gitar çalan kişilere verilen isim.
gitar çalma işini icra edene verilen isim.
3-5 akor öğrenip, barda gitar çalan kişilerin olmadığı şeydir.
gitara tapan kimse.*
4. nesil yazar. *
k-rock radyosunda akşamları çıkan bir program.
4. nesil yazar. herkesin bir takım seçme hakkı var, o da fenerbahçe' yi seçmiş. biraz aşırı heyecanlı olsa da iyi niyetinden zerre şüphem yok. kendisine ve fenerbahçe' ye başarılar.
(bkz: 4 nesil çaylak)
bir sürü kelam girilse adına tarif edilmeyecek iyi insan güzel dost.
(bkz: seviyorum seni)
(bkz: jimmy page) (bkz: led zeppelin)
(bkz: tony iommi) (bkz: black sabbath)
(bkz: keith richards) (bkz: rolling stones)
(bkz: angus young) (bkz: ac/dc)
(bkz: eric clapton) (bkz: cream)
(bkz: jimi hendrix)
(bkz: ritchie blackmore) (bkz: deep purple)
(bkz: eddie van halen) (bkz: van halen)
(bkz: chuck berry)
(bkz: james hetfield) (bkz: metallica)
(bkz: slash) (bkz: guns n roses)
(bkz: dimebag darrell) (bkz: pantera)
(bkz: randy rhoads) (bkz: ozzy)
(bkz: pete townshend) (bkz: the who)
(bkz: jeff hanneman) (bkz: jeff hanneman)
(bkz: adam jones) (bkz: tool)
(bkz: jerry cantrell) (bkz: alice in chains)
(bkz: mark knopfler) (bkz: dire straits)
(bkz: john petrucci) (bkz: dream theater)

kalbinize inmesin tabii ki unutmadım, sadece sona sakladım..;

(bkz: dave mustaine) (bkz: megadeth)

edit:

(bkz: richie sambora) (bkz: bon jovi)
sözlükte öğrendiğim yeni tanımı ile karı-kız kaldıran* kişi. godoş, şerefsiz, dantel. zira içerisinde her gitar geçen başlıkta bu kişiler bu şekilde tanımlandırılırlar.
hoşuma gitmiyor değil aslında kucağımda duran alet nedeniyle çapkın olmak. ama ben on senedir çalıyorum bu mereti. şimdi her tıngırdatışımda kapıda kuyruklar oluşuyor. kızlar çığlık çığlığa derindüşünür, bizi de düşün! diye bağırıyor. imzalar atıyorum kızların oralarına buralarına. o kadar da olsun. *
aşırı heyecanlı, ömer çavuşoğlu' nu akla getiren bir fenerbahçeli yazarımız.
son yazdığı şirinlerle ilgili bir çuval boş ve komik olmayan entrylerini görünce, kendisi hakkında hiç de olumlu şeyler düşünmediğim sözde yazar. ha bu aralar canı falan sıkılıyordur o ayrı. zira önceki entrylerine bakmadım. ama o kadar kötü ki bu son yazdıkları içimden öncekilere de bakmak gelmedi.

edit: bu aralar canı sıkılmıyormuş hep böyleymiş.
şirinlerle ilgili girdiği yaratıcı girdiler ile insanı acaip şirinleten şirincan.
eşşek hoşaftan ne anlar atasözü bu iki entry de saklı 1 numaralı entry sahibi hoşafı yiyor teşekkür ediyor gidiyor. 2 numaralı entry yok ben atasözünde ki eşşeği oynayacağım diyor. huzursuzluk yaratacam...peki nediyelim karar senin ateş olsan olduğun yeri yakarsın anca.
1.(#3695155)
2.(#3695125)
terbiyesiz yazar.
(bkz: yuz verme arsiz olur az verme hirsiz olur)

çok yüz vermişler bu cocuga coook...

