• iç-güney amerika kırsalında ılık götlü konfederasyon redneck çomarları tarafından kurulmuş tuhaf bir örgüt. django filminde tarantino abim bu arkadaşların zeka seviyesiyle sağlam taşş*k geçmiştir. büyük adamsın kirli ayak reis.
    1 0 ...
  • https://www.youtube.com/watch?v=AjIL2BemqBY

kendilerini anmak için güzel bir gece. yorucu bir gün geçirdim. üstüne, geldim bir de online sınava girdim. birazdan gidip yeni projem üzerinde çalışmaya devam edeceğim. 4 gibi de yatarım muhtemelen.

"When I'd take your hand and sing you songs
    Then maybe you would say
    "Come lay with me and love me"
    And I would surely stay
    But I feel I'm growing older
    And the songs that I have sung
    Echo in the distance
    Like the sound
    Of a windmill going round
    Guess I'll always be a soldier of fortune

Many times I've been a traveler
    I looked for something new
    In days of old when nights were cold
    I wandered without you
    But those days I thought my eyes had seen you standing near
    Though blindness is confusing
    It shows that you're not here
    Now I feel I'm growing older
    And the songs that I have sung
    Echo in the distance
    Like the sound
    Of a windmill going round
    Guess I'll always be a soldier of fortune"

neden bu kadar etkileyici olmak zorundaydı? bana birçok şeyi hatırlatıyor bu parça. çok garip hissetmeye başladım yine.
    3 0 ...
  • benimdir, aptal meriçler gibi ortalıkta manitacılık oynamam. Benden hoşlanan kişi bana yazar, cesareti olmayan kızla da zaten olmaz.
    3 0 ...
  • https://galeri.uludagsozluk.com/r/2160418/+

Sensiz çok mutlu bir yer olurdu bu dünya..

Bugün de "pis insanlar'ı konuşalım biraz..
    Hatta tartışalım..
    Ve bakalım kimler "alınganlık' yapacak..

HER YERDELER MAALESEF
    Pikniğe gidiyorsun, ormanı yakıyorsun..

Sahile gidiyorsun çöpünü orada bırakıyorsun, adını duyduğun her kumsala, her tatil beldesine, her köye, her parka gidiyorsun çocuğunun altını değiştirdiğin bezini oraya atıyorsun..

içtiğin biranın şişesini arkandan kim toplayacak sanıyorsun?
    Yetmiyor pet şişeye işiyor, sidikli çöpünü de her yere bırakıyorsun..
    Nereye gitsek senin izlerini görüyoruz..

Her dağ başında, her deniz kıyısında, her doğal parkta, her doğal güzellikte..

Dünyanın en güzel, en özel, en eski tarihi eserlerine sahip olsak ne fayda, sen en mahrem mağaraların duvarlarına o saçma sapan adını yazıyorsun..

Üstüne başına bakınca insana benziyorsun, ama ne yazık ki olamıyorsun..

Çocukların karınca yuvalarını bozuyor, bön bön bakıyorsun..
    Sokak köpeğine taş atıyor, sırıtıyorsun..

Kedinin yavrularını alıp ölümüne sebep oluyor, iyi bir şey yapıyor sanıyorsun..
    Kuşların yuvalarını dağıtıyor, kıs kıs gülüyorsun..

Doğal yaşam parklarında soyları tükenmek üzere olan her canlıyı avlıyorsun, bir de fotoğrafını çekiyorsun..

Sonra bunları sosyal medya da paylaşıyorsun..

Ve buralardan bakılınca pek sosyal, pek afilli, pek modern, pek bilmem ne görünüyorum sanıyorsun..

Kendinden başka hiç bir şeyi düşünmüyorsun..

Yaşadığın gezegenin ve hatta oturduğun sokağın bile farkında değilsin..

Saçlarını jöleleyip, kıçına da ‘kot'u çekince bir şey oldum sanıyorsun..

Hatta kimi zaman turist avına çıkıp kitap okuyormuş gibi bile yapıyorsun..

Oysa sen, ne okuduğunu anlayacak zekaya sahipsin, ne de dünyayı görecek gözlere..

Yazık ki; biz de senin verdiğin hasarı tamir için kendimizi paralayıp duruyoruz..

Keşke hiç doğmamış olsan..
    Sensiz ne mutlu olurdu bu dünya..
    7 0 ...
  • Hepsi buralarda sorun yıllardır yeni ve kaliteli yazar gelmemesinde.
    Sözlükçülük bir süre sonra sıkar insanı.
    Tengir gibi yazma aşkı olan münferit örnekler dışında
    Aklı başında insanı yorar burası.
    Yeni yazarlar geliyor okuyor bakıyor burada geçer akçe am göt meme muhabbeti onlarda saçmalayanlar kervanına katılıyor bir süre sonra.
    Yazar az olunca 3.sınıf troller için ideal mekan burası.
    Özellikle aktroller staj yeri burası.
    Ekşide etkileri az ama burada fake hesaba göz yumulunca şov yapıyorlar sol frame de.
    Velhasılı kelam.
    Zallın bile sikinde olmayan sözlük için dertlenmeye gerek yok
    5 0 ...
  • çok büyük skandallar patlak verirken kimsenin ağzını bıçak açmıyor.
    yahu içişleri bakanı 10.000 $ maaş alan milletvekili var iddiasında bulunuyor. muhalefetten mi deyince cevap vermiyor. demek ki kendi partisinden. savcılığa söyleyeceğim diyor.

