1. 1.
  literatürde van hallen'ın icad ettiği, oysa ki türk ozanları'nın uzun yıllardır bağlama ve sazda kullandıkları ve adına çelpe dedikleri, iki el ile telli çalgının klavyesine hammer on ve pull off'lar ile muamelede bulunarak uygulanan solo tekniği.
  4 ... koko
 2. 2.
  Elektro gitarda ilk olarak steve hackett tarafından uygulanan basit olarak picking yaparak değil de saptaki tele vurarak ses çıkartma işlemidir.turk halk muziginde selpe adını alır.en iyi örneği joe satriani'nin the forgotten part i'inde gorulebilir
  2 ... az laf cok seks
 3. 3.
  şelpe ile benzerliğinden olsa gerek türk gençliğinin en sevdiği tekniktir.
  genetik bir yakınlık söz konusu...
  dakikalarca sadece beş notada dolaşarak atılan bir tapping solosu bir sürü farkli gam kombinasyonu kullanılan bir sweep ya da alternative picking solosundan bin kat etkilidir üzerimizde.. yarısı mayışmış yarısı sevgilisiyle oynaşan bir seyirci topluluğunu aniden hareketlendirir tapping.
  2 ... osiris
 4. 4.
  dunya eddie van halen tarafından bulundu sanmaktadır.
  oysa 2 yuzyıldır anadolu topraklarında var olan tekniktir.*
  (bkz: yonetim uyuma kulturune sahip cık)*
  1 -1 ... heidi
 5. 5.
  (bkz: kaki king)
  ... ditty
 6. 6.
  (bkz: fingerstyle)
  ... ditty
 7. 7.
  (bkz: andy mckee)
  ... ditty
 8. 8.
  bu işi dünyaya öğreten adamdır van halen. hatta tappingi onun bulduğu söylenir ama bildiğim kadarıyla tapping daha eskilere dayanan bir olaydır. eddie van halen ise bunu geliştirip bir teknik haline getirmiştir kanımca.
  ... johnnyturhan
 9. 9.
  bizim van halen'in selpeye gitarda taktığı isimdir.

  ince mi telinde 8 6 5 pozisyonunda, (tabiki 8. perde tapping olacak) hızlıca çalınarak liseli kızlar rahatlıkla tavlanabilir.
  1 ... savas tipton
 10. 10.
  türk metallicacılarının bildiği tek tapping one'dakidir.
  1 -1 ... nebkheperouri