• Kimse kusura bakmasın ama elma ile armut toplamaya gerek yok. Deniz Baykal yaşını almış bir insan. Ölürse allah sevenlerine sabır versin ama altında Muhlis Yazıcıoğlu benzeri komplo aramaya neden göremiyorum. Deniz Baykal zaten misyonunu tamamlamış bir eski genel başkan. Ne acı ki kaset hikayesi ile hatırlanacak.
    3 0 ...
  • Hasan ali kaldırım'ın oynadığı mevkide kesinlikle hala oynayabilecek kapasitede olan sol bektir. Lan sol bek miydi? Ayrıca ben bile oynarım. Efsanedir. Evet.
    4 0 ...
  • Tavsan kani tadinda basladi bizim sevdamiz. Bir turk kizinin en guzel ve ozel özelligi cay demlemesiydi. ismini gordugumde anlamistim kaderimizin birlikte yazildigini. Kanimiz gibi çayımız da berraktı. Cay işçileri geldi aklıma sonra benim için özel demleyecegi caylar, ince belli kadindan ince belli bardakta.

çayımız kaçak
    sevdamız gibi,
    sevdamız sıcak
    çayımız gibi...

yeni bir aşka başlangıç yapmak, iki kesme şekerin çaya atılmasıyla çay kaşığının çıkardığı gümüşsü tınısı, tatlı bir titreyişle tüm varlığımdan geçerken, ritim tutarak siyah meşinden ceketimle, gümüş kol düğmelerimin ışıltısına kapılmış genç sözlük kızlarının önünden geçerken çay bardağımla, bir göz süzmemle afiyet olsun diye hep bir ağızdan sözlük korosu eşliğinde azizeme giderim gerçek bir aşk için...

şimdi söz sende azizem çaydemleyenkız benimle bir semaverin etrafında her zaman birlikte olmaya söz verir misin?
    7 1 ...
  • babama akşam merdivenin altına kütüphane yapalım diye fikir gösteriyorum. model bakıyoruz. birine dedi ki, sence bu kadar masrafa değer mi bu dizayn?

ne kadar kullanıcana bağlı baba, ömür boyu yaşıycaz burda dedim. yeni değiştirdik evi. e gidersin sen üç beş seneye diye atladı kardeşim. evlenmeyecek miymişim? yok dedim, kalıcıyım.

babamın suratına bi rahatlık geldi, bi gülümseme geldi. ruh hali: ahahah ooh bas parayı gürgen kitaplığa, salonu kaplat ansna.

sevdim başlığı.
    8 2 ...
  • Sevgilim değil ama sevdiğim beyden msj bekliyordum 5dk önceye kadar az önce bi kızla resmini gördüm okadar kalbim çok acıdı ki. O an numarasını sildim. Allah belasını versin.
    12 1 ...
  • ağlamak

1303.
  • Bendeki ihlali; pes etme raddesinin hemen akabidir.

Yüz hatlarımi acıtan bir gülumsemenin ardından gözlerime devrederim, teslimiyet çaresizliğini.
    Kirpik dibimde ıslatarak uyandırdığım onlarca kız çocuğum olur.
    Ağzıma burnuma doluşan tuzlu sinik yaşanmışlıklar.
    Parmak uçlarımdan kerpetenle çekilen ruhum.

T; Bir eylemdir, aynı günde üzerime yıllar yığan.
    Bir tepkidir, kaçırılan yıllara taziye düzenleyen bir günden resmedilen.
    15 1 ...
  • "ahlak orada değildir, burada değildir" diye kendini kandıran tiplere ağır gelen felsefedir.

bir insan topluluğu, bir erdeme sahip olmadığı zaman o erdemi küçümsemeye ve alaya almaya çalışır. ancak belirli değerlere sahip insanlar ise alaya alınması gereken kimselerin diğerleri olduğunu bilirler.

