bugün

entry'ler (3837)

cadence

pcb hakkındaki en kullanışlı program. devre tasarımını ve layout'unu yapıp aynı programla dc-transient gibi analizlerin yapılabildiği, üstüne üstlük calculator'ını da testbench üstünde kullanılabilinen über şey.

akım aynası

(bkz: current mirror)

current mirror

elektronikte kullanılan bir metoddur.

http://i.ytimg.com/vi/ELmcTg22HfY/maxresdefault.jpg

(bkz: akım aynası)

offset error

dac veya adc'de ilk bitin olması gerektiğinden ne kadar saptığını gösteren hata.

digital to analog converter

1010101110 şeklindeki dataları, analog dalgalar haline getiren çevirici devrelerin adı.

(bkz: dac)

power supply rejection ratio

(bkz: psrr)

psrr

elektronikte power supply rejection ratio olarak geçer. girişteki gücün çıkışta ne olduğunu analiz etmeye yarar.

differential nonlinearity

(bkz: dnl)

dnl

elektronikte differential nonlinearity'i belirtir. inl değerlerinin kendinden bir öncekisiyle farkıyla hesaplanır.

integral nonlinearity

(bkz: inl)

inl

elektronikte integral nonlinearity adıyla geçer. her bir bit için scaled edilmiş değerlerin, bit level'lardan farkı alınarak bulunur.

faz hızı

bir dalganın zaman eksenindeki ilerleyişini belirten hız.

tezernilguncemaledipturgut

(bkz: kör eden çeviriler)
(bkz: translations that makes someone blind)

zenith

bakan olunsa, ancak hediye alınabilecek kadar pahalı saat markası.

tezernilguncemaledipturgut

user who tries to translate all the turkish tv-series by using google translate i guess.
stop this little fucker before his "chicken translate" style entries make me forget my foreign language.

sabah ereksiyonu

üreme organının notice me senpai demesidir. zorluk çıkarır.

abberline

Eski günlerin uktecisi. Gördüğüm kadarıyla bir anlaşmazlık durumu var.

Annesini kaybettiği için başın sağolsun öncelikle.

Bu efendi yazar, diğerleri gibi istediğini yazmakta hürdür. Artı oy almak için yazıyor demek kadar Saçma bir argüman yok. Eksi almak için yazana sosyal deneyci veya troll deniyor bu ortamlarda.

Konu ne olursa olsun biri sana bir yakınımı kaybettim diyorsa uyarıyordur seni. Üstüme gelme yaralıyım, düşüncesizce saldırganlaşabilirim diyordur.

Özür dilerim ama annemi kaybettim diyen adama göstermediğin toleransa üfüreyim. Haksız bile olsa bir insana siksok bir spor dalı yüzünden laf atmak neyin nesidir. Bayramda ziyaret edemeyeceği, yaşı kaç olursa olsun başını okşatamayacağını söyleyen insana sen daha ne konuşuyorsun? Derdiniz ne sizin yahu?

Ister acındırma de, ister başka bir şey. Acıyamıyorsan, Vicdanın sana durmanı söylemiyorsa; senin vücudunda taşıdığın tüm organlar dalaktan oluşuyor arkadaşım.

Mevzu ne olursa olsun, susun arkadaşım. Hesap ona ait, yazdıkları onu bağlar. Bas eksiyi, engelle, okuma. Zor mu bu kadar?

sakarya

Kendisi güzel, insanı yobaz. Ayda yılda bir gelince tek başına gezmesi çekilmeyen.

17 ağustos 1999 marmara depremi

hayatımı ve hayatları kaydırmasıyla meşhur deprem.

üniversite sınavına üçüncü kez hazırlanmak

ilk iki hakkında barajın 1 ve 3 puan altında kalan biri olarak yapılması gerekli olan hazırlanmadır.

son sınavda 60 ila 80 puan üstüne koyarak sınavı kazandım. rahat olun, ben yapabiliyorsam siz de yaparsınız rahatlıkla.