1. 1.
  Taşı toprağı altın sayılan.Dünya tarihinin baş rol oyuncusu.Medeniyetler beşiği.15 milyonluk nüfusu ile Türkiye nin en büyük şehri ayrıca çoğu ülkenin nüfusundan büyük şehir ülke.
  53 -9 ... trda
 2. 2.
  yabancısını kalın bir kitabın okumaya başlamak için ürkütmesi gibi büyüklüğüyle ürküten şehir. Anca bir taksicinin yanında staj yapmak belki ki bu korkuyu yenmeye yardımcı olabilir.
  26 -5 ... delikanlımühendis
 3. 3.
  sokaklarında, tek başına dolaşmanın bile ürkütücü olduğu şehir.
  24 -9 ... ishaksan66
 4. 4.
  yaşadığım,dünyanın en kozmopolit şehri.kafanda canlandır gel istanbula bul,yanında canlandıramadıklarınıda gotur..taşı toprağı altın değildir,tecrübeyle sabittir.zor şehirdir.
  23 -2 ... akustik
 5. 5.
  her şeye rağmen yaşanası, adına şiirler yazılası, aşık olunası şehir...
  daha enteresan daha tarihle içiçe ve daha kozmopolit fazla şehir olduğunu sanmıyorum dünyada...
  25 -4 ... selmagezinir
 6. 6.
  sonbaharda daha bir güzel şehir..
  18 -2 ... yokmuşum
 7. 7.
  yaşamama rağmen daha kız kulesine bile gidemediğim,çarpık yapılaşmanın hızla büyüdüğü,ülkenin doğadan en yoksun şehri...
  20 -7 ... wicked witch
 8. 8.
  (bkz: andre maurois)
  12 -2 ... cikarinbeniburdan
 9. 9.
  kimi zaman dünyanın en güzel şehri gelebilir kimi zamanda bi gitsem şuralardan dedirtir..öyle bi şehirdir işte istanbul.her gün okula gitmek için kız kulesinin önünden geçtiğimi ama hala ziyaret edemediğimi de belirtirim. ne alakaysa.
  20 -2 ... elendil
 10. 10.
  yasanacak degil ozlenecek sehirdir istanbul. surekli orada kalinca, uc dort ay sonra bunalti gelir insana. muhtesem bogaz manzarasi bile bayagi bir gecekondu mahallesi gibi gozukmeye baslar insana. ve en yakin otogara yonelirsin gayri ihtiyari. nereye gidecegine karar verecek zaman bile yoktur neredeyse.
  halbuki ayrildiktan uc dort hafta sonra, ciddi bir eksiklik hissetmeye baslarsin hayatinda. iki uc gece ust uste uyuyamadiginda nasil sersemlesirse insan, aynen onun gibi, garip hissetmeye baslar insan kendisini. neyin eksik oldugunu hemen farkedemezsin. tutun gibi cay gibi bi seydir bu. istanbuldur ozledigin.
  26 -3 ... child