"bekaret önemli değildir, insan serbest olmalı" diyenlere aynı özelliğe sahip iki insandan birini tercih etmelerini söylesek; tercih yapan kişi ister erkek olsun ister kadın olsun, daha önce birliktelik yaşamamış olanı seçecektir.

kişi, cinselliğini evliliğe ertelemelidir. bu hem kadın hem de erkek için olması gerekendir. aksi takdirde evlilik de uzun sürmez.

esas sebebi özgürlük ve bağımsızlık değil, evlilik öncesi ilişkinin normal görülmesidir.

evet, yanlış duymadiniz. bu sebepledir ki avrupa'da boşanma oranı %30-60 arasında değişiyor. bu "korkunç" bir rakam:

http://www.businessinside...s-around-the-world-2014-5

ne oluyor da evlilikten önce birbirini seven, evlilik planları kuran insanların büyük bir kısmı birbirleriyle hayat yürütemiyor?

sebep, evlilikten önce de evli gibi yaşamalarıdır. fakat burada bir fark var, evlenmeden önce kendi ailesinin bireyi olan erkek ve kadın, birçok hayat sorumluluğu ve yükümlülüğünden soyut bir şekilde "romantik aşk" yaşarken, evliliğin getirdiği cinsel serbestliğe de sahipti.

sonra ne oluyor? evleniyorlar. zaten ilişkileri bir boyut degistirmiyor. birbirlerini zaten bedensel olarak dahil biliyor ve tanıyorlardı. evlilik sadece "fatura", "kredi borçları", "ev işleri", "ekonomik yükümlülük", "toplumun verdiği karı koca rollerinin idamesi" gibi yeni kavramlar getiriyor.

yani birbirleri ile olan ilişkileri, evlilikle daha güzel tecrübelere evrilecekken, "evlendikten sonra sorunlar arttı" fikri oluşmaya başlıyor. bu yüzden de başlayan belki basit kişisel anlaşmazlıklar, büyük sorun haline geliyor ve evlilik bitiyor.

boşanma oranı, bir toplumun özgürlük oranını değil mutsuzluk oranını gösterir. boşanmak her zaman mutluluğa sebep olmaz. yeni evlenen her insanın %50'si fiziksel ve duygusal olarak yıpranmış, kurmaya çalıştıkları düzen alt üst olmuş, -varsa- bebeğin aidiyeti problemi doğmuş demektir.

elbette, boşanma oranlarını etkileyen birden fazla neden vardır ama sosyolojik anlamda ilk sebebi budur. eğer mutlu bir hayat istiyorsanız, evlenmeye karar verdiğiniz insanla olan ilişkiniz "evlendikten önce, evlendikten sonra" diye iki döneme ayrılabilmeli. yok arada fark yoksa bilin ki, bilime göre aşkın ömrü 2 yıldan fazla değildir. evlilik size büyük bir sorumluluk silsilesinden başka bir şey getirmeyecek.

toplumlar olarak ilerledikçe, istatistiklerin bir kısmı bize bazı konularda klasik toplumsal değerlerle hareket etmenin sosyal hayata daha başarılı şekilde yansiyabileceğini gösteriyor. görücü usulüne dönün demiyorum. ama evlilik kavramı, aynı evde yaşamaya karar vermekten daha fazla anlam ifade etmeli.
    12 0 ...
  • oho kardeş siz iyice sapıttınız amk. hortlatmayın ya şöyle başlıkları ne kadar meraklısınız ensest ilişki yaşamaya.
    14 1 ...
  • acı acı yutkundurur. haftanın üç günü kesin sorar.
    hayatta kalmak ve eşimi rezil etmemek için mecbur çalışıyorum onun emri altında. işi bıraksam ne yapacağım? böyle bir çaresizlik olur mu be. kendisi arada bir bize misafirliğe gelir. eşim pasta börek ne varsa donatır. o da "eline sağlık yengecimmm, harika olmuş hepsi." der. gülüşürler. sandalyenin kıyısında emanet gibi oturup onları izlerim acıyla. karım cumartesi günleri ben işteyken arkadaşlarıyla buluşmaya gidiyor. dönüşte de elinde yeni kıyafetler aldığı poşetler... patronum da bazen şirketten erken ayrılıyor. lütfen karım zikilmemiş olsun lütfen. kahpesin dünya.
    12 5 ...
  • -Kilo problemini çözmek
    -öz bakımını hakkıyla yerine getirmek
    -onaylanmak
    -bir insana, bir topluluğa karşı duygusal olarak bağlı hissetmek
    -sağlıklı cinsel hayat
    -iş tatmini
    -kendini sevmek.
    17 1 ...