1. 1.
  vokaliyle olsun yaptığı müzikle olsun gerçekten süper bir müzik grubu.Bu zaman kadar dinlemediğim için çok pişmanım layne'in sesi zaten ender rastlancak seslerden gitarist jerry de olduk güzel sese sahip ve gitar konusunda da oldukça muhteşem bu arada layne 2002 yılında overdosedan dolayı rahmetli oluyo bir unplugged konserleri vardır dünyanın en iyi unplugged konserlerindendir offfffffff layne offfff
  4 ... six feet dive
 2. 2.
  şarkı yaparken paraydı bilmemneydi diye kasmayan güzel bir grup. adını duyuramamış fakat belli bir çizgi çizmiştir. angry chair, we die young, would, them bones, ı stay away güzel şarkılarındandır.
  4 ... kekistanlihobbit
 3. 3.
  http://www.aliceinchains.com/ adresinden resmi sitesine ulaşılebilen harbi grunge grubu.
  1 ... ucuncayir666
 4. 4.
  grunge ın en önemli temsilcilerinden biri olup bu akımın en belirgin özellikleri olan karamsarlık, hayattan bir beklentisi kalmamak, acı çekmek, aile baskısı, gibi olaylar grubun şarkı sözlerinin genel teması olmuştur...tüm bunların dışında bir de layne staley vardır ki vokal olayının tanımını yapmış örneklemiş bir insandır...
  1 ... electronia
 5. 5.
  kesinlikle dünyanın en karamsar şarkılarını yapan gruptur. alice'i bile harikalar diyarından kopartıp zincirlere bağlamışlardır. doksanların sembolleşmiş seattle ve grunge figürlerindendir aynı zamanda. ancak, uzun süreli böyle bir umutsuzluğu, bunalımı, mutsuzluğu, karamsarlığı kaldırmak her bünyenin harcı da değildir. bence en iyi parçaları heaven beside you'dur, angry chair, nutshell de güzeldir.
  3 ... louis cyphre
 6. 6.
  (bkz: man in the box)
  1 ... alas
 7. 7.
  godsmack'in isim babasıdır. godsmack bir alice in chains şarkısıdır.
  2 ... kopekolduren
 8. 8.
  (bkz: angry chair) *
  ... gothic evil
 9. 9.
  (bkz: love hate love)*
  1 ... angelripper
 10. 10.
  grunge akımının en iyi grubudur fakat nirvana yüzünden geri planda kalmıştır. solisti layne tıpkı kurt cobain gibi aşırı dozda uyuşturucudan ölmüştür.
  3 ... diyonsos