• "Bailamos, let the rhythm take you over
    Bailamos
    Te quiero amor mío, bailamos
    Gonna live this night forever
    Bailamos
    Te quiero amor mío, te quiero"

(bkz: enrique iglesias)

(bkz: bailamos)

Benim söyleyiş:

"Baylambooooos,
    Let dı ritm teyk yu ovı baylamboooos
    Tek kuero amor mioo tek kueroooo"

Bir yandan da salsa yapacaksınız ama ortaokul üniformanız üzerinizdeyken.
    0 0 ...
  • Hayatta kimseye bir şey kazandırmayacak gereksiz bilgilerden bir diğeridir.

Eğer konu ilginizi çektiyse ya ağır faşist bir pisliksinizdir, ya da cahil bir fanboy.

Evet, faşist diyorum ve çekinmiyorum. Size ne? Sizi niye ilgilendiriyor? Hayatımda arabesk dinlemem, duyduğumda da midem bulanır, yani adamla alakam yok. Eğer siz de dinliyorsanız ve Kürt olduğunu öğrendiğinizde "vay kürde bak" diyorsanız, ya da Türk olduğunu duyduğunuzda her dinleyişinizde göğsünüz kabarıyorsa ciddi problemleriniz var.

Sonuçta Türklere ana avrat söven, türklerden nefret eden, kim besleyen batılı ünlüleri bazılarınız eminim bayılarak dinliyorsunuzdur, izliyorsunuzdur, ve hatta onların ülkede kıdem kazanmasına yardımcı oluyorsunuzdur. O kadar ülkücü takılacaksanız tepkinizi onlara gösterin, burda faşistlik yaparak kurdurmak yerine gerçekten vatansever olun.

Kürt, Arap vs. Değilim. Çerkes + Türküm, eğer bana ayak üstü "kürde bak ağlıyo ehehe" diyecekseniz belirteyim.
    0 1 ...
  • Anlık 37 online üyesiyle bir mezarlık haline gelen sözlük. Eskiden bu saatlerde 100-200 kişi olurdu. Sözlük bitmiş.
    0 0 ...
  • Din ve devlet işlerinin bir birinden ayrılması.

Devletin dini olmaması.

Yani X ülke müslüman ülke kardeşim

Yada

X ülke hırstiyan ülke bilader

Lafları söylenemez.

Bir çok batı toplumu böyledir.

Ve doğru olanda budur.

Eğer devlet dediğiniz mekanizmanın dini, etnik kimliği, partisi olursa yozlaşma ve kayırma başlar.

Demokratik ülke olmaktan çıkarsınız.

Otokratik bir devlet olursunuz

En iyi ihtimal iran gibi en marjinal örnek çin-kuzey kore gibi.

Önemli Not!: Devletin dini yada ırkı olmaz derken onu oluşturan kültürel ortak temeller değil, devlet mekanizması denilen sistemden bahsedilmiştir. inşallah anlayan aklı selim insanlar çıkar.

Önemli not2!!!: En güncel örnek olarak 50 yılda bir, bir başka etnik kimliğin gelip yönettiği Suriye, ırak gibi ülkelerde verilebilir. Bu ülkelerde devlet mekanizmasının zaman zaman değişse de belirli bir mezhebi- dini kimliği vardır. Devletin belirli bir kimliğe sahip olması ülkede her 50 yılda bir iç karışıklıklara neden olmaktadır. Devlet mekanizmasını zayıflatmaktadır.
    0 0 ...
  • The ballad of buster shruggs ve no country for old men saçmalığından sonra bünyedeki coen biraders nefretimi bir nebze de olsa azaltmış filmdir. Filmde neler olduğu hakkında çok bir bilgi sahibi olamadım doğrusu. Nereden ne alaka gelen karakterlerin ve diyalogların inanılmaz derecede kafayı allak bullak etmesi (mindfuck değil), Kopuk ve çok ağır işleyen bir senaryoya rağmen filmin absürd komedisi beni öldürüp bitiyor. Durduk yere donny bağırmalar, meksikalı elemanın bowling toplarıyla yaptığı seksüel çağrışımlar, eve girip çıkanın belli olmaması, the dude'un salakça cümleler kurması ve kül sahnesi..vb.vb.vb hep boşluğuma gelip gümletiyorum kahkayı böylesine sürreal mizaha. Sonuç olarak dediğim gibi bazı şeylere anlam veremesemde beğendim yine de. Keşkem coen biradersler çöl temalı filmler yerine komedi yapsalarmış şuan daha başka noktada olurlardı (Bence).
    1 0 ...
  • Ömrün akarken bir nehre doğru,
    Yorulmamak zordur,

Parçalanmadan dahası kırılmadan,
    Kapılmak çok zordur,
    Zamanın çizgisine...

Ve yarım kalan yarınlara,
    Yaklaşmak korkutur,

Belki tek başına bir taş arkasına,
    Saklanmak çok korkutur,
    Yalnızlığın sesinde...
    1 0 ...
  • Yazılmış bütün bilimkurgu klasiklerini okumak istiyorum; ardından yeni yazarları, yeni türleri. ve bir gün ömrüm yeterse ve yetkin olduğuma inanırsam bu türde bir kitap yazmak.

hayatımı sıfırlayabilsem ve yepyeni bir benle tanışabilsem keşke.
    2 0 ...
  • Bazen yıldızları süpürürsün farkında olmadan.
    Güneş kucağındadır, bilemezsin.
    Bir çocuk gözlerine bakar, arkan dönüktür.
    Göğsünde kuruludur orkestra, duyamazsın.
    Koca bir sevdadır yaşamakta olduğun, anlamazsın.
    Uçar gider, koşsan da tutamazsın.
    (W. Shakespeare)
    4 0 ...
  • Dün ztk 5. Tur maçında görülen rezalettir
    Ama ne ilginç hiçbir spor medyasina bu haber düşmedi

Olay şu ikinci yarı başlayacak amma velakin sol taraftaki kale direğinin ağları sökülmüş
    Kimsenin haberi yok
    Kaleci haber veriyor
    Sonra içeriden "koli banti" getiriyorlar ağlari kale direğine koli bantiyla bamtliyorlar

Bu rezalet resmen
    Milyon dolarlık stad yapıyorsun
    Milyon Euro'luk transfer yapıyorsun
    Kale direğinin ağı sökük kimsenin haberi yok
    Artı yırtılan ağı koli bandı ile bağlamak ayrı komedi

Ondan sonra türk futbolu Avrupa'dan niye geri

Bu türk futbolu adam olmaz olamaz...
    2 0 ...
  • Lan sizin kıytırık korumalarınız Somalı madenciyi tekme tokat dövdüğünde neden konuşmadınız.

Ekrem bey sizin yanınızda sütten çıkmış ak kaşıktır.
    8 1 ...