penisilin

93.
  • Ölüyü bile diriltecek kadar etkili olan iğne. Popoyu biraz acıtır, yakar, uyuşturur ama hastalıktan eser bırakmaz.
    1 1 ...
  • Her genelleme gibi bu konuda yapılan genellemelerde yanlışlarla dolu. Haklı oldukları yerler yok mu? Evet var. Ruhbanların elinde her şey istediklerini yapıyorlar fetva veriyorlar. Kurana aykırı olsa bile. Sistemi eleştirebilirsin ama dışındaysan değiştiremezsin.
    1 1 ...
  • Ne zor şey lan unutmaya çalışmak? Geberir gibi sevdiğin insanı arasan da ulaşamamak Bir zaman sonra da acıta acıta alışmaya çalışmak..

Buraya yazdıklarımı görmüş hanımağa. Aradı beni, sen acitasyon yapma orda burda diye bi de ona çemkirdi. Sevgiliyken ayrı çemkirirdi de ayrıldıktan sonra anladım ki çemkirmesini bile özlemişim. Hiçbir şey değil de yazdıklarımdan çıkardığı tek şeyin acıtasyon yaptığım olmuş o çok koydu.

Okursan bunu da son birşey daha söylemem gerek sana. “Sabır da yorulur”.
    3 0 ...
  • Şu aşamada çekip gitmem fakat uzun zamandır aklımda olan bir eylem.

Bakın her şeyi bir kenara bırakıyorum. türkiye’de eğlenip güzel vakit geçirmek bile neredeyse büyük bir olay. insanlar güzel vakit geçirdiğinde suçluluk hissediyor adeta, başlarına kötü bir şeyin gelmesini bekliyor. bunun üstüne gündemin ağırlığı her gün insanların sırtına üzüntü ve çaresizlik yüklüyor, 16 yaşındaki kardeşim benimle siyaset konuşuyor, çünkü bu ortamda büyüyor ve buna maruz kalıyor çocuk.

insanların sırtında yük biriktikçe iyice depresyona giriyor. çaresizlik kişilikleri haline geliyor. hayatı güzelce geçirmek yerine insanların aklında “vatan, millet, şehitler, terör, OHAL, darbe, örgütler, türklük, din iman, görev, feda” gibi karanlık düşünceler dolaşıyor. nasıl bir cehennemde yaşadıklarının farkında bile olmuyorlar. iyi bir yaşamın nasıl olduğu hakkında hiçbir fikirleri yok. en çekilmez, en rezil hayatı yaşayıp bir de bunun için şükrediyorlar. 

iyi bir ülkede, iyi bir yaşamda böyle düşüncelerle kafanı meşgul etmezsin. en büyük derdin hangi aktiviteye katılacağın, akşam hangi partiye gideceğin, kimle görüşeceğin olur. 

Bu ülkeden gitmek istememin sebebinin Ülke ile alakası yok tamamen bizi yönetenler ile ilgili. Geçen hafta vize yenilemek için gittiğim konsolosluk aracı firmasında abartmıyorum kilometrelerce kuyruk vardı insanlar akın akın göç ediyorlar bu memleketten. Biraz imkanı olan arkasına bakmadan gidiyor, umutlarını yitirmiş herkes. Bu göç dalgası bu hızla devam ederse 5 yıl sonra bu ülkeyi Suriyeliler dahi beğenmeyecek.
    7 1 ...
  • Afrin de şehit olan bursalı kardeşimiz.
    Saçma derbi kadar gündeme gelmemiştir, yazık...
    Mekanı cennet olsun.
    9 1 ...
  • animasyon filmler

öncelikle resim bile duygulandırdı.

animasyon filmler bazı kitlelerin en sevdiği film türüyken kimi kitleler için ''ya bu filmler de izlenir mi? bu resmen çocuk filmi dediği türden.

benim şahsen açık ara en sevdiğim film türü. çünkü kan, alkol, sigara, küfür yoktur. varsa da çok azdır ve bunu gözümüze sokmazlar.

