• Kürt kökenli olduğu söylendiğinde, Gökalp, babası tarafından Türk ırkına sahip olduğundan emin olduğunu ama aslında bunun önemsiz olduğunu belirtmiştir. "Sosyolojik çalışmalarımdan öğrendim ki milliyet, eğitime dayalıdır" demiştir. öğrenci iken “Padişahım Çok Yaşa” yerine “Milletim Çok Yaşa” diye bağırması, hakkında soruşturma açılmasına yol açtı. 18 yaşındayken intihar etti. bu girişiminin sebebi olarak idadideki hocası Dr. Yorgi Efendi’den aldığı felsefe eğitimi ve ailesinin verdiği dini eğitim arasında yaşadığı çatışma da gösterilmektedir. Kafasına sıktığı kurşun, güç koşullar altında yapılan morfinsiz bir ameliyatla çıkarıldı. Ameliyatı gerçekleştiren Dr. Abdullah Cevdet Bey ve Diyarbakır’da bulunan genç bir Rus operatördü. intihar girişiminden sonra kendisini tekrar okumaya verdi. Özgürlüğe düşman olanlara çatan pek çok şiir yazdı.
    1 0 ...
  • Aklımın dibine çökmüş sızlayan düşünceler her aklıma geldiğinde canımı yakıyordu.
    Unutmuş olmak hatırlamayacağın anlamına gelmiyordu.
    Yağmurun yağması güzeldi ama çatıdan aşağıya doğru sızan su akıntısı insanın canını sıkıyordu.
    Yukarıdan damlayan içme su garantili moleküller soğuk havayla beraber geldiğinde özletiyordu sıcak günleri.
    Bir şeye kafayı takmak güzel bir şeyi başarmak amacın olduğunda.
    Amacın yerle bir edilip amaçsız kaldığında kafayı takmak akıl hastalıklarına giden yolların en kestirmesi.
    Daha iyisini hak ettiğimizi bilerek bir gün her şeyin temennilerde ki gibi olmasını istiyorum.
    4 0 ...
  • Arabasını babasının almasını bekleyen ezik evlat kadar varoş değildir. Çalış da al ulan hayvan, baban senin hizmetçin mi?
    5 0 ...
  • kızların evlenirim bununla dediği erkek modeli

(bkz: James mcavoy)

Kendisini yıllardır takip ediyorum. Çok sevdiğim bir insan.

Parçalanmış aile çocuğu. Henüz 7 yaşındayken annesi ve babası boşanmış. aradan çok geçmeden babasıyla irtibatı tamamen kopmuş. Kendisini dedesi büyütmüş. Ben normal bulmuyorum kendisini. Ama bu o' nu çekici yapıyor * biraz kırık olmak her zaman iyidir. insanlara pek aldırmıyor bu özelliği de güzel.

Özgüveni mükemmel.
    işini en iyi yapan insanlardan biri. çok başarılı.

Eşi kendisinden 9 yaş büyük idi. Yani basmakalıp normlara pek aldırış etmeyen bir insan.

iyi bir baba.

Garip bi görüntüsü var. Kumral, kızıl sakallı ve mavi gözlü. Uzun boylu da değil, 1.70 * bu kısa boyuna rağmen yakışıklı bir adam. Herşey boy değil yani.

Dostlarıyla arası çok iyi. Bence bu da o' nu iyi bir erkek yapıyor.

