1. 1.
  deep purple ve rainbow'un ardından inzivaya çekilmeyi tercih etmiş, sağı solu belli olmayan, deli dahi.
  4 ... sert adam
 2. 2.
  DeLidir,egoistir ama işinin ehLidir...Onu gühanLarıyLa sevdik
  4 ... tucimania
 3. 3.
  Anam babam kadar sevdiğim... sahnedeki uygunsuz hareketlerini sadece o yapsa kızmayacağım şahsiyettir.
  -
  malmsteen e hocalık yapmış bu insandan nasıl olurda malmsteen gibi bi gitarist çıkmıştır bunu anlamamış ve ritchie de beğenmediğim tek noktadır.
  -
  Fender ini mükemmel şekilde kullanan gerçek gitarist...
  -1 ... nevada
 4. 4.
  http://www.blackmoresnight.com/
  ... aftermath
 5. 5.
  deep purple ve rainbow'dan sonra karısı mrs. night ile blackmore's night* adlı grubu kurup new age tarzıyla müzik serüvenine devam eden, fender aşığı, gitarının kalın mi telini re'ye çeken, blackmore's rainbow isminden anlaşılacağı üzere büyük egolu, çılgın adam.
  ... koko
 6. 6.
  deep purple'den ayrılarak rainbow adlı grubu kurup* müzikseverlere efsane bir grup daha kazandıran daha sonra bu iki grup arasında gidip gelen ve en sonunda "unumu eledim eleğimi astım ben hard rock'tan" diyerek karısı Candice ile blackmore's night adı altında şarkı,albüm ve konserlere imza atan sahnelerin haşarı ve deli,sadece kendisine has ve taklitlerinden ayırıcı hal ve hareketlere sahip efsanevi gitarist.
  (bkz: blackmore s night)
  (bkz: deep purple)
  (bkz: rainbow)
  1 ... blindguardian
 7. 7.
  kariyerinin hiçbir döneminde kalitesiz bir işe imza atmamış, bugune kadar çaldığı grupların hepsi bugün efsane diye hatırlanan, tarzıyla diğer tüm gitaristlerden ayrılan legend.
  (bkz: catch the rainbow)
  ... stormbringer
 8. 8.
  eski rock ilahı, yeni folk müziği adamı.
  1 ... selfless
 9. 9.
  yangwie j malmsteen'in kariyer olarak taklit ettiği adam. bildiğim kadarıyla malmsteen'i pek sevmez ama eddie van halen'a bayılır. efsane bir gitaristtir. joe lynn turner'in tabiriyle kıl bir heriftir.
  ... johnnyturhan
 10. 10.
  abimiz fender çalardı. malmsteen de fenderden başka gitara gitar bile demeyen bir adamdır. bu da ritchie blacmore'u taklit ettiğinin kanıtı olarak gösterilir. kariyer olarak belki ama tarz olarak ritchie'den çok farklı bir çizgidedir kanımca malmsteen.
  1 ... johnnyturhan