bunun yanı sıra izlerken güldürür, hayal gücünü arttırır ve her filmin sonunda mutlaka bir ders çıkartırsınız. zaten animasyon filmi izlerken dahi boş boş ekrana bakan biriyseniz bakış açınızı değiştirmeniz gerektiğini düşünüyorum..

sen ne zırvalıyorsun yengec burger diyenler için en basiti şöyle bir resme bakın. hemen hepsinde bir dostluk var. kimin de aşk, sevgi..

entrika, yalan dolan yoktur. samimi ve sevimlidir bu tarz filmler. wall e mesela, o kadar iyidir ki insanlığa resmen alın bakın sonunuz böyle olacak mesajı verir.. içindeyse büyük bir aşk vardır.. sizi üzmez.. alır sarılasınız gelir..

burdan ebeveynlere sesleniyorum. çocuklarınıza saçma sapan youtuberların çıkardığı filmleri, gereksiz küfür ve boş espiri bulunduran filmleri izletmek yerine ve buna engel olmak adına, lütfen haftada 2-3 tane animasyon film seyredin birlikte.

hem sadece çocuklarınız için değil kendiniz için de izleyin ki hem onlara örnek teşkil edelim hem de kültürlenip ufkumuzu genişletelim. sevgiyle kalın yazar arkidesler. bugün de herkese iyi geceler. *
    14 3 ...
  • futbol takip etmeme kararının ne kadar doğru olduğunu gösteren maç. ulan karşınızdaki insan. bu nasıl bir nefrettir.

bu futbol dediğiniz bok, bu ülkede beyinciklerinizi uyuşturmak için kurgulanmış tiyatrodan ibaret. evlilik programı bir(di), futbol iki, gündüz kuşağı üç.

şu olayların olmasını istemese, birileri; cezasını kurarsın cinayete teşebbüs olarak. birde aşağıda cismin atıldığı yerdeki kişi sayısı defa işlersin cezayı. müebbet gibi ceza alır bir ikisi, bak bir daha yapabiliyorlar mı bu işi? ot gibi maç izlerler.

he diyorsan ot gibi maç mı izlenir zaten lafım direkt olarak sana. istemeye istemeye beni bu şiddete maruz bıraktınız belanız verile.
    8 0 ...
  • En azından sözlükte gördüğüm kadarıyla aklı başında olmayan taraftar grubudur. Adamın kafasına beş dikiş atmışlar hala hakem, tüpçü gibi salak saçma laflar sarf ediyorlar.
    12 2 ...
  • Bence olmayan bjklidir. Hayvan, Josef'in ayağını kırıyordu resmen. Ha ona rağmen kırmızı değildi diyen bjkli varsa, hassiktirsin ordan.
    21 11 ...
  • Fatih altaylı tarafından kalaylanmış sarışınlar:

bazen “haber” adı altında bazı kadınların yaptıklarını, daha doğrusu rezaletlerini sayfalarınıza koyuyorsunuz.

Bunlar yaptıkları işle, icra ettikleri sanatla, oyunculuklarıyla, sesleriyle tanınan birileri olsa gam yemem.

Ancak siz de ben de biliyoruz ki bunlar PR’ı güçlü “seks işçileri”.

Sakın yanlış anlamayın, seks işçilerini aşağılamak gibi bir niyetim yok ama bunların “sanatçı” ya da “ünlü kişi” adı altında evimize, kahvaltı soframıza sokulması beni rahatsız ediyor.

Evde çoluk çocuk “Baba bu kadınlar ne iş yapıyor, niye ünlü olmuşlar, gazetede niye bunlardan söz ediliyor?” dediği zaman verecek yanıt bulamıyoruz.

Üstelik zaman zaman bunlara sempatik görünebilecek lakaplar falan da taktığınızda mesele iyiden iyiye kötü bir hal alıyor.

Sizden rica ediyorum, bunların evimize sokulmasına aracı olmayın.

Meraklısı zaten bunları buluyor.
    9 2 ...