• belçika futbol federasyonu'nun yaptığı şey.

belçika'daki beringen türkgücü kulübünün altyapı oyuncularının mehmetçiğimize gönerdiği asker selamlı mesaja belçika futbol federasyonu soruşturma açmış.
    asker selamı veren çocuklara soruşturma açmak

korktuğunuzu bu kadar belli etmeniz inanın çok hoşumuza gidiyor.
    bozkurtların yavrusu bile çakalları, sırtlanları korkutuyor.

asker selamı vermesini istemediğiniz millet, ordusu olan bir millet değil, milleti olan bir ordudur.
    bunu bir türlü anlayamadınız gerizekalılar...

bütün türkler bir ordu, anlayın artık bunu...
    8 3 ...
  • laokoon

6.
  • truva şehidi...

meşhur savaş uzun yıllar sürer ve hepimizin bildiği tahta at truva sahiline bırakılır...

truvalılar "savaşı kazandık" diye bayram eder.

bir tek sevinmeyen vardır sahilde, apollon tapınağı rahibi Laokoon...

tahta ata bakar ve der ki; "yunanların bıraktığı hediyeden bile korkarım..."

Laokoon truva'da herkesin saygı gösterdiği bilge bir adamdır. onun bu temkinli yaklaşımı ile truvalılar birkaç gün sahilde bırakılan tahta at'a dokunmazlar.
    halkın bir kısmı "bu tanrıların bize zafer armağanıdır, alıp şehre götürelim ve kutlama yapalım" dese de
    Laokoon'dan yana olanlar "tahta atın yakılmasını" isterler...

bu durum yunanlardan yana olan poseidon'u kızdırır.

yunanların truva sahilinden çekilmelerinden bir hafta sonra Laokoon ve oğulları denizden çıkan yılanlar tarafından katledilirler...

ertesi sabah Laokoon ve çocuklarının cesetlerini sahilde bulan truvalılar, tanrıların kendilerine zafer hediyesi olan tahta ata karşı çıktığı için Laokoon'un tanrılar tarafından cezalandırıldığını düşünürler ve tahta atı truva surlarından içeri sokarlar...

sonrası ise malum...
    ---------------------------------------
    --------------------------------------
    laokoon

meşhur Laokoon ve oğulları heykeli 16. yüzyıl başında roma'da yapılan bir kazı sırasında bulunmuştur.
    heykel bergama ekolü tarzındadır.
    bugün vatikan müzesinde sergilenmektedir.
    10 0 ...
  • çocukluğum da rahatlık içinde geçmedi ama asıl sıkıntıyı son 3 senedir iyi bir maaşla çalışırken yaşıyorum. abim maalesef yaptığı hatalar yüzünden yüzbinlerce lira borcun altına girdi. ( kaç tane yüzbin bilmiyorum artık) ve salaklıklarına bir yenisini daha ekleyerek ödeme taahhüdü verdiği için kaç defa acilen para bulmam gerekti. parayı ödeyemezse hapse girecekti çünkü. kaç kişiden borç aldım hatırlamıyorum. aldım ödedim sonra yine aldım yine ödedim. abimin dertleri bitmedi tabiki. adam öyle bir batırmışki kendini annem babam ben üç kişi çıkaramıyoruz bir türlü. insanlara bakıyorum ne kadar mutlulardır diyorum borçları yok benim gibi. ya da abileri desem daha doğru olur belki.
    7 0 ...
  • O kızı bilmem de ben bildiğin eriyip katı halden sıvi hale geçiyorum.

Boyun önemli. Köprücük kemiklerine diş değdirilerek öpülmesi çok önemli. Önemli.
    5 5 ...
  • isim fark etmez aga maksat şiddet olsun maksat enerji boşaltmak olsun. şöyle sıraya girsenize bişi deniyecem..

hangi yazarı dövmek isterdiniz
    14 3 ...
  • (bkz: #42277012) akıyor yine maşallah, kaldığımız yerden devam ediyoruz.

rasulayn'da ele geçirilen abd menşeili roket mermileri ve mühimmatlar;
    https://streamable.com/48gfe

bunlar da rasulayn'dan;
    barış pınarı harekatı ele geçirilen abd silahları

münbiç kırsalında ele geçirilenler;

tel abyad'da ele geçirilen mühimmatlar;

bunlar da tel abyad'tan;

bunlar amerikan malı değil ama olsun, yine de amerikanın parasıyla alındığı için amerikan malı sayılır;

her yerden ganimet fışkırıyor;

kasa kasa kamyon dolusu maşallah;

roketatar ve mühimmatlar;

tel abyad tam bir roketatar cenneti olmuş;

bütün avrupa ülkeleri "türkiye'ye silah satışını durdurduk" diye açıklamalar yapıyor.
    yahu zaten bizim sizden silah almaya ihtiyacımız yok ki.
    ihtiyacımız olanı şımarttığınız ve donattığınız piçlerden yani yine sizin sağladığınız silahlarla karşılıyoruz zaten.

