bugün

hayatımda gördüğüm en en en kötü futbol yazarı...
yahu kardeşim objektiflik diye bir şey var feneri yorumla tamamda ne diye amigoluğunu yapıyosun?
eski bir şarkıcıdır. izel, çelik , ercan diye bir grupları vardı, daha sonra dağıldılar vede aralarında en başarısızları ercan oldu. ancak ertuğrul özkök ün kızıyla evlenmesi tamamen hayatını değiştirdi. dmc nin başına geçti tepeden inme olarak kayınpederinin sayesinde. şimdilerde çok önemli bir iş adamı edasıyla takılmaktadır ancak o kızla evlenmese nerede olabilirdi acaba die merak etmekteyim. muhtemelen kıyıda köşede bi barda hafta sonları elinde gitar istek parçası çalan bi şarkıcı olarak kalıcaktı.
sinemada figüran,müzikte asistan,sporda partizan şahsiyet.
ilk çıkışını at kuyruğuyla grup vitaminde yapan ülkücü şarkıcı.şarkı aracılığıyla silahlı tehditte bulunan sümüklü mucit.ahmet kaya'nın şarkısındaki "beni burada arama anne" sözlerine "anne burası genelev" sözünü ekleme cehaletini gösterince kaya, müzik şirketini basıp yapımcısını tokatlamıştı.şimdilerde olması gerektiği gibi müziğin esnaflık kısmıyla uğraşarak sanatseverlere derin bir nefes aldırmıştır.
hürriyet gazetesi'nin genel yayın yönetmeni ertuğrul özkök'ün damadıdır kendileri..
gicigin tekidir.yamulmuyorsam ahmet kaya ona sole cevap vermistir;ben saatciler muhatap olmam,sanatcilarla olurum. deyip ayari vermistir kendisine.
eskinin pop star adayı secen kisisi, simdinin star avcısı olan müzik olaylarının cok vasıflı kisisidir.
çok vasıflı olmaya çalışıp hiç vasıflı olmayı başarmış ender insanlardan.kayınpederi sayesinde medya ortamlarında rahat rahat gezinir.herhangi bir olayı çok kısa sürelerde provake etmek gibi ayrı bi özelliği de vardır.nitekim son maçta hoparlorü kapan adamın "lay lay fenerbahçe olamazsın şampiyon" anonsunu köşesinde "ibne fenerbahçe olmazsın şampiyon" olarak yazmıştır * .
bir gs li olarak bu adami zaten sevmiyorum..ama fatih altaylıyı da sevmiyorum cunku böyle gazetecilik olmaz.. Hürriyet gazetesinde cok saglam torpili olan ercan.. gazetenin adını kirleten bu arkadaşa günde binlerce tepki mesajı gönderiliyor.. Ama damat ya işte kimse birşey demiyor..yazdığı yazıların mantıkla ilişkisi olmaması okurların arkadaşın resmine bakıp gülüp geçmesine sebebiyet vermektedir..
uyuz bir insandir.
ebabil bir kustur,sözünden dönen pusttur diye bir sarkı söyleyip bir dönem yasak almıs bir sarkıcıdır.
Türk pop müziğinin hareketlenmeye başladığı dönemlerde "haydi şimdi bütün eller havaya..tıstak,tıstak" tarzı şarkılarla tanıdığımız "izel-Çelik-Ercan" adlı grubun Ercan'ı olarak müzik hayatına başlayan,sonrasında izel'in nişanlısı olduğunu öğrendiğimiz,ardından Ertuğrul ÖZkök'ün kapısına damat olarak yamanan ve an itibarı ile sırtını dayadığı dönek gazetecinin imkanları ile içgüveysi tarzı bir hayat yaşayan adamdır.
ferhat göçerin seslendirdiği yastayım adlı şarkının söz yazarı,benide şaşırtmıştır öğrendiğimde.çay bardağında rakı ve bir sigara ile 5 dakikada yazdığını sölemiştir,hatta şarkının sözleri yüzünden karısının ercan saatçiden şüphelendiğini,başka bir kadına aşık olduğunu sandığını da sölemiştir
onca futbol bilgini yazar varken gidip de ulkenin en cok satan gazetelerinden birisinde futbol yorumlamasina,akil sir erdiremeyip de erdirdigim bir kac degerli sarkisi disinda ''hade yallah'' denip,poposuna okkali bot damgasi isteyen vatandas..
şu sıralar saatçi değil futbol yorumcusudur.
popstar tarzı yarışmalarda, ''jüri'' olarak seçilmeden, izel-çelik-ercan, üçlüsünden de önce, belki de şimdi olsa dalga geçeceği biçimde, ufuk yıldırım ile, kolpadan şarkılar yapmış, ''keko yorumu'' ile, müzikal bilgisi'ni ortaya koymuş şahsiyet. gelin görün ki, yine de sayenizde gibi bir şarkıyı da, bu amca yapmıştır, bebeğim gibi bir parçayı da...
sağlam yere kapak atmış şarkıcı damat.
bir numarasi olmayan zat.
asLa ve asLa bir müzisyen oLmayan.. şarkı yapmaktan ve yetenekLerden anLamayan.. kendini hep "ben bu işi biLiyorum abisi.." havasında gören zat.. şu ana kadar tek güzeL parçası vardır.. o da sayenizde adLı parça.. o şarkıda küçükLüğün getirdiği bir hevesLe güzeL gözükmüştür gözüme.. he bir de kLibi çok iyiydi.. çirkin ördek yavrusunun bir kuğu oLduğunu o kLipte görmüştüm..
(bkz: damat ferit pasa)bari bizi bundan kurtaran atatürk vardi.bu damat ercan efendiyi basimizdan kim kurtaracak?
dahi imiş daum,
köylü imiş lorant
ya sen kimsin ulan
içgüveysi ercan
içgüveysi ercan
ooo ooo
serdar ortaç ve ayna grubu ile "linç"ciler adıyla bir grup kurmasını beklenen içgüveysi..

