• eşle beraber çocuklara bakıyor, ev işlerine yardım ediyorsanız kadınların ekonomiye katkısını tartışma hakkınız olur. sen çocuklara bak, yemeği, temizliği yap, bir de çalış diyorsanız hadi ordan! derler adama.

sanki ülke erkeğinin evliliğe bakışı, zihniyeti, ekonomik ve sosyal koşullar uygun ama kadın keyfinden çalışmıyor. yok öyle bir şey.
    5 1 ...
  • ben bu durumu destekliyorum. şu kafaya sahip insanlar kadın erkek fark etmez lütfen evinde otursun, amfilerimizi de laboratuvarlarımızı da toplantı salonlarımızı da kirletmesinler pislik düşünceleri ile.

edit: bir de merak ediyorum bu amk um ne okumuş acaba da aklı yok fikri var?
    6 2 ...
  • sabah erkenden kalkar taze çektirir gelirsin, yol boyunca geçtiğini her sokak taze kahve kokar.
    tüm yolu onu içecek olmanın verdiği heyecanla koşar adım gidersin evine.
    dünyanın en güzel kokusuna sahip içecek.
    9 1 ...
  • instela

484.
  • Siz bu sözlük akmıyor sanıyorsunuz. Hayır akıyor ama özel mesajda akıyor.

Güzel yazmışsın mesajının üstüne ya buraya pek girmiyorum numaranı versene mesajı atıyorlar. Napayım entrylerimi mesajla yollayayım da eksik kalma diyemiyorsunuz da hoşt diyorsunuz sonra.
    8 1 ...
  • anahtar vergisidir. akşam işten yorgun argın evine geliyorsun anahtarı çıkartıp kapını açıyorsun ve evine giriyorsun. elini ayağını yıkayıp üstünü başını değiştirip haşortmanlarını giyiyor ve rahatlıyorsun. bu rahatlık özel tüketim vergisine girmeli arkadaş yok öyle yan gelip yatmak..
    9 1 ...
  • bülenç Arınç:
    " 15 Temmuz öncesi Gülen' i sevip saymak suçsa,
    bu suça ortak olmamış insan bulmak neredeyse imkânsız. " demiş.

muhterem arınç yaşını başını almış adamsın. ayıp ayıp.
    böyle komik espiriler yapma. gülünç oluyorsun.
    bence sen arkadaş çevreni değiştir istersen. senin çevren silme fetö' cüyse memleket ne yapsın.

https://video.uludagsozluk.com/v/fetonunu-ne-olduğunu-söylüyorduk-diyenler-152764/

not: kamer genç meclis kürsüsünden " bu fetullah başınıza bela olacak " dediğinde mv. arkadaşların adamın üstüne yürüyüp dövmeye kalktıkların da sen neredeydin ?
    17 1 ...
  • bana yaşadığın şehrin kapılarını aç,
    sana diyeceklerim söylemekle bitmez.
    yıllardır yaşamamdan çaldığım zamanlar, 
    adına düğümlendi 

bana yaşadığın şehrin kapılarını aç, 
    başka şehirleri özleyelim orada seninle. 
    bu evler, bu sokaklar, bu meydanlar,
    ikimize yetmez.
    11 1 ...
  • https://youtu.be/ggQ2ytcsKsI

Arada kendinizi de şımartın, gelen giden değişmiyor, 1 numara hep siz..
    4 1 ...
  • Siyaset ve din trollerini ve dahi ateist geçinen trolleri görünce duyulan özlem.

Yahu birisi kendinden olmayan herkese terörist diyor, bir diğeri kendisiyle aynı görüşte olan birini eleştirince ona çomar diyor; birileri çıkıp inanmadığı bir varlığı konuşuyor, hakaretler yağdırıyor, birileri de herkese din düşmanı deme derdinde.

Şu tiplemeleri sol frame de sözde bir şeyler tartışırken görünce liselilere ayıp ediyoruz diyorum.
    7 2 ...
  • üniversitede hem çalışıp hem okuyan bir arkadaşım vardı.
    bununla aynı evi paylaşıyoruz.
    ailesine de para gönderiyor kazandığı ölçüde.
    buna rağmen ailesinin kendisine kötü davrandığını söylüyordu gözyaşları içinde.
    o anlattıkça canım yanıyordu ona yapılanlar yüzünden.
    bi gün aile fertlerinden biri geldi bir kaç günlüğüne kalmaya.
    arkadaşım onu yediriyor içiriyor gezdiriyor, sanki kendisine kötü davranan o değilmiş gibi.
    bir kaç gün sonra o aile ferdinin bi telefon konuşmasına tanık oldum.
    kendisinin maddi ihtiyaçları karşılandığı sürece arkadaşıma katlanacağını anlatıyordu karşı tarafa.
    daha bir üzüldüm arkadaşıma.
    tabi o konuşmayı ona söylemem etik olmaz, susmayı tercih ettim.
    aile ferdi gittikten bir süre sonra, ortak bi tanıdığımıza, ailesinin canını nasıl yaktığını anlatıyordu
    krize girmişti sanki;
    işte o an dayanamadım, sende onlara para vermekten vazgeç artık, kendi başlarının çaresine baksınlar dedim.
    neden böyle söylediğimi sordu ne biliyorsun sen böyle konuşmazdın dedi.
    eveledim geveledim sonunda tanık olduğum o konuşmayı anlattım.

haa yaptığım etik mi değil.

sadece yardım ettiği insanlar tarafından daha fazla üzülmesin canı yanmasın istedim,
    sonunda canı yanan ben oldum

tanık olduğum o konuşmayı ona söylediğim için ailesiyle arasının açıldığını, buna benim neden olduğumu söyleyerek suçladı beni.

bir kaç kez anlatmaya çalıştıysam da aynı suçlama devam etti.

tabii kalkıp yahu; ben senin aileni tanımıyordum ki sen anlattın, bana boyle yaptılar şoyle yaptılar diye şimdi beni neden suçluyorsun diyemiyorsun.
    madem ailen bu kadar iyiydi niye kötülüyordun diyemiyorsun.

bu da bana çok güzel bir hayat dersi oldu.

ne salakmışım ya, salaklığım paha biçilemez.
    10 2 ...