(bkz: söyle fener söyle söyle n oldu)
birileri deyu; çok yüz almuş gitarist,
gitarist deyu; ey nihilist! sen mi alacaktun bu karma ile,
birileri deyu; şirin mu şirin bu gitarist,
gitarist deyu; dilinden bal damlar,
birileri deyu; terbiyesi noksan,
gitarist deyu; dineme söven müslüman ola...
birileri deyu; seni seveyrum gitarist
gitarist deyu; gümüş veren altun alır,
birileri deyu; yaşım 35 bana çocuk deyuu,
gitarist deyu; akıl,ilim irfan yaşından haber ver beden yaşı boş ve fanidir,
gitarist deyu; eşşek hoşaftan ne anlar,
birileri deyu; ben eşek değil eşşek oğlu eşşeğim.
vesselam...
inanılmaz bir mizah duygusuna sahip olduğunu düşündüğüm, sağlam yazar. bu mizahi duyguların kaynağınıda iyi biliyor tabii. *

(bkz: #3763005)
kendisini uzun süreden beri dikkatle takip etmekteyim. sözlüğün futbol bilinci yüksek yazarlara ait olması için de çabalayanlardan biriyim. ancak kendisini her gördüğümde, entrylerini her okuduğumda aklıma fanatizmin ne kadar tehlikeli boyutlara ulaştığı geliyor ve derinden üzülüyorum.
yine de o bir taraftar, en başta bir insan. empatiye başvuruyorum, galatasaray' a ettiği tatsız lafları fenerbahçe' ye edersem üzülür. aklın yolu bir. centilmence, zevkine vararak futbol yazmalı sözlükte. diliyorum gitarist arkadaşımız da futbol bilinciyle yazmaya başlar. *
(#3640263) nolu enry sinde gerçek bir futbol eleştirmeni olduğunu göstermiş yazar, kendisi ercan saatçi nin veliahtıdır. *
genel olarak tanınan ve benim en sevdiklerimden birkaçıyla ilgili biraz bilgi..

slash (rock) gitar partisyonları süper, blues öğeleri içeriyor sert ama çok değişik ve kendine has.

eddie van halen (rock) tappingi bulan adam! çok değişik bir tarzı var ve konserleri çok güzel fevkalade bir gitarist.

paul gilbert (rock) tekniği, tuşesi kusursuz.. parçaları ve live konserleri çok güzel.

david gilmour (psychedelic rock) soloları besteleri, içindeki duygular çok farklı, fevkalade bir gitarist ve çok duygulu.

gary moore (blues-rock) kötü parçası neredeyse yok, gerek tonu gerekse doğaçlama yeteneği harika ve çok tecrübeli.

mark knopfler (blues ve rock diyebiliriz) her parçayı her çalışında farklı çalıyor ve hepsi ayrı bir parça değerinde picking tekniği çok alışılmışın dışında ve özellikle soloları kusursuz.

stevie ray vaughan (blues) cool tavırları ve parçaları çok güzel ayrıca little wing gibi coverları kusursuz.

eric clapton (blues) parçaları çok güzel, mark knopflerla beraber sayısız konseri var.. hayatı açısından çok talihsiz ama çok iyi bir gitarist ve çok duygulu parçaları var.

yngwie malmsteen (neo klasik) shred tekniğinin kemiği, şahsen saatlerce oturup dinleyeceğim biri olmasa da parçaları çok güzel.

guthrie govan (jazz) armoni bilgisi ve doğaçlama yeteneği harika

eric johnson (jazz) tonu harika, parçaları mükemmel, konserlerde çalarken stüdyo kaydı gibi çalıyor neredeyse hatasız pürüzsüz.. * * *
gitar calmaya baslayan az cok birseyler öğrenen kişinin anında msn adresini gitarist_...
seklinde degistirmesi.
felsefesi gitarizm olan kişi.
kendisi yazarlığın yanında part time olarak kahinlikte yapmaktadır.

kendisi zamanında ne demiş (#3640263) '' hemde ispanya gol kralı fenerbahçe de oynayacaklar. inanın bana çok güzel maçlar çıkaracak bu ikili. hepberaber izleyelim ve görelim.''

nostradamus maşallah.