• Ben doktorum. Arkadaş doğru söylüyor. Linç etmeyin. Kafan o kadar da çok çalışmıuormuş kısmına katılmadım tabiki ama bugün çok para kazanmak istiyorsanız, doğru meslek asla doktorluk değil.

  Ben bu güne kadar sarfettiğim çabayı başka hangi dalda sarfetsem (özel yetenek isteyenler hariç) tüm diğer dallarda da başarılı olur ve bugünkinden çok daha fazlasını kazanırdım. Üstelik hastaya bişey olur mu, dava mı açılır cart curt işleriyle de uğraşmamış olurdum.

  Kutsal bir meslek yapmak isteyen için doğru, kısa yoldan para kazanmak isteyen için yanlış meslektir doktorluk.
 • Hayatında ceza hukuku ve medeni hukuk vb hukuk kurallarını okumamış tipler konuşuyor.

  Medeni hukuktaki kurallar mı daha geniş kuran hukuku mu tartışalım varsanız?

  Kuran'da var mı tehdit suçunun karşılığı, adam kaçırmanın, hakaret suçunun karşılığı... Toplumsal suçlarda nasıl mekanizmayla çalışır.

  Şu anki hukuk sisteminde de insan öldürmek suç tüm ülkelerde ama suç işlenmeye devam ediyor Kuran'da adam öldürmek suçmuş uygulanırsa eğer kimse birbirine zarar vermezmiş. Şu anda yaptığım hareketi anlayabilirsiniz.

  Hadi hukuk kurallarını kapsamlıca tartışalım hangisi daha detaylı?
 • Çocuk istismarı yaptıkları için cezalandırılmaları gerekirken bir de para koparma peşindeler. Sen el kadar çocuğu polisle çatışmaya gönder, terör örgütlerinin emrine ver sonra bir de utanmadan tazminat iste.
 • uy scuti

  24.
 • simdi aga, bunun içine 5 milyar tane güneş sigiyormus. güneşin içine de 1 milyon dünya sigiyormus.

  ya harbiden dünya düz aq, nasa bizi kolpaya getiriyor nasilsa bunlar bir sikten anlamiyor diye. tee galileo dan beri illuminati'nin oyunlari bunlar yani.

  ya da dinler kitaplar hikaye, olay çok baska aq. vereceğimiz hesap öyle ufak olmayabilir yani.

  simdi bak dunyayi bir portakal kabul et de büyüklüğü daha rahat anla. bir kasanın içine en fazla 50 tane portakal sığar, bir kamyon dorsesine varsın 1000 kasa sığsın eder 50 bin portakal, 1 milyon portakal 20 kamyon kasasına sığıyor yani. bu daha güneş hacı, 5 milyar tane de bundan yapacaz. yani bize tam 100 milyar kamyon dolusu portakal gerekiyor. 1 portakal dunyaya denkse eger 100 milyar kamyon dolusu portakal bu yildiza denk.

  peki 100 milyar kamyon da nedir aq dedin, onu da kafanda canlandiramadin doğal olarak onu da anlatayim.

  istanbul trafiği diyorsun ya, istanbulda kayitli arac sayisi 3 milyon, hadi disardan gelen gidenle olsun 5 milyon.

  turkiyedeki arac sayisi ise 20 milyon.

  dunyadaki yaklasik otomobil sayisi ise 1 milyar. hadi bi o kadar da kamyon ivir zıvır ekle olsun sana 2 milyar.

  bak dunyayi 1 portakal ile sembolize edersek bunun büyüklüğü dunya uzerindeki tum motorlu arac toplaminin 50 kati kadar kamyonun kasalarini dolduracak kadar portakala denk.

  ve bu sadece bir yıldız olum, anlatinca evrenin tamami bu yildizdan ibaretmis gibi saniyorsunuz ama degil, bu senin benim vücudumdaki bir hücre bile etmiyor evrene göre.

  evrendeki tahmini yildiz sayisi 1,000,000,000,000,000,000,000,000. sayi bu, matematik yetmez okumaya. bizim az once hesapladigimiz rakamlar 9-10 sifirli rakamlardi, bunda 24 tane sıfır var amk.

  bu kadar yildiz var evrende irili ufakli, peki bunlar evrenin % kacini kapliyor ? %4 sadece. yüzde dört aq.

  yüzde 96 si ise adina bosluk mu dersin karanlik madde mi dersin ne dersen de ondan.

  molekuler parçacıklara girersek de şimdi anlattikca "ulan evren benim aq herhalde" dersiniz, bunlarda buyukluk ne kadar coksa onlarda da kucukluk o kadar cok.

  simdi bu kadar anlattin nereye baglayacaksin aq diyeceksiniz, şimdi hacı büyüklük muhabbetini bir sayı doğrusu gibi düşünün, + sonsuzdan - sonsuza gidiyor, bizim bulunduğumuz nokta ise tahmini olarak 0 noktasi, yani buyukluk ve kucukluk kavramlarının tam ortasindayiz ebat olarak.

