bugün

ceza'nın hem kufur icermeyen, hem de en iyi sarkısı.
levent yuksel in 1993 cıkıslı, turk pop tarihinde bir daha yapılması cok zor olan; icinde beni birakin, kadinim, ucurtma bayramlari, dedikodu gibi harikulade sarkilar olan sanat eseri*.
Elif Şafak tarafından yazılmış ve 2005 eylül ayında metis yayınlarından çıkmış okunası bir kitaptır.
leziz bir levent yüksel şarkısı..
medar ve cezir kelimelerinden oluşmuştur.
gel git
genellikle ayın çekim kuvvetine bağlı olarak gerçekleşir haliç oluşumunda felan etkilidir bide istenmeyen birisi için söylenir bugün git yarı gel gelgit
ceza nın ilk solo albümünün hem adı hem de en iyi şarkılarından biridir. klibi de güzeldir. albümün prodüktörlüğünü sagopa kajmer aka dj mic check yapmıştır

kanadımı kırdılar uçamadım anne savaşa soktular koşturdum
kalbini açamayan herkesin aklına eğriyi doğruyu ben soktum
sonbaharda dökülen yapraktım ilkbaharda geri geldim ben
aileme dostuma selamlar olsun gökkuşağındaki bir rengim ben şeklindeki nakaratı kendisine hayran bırakır
levet yükselin harika bi albümü..sezen aksu onla tunc gibi büyük sanatcıların söz verdiği şarkılar..
levent yüksel'in en güzel şarkılarını barındıran albüm.
Geçmiş yıllardan birinde Levent Yüksel bu albümü için ''ilk albümüm best of albümdü.''demiştir.haksız da değil hani.karaağaç ve zalim şarkıları da eklenip yeniden piyasaya sürülesi albümdür.
levent yükselin en iyi albümüdür kanımca..
18 yaşından küçükler giremez sözünü 10 dakika sonra takmayacak kişi. şimdiden iyi ki doğdun diyorum.**
mükemmel bir elif şafak kitabı
asla ve asla eskimeyecek ,gelmiş geçmiş ennn şahane Levent Yüksel klasiğidir.
o bir levent yüksel şaheseridir.
ceza'nın bu şarkıdan sonra yaptığı hiçbir şarkının üzerine çıkamadığı eseri. gelecek zamanlar için de geçerli olması muhtemeldir.
ceza albümü olan "med cezir"in tracklisti:
1 - med cezir
2 - tek bir ihtimal var
3 - sokak sanatı
4 - meclis-i ala (feat. dr. fuchs)
5 - buz dağları
6 - anladınmı derdimi bu.....?
7 - savaş çocukları
8 - kalbim, rapim, nefretim, cezam!!
9 - komedyenler iş başında (feat. dj funky c.)
10 - ceza sahası
11 - kalbim reosta (feat. sirhot)
12 - dejavu
13 - açık arttırma
http://www.med-cezir.com
yarattığı enerji sayesinde elektrik de üretilebilen doğa olayı...
çorluda kroların conconlarla takıldığı bir cafe. cafe oda odadır. halk arasında bir adı daha vardır. *
türk pop müziğinin gelmiş geçmiş en başarılı albümlerinden biridir. (bkz: levent yüksel)
93 çıkışlıdır ve albümde onno tunç, sezen aksu etkileri çokça görülür.
cezanın, "dilediğim her şey olmuyor, çabalar bazen çok nafile. nargilenin dumanına benzer hayallerim, sadece beni zehirler ve uçup gider" ve "herkes kendine paha biçmiş, kendine karşılıksız bir çek. emeklerim dostluktan yana ama olmuyor. anneme sordum niçin böyle ama baktım o da ağlıyor" dizeleriyle büyük beğenimi kazanmış, muhteşem şarkısı.
levent yüksel in 1995 yılında çıkartmış olduğu albüm.

albümdeki parçalar sırasıyla,

1. yeter ki onursuz olmasın aşk
2. medcezir
3. istanbul
4. kadınım
5. beni bırakın
6. tuana
7. uçurtma bayramları
8. dedikodu
9. bu gece son
10. yeniden başla

şeklindedir.

çok can alıcı ve yakıcı sözleri vardır albümdeki bütün şarkıların. albümde sezen aksu, onno tunç ve uzay heparı imzası vardır.
müzikte bazı şarkılar, şarkıcıları da aşar. o sözler, o sesler uzaya karışır. senin benim değil sonsuzluğun olur bu şarkılar. medcezir tam da böyle bir şarkıdır.
"kimisinin mutluluğu bir resim,kimisinin ki dört mevsim.
kelebeğin ömrüne bedel bir geleceğin,getirecek hediyesi nedir ki bilemedim"
bölümüne hayran olunası ceza şarkısı.
yerli plaka falan hikaye dedirtir, üstünden geçen yıllara rağmen halen playlist te yerini korur bu şarkı.