bugün

Blues temeli çok sağlam bir gitar virtiözüdür.Yaptığı müzik türü enstrümantal rock'tır.Çok temiz çalar.Ününü biraz da 1997 G3'e borçludur.Kanımca grup müziği yaparak Vai ve Satriani'den de bir adım öne çıkmıştır.

Çıkardığı Albümler:

1990 - Ah Via Musicom

1991 - Cliffs of Dover(Single)

1996 - Venus Isle

1998 - Seven worlds

2000 - Live and Beyond

2002 - Souvenir

2005 - Bloom

2005 - Live From Austin,TX
oldukca yetenekli,sadece hiz yaparak muzik yapmaz,yaptigi muzigin duygusunu sonuna kadar hissettirir.
(bkz: manhattan)
(bkz: manhattan)
Çok sevilen bir gitaristtir. Yaptığı müziği her an dinleyebilirsiniz. Teknik göstermekten çok melodileriyle ön plana cıkmıstır.
izlenilesi bir videosuda vardır. g3 den.

http://www.youtube.com/wa...amp;search=eric%20johnson
mütevazi tavırları ve kişiliği adeta gitar tekniğine yansımış; abartısız ama dokunaklı soloları, son derece temiz sound'u ve bol ruhlu eserleriyle kesinlikle camianın ayrı bir yerinde müzikal yolculuğunu sürdüren efsane gitarist.
bastığı tatlı akorlarla bilinir.
çok yeteneklidir.. çok iyi bir müzisyendir. tonu harika ötesidir. Cliffs of Dover ve manhattan kesinlikle ve kesinlikle dinlenmelidir.
gitar çalmaktan geçmiş, müzik yapan adam. petrucci'ye, malmsteen'e hayran değilsem böyle adamlar yüzünden işte.
Gitar tonuyla beni büyülemiş yüce gitaristtir (bkz: Manhattan). Sahnedeki sakinliği ve gülümsemesiyle dikkat çeken yüce kişilik. Duruşuyla, müziğiyle huzur verir.
bu kadar akor nasıl mükemmel bir şekilde dizilir konusunda uzmanlaşmış insan. bastığı her akor daha bir güzelleşiyor (bkz: manhattan)
gitarı ağlatan insan bu olsa gerek, mükemmel bir gitarist.

bu güzel insanı guitar hero 3 oyunu sayesinde tanıdım.

''Cliffs of Dover'' solosuyla beni benden almıştır, zevkle dinlenir.
müthiş fender tonu ve kullandığı efektlerle, harika işler çıkarmaya devam eden sevimli gitarist. sessiz, sakin ve kendine özgü figürleriyle, blues-jazz-funk öğelerini harmanlayıp, bizlere sunar.
hızlı çalması cabası, tekniği ile hep ön plandadır. melodi zengiliği ile sizi kendine hayran bırakır.
Gem gibi muthis bir sahesere imza atmistir.
bir fender stratocasterdan alınabilecek uçuk tonlardan birisiyle çalan, kendisine has bir tekniği olan, enstrümental rock\'ın \"duygusal yönü\" ağır basan işlerine bakan muhteşem gitaristtir. genelde en iddialı parçası olarak manhattan gösterilir ancak söz konusu parçadan önce bir doz cliffs of dover alınması şiddetle önerilir.
ABD'li rock gitarist.