1. 1.
  Duyumlarıma göre yeni albüm çalışmalarına 7 aralık 2005 den itibaren başlamış olan grup.St.Anger faciasından *sonra grup trash metal tarzı bir albüm yapmak için stüdyonun yolunu tutmuşlar.hadi bakalım hayırlısı...
  6 -2 ... berbay
 2. 2.
  yeni albümlerinde rick rubin ile çalışacakları kesinleşen ve bizi daha da heyecanlandıran grup.
  4 ... mico1912
 3. 3.
  Gelmiş geçmiş tartışmasız en iyi heavy metal grubu. (bkz: Hetfield)
  14 -14 ... hendrix
 4. 4.
  Metallica, 1981 yılında San Francisco, ABD'de kurulan, Amerikan thrash metal gruplarından biridir. Günümüzde hala etkisini sürdürmektedir.

  Gruptan Megadeth grubunun kurucusu Dave Mustaine, Clifford Lee Burton ve Metallica ile yollarını kendi isteği ile ayıran Jason Newsted gibi isimler gelip geçmiştir. Ron McGovney ise kısa süreliğine grupta gitar çalmıştır.

  Topluluğun ilk üç albümünde bass çalan Cliff Burton, 1986 yılında isveç'te bir konser dönüşü yaşanan trafik kazası neticesinde hayatını kaybetmiştir.
  11 ... hendrix
 5. 5.
  ne yapmışlarsa en iyisini yapmayı başarmış metal müziğin ne kadar kaliteli ve ne kadar çekici olabileceğini göstermiş hep diğerlerinden farklı şeyler yapmayı başarmış son zamanlarda biraz hayal kırıklığı yaratsalarda her zaman bu işin en iyilerinden olmuş süper grup
  11 ... six feet dive
 6. 6.
  (bkz: metalikacı)
  (bkz: metalci)
  4 -4 ... beelzebub
 7. 7.
  metalden anlamayan insanlar tarafından bi şeklide fotoğrafını gördükleri ya da şarkısını duydukları tüm metal gruplarına yakıştırılan isim.
  7 -1 ... tequila cup
 8. 8.
  sürekli bok atılan tüm zamanların gelmiş geçmiş en iyi grubu.
  17 -9 ... hexagram
 9. 9.
  temmuz 2006'da yeni albümü kaydetmek üzere stüdyoya gireceği açıklanmış grup.hadi hayirlisi merakla bekliyoruz.
  5 -1 ... hexagram
 10. 10.
  James Hetifeld, MusiCares MAP Fonu'na verdiği destek ve yardımdan, ve diğer bağımlıların iyileşmesine yardım etmedeki bağlılığından dolayı Stevie Ray Vaughan Ödülü ile onurlandırılacak.
  ikinci MusiCares MAP Fonu yardım konseri 12 Mayıs 2006 günü Hollywood'da düzenlenecek

  alintidir.
  6 ... hexagram
 11. metallica Başlığındaki Önemli Entry'ler