• eskiden fotoğraf çektirmenin tadı "ankara'dan abim geldi" kıvamındaydı; çok uzaktan akrabalar geldiğinde fotoğraf makinelerimizi elimize alırdık ve şehrin gezilmeye layık yerlerinde gülümseyerek fotoğraflarımızı çekilirdik. gülüşlerimiz içtendi, pozlarımız da öyle. fotoğrafı elimize alır almaz, "aa o gün şöyle şöyle olmuştu hatırlıyor musun?" diye başka enstantaneleri de birbirimize anlatırdık. o zamanların enstantanesi fotoğraftaki ayarlamalar değil fotoğrafa yansımamış yaşantılardı.
    12 1 ...
  • Ülkelerin askeri güçleri hakkında zerre bilgisi olmayan tiptir.

Suriye ordusunun 8 yıldır Afrin'den atamadığı ypg'nin bir ayda belini kırdık ki daha zayiat az olması için en yavaş şekilde yaptık. Üstelik karşıdakiler gerilla taktiği ile savaşıyorlardı.

Türk ordusu ile Suriye ordusu iki düzenli ordu gibi karşılaşsa daha akşam olmadan rejimin yıkıldığı açıklanır.

Dünyada her türlü listede türk ordusu ilk 10'a giriyor, çoğunda ilk 6'da. Nato'nun en güçlü ikinci ordusu.

Bizim bu topraklarda bin yıllık savaş kültürümüz var. Türk ile oyun mu oynuyorsunuz?
    4 0 ...
  • Bilinçaltlarında bastırdıklarını burada dışa vurmalarından kaynaklanan durum. Onlara kızmak istiyorum ama bu hastalıklı zihniyetleri yüzünden bazı şeyleri idrak edemediklerini düşünüyorum. Hepsinin ciddi yardım almaları gerekiyor, düzeltilemez durumda olanlar bir daha insanların arasına bırakılmamalı.
    6 1 ...
  • tutuklanmıştır.

--spoiler--
    Öz oğlunu kaldığı yurda götürürken cinsel istismarda bulunan baba G.M.B, “Alt soya karşı çocuğun nitelikli cinsel istismarı suçundan” Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklandı.
    --spoiler--

tabi ki tutuklanması yetmez, halkın ateşini söndürmeye yetmez. idam edilmelidir.

artık bu şerefsizlerin cezasını içerideki mahkumlar değil, devlet versin. soy ağacı değil darağacı istiyoruz!!!

bu tür iğrenç haberler nedeniyle toplum olarak psikolojimiz bozuldu. hayır ardı arkası kesilmiyor bir de bu tür olayların.

sapık duygularını mı tetikliyor acaba bu tür haberler merak ediyorum, bence incelenmeli. ve kısa sürede idam edilmeli bu tür taciz, tecavüz olaylarına karışan ifa edenler.

lanet olsun !!!

http://www.hurriyet.com.tr/bu-nasil-baba-40746160
    11 2 ...
  • gbng

32.
  • açtığı şu nickli ''736f6b7563750d'' fake hesaptan bile çaylak olan yazar. yazık bu şimdi farklı dns de kullanıp sözlüğe giremez hahaha.

bütün gün evinde sütünü içicek artık yapıcak bir şey yok.
    6 2 ...
  • epokhe

7.
  • Belli bir tür araştırma yaparken bazı bilgi türleri veya öncüllerin yasaklanmasıdır. Husserl fenomenolojisine (görüngübilim) göre, Yeterince temellendirilmemiş oldukları halde doğru kabul edilen veya üstünde uzlaşılan bu açıklamaların yasaklanması, kendi gözümüzle görmenin ve bunu ifade edebilmenin yolunu açar. Fakat bu her türlü yargıdan kaçınma anlamı taşımaz. Nesneye yönelirken bizi en doğal tavrımızdan uzaklaştırabilecek öncüller veya önyargılardır.

Fakat gadamer hermeneutiğinde (yorumbilim) ise önyargılar ve önyargılara olumlu anlam yüklenmektedir. Önyargılar anlamanın önünde bir engel değildir. bilakis anlamayı olanaklı kılar. Bir nesneyi önyargılarımız olmadan anlamamız mümkün olmadığı gibi önyargılarımızdan sıyrılabilmemiz de mümkün görünmemektedir. Fakat yine burada da önyargılara körü körüne bağlanmak yerine olumlu ve olumsuz anlamdaki farkındalığımızı arttırmamız gerekmektedir.

Ayrıca bu iki zıt görüşe sahip felsefecilerin ikisi de felsefeyi bilim olarak tanımlarken, indirgemeci yaklaşır enteresandır.
    5 0 ...
  • eğer sevgili tercihinizi ben bu kızı ellerim, yapıştırırım, emerim, gömerim tarzı kriterlerle değilde, hayatımı bu kızla geçirir miyim? hergün onu görmekten sıkılır mıyım? bu kız benim ömrüme ömür mü katar yoksa ömrümü mü yer? gibi geleceğe dönük kriterlerle seçerseniz hem bedenen hem ruhen sadece birbirinize ait olduğunuz bir birlikteliğiniz olur.
    7 1 ...
  • mehter eşliğinde geri dönen ecdadımıza karşın başka hiçbir monarşinin geri dönmüyor olmasıdır.

habsurg hanedanının geri gelmesini isteyen bir tane bile avusturyalı yok diye midir nedir onlar dönmüyor mesela. romanov hanedanı gelip rus çarlığını geri getirecekken bir gülme geliyor, başaramıyorlar.
    julius hanedan mensupları da roma imparatorluğunu döndürmeye çalışıyorlar ama gümbür gümbür değil maalesef. vikingleri ancak bir ahşap topaç kadar döndürebilen borg hanedanı mensupları kıskançlıktan çatlamakta şu an.

dünyaya bakıyorum da bir tek bizim ecdadımız gümbür gümbür, batarya batarya, gülle gülle geri dönüyor maaşallah. şimdi tek eksiğimiz bön bön bakan birde sultan bulup ona tapınmak.
    5 3 ...
  • Parfüm, kravat ya da gömlek değildir.
    Yılın 250 günü makine gibi aynı şeyleri yemeye giymeye, aynı işe gitmeye alışmış adama hediye olarak işte kullanacağı bir şey almayın artık, gidin hobi edilebileceği bir şeyler alın fotoğraf makinesi, müzik aleti, kedi balık hiç olmadı bonsai falan alın .
    Bana mı, ben hapiste gibiyim iç çamaşırı kafi...
    6 0 ...
  • dün

37.
  • geçmiş gün.

GEÇMiŞ GÜNÜ BEYHUDE YERE YAD ETME.

Geçmiş günü beyhude yere yâd etme,
    Bir gelmemiş an için de feryat etme
    Geçmiş gelecek masal bunlar hep
    Eğlenmene bak ömrünü berbat etme.

Niceleri geldi, neler istediler,
    Sonunda dünyayı bırakıp gittiler.
    Sen hiç gitmeyecek gibisin değil mi?
    O gidenler de hep senin gibiydiler.

Dünyada ne var, kendine dert eyleyecek,
    Bir gün gelecek ki can bedenden gidecek,
    Zümrüt çayır üstünde, sefa sür iki gün ...
    Zira senin üstünde de otlar bitecek.

(( ÖMER HAYYAM ))
    3 0 ...