1. 1.
    jimmy page bir erkeğin adı ve soyadıdır. bunun dışında dünya ile hiç bir alakası ve bağlantısı yoktur. kaldı ki led zeppelin'in gitaristi ve spontane solocusu olan adam bizden değildir.

yapılan işler, çıkan müzik ve robert plant ile içinde bulundukları o muhteşem uyum bu adamı dünyadan soyutlamaktadır.

aslında bir bütün olarak led zeppelin müziğin insanı uçurmasıdır. jimmy page de kanatları...
    23 -1 ... antipatik oldum anne
  2. 2.
    zamanın en süper gitaristlerindendir.gitarda yeni ufuklar açmıştır,ayrıca konserlerde 10 kaplan gücündedir. sürekli doğaçlama girer.hiçbir zaman stüdyo kaydının aynısını çalmazdı.alemin kralıydı,gerçi hala sayılır ama o artık bir efsane.
    4 ... kisil
  3. 3.
    konserlerde solo atarken, sanki orgazm oluyormuşçasına yüzü şekilden şekile giren, çoşan, çoşturan, hayvan led zeppelin gitaristi.
    3 ... protohippi
  4. 4.
    aleister crowley'e hayranlığıyla da bilinir.
    1 ... sweet leaf
  5. 5.
    robert plantle walking into clarksdale albümünü yapmış gitarist.
    1 ... viva la fidel
  6. 6.
    (bkz: since i ve been loving you)
    4 ... rejected
  7. 7.
    saçı düz olduğu halde, çoğu zaman perma yaptırıp dağıtan insandır. *
    tapılası gitarist...
    ... fatality of fantasy
  8. 8.
    nasil bu kadar iyi caldigini sorduklarinda robert plant icin"o kadar iyi sozler yaziyor ki,o sozleri okuyan herkes zaten benim gibi calar" diyen mutevazi kisilik.efsane gitar insani.
    8 ... cheesecake
  9. 9.
    deep purple'ın Ritchie blackmore'uyla kıyasladığımda, kesinlikle ritchie'den daha iyi bir gitarist olmadığını görüyorum. doğru, jimmy page gerçekten çok usta bir gitarist ama sanki yeteneklerini, yaptığı şarkılarda biraz gizlemiş, ortaya koymamış gibi. led zeppelin dinlerken hep böyle düşünmüşümdür. sonuç olarak; iki gitaristi yaptıkları işlere bakarak kıyasladığım vakit şuna varıyorum: jimmy, ritchie'nin yanında halt etmiş.
    -9 ... beatleboy
  10. 10.
    bu dünyada sahip olabilinecek en güzel ellere sahip insan. yani öyle geliyor bana. bazen en çirkin adamı bile güzel görürsünüz ya öyle işte.

gitarı,dağınık saçları,deri ceketi ve umursamaz haliyle bir ikondur. evet yaş kemale erince ahı gidip vahı kalmıştır ama olsun. eskiye bakıp avunabiliriz avunmak ne kelime o parçaların sahibi adamın karşısında saygıyla eğilmek gerek.
    1 ... viva la fidel