1. 1.
  Taşı toprağı altın sayılan.Dünya tarihinin baş rol oyuncusu.Medeniyetler beşiği.15 milyonluk nüfusu ile Türkiye nin en büyük şehri ayrıca çoğu ülkenin nüfusundan büyük şehir ülke.
  63 -9 ... trda
 2. 2.
  sokaklarında, tek başına dolaşmanın bile ürkütücü olduğu şehir.
  29 -9 ... ishaksan66
 3. 3.
  yaşadığım,dünyanın en kozmopolit şehri.kafanda canlandır gel istanbula bul,yanında canlandıramadıklarınıda gotur..taşı toprağı altın değildir,tecrübeyle sabittir.zor şehirdir.
  26 -2 ... akustik
 4. 4.
  her şeye rağmen yaşanası, adına şiirler yazılası, aşık olunası şehir...
  daha enteresan daha tarihle içiçe ve daha kozmopolit fazla şehir olduğunu sanmıyorum dünyada...
  27 -4 ... selmagezinir
 5. 5.
  sonbaharda daha bir güzel şehir..
  20 -3 ... yokmuşum
 6. 6.
  yaşamama rağmen daha kız kulesine bile gidemediğim,çarpık yapılaşmanın hızla büyüdüğü,ülkenin doğadan en yoksun şehri...
  21 -7 ... wicked witch
 7. 7.
  (bkz: andre maurois)
  12 -2 ... cikarinbeniburdan
 8. 8.
  kimi zaman dünyanın en güzel şehri gelebilir kimi zamanda bi gitsem şuralardan dedirtir..öyle bi şehirdir işte istanbul.her gün okula gitmek için kız kulesinin önünden geçtiğimi ama hala ziyaret edemediğimi de belirtirim. ne alakaysa.
  21 -2 ... elendil
 9. 9.
  yasanacak degil ozlenecek sehirdir istanbul. surekli orada kalinca, uc dort ay sonra bunalti gelir insana. muhtesem bogaz manzarasi bile bayagi bir gecekondu mahallesi gibi gozukmeye baslar insana. ve en yakin otogara yonelirsin gayri ihtiyari. nereye gidecegine karar verecek zaman bile yoktur neredeyse.
  halbuki ayrildiktan uc dort hafta sonra, ciddi bir eksiklik hissetmeye baslarsin hayatinda. iki uc gece ust uste uyuyamadiginda nasil sersemlesirse insan, aynen onun gibi, garip hissetmeye baslar insan kendisini. neyin eksik oldugunu hemen farkedemezsin. tutun gibi cay gibi bi seydir bu. istanbuldur ozledigin.
  26 -3 ... child
 10. 10.
  duman'ın, eski köprünün altında albümünden oldukça gaz bir şarkısı. konserde sigara yerine başka bir şeyi demeden, diyemeden geçmesi de ayrı bir hoşluk tabi.

  Bu şehir rakıyla yaşar
  Bu şehir cigarayı çeker
  Bu şehir gündüzü yaşar
  Bu şehir her geceyi sever

  Bu şehirin adamı söver
  Bu şehir kadınını döver
  Bu şehir kanımızı emer
  Bu şehir için ölmeye değer
  istanbul elinden öper
  30 -2 ... severus snape
 11. istanbul Başlığındaki Önemli Entry'ler