• Öncelikle;

(bkz: Hayvan gibi şey yapıyorsunuz)

Ciddi olarak konuşmak gerekirse;

Bayern Münih bu, çokta şey yapmamak lazım bu skoru. Prime döneminde shakhtar’a düzinelerce gol atmış bir takım bayern Münih, ki yine aynı teknik direktör vardı sanırım o vakitler, Beşiktaş’ın herhangi bir şansı yoktu bu maçta.

Ha ne olabilirdi, Münih bir kontrada gafil yakalanır 10 kişi kalırdı, arada absürt bir gol olurdu , o zaman belki gollü bir beraberlik alırdı beşiktaş.

Ama olmadı, kusura bakmayın ama, robben’in Karşısında Caner varken 11-10 u geçtim, 11-12 bile olsanız 5-0 şükredilecek bir skordur. Allah muhafaza rekor tazelemesi olabilirdi.

Kısaca yaşandı bitti saygısızca, Bayern’le oynamanın tadına varınca...
    0 0 ...
  • insanları, yüzeysel yalanlar ve iftiralar ile kandırarak islamiyetten nefret ettirme üzerine kurulu akım.

alıntı; "Müslümanlar domuz eti konusunda çok hassastır. Kolunun kesilmesine ses çıkarmaz ama bir lokma domuz eti yediremezsiniz. Hani, çok sıkıntıya düşerse, açlıktan ölmemek için filan, o durumlarda bile izin yoktur domuz eti yemeye."

alıntı; "Çok sonraları bu eksiğin farkına varan şeriat geleneği, islam’ın bu açığını kapatmak için şu iki kanıtı öne sürmüştür:

A) ‘Eşini kıskanmayan tek hayvan domuzdur’. (Acaba ?). Bu demektir ki; domuz eti yerseniz, kıskançlık duygunuzu yitirir, karınızı erkeklerden kıskanmazsınız. Sonra da karınız ahlaksız erkekler (bunlar Müslüman) tarafından rahatsız edilir, en aşırı durumda da, onunla bununla (bunlar da Müslüman) yatıp kalkmaya başlar. Böylece fuhuş başlar, yayılır. 21. yüzyılda hala bu ilkel delile inananlar var."

https://goo.gl/zkxPQ3

---

bunun gibiler ya dini kafirlerden veya münafık sahte hocalardan öğrenip, aslını araştırma ihtiyacı duymadan sallayan vicdansız şerefsizlerdir, ya işin aslını bildiği halde yalan ve iftira atmaktan çekinmeyen orospu çocuklarıdır, ya da tasmasını koparmaya çalışan hain köpeklerdir.
    3 0 ...
  • Bunu geçen günde söyledim. Yarın da söyleyecegim. Eğer hep böyle olursa yine tekrar edeceğim. Donuz sistemi çok saçma, nasıl mı?

Ben birini donuzluyorsam benim onun entrylerini göremediğim gibi, onlarında benimkini görmemesi lazım. Saçma sapan troller geliyorlar , profilime girip , 1 hafta önce yazdığım 5 yazıyı "özellikle, bilerek" eksileyip çıkıp gidiyorlar. Kendilerini zeki sanıyorlar fakat farkında değiller. Arkadaşım yaptığınız her hareketi görüyorum. Bir peşimi bırakın yeter bıktım sizden. Sözlükte kimle konustuysam sağolsunlar geneli sohbetimi sevdi ama ben bu arkadaşlara bu sözlükte ne yaptım hala anlamadım. Bu arkadaşların kedilerinbabası57 ve bana garezi yoksa hiç bir şey bilmiyorum.
    4 3 ...
  • galatasaray

20031.
  • be suratına defi-i hacet eylediğimin çomarı..

ez cümle konuşup bitirmem gerek aslında, ağla açılırsın yazıp geçeceksin. nasıl ağlayacaklarını şaşırdılar, buralara sardılar ama şu primatlara laf anlatmak gerek.

ortadoğulu çomar üslubunla cevap vermeyeceğim sana, iki satır yazı var bomboş ve hakaret dolu. seviyesine inmemek gerek ama cevap vereceğim, öyle gerekli.

sen kim oluyorsun ki bu ülkenin topraklarında 113 senedir olan, lisesi 1915 senesinde bir mezun bile verememiş, mustafa kemal atatürk’ün üç defa ziyaret ettiği, bu ülkeye bir asırdan fazladır aydın ve çağdaş insanlar kazandırmış bir camiayı fetöcülükle ve ihanetle suçlayabiliyorsun?