(bkz: linç güruhu)
Insanlari elestirmeyi sevmememe ragmen beni cileden cikartan bir zat oldugunu soylemeden duramadigim sahistir.
Konuk oldugu bir programda genc bir popcu kizi deli gibi asaglamaya, yaptigi muzigi kucumsemeye calisiyordu. BE Ercan bey, adama sormazlarmi bu ulkede osuruk uzerine sarki yapmis bir adam olarak sen kimsinki baskalarinin muzigini elestiriyorsun !

Spor yazarligida ayri bir komedidir. O konuya zaten yukarida deginilmis.
efsanevi "bol vitamin" albümün yaratıcılarından. dağılan bu grubun ardından uf-er olarak o tarzda şarkı yapmaya devam ettiler, tutmadı. izel ve çelik le grup kurdular, kötü şarkılar yaptılar. sonra çelik ten ayrıldılar, izel le beraber kötü şarkılar yapıp albüm çıkardılar. sonra orda da bi mitoz bölünme oldu, ercan tek kaldı. kötü şarkılar yapıp solo bi albüm çıkardı. sonra allahtan müzik yapmayı bıraktı derken kendi yapım şirketini kurarak önüne gelene pop albümleri çıkarttı. o da kesmedi fenerbahçe yazarlığı yaptı, tv deki saçma yarışmalarda jürilik yaptı.

herşeye el attı, kiminde az kiminde çok kötüydü ama öyle bi kayınpederi var ki sırtı yere gelmez artık, allah kendisine sıhhat, bize sabır versin.
sırtında fenerbahçe forması olmadan
futbol yorumculuğu yapamayan , yorumculuğu yanlı ve oldukça başarısız olan.. ama
sesini duyduğunuzda keşke hep futbol yorumculuğu yapsa , hiç şarkı söylemese dedirten jüricik...
güncel Önemli Başlıklar