bugün

müzikte dokunuş(zamanlama), senkronizasyon.
Davulda oldukça önem taşıyan hadise.Genellikle Jazz davulculari düşük tuşeyle çaliştiklari için tuşeleri süperdir. (bkz: Ben) (bkz: Mütevazi olmak)
Müzikte en önemli kavramlardan biridir. Hassaslık ve doğru şiddette nota verme şeklinde açıklanabilir. Davulda ise tamamen bilek kontrolüne dayanan bir olaydir. Tuşesi iyi olan davulcu demek, sesleri net çıkaran davulcu demektir.

Örnegin trampet tuşesi kötu olan bir davulcu bageti istemeden trampetin üzerinde sektirerek şarkı bütünluüğünü baltalayabilir ki, bu da amatör müzisyenlerin en buyuk problemlerinden biridir.

Aşmak için bol bol diz pedinde antreman yapılmalı ve stick kontrole önem verilmelidir..
* satrançta da kullanılan terim. eğer bir taşa dokunduysanız onu hareket ettirmek zorundasınızdır.
(bkz: touché)
(bkz: rektal tuşe)
web siteleri oldukça başarılı yaptıkları müzikte öyle. ayrıca sitelerindeki fotoğrafları çeken insan evladına selamlarımı yolluyorum.
alakalı olarak;

(bkz: #2417571)
ankarada iyi müzik yapan gruplardan biridir. şu sıralar gölge de çıkmaktadırlar ki iyi ki de çıkmaktadırlar. gayet güzel bir müzik anlayışları ve coverları vardır. web siteleri çalışmamakla beraber solistlerinin tiz seslerdeki başarısı takdir e şayandır. ha sadece solist değil mübalasız bütün elemanlar mükemmel. kesinlikle dinlenesidir.
vokalistleri gökhan bulut'un içine freddie mercury'nin girdiğini düşündüğüm ve ankara'da izlediğim en iyi cover grubu. hurockfest'te albümlerinin çıkacağını söylediler ve burak kut'tan bildiğimiz yaşandı bitti de olacakmış sanırım albümde. göreceğiz bakalım, meraklar içindeyiz efenim..
kendileri her perşembe nedjima'da sahne almaktadırlar. istanbul'dan dönmeleri sevindirici ankaralılar adına.. lakin ankara'nın en iyi 80-90'lar hard rock cover grubudur kendileri. deniz bijen rahimi gene estirmektedir. gördüğüm kadarıyla davulcularında bir değişiklik olmuştur. fakat grup hala eskisi gibi dinleyenleri coşturmaktadır. repertuarlarının inanılmaz genişliği beni benden almaktadır. hacettepe'de queen gecesi düzenleyebilecek kapasitede repertuar sahibi olmak her grubun harcı degil.

yakın zamanda tuse dinlemeye gidiyoruz gibi bir program düzenlenebilitesi var mıdır ankaralılar adına onu bilemiyorum. kendime yandaş arıyorum.
kumaşın dokunulduğunda verdiği his.
tekstilde sıkça kullanılan terimlerdendir. örnek için; tuşesi yumuşak ve hacimli ürün kalitelidir. işin uzmanları tuşeden iplik kalitesini, hatta boyama ritüelini bile çıkarabilirler.
bijen rahimi'nin gitar çaldığı gruptur. ankara da eskiden haftanın 3 günü program yapmalarına rağmen şimdilerde sahne almayan grup.

ayrıca : tuşe : ( dokunuş )
satrançta dokunulan taşa oynama gerekliliği. küçükken az bağırmazdık: "tuşeeeeee! dokundun olum oynamak zorundasın" diye.*

edit: imla