e tbmm başkanı savcılığa verilen ismin kendisine verilmesini istiyor. bir kişi de kamuoyuna açıklama yapmıyor.
    abd de kara para aklama iddiası ile bir işadamına soruşturma açılıyor. sonra vazgeçiliyor. sonra bu işadamına bir haber programı sunucusu hükümet ile halledeceği bir iş için 10.000.000$ karşılığı aracılık teklif ediyor. bu konuşmanın ses kasedini sunucuyla aynı kurumda çalışan başka bir gazeteci yazısına konu ediyor.

thodex vurgunu yapan zatın içişleri bakanı ve yeğeni ile resimleri var. ne hikmetse yakalanamıyor.

eski başbakanlardan birisinin 26.000.000.000$ serveti olduğunu hollanda açıklıyor.

muhalefet partisi lideri rize de sözlü saldırıya uğruyor. cumhurbaşkanı kürsüye çıkıp daha neler olacak neler diye açıklama yapıyor.

e tek bir soruşturma, dava, savcı yok. neyin peşindesiniz, dıj güçler deyip konsolide olarak seçim mi kazanacaksınız? bir toplum bu kadar umutsuzluğa itilir, aleni bu kadar hukuksuzluğu üstelik devletin en yetkilileri yapar mı? kim, nasıl bir edinimi bu kadar umarsızca elinde tutmaya çalışıyor arkadaş? hala utanmadan gelip muhalefete ihale yıkmaya çalışıyorsunuz.

tanım: yasal devlet işleyiş ve mekanizmasını suç üreten bir makineye çevirmiş anlayışın aklında olup dile getiremediği söz öbeğidir. bela okumayacağım, vereceği belli allah belamızı verdi vermesine de, öyle verdim bitti olmuyor. süründürene kadar daha dibi, daha büyük pislikleri, daha arsızlık ve utanmazlığa beraber şahitlik edeceğiz.
    3 0 ...
  • şahsen hiçbir şekilde yaşlı olmamama ve son derece adeleli ve diri vücutlu olmama rağmen, yaşlı abim tit a nick'i destekliyorum.

format bir sözlüğün namusudur.

bunu tabi ki çoğunuz bilmezsiniz, formata dikkat edilmeyen, formata uyulmayan, formatı işletilmeyen bir sözlüğün de namusu yoktur.

şu an sözlükte yazarlık yapan kullanıcıların yüzde 95'i, 10 sene önceki uludağ sözlük'te yazarlık yapamazdı.
    (zaten sözlük yazarlarının çoğunun ekşi sözlük'te yazar olamaması da bundan kaynaklanıyor)

sonra ne oldu bilmiyorum, ismail, serkan inci denilen kımıl zararlısıyla tanıştı bu ortam böyle oldu.
    ha çok mu sikimizde?
    asla değil, ama buraya verdiğimiz bir emek var, insan buna üzülüyor işte...
    9 2 ...
  • başında # olan abuk subuk hashtag. aşının kısır yaptığına (kısır, ohhhşşş. olsa da yesek), içine çip yerleştirildiğine, herkesi hasta edeceğine falan inanan embesil sürüsü yine her bokun altında komplo arıyor.

bu aptallara prim vermeyin arkadaşlar. aşı olun ve bu saçmalık daha fazla uzamasın. maskesiz, kısıtlamasız hayatlarımıza geri dönelim.
    3 0 ...
  • Sen boşver zaten silahla fotoğraf paylaşıp keko düşürmeyi , ses kaydı atarak sözlükte kız düşürmek için çaba sarf etmeye devam et daha hayırlı olacaktır senin için malum yazar ;)
    3 0 ...
  • son derece fantastik bir masajdır.
    https://www.youtube.com/watch?v=FRVzig1WSOA

hijyen sıfır, covid önlemleri sıfır ama masaj yapan adam bu işin ustası belli ki.
    yani ama hijyen yok evet, ama bu paraya bu kadar hijyen oluyor işte.

türkiye'ye gelse parayı koyacak yer bulamaz.

bir de vietnam usulü berber salonları var, onu da ayrı yazarım.

şu son günlerde vietnam baya ilgimi çekiyor, son derece egzotik bir ülke, bir de bu masaj olaylarında falan aşmış adamlar. ölmeden önce gidilecek yerler listesine ekledim.

edit: aynı kardeşimizin vietnam'da bir de sokak berberi macerası var.
    https://www.youtube.com/watch?v=PT7Tz85yTjQ
    7 1 ...