bugün

entry'ler (1569)

yazarların şu an dinlediği şarkılar

cherry waves - deftones.

korn

13 eylül'de çıkacak olan the nothing albümünden you'll never find me isimli parçayı yayınlayan grup.

https://youtu.be/U3v5yMF1hTs

avengers endgame

çağımızın return of the king'i değildir. lotr serisinin 3 filmi de hayvan gibi iyi filmlerdir. endgame, marvel sinematik evreni çerçevesinde çok tatmin edici bir final olsa dahi tek bir film olarak ele alırsak en fazla "eh" seviyesinde bir film diyebiliriz. sinematografik olarak ille de bir kıyas yapılacaksa hayvan gibi iyi diğer bir film olan infinity war'la yapılması daha mantıklı.

tracy lamar mcgrady

şu sıralar espn'in the jump programında, dönemin bir diğer yıldız oyuncusu paul pierce ile birlikte yorumculuk yapmaktadır.

rob dougan

matrix'i matrix yapanlardan biri de bu adamdır.

(bkz: clubbed to death)
(bkz: furious angels)
(bkz: chateau)

sabaha bir şarkı bırak

https://youtu.be/OgvLej8ln2w

türkiye de yemek kültürünün çok dar olması

olası bir vejeteryan iddiası.

terk eden sevgilinin geri dönüp tekrar terk etmesi

(bkz: vurun lan daha ölmedi)

en sevdiğiniz ingilizce cümle

these violent delights have violent ends.

(bkz: romeo and juliet)

x men

en cenabet üyesi gambit olan mutant oluşumu. fan favorite karakterlerden biri olmasına rağmen gerek yeni çizgi roman serilerinde gerek 92 yapımı dışındaki çizgi filmlerde hak ettiği değeri görmemiştir. filmlerde zaten esamesi bile okunmamıştır. tırt bir wolverine filminde piç edilmiştir. 2016 yılında çıkması planlanan solo filmi de yılan hikayesine döndü yönetmen değiştire değiştire. çekilirse bok gibi bir film olacağını şimdiden öngörmek yanlış olmaz.

bunun dışında x-men şahsi fikrimce marvel evreninin başına gelmiş en iyi şeydir. mcu'ya dahil olmasını dört gözle beklediğimizdir.**

slam dunk

gece gece yine aklıma düşen aşmış anime/manga serisi. sakuragi shoyo uzunlarını rencide etmeden hemen önce müziğin kesildiği ve adını unuttuğum hanım kızımızın dumur bir vaziyette "slam.....dunk" dediği sahne şu seride aklımdan çıkmayan anlardan biridir.

ork milliyetçiliği

morgoth ve iblisleri tarafından zorla zapt edilip türlü istismar ve işkencelere uğradıktan sonra diğer elfler ve yavşak valar tarafından ötekileştirilen elf asıllı orkların bir nevi başkaldırısını, kendi kimliklerini oluşturma çabasını savunan asil bir ideolojidir.

devil got my woman

(bkz: ghost world)

duyunca kıl olunan kelimeler

narenciye

mefruşat

evladiyelik.

yazarların şu anki ruh halini anlatan şarkı dizesi

everybody is someone else's freak,
every cure is someone else's disease.

(bkz: white suburb impressionism)

yazarların şu an dinlediği şarkılar

(bkz: like a stone)

fenerbahçe nin gerçekten şike yaptığı gerçeği

tüm türkiye'nin ikna olduğu gerçektir. arkadaş büyük oyunu görmüş helal olsun. özellikle aykut hoca'nın gevelediğini tespit ettiği kısımda aziz yıldırım bile inkar etmeyi bırakıp şike yaptığına ikna olmuştur diye düşünüyorum. keşke ilk duruşmalarda bu dahiyane tespitlerini ağır ceza mahkemelerine, uefa'ya, cas'a ve tff'ye bildirseydin de direkt fenerbahçe futbol takımını guetamala bölgesel amatör ligine yollayıp sonraki sezona da senin adını verselerdi. gerçekten pırıl pırıl zekanla hepimizi ters köşeye yatırdın hocam. başarılarının devamını dilerim.

anime izlemenin insanlara kattığı değerler

izlediğiniz filmler, diziler, animeler okuduğunuz kitaplar dinlediğiniz müzikler size hayatın sırrını vermez. eğer böyle bir beklentiniz varsa bu ancak sizin tükkettiğiniz esere yüklediğiniz bir misyondur. eserin böyle bir işlevi olamaz. size katacağı şeyler illaki olacaktır fakat hepsinin ortak amacı sizi yaşadığınız gerçeklikten bir süreliğine koparıp eğlenceli vakit geçirmenizi sağlamaktır. o yüzden film, dizi, anime gibi eğlenceliklerinizden daha fazlasını beklemeyin, insanların eğlenceliklerine de sırf size hitap etmiyor diye bok atmayın.

ingilizcedeki en karizmatik sözcük

cucumber değildir.

man of war

şarkı enfes. fakat klibiyle birlikte tüketildiğinde bambaşka bir şeye dönüşüyör. ikinci bir just vakası.