• başoğlu karavan'ın modellerinden biri.
    2 gün önce carrefour'da satılan karavan diye gazetelerde görünce " du bakim neymiş lan bu " deyip araştırınca kendisine ulaştım.
    ponçik bir şey çıktı karşıma.
    boyutlar = 150 cm * 200 cm.
    ağırlığı da 450 kg civarındaymış.

off road versiyonu da varmış.

yaşarım lan ben bunda.
  • Sabah sabah başıma gelip beni zor durumda bırakan durum.
    Üç gündür şortlu kız ile tuvalet olayı gündemi meşgul ediyor. Şortlu kız fazlaca abartıldı zaten abla sizden fazla kişiye ulaşıyor 15 20 bin takipçisi olan birisi. Çatır çatır yapıyor organizasyonlarını. Yani onu boşverin artık, yeterrrr.. tuvalet desen ayrı bok o da sıktı ne bok yerse yesinler kendi kararları. Kimse de kimseyi sikmeyecek kadar medenidir orda.
    Nickaltı kavgası deseniz daha yeni cankenariolsun Silik olmuş onun nickaltında da kızlar yapmayın etmeyin entryleri atmam imkansız.

O değil de Ramazan da iftar sofralarını paylaşıp geri kalanı döken bu ibne ünlüler, siyasetçiler bilmiyor mu Afrika'da açlıktan ölen insanları..
    Bayram mı kutlayacaklar o israfın üstüne?

Günaydın sevgili sözlük..

Edit : niye edit yapınca sebep bildiriyoruz çok saçma bence..
  • Eğer azılı bir terörist değilseniz tanısanız hepinizin seveceği bir arkadaştı, arkadaşımdı.
    Tgb'lisi de, CHP'lisi de iyi geçinir, beraber otururdu Fırat'la. Onda tipik Anadolu aile yapısı muhafazakarlığı yoktu. Batılı gibi yetişip, milliyetçi damarları üniversitedeki teröristler tarafından kabartılmış Ve ülkücü olmayı seçmiş bir arkadaştı Fırat. iyi çocuktu, üniversitedeki teröristler apo posterleri açıp, sözde Kürdistan paçavralarını okulun ortasına dikerken terörle mücadeleci polisler çözüm süreci nedeniyle izler, kendisi ise gider müdahale ederdi. Arkadaşları rehin alındı, rehin alanlar Fırat'ı çağırdı, kimseye haber vermeden tek başına gitmeye kalktı, o kadar da delikanlıydı.

Halı sahada güzel top oynardı, kötü oynayanlara kızar ama kimsenin kalbini kırmazdı. Ne zaman karşılaşsak 2 sohbetini esirgemez, hal hatır sorardı. Bilgiliydi, kültürlüydü, adam gibi adamdı.

Ruhu şad olsun.
    alkolik oldum
    2764 - 3 saat önce
    ... 15  :)  3  :( 
  • öncelikle avrupa birliği ülkesi olmamasından mütevvellit 2012'de karşılıklı yapılan anlaşma ile vizelerin kaldırılmış olması. hayvan gibi "ben yiyemedim, al sen ye"parası ödemek yok.
    sonra miss gibi tarih kokan bir ülke.
    belgrad var türk millletinin su yolu yaptığı. ki su yolu yapılacak derecede güzel.
    tuna'a kanolarla gezmek ve güneşin batışını izlemek belgrad'da mutlu olabileceğiniz aktivitelerden sadece bir tanesi.
    çok tuhaf ama uzun zamandır ülkenizde görmediğiniz mutlu insanlar var . insaların yüzleri gülüyor orada ilginç.
    marketlerinde satılan bir italyan markasının pocket coffe adlı bir çikolatası var ki sırf bunu almak için bile gidilir.
    novi sad var belgrada 100 km kadar uzaklıkta, sırbistan'ın atina'sı diye adlandırılıyor. çeşitli festivaller düzenleniyor. ve büyük festivaller. temmuz ayında oluyor.
    novi sad yemyeşil parkları olan tarihi bir doku. bilmem kaç yüzyıllık yenilmezliğinin üzerine, ilk hezimeti olan karlofça anltlaşmasının yapıldığı karlofça kasabası da burada. yine yeşil, yine oksijen, yine tarih.
    ve benim iki günlük, gitmeden görmeden gözdem olan bir şehri daha var subotica.
    subotica macaristan sınırında . yine parkları olan ve ben tarihim diye bağıran yapıları var. gitmek, görmek, öğrenmek gerek.
    subotica benim sırbıstan'a gitmek için yeni sebebim oldu. subotica ile ilgili fotoğraflara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz

http://www.zoover.com.tr/...stan/subotica/fotograflar
  • Oglu olacak pisligin sozlerinden hicbir farki olmayan igrenc sozlerdir.

