bugün

ingilizce konuşmayı bilmeyen ve sevmeyen insanlar ülkesi.
Fransa Cumhuriyeti ya da kısaca Fransa, (Fransızca République Française), Belçika, Lüksemburg, Almanya, isviçre, italya, Monako, Andorra ve ispanya ile komşu olan, Batı Avrupa'da bir ülkedir. Avrupa Birliği'nin kurucu üyesidir.
insanlari cok pis oldugundan icindeki herseyin cok pis koktugu,sırf bu yuzden parfumun bulundugu ulke..
asiri milliyetci olduklarindan fransizca'dan baska dil konusmaz bu ulkenin insanlari.
çorbayı buz gibi içtiklerini direk cannes da çorba içerken öğrendiğim acaip insanların ülkesi.
en vahsi kolonyal kuvvetlerden biridir. besinci cumhuriyetini yasamaktadir, yeterince dusunmeden devrim yapmanin cezasi olarak 1789 fransiz ihtilalinden sonra irili ufakli yaklasik oniki ihtilal daha gecirmistir. milliyetcilik, laiklik gibi adi bile tuyleri diken diken eden ideolojik gorusleri halkin buyuk cogunlugu benimsemistir, ve bunlar politically correcttir.
baskent paris, bir zamanlar, 20 yuzyilin ortalarina kadar, dunyanin kultur ve medeniyet merkezi olmustur. hala bunun ekmegini yemektedirler.
sosyal devlet anlayisiyla yonetilmektedir. saglik ve egitim hizmetleri devlet tarafindan bedavaya karsilanmaktadir, vs.
(bkz: francophone)
dillerine sahip ciktiklari icin taktir edilesi, ermeni yalakasi avrupa'da bir devlet.
2006 dünya kupası muhtemel 11 i

- Gregory Coupet

- Lilian Thuram
- Mikael Silvestre
- Jean-Alain Boumsong
- Willy Sagnol

- Claude Makelele
- Zinedine Zidane
- Patrick Vieira
- Franck Ribery

- Thierry Henry
- David Trezeguet
(bkz: jean darc)
yüz ölçümü 550 000 km² Batı Avrupanın en geniş yüzölçümüne sahip ülke buda Avrupa Birliği;nin % 20;si yapıyor.
Nüfusu 60.000.000 ile yoğun bi ülke
République Française
avrupa birliğinin patronuymuş gibi davranan,nüfusunun %8 i müslüman olan ve içerdiği bolca ermeni nedeniyle sözde soykırım konusunda devamlı başımızın etini yiyen,şımarıkların ülkesi.
yerinde saysa ve biz bu büyüme hızıyla devam etsek 50 yıl sonra ekonomik olarak eşitleneceğimiz ülke.
kültür emperyalistleri, kendini bir şey sanan züppeler, "düşünce özgürlüğü" diye bas bas bağırıp tam tersi şekilde hareket eden palyaço milletvekillerine sahip toplum. "Hitler yahudiler'le boşuna uğraşmış, direk fransa'ya girseydi keşke" dedirten züppe millet
ülkerine laf söyletmeme geleneklerini huy edinmemiz gereken ülke. adamlar seviyor ülkesini,milliyetçiyiz diyor vay be adamlara bak diyoruz. bizde ise, ülkemi seviyorum, milliyetçiyim diyince şuna bak geri kalmış diyoruz. işte bizden bu yönüyle ayrılabilecek ülke.
Kamuya açık alanlarda sigara içilmesini yasaklayan Avrupa ülkeleri arasına katılan ülke. Şubat ayında uygulamaya girecek olan yasaya aykırı davrananlar 75 Euro, yasağa uymayan işletmelerse 150 Euro para cezası ödeyecek. Kamuya açık yerler kavramı istasyonlar, müzeler, devlet daireleri, mağazaların yanısıra kafeler, restonlar ve gece klüplerini de kapsıyor. Caddeler, evler ya da otel odaları yasağın dışında tutuluyor..
meclisinde soykırım iddialarının inkarını suç sayan yasa teklifi kabul edilen aşağılık ülke.
(bkz: fransa nin sozde ermeni soykirimini reddetmeyi suc sayan yasa tasarisi)
dusunce ozgurlugu konusunda Turkiye'ye akıl vermeye kalkan .. aksine "ermeni soykırımı yoktur" demeyi ulkesinde yasaklayan ulke.. (bkz: hani dusunce ozgurlugu nerede)
geçirdiği son ermeni tasarısı ile, düşünce özgürlüğüne ne kadar fransız kaldığını ispat eden ve bu sayede tüm dünyaya kendini rezil, türkiye'yi ise vezir eden ülke.
Sömürgeci devlet.
(bkz: soykırımı yapan sensin ermeniler de sana girsin)
genel nüfus içersinde göçmenlerin, 2006 verilerine göre, önemli bir yer tuttuğu apaçık ortada olan (bkz: 5 600 000) bunun ikiyüzbinini türklerin oluşturduğu dünyanın her açıdan, en güçlü ülkelerinden biri. böyle bir ülkede biz ne diye 200.000 türkle lobi yapamayız onu da anlayamıyorum. genel türk politikasından olsa gerek (bkz: savaş meydanında kazanıp masa başında kaybetmek)
http://www.france.com
internet alan adi* uzantisi ".fr" dir.