sen kim oluyorsun ki galatasaray’ın tarihi için o ifadeyi kullanabiliyorsun? galatasaray bu ülkenin avrupa’da yalnızlığını yendi. insanlar avrupa’da biz de bir şeyler başarabilirmişiz, edirne’den ötesinde de bir şeyler yapabilirmişiz dedi. bir yol açtı galatasaray o gün bu ülkeye, o yolu kimin açtığını biz her zaman hatırlatacağız.

dünyanın her yerinde var olan, bir takımın taraftarının tutmuş olduğu takımın kazanmış olduğu kupayla, maçla övünmesine laf atmak harikulade bir hazımsızlık, eziklik psikolojisidir. galatasaray’ı hep geriden takip etmek zorunda kalmanın vermiş olduğu hazımsızlık, galatasaray gibi bu ülkeye bir avrupa kupası kazandıramanın vermiş olduğu hazımsızlık, galatasaray’ın 2002’de taktığı yıldızı 2017’de takmanın, galatasaray’ın kazandığı kupa sayısının daha yarısında olmanın vermiş olduğu bir hazımsızlık var anlayabiliyorum.

soda iç at şikecisi, iyi gelir.
    12 3 ...
  • Sözlükteki arkadaşlara, beşiktaşlı yazarlar için ciddi bir çağrıdır.

Olum tamam geyiği falan bırakın, güldük eğlendik de bunlar nerede lan? Forza beşiktaş, public agent, esmer bey vs hiçbir beşiktaşlı yazar yok olum. intihar falan etmesinler? Tanıyan eden varsa başlıkta bilgi paylaşabilirler.
    14 1 ...
  • Tinercilere yöneltilen bir soru. Ahahaha.
    16 2 ...
  • Şu aralar acaip bir boşluk hissindeyim.Nedenini bile bilmiyorum.Geldi,oturdu içime.Sanki herkes mutlu,herkes çok sevilmiş.Bir ben mutsuzum ve sevilmemişim.Her şey yolundaymış gibi ama yolunda olanın ne olduğunu bilmiyorum.Bu sığ yürek,bu ezbere yaşam yavaş yavaş tüketiyor benliğimi.
    10 0 ...
  • işte aradığım şey tam olarak bu sözlük. sadece kendim olduğum için sevilebilmek. karşılıksız sevilebilmek. sadece görüntü ya da sadece karakter olarak değil, her şeyimle seven birini bulayım, ayaklarına bile kapanabilirim. böbreğimi istesin onu bile veririm.

ama işte mesela "ehh idare eder" ya da "'en azından' kafası çalışıyor" denmesi insana çok koyuyor. ben sadece "en azından" olduğum birine vakit ayırmak istemiyorum.
    9 0 ...
  • Tarihi yanlış bilinen camiidir..

Doğrusu ise şöyledir..

3.murad döneminde yaşayan gökbilimci takiyüddin, sultandan kendisine bir rasathane yaptırmasını ister..
    sultan bu isteği yerine getirir ve tophane sırtlarında bir rasathane yaptırır..

Birkaç yıl çalışma yaptıktan sonra istanbulda bir salgın hastalık vukuu bulur..

Dönemin yalaka şeyhülislamı sultana gelerek hastalığın rasathane yüzünden başlarına geldiğini ve derhal yıktırlması gerktiğini söyler..

sultan çok zekii biri olduğu için şeyhülislamın fetvasına inanır ve bir italyan devşirmesi olan kapta-ı derya kılıç ali paşaya rasathaneyi top atışlarıyla yıkmasını emreder..

kaptan ise bu görevi zevkle yerine getirir ve rasathane bir gün içinde yerle yeksan olur..

sultan emeğinin ve başarısının bedeli olarak kaptan-ı derya kılıç ali paşa adına dönemin en iyi mimarı olan mimar sinan a bir cami ve hamam yapmasını emreder..

mimar sinan da sultana karşı gelmenin yada fikir beyan etmenin ölümcül bir hata olduğunu bildiği için emredileni yapar ve bahsi geçen cami ve hamamı yapar..

not: copy paste değil alınteri...
    5 0 ...
  • Kendisine olan büyük hayranlığım bazı kesimleri rahatsız etmiş. Üstad-ı şuara'dır. Muazzam şahsiyettir. Elinin kiri kimselerce anlaşılamayacak bir duruştur ismet bey.
    7 2 ...
  • kapat