• Başbakanlıkça başlatılan dilimizi millileştirme çalışmaları neticesinde dilimizi kurtaracak muhteşem bir gelişme. Allah aşkına yoğunteker nedir. Başbakanlıkça görevlendirilen özenli türkçe çalışma grubu diye bir grup kurulmuş ve bunu önermiş cidden.
 • Bu sadece sevgili olarak da değil, hayatınıza giren herhangi bir insanın bıraktığı yaralayıcı soru da olabilir.
  Üzerinden aylar yıllar geçer o hayat karmaşasının ortasında, gecenin sessizliğinde düşncelerinizin arasında, başka şeylere üzülürken bu düşünce beliriverir.
  Isin kötüsü cevabı olmayan bir soruyu düşünmek sorudan çok daha can sıkar.
 • Her türlü desteğin kesilerek, Tarım ve hayvancılığın bitirildiği, yüksek vergilerle milletin anasının ağlatıldığı, mazot ve benzin fiyatlarının şuursuzca uçurulup, gelir elde etmeye çalışıldığı, aracı tüccarın keyfe keder, kuralsız davranışına yaptırım uygulamayan, öyle mal gibi seyreden ülkeler için normal kabul edilmesi gereken fiyattır.
  Adam demiyor ki, makarna yemekten imanım gevredi, et denen bir gerçek de var!
  Kısaca, alan razı, satan razı ey sözlük, sorun yok!
  Üçüncü havaalanı açılışına, naylon terliğiyle gidip, sevinç nidaları atan ama yanısıra köftenin tadını unutmuş bir güruh olduğu sürece, kıyma, 45 de olur, 145 de, 245 tl de!
 • bu ülkede bu mallık olduğu sürece çok normal.

  ulan çok değil 1 hafta, 7 gün et almayalım bak bak bakalım 20 lira oluyor mu olmuyor mu.

  benim için sorun değil, o kadar uzun aralıklarla et alıyorum ki kasap beni her gördüğünde 'abi yenimi taşındınız bu mahalleye' diye soruyor oç. bir gün sokacam masatı götüne o olacak.
 • Böyle arada kendi kendime diyorum "su gibi ol su gibi ol" ama sonra dikkatimi daha çok dağlıyo kendime kendime bi şeyler diyorum. içimde başka biri var da sanki beni şu andan koparmaya çalışıyo gibi. bi garip yani. Ben anlamadım.
 • Bana göre yalnız olmak sadece üzüldüğüm zaman yanımda birilerinin olmaması değildir. Daha kötüsü o an yanında olan zor zamanında koşan onca insan varken sevincini paylaşacak kimsenin olmamasıdır.
 • Yalnızlığın en güzel yaşanılabilecek halidir.
  Aynı zamanda buruk bir hüznü barındırır daima. Gezi parkındaki beltur'da bir çay içmek tek başına, yarı boğaz manzarasına karşı. gülhane'de yürümek tek başına. Karaköy-Kadıköy vapuruna binmek tek başına, yasağa rağmen bir sigara yakmak boğaza karşı, kulağında bir Nurettin rençber şarkısı. Karaköy'den Eminönü'ye geçmek bir akşam vakti, balık tutan insanları seyir etmek, istanbul'u dinlemek tek başına. Sergilere, klasik müzik dinletilerine gitmek, tek başına. Klasik müzik dinletisi sonrası akşam karanlığında sükûnet ile yürümek öylece, tek başına. Beyoğlu'nun hiç bilmediğin o güzel sokaklarında yürümek, tek başına. Taksim'den Karaköy'e inmek, istikal'de onca kalabalığın arasından geçerek, tek başına. Karaköy'e inmeden önce Galata kulesi dibinde bir sigara yakmak, tek başına.
  Alabildiğine güzellik, bir yandan da buruk bir hüzün, daima.
 • Bilim adamları Karınca yuvasına 3 gün boyunca 10 ton sulu çimento dökmüşler. 1 ay bekledikten sonra kazımaya başlamışlar. Kazı bitip, yuva ortaya çıkınca insanlar gibi karıncalarında şehirlerinde ara ve ana yolların olduğu ve mimarisinin ne kadar inanılmaz olduğu ortaya çıkmış.
  (bkz: bir elin nesi var iki elin sesi var)

  Edit: Karınca sürülerinin bir tünel, koca bir yuva kazıp sonsuza dek orada yaşayacağını sanıyorsanız yanılıyorsunuz.
  Karıncalar çok sık bir biçimde yuvalarını terk edip başka yuvalar inşa ederler.
  Bilim adamları'nın yaptığı bu deney terkedilmiş bir karınca yuvasında yapılmıştır.
  Milyonlarca karıncanın ölmesi gibi bir durum yoktur.

 • Eskiden sabahlara kadar otururdum. Oyun oyna, film izle cart curt.

  Sonra ortamlarda, abi çok dertliyiz o yüzden uyuyamıyoruz derdik. Halbuki derdimiz falan yoktu. Coolluk yapacaz ya.

  Ulan hayatla gerçekten tanışınca, ölümle gerçekten tanışınca, anladık derdin ne olduğunu, dertten uyuyamamanın ne olduğunu...

  Oturdum duvarı izliyorum, film izleyesim gelmiyor, oyun mu ne oyunu?

  Geçmişi düşünüyorum. Yaptığım hataları, bana yapılan hataları, kaybedilen insanları, gün geçtikçe daha da azalan mutluluğu, artan mutsuzluğu.

  Açıyorum bi ferdi, neşet. Onlar gibi de değil ki derdim. Aşk değil ki. Başka bir şey.

  Keşke o sırf piyasa için, " dertten uyuyamıyorum" dediğim günlere geri dönsem.
 • dostum başlıkta sözlük kızlarının fotoğrafları diyor ama sen bildiğin oğlan çocuğusun.