1. 1.
  beyoğlu nevizade'de pek bi revaçta olan bar.
  2 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  en güzel bölge olduguna inanırım.Hep yaz gunlerini akla getırır.
  -1 ... hendrix
 3. 3.
  Nevizadede gidilebilicek en guzel yer .. Tek basınıza gidip 10 kisilik bi grupla ayrılma ihtimaliniz de cok yuksek
  1 ... ozsaycan
 4. 4.
  nevizadenin güzel mekanlarından biridir.kalabalık erkek grubu halinde giderseniz tahminen hiç yer yoktur.terası ve balkonları ziyadesiyle ferah ve güzeldir.özellikle sıcak mevsimlerde terasın tadı bir başkadır.gelenlerin kısa sürede ailemsi havaya büründüğü mekandır.kayıt şarkılara sanki canlıymışcasına eşlik eden insanlardan da bolca barındırır.
  ... yildirimbjk
 5. 5.
  aksamlari bir baska olan bolgemiz. *
  3 -1 ... confusedy
 6. 6.
  türkiye'mizin en çok, portakal, muz,turist ve her çeşit sebze meyve yetiştiren bölgesi.
  ... pilotmont
 7. 7.
  avrupa, asya ve afrika kıtaları arasında uzanan dünyanın en büyük iç denizidir. Atlantik Okyanusu'na Cebelitarık Boğazı ile, Hint Okyanusu'na da, Süveyş Kanalı aracılığıyla Kızıl Deniz üzerinden bağlıdır. Mediterranean isminin verilmesinin nedeni Latince'de orta demek olan "medi" ile toprak demek olan "terra" kelimelerinden oluşan bileşik bir isim olup "toprakların ortası" anlamına gelmesidir. toprakların ortası denilmesinin nedeni de o zamanlarda bilinen sadece Mısır, Finike, Yunan, Roma ve Arap medeniyetlerinin hüküm sürdüğü bu iç denizin etrafındaki topraklar olmasından kaynaklanır.
  1 ... roy mustang
 8. 8.
  1- Akşamlarının bir başka olduğu şeklinde bir rivayet ve bu rivayet ile ilgili bir de şarkı olan yöremiz.
  2- Kumsalda ateş etrafında toplanıldığında gitara yeni başlayan gençlerimizce hemen karşısında oturmakta olan yeni yetme kızı tavlamak için ıslak bir sesle ve son heceleri uzata uzata söylenen ama doğrusu ya ulaşılmak istenen amaca hizmeti neredeyse garanti olan pop müzik şarkısı.
  3- Akla ziyan sesiyle halk müziğine hizmet etmek dururken pop da söylemeye kalkışan "ibo"nun bula bula madde 2'de zikredilen parçayı bulması üzerine façası çizilen ve bunun sonucunda da daha "Akdeni...." diye başlandığı anda sonunun gelmesi beklenmeden bulunulan ortamdan hızla uzaklaşılmasına yol açan sözcük.
  3 -1 ... selim ışık
 9. 9.
  nevizadede bulunan bu kadar popüler olmasına bir türlü anlam veremediğim tırt ötesi bar.duvarlarında black sabbath, iron maiden posterleri vardır ama içerde kurban, çilekeş, robbie williams falan çalar genelde.biralarının da yarısı sudur.terası da çok yüksek, merdiven çık çık bitmiyor.***
  3 -1 ... tequila cup
 10. 10.
  kadıköyde bulunan güzel yemekleri olan bahçesi bulunan hoş bir cafenin adı.
  (bkz: akdeniz cafe)
  ... dokuzhanim