bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  texas blues ve hard rock'ı müthiş harmanlamış, bluesun tek düzeliğini aşarak klasik siyah bluesuna hard rock esintileri katmış, texas stili ile süper bestelere ve yapılabilecek en özgün coverlara imza atmış ve eric clapton'ın bineceği turne helikopterine kendisi binerek rastlantı eseri onun hayatını kurtarmış fakat dünyayı büyük bir üstattan mahrum ederek genç yaşta (35) hayatını kaybetmiş, adına dev bir heykel dikilmiş, jimi hendrix'in gurur duyacağı bir öğrenciydi, tek kişilik bir gruptu, gitarıyla birlikte esen bir fırtınaydı....
  8 ... master vaughan
 2. 2.
  efsaneLeşmiş bLues gitaristi.. onu anLatmak oLmaz.. onu dinlemek lazım.. kovboy şapkası, ispanyol tarzı gömlek, yelek.. stevie'nin vazgeçemediği giysiler.. sahne şovu mükemmeldir.. gitarının telleri normal bir gitarın tellerinden daha kalındır.. onu dinlemek şereftir.. ne yazık ki bir helikopter kazasında hayata veda etmiştir..
  2 ... tucimania
 3. 3.
  eric clapton'un rahatsızlığı sebebiyle onun yerine katılacağı konsere giderken bindiği helikopterin düşmesiyle hayata gözlerini yuman, rock müziğin babalarından, ruh adam.
  1 ... koko
 4. 4.
  çaldığı gitarın sapıyla telleri arasında serçe parmağın girebileceği kadar boşluk olduğu söylenen mükemmel gitar kişisi. kadıköydeki srv music dükkanının ismine de ilham kaynağı olduğunu düşündüğüm gitarist.
  ... burock_
 5. 5.
  texas blues un efsane ismi.improvise nin kralı. gitarının 0.13 tellere dayanabilmesi için gitarın yapımında brezilian rose wood kullanılmıştır.butun efsaneler gibi *o da erken bi yasta olmustur * * öldugu helikopter kazasında helıkoptere eric claptonla birlikte binecektirler fakat soraan bi sorun cıkar ve clapton helikoptere binmez.ve en azından efsanelerden biri hayatta kalır
  ... jungletraveller
 6. 6.
  texas blues dendiğinde akla gelen ilk isim...gitarını konuşturan kişi..genç yaşta kaybedilen yetenek...dünyaya zor geleceği düşünülesi gitarist.başka türlü biri...hani yetenekli kelimesi yanında zayıf kalıcak cinsten..değişik...hayran olunası işte...
  pride and joy ve telephone song şarkıları sadece iki tane örnek...dinleyiniz.
  ... ladymacbeth
 7. 7.
  (bkz: little wing) *
  1 ... evildeth
 8. 8.
  stevie ray vaughan yalnızca dinlenir.. sololarında ruh barındıran blues adamıdır.. sonuna kadar hissettirir. o an sadece stevie ray vaughan'ın fender stratı ve muhteşem bi yorumu vardır.. izlenirken gözler dolar, bütün benliği tuhaf bi sancı kaplar.. gözler kapatılır, gene hissedilir.. gözler kapalı kalır.. şarkı bitene dek.. şarkılar bitene dek..
  change it, little wing, riviera paradise, couldn't stand the weather, the sky is crying, the house is rockin', look at little sister, texas flood, marry had a little lamb,taxman,love struck baby, may i have a talk with you * kesinlikle kendisinden dinlenmesi gerekenlerdir.
  3 ... little wing
 9. 9.
  harikalar yaratan bir usta gitaristtir. Yaptığı müzik dinledikçe dinlenir. Gitarlarının üstünde srv yazacak kadar alçak gönüllü olması da ayrı bir konudur. Genç yaşta ölmesi büyük bir talihsizliktir.
  ... insaneti
 10. 10.
  yolun yarısında göçüp gitmiş rolling stone dergisinin "100 Greatest Guitarists of All Time" listesinde 7. sırada yer alan gitarist.

  youtube dan performanslarına baktığımızda deli gibi terleyen bir insanmış kendisi.
  Jimi Hendrix in Voodoo Child (slight return) ına yaptığı cover dinil dinil dinlenmelidir kanımca.

  birkaç konserini de seyrettim. başlarken müthiş hızlı rifflere sahip "scuttle buttin'" şarkısıyla başlıyormuş.
  ... swashbuckler