--spoiler--

Pendik'te üniversitesi öğrencisi Asena Melisa Sağlam'ı Ramazan ayında şort giydiği gerekçesiyle darp eden Ercan Kızılateş'in babası Halil Kızılateş, "Ama o kız da gitmiş kısacık şort giymiş. Onun annesi babası yok mu?" dedi.

--spoiler--

Siz kimsiniz ya? Kimsiniz siz?

Her turlu haysiyetsizligi, hirsizligi, dolandiriciligi yapip da hala ahlak kavramindan bir haber agziniza "ahlak" kelimesini nasil alabiliyorsunuz?

Bunlari alip hapislerde surundurmeyen hukuk sisteminin piyonlarinin da allah belasini versin.

https://www.google.com.tr...74WNuQBq4JttDLt8IuqL1kTjQ
  • yapamazmış yav he he

yallah arabistana *** yobazı.

ensar vakfında el kadar çocuklara tecavüz ediliyor gıkınız çıkmıyor

ama burda bi genç dondurma yedi diye hemen arıza çıkarıyorsunuz.

ayrıca burası islam ülkesi değil, Halkın çoğunluğunun islamı tercih ettiği bir ülke. yani bu ülkede başka dinlere inananlarda var.

dua edin Atatürk yok, olsaydı izin vermezdi bu paçavralarla ortalıkta dolaşmanıza.
    wall 1549
    5409 - 5 saat önce
    ... 10  :)  7  :( 
  • yapamazmış yav he he

yallah arabistana *** yobazı.

ensar vakfında el kadar çocuklara tecavüz ediliyor gıkınız çıkmıyor

ama burda bi genç dondurma yedi diye hemen arıza çıkarıyorsunuz.

ayrıca burası islam ülkesi değil, Halkın çoğunluğunun islamı tercih ettiği bir ülke. yani bu ülkede başka dinlere inananlarda var.

dua edin Atatürk yok, olsaydı izin vermezdi bu paçavralarla ortalıkta dolaşmanıza.
    wall 1549
    5940 - 5 saat önce
    ... 10  :)  7  :( 
  • nick altında girdiğim son entry bu olacak. özel mesaj alımı kapalı olduğu için kendisinde iletmek istediğim şeyleri genelde burdan yazıyorum.

öncelikle sözlükte yazmayı bilmeyen ve sözlüğe kayda değer hiçbirşey bırakamayan, trol olmanın ötesine geçemeyen bazı kimselerin onu açık oylama konusunda eleştirmesi cidden çok sinir bozucu birşey. son günlerde açık oylamayı bırakmış olmasına rağmen entrylerini beğenen insan sayısının azalmaması onun entrylerini beğenen kimselerin okuduğunu ve açık oylamaya karşılık olarak açık oylamadığını net bir biçimde gösteriyor.

kendisini eleştirenlere karşı takındığı tavır suçlu olmadığı halde suçunu kabul etmesi yönünde ki erdemli bir davranış bence. (Fazlaca açık oyladığını söylüyor fakat gayet ölçülüydü bence).

entrylerinden anladığım kadarıyla da iyi bir kişiliğe sahip ve geçmişte bazı sıkıntılar yaşamış aynı zamanda hayata tutunmuş ve bugünde bazı sıkıntılar yaşayan yazardır kendisi. geçmişte yaptığı gibi hayata tutunmasını, sıkıntılarının düzelmesini ve mutlu olmasını diliyorum.

iyi yazmalar diliyorum kendisine.
  • Vicdansız çiştir.

Sahurda deliler gibi su içmenizin ardından uyursunuz ve bir sıkışma peydah olur. Ardından uyanır ve sahurda içtiğiniz suyu bir çişe kalkışta atasınız gelir ama bünyeniz buna müsaade etmez. sizi illa ki bir kez daha uyandıracaktır. Tatlı tatlı uyuyom şurada bi dur uyanınca gel dimi. Hiç.
    mecruh
    7321 - 9 saat önce
    ... 7  :)  1  :( 
  • Midemde 2.5 litre su var. Yana dondukce guluk guluk yapiyo.
    aylaqbakkal
    8113 - 10 saat önce
    ... 12  :)  1  :(