• verdiği sözü tutmayana, uçkurunun peşinden koştuğunu belli ederek, senin gibilerden çok dediği karşı cinse, sevgilisi ya da karısı ile yaşadıklarını, arkadaşına anlatana. ki buna, çok güvendiğim bir insanın, o benimde tanıdığım ve tanımaz olaydım dediğim kişinin, o güvendiğim insana, gerdek gecesini anlatmasına şahit oldum. o güvendiğim insan, normalde bunu anlatmamam gerekirdi ama, dikkat et diye anlattım demişti. hakikaten çok korkunç diye tahmin bile edemeden, çok korkunç kişilerin çıkacağı bir devirde yaşıyoruz.
  9 1 ...
 • sevebilme yeteneği

  Bu başlığı gördüğümde aklıma bu görsel geldi. Sevebilme yeteneği... aslında görselde olduğu gibi beden büyüdükçe beslenen sevgi azalır, anlamında değil fakat beden büyüdükçe sevgiyi vermek zorlaşır. Bedenin büyüklüğünün insanın sevgi beslemesine, bu sevgiyi herhangi birine veya bir şeye vermesine etkisi yoktur. “Sevebilme yeteneği” adı buradan gelir. Çünkü kolayca ve herkes tarafından yapılabilen şeyler yetenek olarak sayılmaz. Ne kadar küçük veya büyük olursanız olun, sevgi besleyebiliyorsanız yüreğinizde ve zorlanmadan sevginizi verebiliyorsanız bu konuda çok şanslısınız.
  6 0 ...
 • Filistin için dünyayı ayağı kaldırıp KKTC'yi öksüz bırakanları tespit eden, yazıyı okuyacak çomarları orul orul öttürecek, yakın zamanın en iyi yazılarından biri.

  --spoiler--
  Beyaz Saray Kudüs'ü başkent olarak tanıyacağını açıkladı, asrın liderimiz dünyayı ayağa kaldırdı… islam ülkelerinin liderlerini istanbul'da topladı, tarihi çağrı yaptı, “tüm dünyayı Kudüs'ü Filistin'in başkenti olarak tanımaya davet ediyoruz” dedi.
  *
  Ne güzel.
  *
  Vallahi kıskandım.
  Hep böyle bir cumhurbaşkanım olsun isterdim.
  *
  isterdim ki, ortalığı aynen böyle ayağa kaldırsın, Endonezya'yı Somali'yi Katar'ı Malezya'yı filan olağanüstü toplantıya çağırsın, “tüm dünyayı KKTC'yi tanımaya davet ediyorum” desin.
  *
  Filistin müslüman da, KKTC hıristiyan mı birader… Toplasın islam işbirliği Teşkilatı'nı, “Kıbrıs bizim kırmızı çizgimizdir, tanımayanı ben de tanımam” desin, isterdim.
  *
  “israil terör devletidir, Rum kesimi de terör devletidir, EOKA'nın banyo küvetinde öldürdüğü çocukları unutmadık, Rum kesimini tanıyorsunuz, KKTC'yi tanımıyorsunuz, siyonist misiniz nesiniz” desin, isterdim.
  *
  Çıksın kürsüye ABD'ye posta koysun, “eyy Trump” desin, “ben yaptım demekle olmuyor bu işler, Türk tarafında büyükelçi bulundurmuyorsan, Rum tarafında da büyükelçi bulunduramazsın, daha da gelmem Washington'a” desin, isterdim.
  *
  Azerbaycan cumhurbaşkanı Aliyev de katıldı Filistin toplantısına… Tutsun kolundan Aliyev'in, “kardeş dedik bağrımıza bastık, hadi bu Araplar tanımıyor, bari sen tanısaydın KKTC'yi” desin, isterdim.
  *
  Venezuela devlet başkanı Maduro da, müslüman olmamasına rağmen, ABD karşıtlığı vesilesiyle katıldı Filistin toplantısına… isterdim ki, yakasına yapışsın Maduro'nun, “anti Amerikancı ayağıyla bu kadar artistlik yapıyorsun, delikanlıysan KKTC'yi tanısana” desin.
  *
  Uzatmayayım.
  Kıskandım.
  *
  Hep böyle bir cumhurbaşkanım olsun isterdim.
  Bize kısmet olmadı.
  Filistin'e nasip oldu.
  *
  Ne mutlu Filistinliyim diyene!
  --spoiler--

  Kaynak: http://www.sozcu.com.tr/2...stinliyim-diyene-2132700/
  16 6 ...
 • ekmek arası zeytinde ideal zeytin sayısı
  yarım ekmeğin arasına konulması gereken zeytinlerin sayısıdır.

  ben 36 adet koyuyorum.

  Benim yerlestirme sistemim ekmeğin köşe kısmı ilk sıra olmak üzere toplamda 8 sıra halinde dağılım şeklinde..

  ilk sıra: 1
  ikinci sıra:2

  sekizinci sıra:8

  toplamda 36.

  edit: çekirdekleri çıkarıyorum.
  25 6 ...
 • çözüm olduğunu düşünmüyorum.

  aksine bencillik olduğu kanaatindeyim.
  geride kalan insanları düşünmemek, onların senin acını yaşamaya sebep olmak...

  hoş o raddeye kadar gelen insanlar muhtemelen her şeyden geçmiş oluyor ama özellikle geride bi aile bırakanlara çok canım yanıyor.
  bi ölüm geride bıraktığı etkilerle aslında bi aileyi öldürebiliyor.
  6 0 ...
 • alyssum

  61.
 • ne zaman çaylaklıkla ilgili birşey söylese üç vakte kadar çaylak olan yazar. en son şunu şaapmıştı. (#38421167) bu kez espri değil herhalde.

  gece göremeyince işgillenmiştim gerçi, dönene kadar kutsal gece goygoyu görevini devralıyorum, eğer mapustan bu entryi görüyorsan gözün arkada kalmasın.
  5 0 ...
 • referans

  20.
 • Kimseye gidip kafasını meşgul etmemek için bulamadığım şey. Benim yüzümden insanlar telefonda insan kaynakları zırvalarını dinlesin istemiyorum. Dolayısıyla marmara üniversitesi mezunu ve işe ihtiyacı olan bir tarih öğretmeni olarak hala evdeyim. gel sana referans olayım diyen bir gönüllü çıkmadığına ve çıkmayacağına göre böyle kalacağım bunca bilgimle işte.
  1 0 ...
 • Kanıtlayamam çünkü 2017 yılında yaşayan her insan buna kendi şahit olmadığı sürece veya videoya falan çekilmediği sürece buna inanmaz.

  Narnia günlüklerinde dolaba girip başka bir evrene giriyordu sonra kardeşlerine falan anlatıyordu inanmıyorlardı bu da öyle işte.
  5 1 ...
 • ona karşı olan duygularım, aşk değil biliyorum çünkü aşkı daha önce tattım ve olmadığını biliyorum, sevgi de değil bu çok basit bir kelime, uzun zamandır aşık olmadığım için belki bir arayış esnasında karşıma çıktı da o yüzden böyle hissediyorum diyeceğim asla birine bir şeyler hissetmek adına bir arayış içine girmedim o yüzden bu da değil.

  her neyse adı her neyse bilmiyorum ama ben bu duyguyu çok sevdim.
  5 0 ...
 • valla saat beşten sekize kadar uyudum akşam vakti şimdi de uyku tutmuyor.

  bende vakit geçsin diye sözlüğe giriyorum.
  5 0 ...