• ulan bir şey diyeyim mi bu adamı hor görüyoruz aşağılıyoruz fakat içimizde adam olacak tek kişi budur. ulan insan hiç mi sıkılmaz hiç mi vazgeçmez 1 değil 3 değil 5 değil 25 tane hesap kurmuş. karakterinden ve çizgisinden hiç ödün vermemiş. bu nasıl bir iş aşkı bu nasıl bir irade bu nasıl bir... kelimeler kifayetsiz. bu adam tam bir istikrar abidesi . dünyayı aydinogulları yönetsin.
  • yavrucum düzgün erkek var ama sizin bu efendi diye tercih etmediğiniz (bkz: sen çok iyi bir insansın) diye reddettiğiniz erkekler düzgün hep. düzgün erkekten kastınız zengin ve en tepedeki erkekse onlar paraya tapan bi kaç aşufte tarafından kapıldı. onlar da zaten haftanın 4 günü 2 şer posta dan ibaret olmak üzere vurduruyorlar. o zengin erkekte bu kaşar kızımızdan sıkılınca sizin düzgün(zengin) diye aradığınız erkek karşınıza çıkıyor, bu sefer de size çakmaya başlıyor sizden de sıkılınca yenisi geliyor. yani bu bi kısır döngü haline geldi bunun sebebi de sizsiniz.
    annaperenna
    1781 - 2 saat önce
    ... 9  :)   :( 
  • split

48.
  • sinema eleştirmenlerinin en sevdiği "sürpriz son" tanımına mükemmel bir örnek sunan yönetmen M. Night Shyamalan’ın harikulade gerilim filmi.

imdb: 7,3. (bilmek isteyenler olur diye, yoksa imdb puanını pek de sallayan biri değilimdir.)

(bkz: imdb puanlarının pek de bir halta yaramaması)

parçalanmış.

--spoiler--
    film hakkında yazılabilecek her şey spoilera girer.

öncelikle başrol karakter Kevin Wendell Crumb’ın çoklu kişilik bozukluğunu izleyiciye çok çok iyi şekilde yansıttığını ifade etmem gerek. dile kolay, tek bedende 23 farklı insan! oyunculuk yeteneğine şapka çıkartılır. tedavi sürecinde olan kevin'ın görüşmeler sırasında sırasıyla diğer kişiliklerinin ardına sığınması ve de bir anda sadece kılık değişerek bambaşka bir kişiliğe bürünmesi filme olan heyecanı hat safhada tutuyor. karakterin yaşadığı tüm kişilik bölünmeleri tam dozunda canlandırılmış.

işte sürpriz son dedim ya, en sonunda da neredeyse canavar olarak tabir edebileceğimiz şekilde 24. kimlik patlak veriyor.

her neyse, filmi izlerken aslında ilk olarak 25 dakika civarı oluşan diyalogların havada kalması sebebiyle hemencecik konuya hakim olamıyorsunuz ve de bu az biraz can sıkıcı olarak tabir edilebilir. lakin gül bahçesindeki en güzel güle ulaşabilmek varken dikenden kaçmak olur mu hiç diyorum. sıkılmadan izleyin. muhakkak ki içinizdeki duyguları dürtecek bir noktasını yakalayacaksınız.

sonuç olarak: güzel bir proje olmuş.
    şiddetle tavsiyedir.
    --spoiler--
  • bugün olaya farklı bir bakış açısı getirelim ; boşverin uyumasını ya da sevişmesini..
    Ya özlediğiniz kişi sizi hiç özlemiyorsa aklına dahi gelmiyorsanız uyurken..
    Hatta yalnız uyurken bile gecelerinde hayaller başlığı adı altında hiç adınız geçmiyorsa ?
    Şimdi biber mi acı hayat mı sorunsalına geçiş yapabiliriz..
    akustik miskin
    4340 - 4 saat önce
    ... 12  :)  2  :( 
  • kabe'ye ya da herhangi bir camiye girse o da kapatırdı. dini bir mekanla bir ülkeyi karşılaştırmak abes.

not: kabe ye istese de gidemiyor bu arada. şehre müslümanlar harici girmek yasak.
  • Yazarların yüzde sekseninin Seks, göt, meme ve futbol dışında bi bok konuşmadığı bu söZlükte kimse bana hukukla ilgili çok konuşuyorum diye laf yapamaz. Kusura bakmayın ben burata içimi döküp rahatlamak için giriyorum bana hic bir sikim yararı olmayan beşiktaşı, feneri, galatasarayı devamlı konuşacağıma hukuk kazanamamamin üzüntüsü paylaşırım daha iyi.
  • isteyen izler, isteyen izlemez mevzu o değil. Benim takıldığım nokta burada öğğ böö diyen tiplerin hemen hepsi oturmuş filmi baştan sona kadar izlemiş. Dayanamayıp yarıda kapattım diyene denk gelmedim yani hiç. izlemeden önce filmin içeriği hakkında da iyi kötü bilgi sahibiydiniz. Herhalde silah zoru ile bu filmi izlemek zorunda kalan falan yok değil mi içinizde? O yüzden buraya gelip triplere girmeniz çok samimiyetsiz ve gereksiz. Kapalı kapılar ardında her boku yiyip, dışarıda ahlak abidesi kesilen, hatta ahlak bekçiliğine soyunan riyakar ilgi orospularına tahammül edemiyorum.
    sodomlu
    7591 - 7 saat önce
    ... 12  :)   :( 
  • hexa gram

147.
  • amma boş beleş amma goygoycu yazar çıktı.
    geldiği zamanlar çok üstüne geldiler falan destek çıktım ama ne fuzuli bir tiptir bu..
    yazmış yine uzun uzun, bi enteresan kendi kendine yalama yapıyor.
    goygoy yapma, haydi çek arabanı. işimiz gücümüz var.
  • Şüphesiz ki her bilinçli uludağ sözlük yazarının aklına düşebilecek fantastik özeleştiri. bok gibi lan yazdıklarım. 3-5 ay sonra dönüp bakınca da şu an yazdıklarıma diyeceğim tabii ki de. evet.
  • Ekşi sözlük ü sahiplenen, ekşi sözlük te yazınca kendini baya baya yazar sanan, orda yazınca birilerinin fikirlerini değiştirdiklerini düşünen, çok ciddi görünen ama Uludağ sözlük te de trollük yapan tipler. Bir de toplu linç girişimini çok seviyorlar.

Bu kadar götü kalkık sosyal medya kullanıcısı hiç görmedim. Orda yazınca kendini burda yazandan daha zeki, daha üstün görüyorlar lan. Ayrıca ekşi sözlük e erişim olmayınca, entryleri silinince koşa koşa buraya gelmiyorlar mı, valla bu çakma entellere gülesim geliyor o zaman.
    bjorn
    10982 - 10 saat önce
    ... 13  :)   :(