  şimdi bu kadar etkisiz elemanken, gücümüz aklımız kabiliyetlerimiz bu kadar kısıtlıyken, siz ciddi ciddi bu kadar inanılmaz büyüklük ve küçüklüklerin bir tanri tarafindan, sirf siz götü boklu insan ırkının icki icmesinin, seks yapmasinin falan denetlenmesi icin yaratildigini mi söylüyorsunuz ?

  cidden buna inaniyor musunuz aq ?

  bu neye benziyor, iki tane karıncanın maç yapması için amerika kitasi büyüklüğünde bir stadyum yapmaya benziyor, sizce mantıklı bir hareket mi bu ? yani biz dünyayı bile daha dolduramamisken hatta kesfedememisken bu kadar buyukluk ne işe yariyor olabilir madem butun evren bizim icin kurulduysa ?

  o yuzden ağalar ya bu allah tanri yehova din kitap peygamber isleri yalan, sizi bizi kandirip birileri 60-70 senelik ömrünü sefa içinde geçiriyor, ya da bir tanri var ama bizim bildiğimiz günah sevap işleri hikaye, bu kadar büyük bir tezgah kurduysa hesabi da bir o kadar büyük olacak demektir.

  o yüzden boyle din kitap islerini cok kafaya takmayin, portakallari dusunun (meme olanlar değil aq) dunyayi dusunun bu yildizi dusunun evreni dusunun atomlari dusunun, sonra ulan biz neyiz ki bu evrende aq diyin, derdimi sikeyim diyin, rahat edin takilin.
 • uy scuti

  23.
 • adamın dibidir.

  bilinen en büyük yıldız. yani büyüklüğünü araştırdığınızda aklınız duruyor resmen beynin de bir sınırı var bu nasıl bir hacimdir arkadaş!

  yalnız bildiğiniz gibi bir yıldız ne kadar büyük olursa o kadar genç ölür. o nedenle bir kaç milyon yıla toprağa veririz bu yıldızı*
 • Güzel bir soru. Pek çokları üniversiteyi iş kapısı olarak görürken tuzu kuru entelektüeller bu algıdan hiç haz etmezler. Çünkü tuzları kurudur.

  Üniversite bana sorarsan hem iş kapısıdır hem de ufkunu genişletme fırsatıdır. Senin nasıl gördüğünle alakalıdır.

  Şahsen hem aç kalmayayım diye hem de gelecek hedeflerim için entekektüel bir birikim sağlaması için üniversite okumaya karar verdim.
 • başgan tayyip'in özerkleştirdiği güneydoğu ve doğu anadolu'nun bir kısmı ırak ve suriye kürdistanıyla birleşir. ermenistan ambargosu kalkmış olur. rte ve yardakçıları yurtdışına kaçarlar.

  çomar halen çomar kalır.
 • sözlük yazarlarına yönelik başlıkların rağbet görmesi durumu. sözlük yazarlarının fotoları, sözleri, söylemek istedikleri bla bla. yığınla başlık yazarlara yönelik. nedeni de başlıklar açıldıkça burada kendilerinden bir şeyler keşfediyor ve duyurmak istiyorlar. yahut da ego kasıyorlar bir yollu.

  böyle olmamasını dilerim. çok takılmayın şu başlıklarda, azıcık bilgi içerikli giri görelim yahu. gerçekten sıkıyor bu durum. sizin kara kaşınız, kara gözünüz bizi pek ilgilendirmiyor. beyninizin içinde, bize katacaklarınızı yazın.
 • Kediye yapilacak en yanlis ve gereksiz seylerden biridir.Bu yapılar kediler için bir duyu organı gibidir. Bıyıkların deriyle bağlantılı olduğu kısımda çok fazla damar ve sinir ağı bulunmaktadır. Bunun sayesinde bıyıklardaki herhangi bir titreşim kedinin ortamla ilgili duyarlı olmasını sağlar. Hava akımındaki en ufak değişiklik bıyıklar sayesinde hissedilip, kedinin olası bir tehlikeye karşı kontrollü olmasını sağlar. Özellikle geceleri karanlıkta, avlanmalarında ve yönlerini bulmalarında çok önemli bir etkendir. 

  Kör kediler için bıyıklar onların gözleri gibidir. Mesafeyi algılamalarına yardımcı olur ve bu sayede herhangi bir yere çarpmadan hareket edebilirler. Bıyıklar bunların dışında herhangi bir denge işlevi üstlenmezler. Denge tüm memelilerde olduğu gibi iç kulaktan sağlanır. 

  Bıyıklar bazı dönemlerde kırılıp dökülebilirler. Normal tüy den daha çabuk uzarlar. Bunların dışında bıyıklar kesilmemeli ve çekilmemelidir. Bıyıkları kesilen kediler ortamla ilgili algıları azalacağından içine kapanabilir ve psikolojik sorunlar görülebilir. 
 • Yüzünü gizleyip vücudunu göstermek isteyen hemcinslerime üzülüyorum. Teşhircilik hanımlar bu. Yapmayın.sadece hanımlar değil Sözlüğe fotoğrafını atan kadın-erkek bu manasız şeyi neden yaptığınızı anlamıyorum.