.) [Tirmizi]

bir köpeğin dostluğu

hayattaki her şeyden ama her şeyden daha değerlidir. eve heyecanla gelmek isteme sebebidir, kapıya koşar ve dans ederek karşılar sizi çünkü. o sizin hayatınızın bir parçasıdır, ama siz onun hayatının tamamısınızdır. her şeydir ya her şey, kelimelerle ifade edilemeyecek kadar yoğunlukta bir sevgi bağı vardır çünkü…
tüm duygularınızı anlar. üzgün olmanıza dayanamaz, koşarak sarılır, en kötü anlarınızda bile sizi güldürmeyi başaran belki de en gerçek, en güzel şeydir o…

aykolik

benimki işte bugün nihayet gelmiş olan gündür. çok mutluyum çünkü 20'li yaşlara ben de adımımı attım. en sevdiğim günlerdir. zaman çabuk geçiyor. buradaykenki ikinci doğum günüm oluyor. çok heyecanlıyım bugün. iyi ki doğmuşum. çok önem verdiğim günlerdir. epeydir heyecanlanıyordum doğum günüm gelecek diye. doğum günüme ne kadar kaldı diye hesaplıyordum ve nihayet o gün geldi bugün. doğum günüm kutlu olsun.

pekmez

kışın gelmesiyle kahvaltıda fazla kaçırıldığını gözlemlediğim dut üzüm keçiboynuzu gibi çeşitleri olan bir besin.

eser miktarda tüketiniz.

fenerbahçe

ağustos: "fenerbahçe geliyor"
eylül: "o sene bu sene"
ekim: "durduramayacaksınız"
kasım: 6-0 kutlamaları
aralık: "ikinci yarı bambaşka olacak"
ocak: yeni çöp transferler
şubat: "ligden cekiliyoruz "
mart: teknik direktör değişikliği
nisan: fenerbahçe gidiyor
mayıs: beinsportsiptal

hadi eşlerimizi tanıştıralım demek

kadın: aşkım, sedat'ın eşi çok tatlı biriymiş ya iyi ki tanıştırdın valla heheh.
kadın iç ses: seni orospu seniiii.

yazarların merak ettiği şeyler

Bazan hiçBir şey anlamıyorsun değil mi? orada ne oluyor? bir mesaj var mı? evrenin başka derdi yok. olsa ne fayda, sonu bulanık nasıl olsa. yüksekteydi, yükseliyor, yükselecek. uzak diyarlarda. dizlerini bükmene gerek kalmadı. bulutlara uzanmana da. şişenin dibinden gördüğün tablo her şeyi anlatıyor. hiçbir şey anlamasam da. bütün bunlar ne anlama geliyor?

Durup dururken merak ediyorsun.

çok gezen mi bilir çok okuyan mı

Okumakla her şeyi çözebileceğimizi zannediyoruz. Okumak baskalarinin tecrubelerini, teorik olarak öğretir lakin pratikte, apışıp kalabiliriz. Gezmek yani birinci elden tecrübe etmek, daha kalıcı ve değerlidir. o yüzden çok gezen bilir diyorum.

evde tekken ve duş alırken kapının çalması

Ankaradayken ben olmuş zamaninda. Donla gt gibi olan iki aile vardi. Adam evde tekken ve duştayken komşu kadın gelmiş, güya seslenmiş kapı aralıkmış girmiş banyoya gitmis adamı yıkanırken görmüş afedersin filan demiş vs. Sonra kavga etmislerdi.

islam

evet, ben artık islamdan çıktım.. ama inkar yok, şöyle güzellikleri de vardır..

https://www.youtube.com/watch?v=4-Tt_DM9tEg

benim bildiğim istanbul müslümanlığı insanları ırkları, renkleri vs yüzünden ezmez, bir kenara itmezdi..
yerde gördüğü ekmeği öpüp yüksekçe bir yere koymak gibi asil huyları vardı...