Bilmiyorum. şöyle mükemmel olsun böyle mükemmel olsun diyemiyorum ben. Problemleri olan mükemmel insanlar da var yeryüzünde. Bu adam gibi. Önemli olan sorunlarımızla ve bizi üzen şeylerle hayata adapte olabilmek.
    7 1 ...
  • Gerek televizyonlarda, gerek romanlarda, öykülerde dayatılan ancak köye gittiğimizde göremediğimiz masumiyet. Ben köyde büyüdüm, çocukluğumun belli bir bölümü orada geçti ve bu süreç belki de yaşamımın en güzel, en mutlu dönemlerini oluşturuyordu. Mal güderken çayırlarda koşturmacalar, boncuklu tabancalara tamah etmeyip kendi yaptığımız patlanguçlarımız, fişekli borularımız ve dahi tezek savaşlarımız(belki de en iğrenci). Çıplak gözle gördüğümüz, belki de bizi av olarak gördüğü için üstümüzde özgürce süzülen kartallar, yırtık köpekler… ineklerle, tosunlarla, danalarla, koyunlarla kurulan dostluklar… Bunların hepsi güzel şeyler, özgürlüğü tattıran eylemler. Ancak köyler gerçekten masum değiller. Şu son iki yılda tüm inancımı yitirdim bu masumiyetle ilgili. Köy deyince artık aklıma dedikodu ve iftira geliyor. Sohbet edilecek yaşlılar da yok. Namusu kadına özgü sanan güruh… Kitap aynı kitap, inanç aynı inanç bir farkımız yok. Eğitimsizlikle vs. de ilgisi yok tam tersi örnekleriyle yine köyde karşılaştım. içkiye günah deyip, mezarlığın karşısı içki şişeleriyle dolu olan köyler…Ve köyün vazgeçilmezi: dedikodu. Aslında hak verebiliyorsun buna, adamın yapacak işi yok. iki mal mülk, yer yurt hakkında konuşuyor sonra gabooğ ünal şöyle yapmış biliyon mu diyor giriyor dedikoduya. Yahut çakıyor iftirayı. insanları tiksindirdiniz ve en masum olduğuna inandığım bu topluluğun şu terbiyesizlikleri her şeye olan inancımı da yitirtti bana.
    10 0 ...
  • yavrucuğum, kızım olmasa bile yeğenim yaşındasın.
    seni kaale alıp muhatap olmamama rağmen, sürekli benden bahsedip basitleşmeye ve saçmalamaya çalışıyorsun.
    ama hiç ilgimi çekmiyorsun. yapma, yazık olur sana. güldürme kendini insanlara.
    basit kezbanlarla işim olmaz, ben senin bildiğin erkeklerden değilim kusura bakma.
    sana hayatta başarılar dilerim.
    bu kapıda sana kemik yok, hadi yallah başka kapıya.

edit: sana bir sonraki cevabım daha sert olur. altından kalkamayabilirsin. iyi geceler.
    12 5 ...
  • ilginç miydi bilmem. eşim programlama yapıyor. ilişkimizin o dönemlerin ''oyun yapacam sende onu deneyeceksin'' diye tutturdu. yaptı da! oyunun kısa betasını 2 günde bitirdim. sonunu görene kadar gayet normaldi her şey. oyunun sonunda ''will you marry me, my lady?'' yazısını gördüm ve jetonum sonradan düştü.
    13 1 ...
  • Babaların en şahanesidir.
    Anlatmak bir yana, anlatırken, seslendirir, beden diliyle destekler, mimikleriyle, masalı hollywood filmlerine çeviren, efsane babadır.
    Bir çocuk düşünün ki, uyku saatini iple çeksin, hehh işte o bendim.
    O efsane adam da babam.
    Şu an çooook uzaklarda olan ve deli gibi özlenen adam.
    Baba adam...
    13 1 ...
  • gözümüzden kaçmayan akit/aktroll ekibidir.

bugün meral akşener başlığına girilen son entrylere bakın, giriler troll hesaplar tarafından 5 dakika aralıklarla girilmiş.

gok ekini bicince--> (bkz: #38040312)
    feyk troll...
    meral akşener i karalayan sözlük akit ekibi

deli cevatin saati--> (bkz: #38040344)
    feyk troll...

tebrizde var bir guzel--> (bkz: #38040378)
    feyk troll...

ispir fasulyesinin intikami--> (bkz: #38040432)
    feyk troll...

ihlamur kaynat geliyom yavrum--> (bkz: #38040470)
    feyk troll...

görüldüğü üzre bu akitlerin tamamı maksatlı troll hesaplar.
    paralı akitler.
    gelin lan para vereyim beni övün karaktersizler ordusu.
    18 6 ...
  • Bir dahaki koreografide ‘tüm galatasaray düşmanlarının anasını sikeceğiz’ yapılır umarım.

Kimsenin öküz altında buzağı aramasına da gerek kalmaz, Mesajlar net olarak yerine ulaşır.
    9 3 ...