1. 1.
  hala daha bitmemiş taht kavgasi sorunsalinin baslangici.

  (bkz: fetret devri cocuklariyiz biz)
  ... rockonbaby
 2. 2.
  Ankara savaşını timur kazanınca osmanlı devletini gerisinde sağlam bırakmamak için yıldırım bayezit'in oğullarıyla tahtı bölüştürür.Bu şekilde fetret devri başlar.Yaklaşık 11 yıl sürer fetret(diğer adıyla bunalım)devri ve sonunda mehmet çelebi padişah olur.Mehmet çelebi osmanlıyı ayaklandırma için büyük uğraşlar verir.Vede başarılı olur.Bundan ötürü mehmet çelebi osmanlının 2.kurucusu olarakda bilinir...
  1 ... the godfather
 3. 3.
  Anadolu Selçuklu Devleti'nde 1155-1175 yılları arası,
  Osmanlı Devleti'nde 1402-1413 yılları arası dönemdir.
  3 ... bilgistan
 4. 4.
  fasıla i saltanat olarak da bilinir. yıldırım beyazid'in ankara savaşında (28 temmuz 1402) yenilmesiyle başlayan bu döneme, kardeşleriyle girdiği mücadelede başarılı olarak yönetimi yeniden ele geçiren mehmed çelebi son vermiştir.
  1 ... fashiondesigner
 5. 5.
  11 yıl sürmüştür.
  1 ... zebellah
 6. 6.
  osmanlı devleti yükseliş dönemi içerisinde,duraklama dönemi diye geçirilen ve 11 yıl süren dönemdir.
  1 ... nightsun
 7. 7.
  fasila-i saltanat olarak da geçebilmektedir bazı kaynaklarda.
  3 ... buzdan adam
 8. 8.
  osmanlı devleti'nin 1402'deki ankara mağlubiyetinden sonra dağılması ile başlayan yıldırım'ın çocukları arasındaki saltanat mücadelesi ile devam eden ve 1413 yılında mehmet çelebi'nin sultan olarak kabul edilmesiyle sona eren ara döneme denmektedir. 11 yıl sürmüştür.
  1 ... yett
 9. 9.
  entrynin kesilmesi olayidir. yahu kardesim bir insan 7 gun boyunca bir tane bile entry giremez mi dedirtir. musebbibi elbet bir kenafir gozlu dur.
  -1 ... ne icindeyim zamanin
 10. 10.
  götten uydurma devirdir.

  Devletin liderinin olmadığı yalandır.

  9 yıl süleyman çelebi, 2 yıl musa çelebi padişahlık yapmıştır. 3 aylık süresini akıl hastalığı tedavisiyle geçiren 5.Muradı padişah görenler adına para bile bastıran bu padişahları görmemektedir. Dolayısıyla 36 değil 38 osmanlı padişahı vardır.
  3 -1 ... tinnitus