1. 1.
  sallan yuvarlan saçmalığını evlerimize sokan garabet grup.
  2 -15 ... kirmizii
 2. 2.
  en ünlü parcalari my generation olan grup
  2 -1 ... lalapunx
 3. 3.
  60lı yılların bir progressive rock grubudur. en başarılı albümleri için (bkz: quadrophenia)
  3 -1 ... antisocial
 4. 4.
  baba o reiley şarkıları neredeyse her dizinin, filmin bir yerinde çıkan grup. ilk kez dinleyene bile kesinlikle aşina gelir.
  3 ... ghost rider
 5. 5.
  almost famous filminde ana karakterin filmin başında plağını dinleyip hayatını değiştiren, ciddi anlamda şaşırtıcı bi olan spark şarkısının sahibirler. ayrıca türkiye'de kanıt peşinde adıyla trt'de yayınlanan asıl ismi csi olan dizinin iki versiyonun da (los angles - miami) jenerik müzikleri bunların şarkılarıdır.
  ... tripanazom
 6. 6.
  baba o reiley şarkısı ile bu yüzyılın en iyi 100 şarkısından biri seçilmiş rock grubu.hiç bir garabet tarafı görülmemiştir.
  5 ... kavalci
 7. 7.
  sahnede gitar kırma olayı bu abilerle baslamıstır. rock muzik ile sanat arasında bir baglantı oldugunu dusunduklerinden, muziklerini sahnede sergiledikleri gorsel sovla suslemeye baslamıslardır. bu anlamda canlı performans kavramının icini dolduran bir grup olarak gorulebilir. ayrıca, cicek cocukların pasif gorunumlerinden pek hoslanmadıklarını, o doneme nazaran, sahnede oldukca sert muzik icra ederek gostermişlerdir. gercekten muziklerinin, the beatles, the rolling stones, the yardbirds gibi blues based rock ın temsilcilerinden farklılılar tasıdıgı rahatlıka gozlemlenebilir. bununla birlikte the seeker, substitute, won t get fooled again gibi klasikler de bu gruba aittir.
  2 ... saduman
 8. 8.
  behind blue eyes ile tavan yapmis grup..
  2 ... atgmuls
 9. 9.
  Baba O'riley House M.D. 1. sezon 14. bölümün final şarkısıdır.
  1 ... selamlik
 10. 10.
  ilk bas soloyu atan gruptur.

  (bkz: My Generation)
  1 ... mengu