Edit: eski tarihli olduğu tespit edilen görseller çıkartıldı.
    24 1 ...
  • Ünlü bir kişi sadece tanışma(veya sikişme) amaçlı mesaj atınca, sırf bunu fırsat bilip, kendi reklamını yapmak için, ünlü kişiyi ifşa eden kişidir.

Genelde bunu gündeme gelmek isteyen yada instagram takipçi manyağı kadınlar yapmaktadır. Ve instagram yaygınlaştığından beri dahada sıklaştı bu saçmalık.

Amaç ne; kendi reklamını yapmak, takipçi sayısını arttırmak. Derde bak.

işin komik yanı, o ünlü kişi bazen öyle abazan anına denk geliyor ki, alabildiğine çirkin olan kadına bile yazıyor, o kadında utanmadan onu ifşa ediyor.

Aha son örnek;

Aferin sana ne büyük başarı.
    ünlü biri dm atınca kendi reklamı için ifşa etmek

Haber olmuşsun emre'nin abazanlığı sayesinde, tebrikler.

Bide google'da aratmış kendini.

Sudecik hiç aynaya baktın mı sen? çirkinsin la işte, ne tip var ne fizik. yeminle emre mor'un aklına tüküreyim ki senin gibi bir tipsize yazmış.
    10 0 ...
  • Belediye başkanına kızan aktroller kendi arabalarına biniyormuş o yüzden trafik oluyormuş, bak bak bak, her aktrolde de araba var maşallah.

Külahını önüne koyup ona anlatması gerekenlerin iddiasıdır.

1.6 tl den bahsediyor birde. Bir yılda sigaraya %70, elektriğe % 65, doğalgaza % 40 gibi zamlar geldi. Bunları konuşmayan at tarakları toplu taşımaya zam geldi diyor.

Tek haklı olduğu gerçek ise kurunun yanında yaşında yandığı, hemde tam 20 yıldır.
    5 1 ...
  • bediüzzaman said nursi

Siz sözlükteki soytarıların ne saçmaladıklarına bakmayın. Onlar her değerli islam âlimi olsun olmasın insana hakaret eden ahmaklardır. Siz bediüzzamanı şerif mardin den, cemil meriç 'ten, mehmet akif ersoydan, osman yüksel serdengeçti den ve en önemlisi tarihi kayıtlarından ve kendisinden öğrenin.

31 mart hadisesinde 9 tabur askeri isyan etmekten alıkoyan kimmiş onu sorun tarihi kayıtlardan?

Şeyh sait isyanına kalkışan büyük aşiretlere müsaade etmeyen delikanlı kimmiş onu sorun?

Biri ruslar ve biri ingilizler tarafından verilen üç idam kararının sebebini sorun.

istanbul da ingiliz askerlerinin olduğu bir zamanda; (doğru konuşalım arkadaş) çoğu ulema ingiliz mandasını savunurken; hürriyetin islamın ilk şartı olduğunu haykıran, ingiliz mandasına boyun eğilemez diyen ve şeyhül islamın fetvasına karşı çıkan, bastırdığı kitapları ve ilanatları halka dağıtıp ingilize karşı örgütleyen kim? Onu sorun.

Anadolu halkı cumhuriyeti küfür rejimi zannedip karşı çıkarken; kimin halka cumhuriyetin islamdaki meşveret ve şûra emirlerinin bir tecellisi olan bir sistem olduğunu anlattığını sorun kayıtlara.

Bu adam çok delikanlı bir adamdır. Sizi 6 ay hapisle yargılasalar kırk takla atarsınız. Bu adam, önünde onlarca kişi zulmen idam edilirken ve kendisi de idamla yargılanırken dahi asla taviz vermemiş bir adamdır. Ve kendisine de hürmeti asla kabul etmemiş, onun için gelenleri kapıdan çevirmiştir.
    7 9 ...
  • Güzellik öyle bir şey ki; uğruna hem canınız acır, hem bütçeniz yorulur, hem de zamanınız harcanır. Nerden baksan kayıp fakat karşılığı ne? Birkaç hayran bakış, iki boktan iltifat. Önemsiz diyemem sonuçta öyle bir hale geldik ki kimsenin karakteri ile ilgilenmiyor, yalnızca tipine göre yorum yapıyoruz. Algı meselesi. Benim gibi canı istemedikçe suratına bir şey sürmeyen, altı üstü işyerine gitmek için saatler öncesinden uyanıp saç baş kombin derdinde olmayan biri için olmasa da olur. Her allahın günü gördüğüm tipler beni beğenmese de fark etmez. Astarı yüzünden pahalı. Sabah 20 dakika daha uyurum, biraz daha dinlenmiş olurum hiç değilse. Kaldı ki çirkin görünüyorsam da bu karşıdakinin problemi, ben kendi suratımı görmüyorum nasılsa.
    4 0 ...