• Bu ülkede yaşayıp, işinde gücünde olan ve oturduğu semtte komşuları olan, belli bir yerleşik düzende yaşayan hiçbir kürt kökenli vatandaşın, arkadaşlarımın ve komşularımın ağzından kürdistan kurulsun, ülke istiyoruz gibi bir şey duymadım. Aksine böyle bir şeye kendileride karşı çıkıyor. Sebebi çok basit, her hangi ırktan olursa olsun adam bu ülkede eşit yaşıyor, fakirliğide beraber yaşıyoruz, eşitsizliğide, seviyesizliği de. Ve bunun o kürt komşum,abim,arkadaşımda çok iyi farkında. Şimdi hal böyleyken, bu kürdistan isteyen tırreklerin eminim ki ne bir işi, ne bir sosyal yaşantısı, ne de bu toplumda herhangi bir yeri vardır! Bu tarz keser sapları tamda içimizdeki ajanların istediği gibi, canlı bomba türünden galeyancı insanlardır. Yok arkadaş, bu millet bunu yemez sen geç o işi.
  4 1 ...
 • bu arkadaşın konser vermesi ayrı tartışılacak konu da oraya giden binlerce insana daha çok şaşırıyorum ben. nedir abi beklenti ? ne vaat ediyor bu arkadaş ? herkes bununla takılma derdinde. futbolcusundan şarkıcısına magazin figürleri hep bu arkadaşla. benim anlam veremediğim nokta bu. sorsanız bu tüplere gay olmak allahsızlık ama bu adamın gay olduğu ortadayken yurdum insanın peşinden koşması da acayip. muhtemelen lgbt camiası bu arkadaşın yaptıklarından memnun değildir. çok acayip işler.
  4 0 ...
 • guldurmus ergenlerdir. ulan marvel'in sahibi disney. disney'de 10 yas ve altina film yapan bir firma. koca koca herifler spaydir men ayrin men diye ortalikta dolasiyor. ahahah yazik. valla kusura bakmayin marvel filmlerine para veriyorsaniz sizde s.ke surulecek akil yok. allahin moronlari.
  4 6 ...
 • liverpool fc

  1126.
 • taş gibi defans ve sağlam bir kaleci bulamadığı sürece geçici başarınların önüne geçemeyecek eski efsane takım.
  0 0 ...
 • bundan sonra kendime uğraşı edindiğim köşedir.
  ilk konu başlığımız heykeller ve ayrıntıları , tanrının insan vücuduna şekil vermesi gibi ince ince işlenmiş ve şekil verilmiş heykelleri gelin hep birlikte inceleyelim.
  gavur imam ile kültür sanat başlıyor.

  ilk konuğumuz giovanni strazza.
  1818 yılında milano'da doğan bu zat ile ilgili bilgilerimiz kısıtlıdır fakat hiçbir eklenti yapmadan mermeri tül haline getirmesi muazzam bir işçilik örneğidir.
  duvaklı bakire'yi ele alıyoruz.

  uludağ sözlük kültür sanat köşesi
  uludağ sözlük kültür sanat köşesi

  ikinci konuğumuz ile tanışmak için biraz uzaklaşıyor doğum yeri olan napoli'ye gidiyoruz ve giovanni lorenzo bernini ile tanışıyoruz.
  sadece heykeltıraş diyemeyeceğimiz bir abimiz kendisi , resim çizmiş heykel yapmış , mimari ile uğraşmış tam bir isviçre çakısı.

  şimdi zeus'un kızı persephone'un Hades tarafından kaçırılmasını betimlediği heykelinde elin vücut üzerindeki etkisine ve persephone'un mermer gözlerine bakıyoruz.

  uludağ sözlük kültür sanat köşesi
  uludağ sözlük kültür sanat köşesi

  nasıl? yılan di mi?

  şimdi de o yukarıdaki tülcülüğün babası var, antonio corradini.
  strazza ondan esinlendiği için karıştırılırlar ve eserleri de birbirine benzer.

  iffet adlı eserinde betimlediği kişi müjde ar sanılmasın Prens Raimondo'nun annesinin anısına yapılmıştır heykel.

  uludağ sözlük kültür sanat köşesi
  uludağ sözlük kültür sanat köşesi

  şimdilik bu kadar.
  11 0 ...
 • Kiel kanalı'nın hukuki statüsü bu davada yer almıştır.

  Birleşik krallık, Wimbledon adlı silah yüklü gemisinin; kiel kanalı üzerinden polonya'ya gitmesini ister, fakst Almanya geçiş izni vermez.

  Almanya'nın bu eyleminin, versay antlaşması'nın 380. maddesine aykırı olduğu iddia edilir ve durum uluslararası adalet divanı'na taşınır.

  Divan, kararında; kanalın bir uluslararası su yolu olduğunu ve bütün ulusların faydasına bulunduğunu; almanya'nın eylemlerinin versay 380. Madde hükmüyle de çeliştiğini belirtir.
  2 0 ...
 • devrimler; devrime sahip çıkacak yeni insan yaratımına girişirler ve bu bizim cumhuriyet devrimimizde oldukça başarılıdır, türkiye'de insanlar çağdaş, seküler, laik, özgürlükçü yaşam tarzını benimsemiş, sevmiş ve en önemlisi sahip çıkma potansiyelini göstermiştir.

  kabul;
  gün, bizden karşıt olanların günüdür.
  gün, silahlanan çetelerin günüdür.
  gün, kula kulluk etmeyi marifet sananların günüdür.

  fakat şu bilinmelidir ki bu cılız filiz 15 senelik, bizim köklerimiz 95 seneliktir.
  6 0 ...
 • aşk mıdır, heves midir, mallık mıdır, ergenlik midir bilmem ama yazayım başımdan geçenleri...

  liseye yeni başlamıştım. her sabah benim okulda okuyan mahallenin çocuklarıyla durakta buluşup otobüse ordu halinde binerdik. bir tane kız vardı o da her sabah bu otobüse binerdi. bu kızın okulunun durağı benim okulun durağından önceydi. yani benden önce iniyordu. bu kıza bazen otobüsten inerken iyi dersler diyordum. cesareti yanımda bulunan ordudan almıştım sanırım. şimdilerde asla böyle bir sığırlık yapamam. resmen taciz bu. daha sonralarda bir gün çantasından çıkarttığı defter ya da öğrenci dosyasına yaptığı çizimlere bakıyordu otobüste. grafiti şeklinde adını falan yazmıştı oraya. o grafitiler sayesinde adının irem olduğunu öğrenmiştim. facebookta bütün iremleri tarayıp kızı bulmuştum. daha sonrasında sevgili olmuştuk. aah eskiler...
  9 0 ...
 • old-new muhabbeti yaptığınız şey hugo amk gerçekten yaş ortalaması kaç oldu bu sözlükte.
  6 0 ...
 • yazmayayım diye kendimi zor tuttum ama 00:00 beklemek nedir ya ahahahahahaha. artı başlığı açan arkadaş lütfen ilk önce iğneyi kendine batırmayı deneyebilirsin. ayrıca lütfen kimse artık bu samimiyetsiz başlığa entry girmesin.çok rahatsız ise kapı orda.
  48 19 ...