1. 1.
  01.01.2006 itibariyle Türkiye ile yapılan Serbest Ticaret Anlaşmasının uygulanmaya başladığı ülkedir
  1 ... olric
 2. 2.
  Tunus'un ilk Devlet Başkanı Habib Burgiba; Tunus'a 1956 yılında Fransızlar'dan bağımsızlığını kazandırmış, kendisine de Atatürk'ü ve devrimlerini örnek almış. Atatürk hayranı bir başkan. Türkleri seviyorlar ve yüreğiniz, ülkenizde bile Atatürk devrimleri bu kadar unutulmuşken, Afrika'da bir ülkede Kemalizmle doluyor. Resmi kuruluşlarda türban yasağı var. insanlar diktatör Burgiba'nın reformlarından bıkmışken, Başbakan Zeynel Abidin Bin Ali, sivil bir darbeyle Başkan olur. ilk başlarda ülkede bir reform hareketi başlatacağını vaat eden Bin Ali, iktidarını sağlama aldıktan sonra aynı Burgiba gibi Müslüman halka karşı zulüm uygulamaya başlar. Bin Ali'nin fotoğrafları ve bayraklar her yeri süslüyor. Kırmızı zemin üzerine beyaz bir daire içinde kırmızı ay ve yıldız. Bayraklarında bile Türkiye etkisini fark ediyorsunuz.
  Ha, bir de Galatasaray'ı tanıyorlar * Mayıs 2002 de yapılan referandumla Tunus Devlet Başkanı Zeynel Abidin Bin Ali'ye neredeyse ömür boyu iktidarda olma imkanı tanınmış oldu. 2014 yılına kadar başkanlık yapabilecek. Tunus, Bin Ali yönetimiyle tam bir polis devleti haline getirilmiş. Her yüz kişiye bir polis düşmektedir ki, bu benzeri görülmedik derecede yüksek bir orandır. Halk kendi evinde dahi yüksek sesle yönetimi eleştirmekten ya da islami duyarlılığını ifade etmekten çekinmekte, çok büyük bir psikolojik baskı altında hayatını sürdürmeye çalışmakta. Yol boyu bunu yakından görüyorsunuz ve bir anlamda turist olarak kendinizi güvende hissediyorsunuz. Yine de hırsızlık ve tacize karşı uyarıldık.
  2003 Kasım ayında oradaydım.
  5 ... lenada
 3. 3.
  Milli yemekleri Kuskus. irmikten yapılıyor.
  ... lenada
 4. 4.
  dünyanın en büyük mozaik müzesi Bardo Müzesine sahip ülke. Sonra Antakya Müzesi geliyor.
  ... lenada
 5. 5.
  izlenimlerime göre,insanları , bayrakları,türklere çok benziyor,leneda ya ek olarak söyleyebileceklerim,para birimi tunus dinarı, nufusun %70 gençlerden oluşuyor.ana dilleri hariç fransızca 2. dilleri.*evleri bodrumdaki evler gibi beyaz,pencere demirleri mavi boyalıdır.özellikle evlerin kapıları çok güzeldir.*. caddelerde clio marka arabalar boldur.çokça yetiştiğinden bol bol portakal suyu içebilirsiniz.. birde safranlı pilavlarının dışında yemek kültürleri zayıftır.soussa da çok güzel bir gemi limanı vardır.en fazla 1 hafta kalmak yeterlidir zannımca.fiyatlar türkiyedeki ile aynı sayılır.
  4 ... internettin
 6. 6.
  başkent : tunis
  yüzölçümü : 163,610 kilometrekare
  nüfus : 9,705,000
  dil : arapça (resmi) , fransızca
  okuma-yazma oranı : %66,7
  din : %98 müslüman , &1 hristyan , %1 yahudi
  yönetim biçimi : cumhuriyet
  2 ... postsinaptik golge
 7. 7.
  tunus'un başkenti..
  ... piano-forte
 8. 8.
  2006 dünya kupası muhtemel 11'i

  - Ali Boumnijel

  - Karim Hagui
  - Rahdi Jaidi
  - Hatem Trabelsi
  - David Jemmali

  - Riadh Bouazizi
  - Adel Chedli
  - Hamed Namouchi
  - Mehdi Nafti

  - Silva Dos Santos
  - Ziad Jaziri
  ... worldlike
 9. 9.
  tunus denince akla gelenlerden:

  TUNUS KAPILARI

  Günümüzde kapılar, Tunus’un otantik yapısını oluşturan detaysal güzelliklerin başında geliyor. Evlerin kapıları büyük bir özenle süsleniyor ve tokmağından boyasına, menteşesinden üzerindeki süslemelere kadar yüzyıllardır süre gelen oryantal kültürün ince izlerini günümüze taşımakla birlikte, tarihi boyunca sömürgeci devletlerin işgalinden kurtulamamış olan Tunus halkı için özgürlüğü ve yeniliği sembolize etmektedir. Ülkede bulunan kapıların farklı renkleri farklı bir toplulukları temsil etmektedir.
  ... lavinya_
 10. 10.
  yüzde 98 müslüman bir ülke olup 1981 yılında başörtüsü kanunla yasaklanmıştır. şu an durum biraz daha esnek gibi görünse de halen başörtüsü yasaktır .
  1 ... white pages