bugün

gecenin bir yarısı deprem tatbikatı yaparak oy toplama çabalarına giren fakat mahalle sakinlerini caanım uykularından ederek aksi durum yaratan güzide ilçemiz şişlinin medyatik başkanı.
çok uğraştı chp' yi ele geçiricem diye ama deniz baykal hayattayken o koltuğu kimseye bırakmaz bunu geç anladı.
şişlinin meşhur belediye başkanı: medya tarafından şişirilmiş popülerliğe sahiptir. örnek haber: "Başkan eşine sarıgül hediye etti"
özhan canaydının yiğit şardanın listesinden mi gireceksin seçimlere sorusuna ben başkan adayıyım diyen şahıs.
demek ki ileride kimleri görecegiz kimleri.
seda sayanın programına katılmıştı bir sabah
ss-- alo isminiz ne
ms-- mustafa efendim
ss-- naber lan mustafa
ms-- sağolun siz nasılsınız
ss-- nerden arıyon lan mustafa
ms-- şişliden efendim
ss-- napıyon lan şişlide mustafa
ms-- belediye başkanıyım efendim
amerika recep tayyibin yerine gelmesi için düşünmüştür, gazı vermiştir.yeterli karizması olmadığı ve parti içinde deniz baykalın hala çok sayıda seveni olduğu için chp genel başkanı olamamıştır.
chp genel başkanlığına aday olan ama yeterli kitleye ulaşamayan şişli belediye başkanı. konuşmalarıdında neden olduğu anlaşılamayan! her 3 kelimesinden ikisi allah, peygamber olan şahıs. amerikanın yeni oyuncak adayı.
chp'nin başına geçmesi durumunda partinin oylarını minumum %25'e çıkaracak kişidir. ha bu adam kaliteli bir siyasetçi midir, deniz baykal'dan daha mı vatanseverdir? o kısmı bir yana. en azından belediyecilik yaptığı yerde kendisini ispatlamıştır. %70 e yakın oy alabiliyor bölgesinde. bu vasfıyla bile gittiği illerde baykal'dan fazla kalabalık topluor. hacı bektaş şenliklerine veya ülkücülerin erciyes zafer kurultaylarına otobüsler kaldırıyor. şişli halkına şişlili olmanın ayrıcalığını yaşatıyor. evet bu kişi kendini ilk aldığı görevde ispatlamış bir şahıstır. deniz baykal enerji bakanı iken, dönemin başbakanı büyük insan bülent ecevit makamında paltoyla oturuyordu.

ama maalesef ne koltuk sevdalısı baykal bu adama şans verecektir, ne de kendilerinden ciddi bir oy alacağını anlayan iktidar bu adama şans verecektir. ama birgün muhakkak çok iyi bir yere gelecek halkı tanıyan bu insan.
canerlerden, tülinlerden, kaynana semralardan sonra beyaz ekranda en çok gördüğümüz simalardan. ünlü topçu evlenir nikahı kıyar, ünlü ses sanatçısı evlenecek olur şahitler arasında bu, papa türkiye'ye gelir arkada sırıtan yine mustafa sarıgül'dür. istanbul il sınırları içerisindeki tüm açılışları o yapar. o olmazsa memlekete tek çivi çakılmaz sanki. akşamları ana haber bültenlerine çıkar, gündüzleri random medya kuruluşlarıyla "hoş" söyleşisi olur. seçim zamanında türbanlı teyzelerin elini öperken çektirdiği fotoları şişlinin e-5'e bakan binalarına komple giydirir. alakasız biri ölür en büyük ulusal gazetelerde en büyük puntolu taziye mesajının altında görülür bu isim. populizmin çok afedersiniz bokunu çıkartmış vaziyette. beleş reklamın piri olmuş resmen. chp'ye duyulan öfke artı bu reklamlar bu adamı haketmediği konumlara çıkaracak. yanarım yanarım buna yanarım.
seçim dönemi yaklaştğın da, her sabah namazını, şişli ve civarında ki farklı bir camide kılan, alevi toplumun sempatisi için sürekli cemevi ziyaretleri yapan, düğün ve cenazesi olan sakinlerine istekleri doğrultusunda otobüs ya da minübüs tahsis eden, dumansız masa projeleri vs vs işlerle adını duyurarak, rte'nin yolundan geçip gözünü başbakanlığa diken, belediye başkanı olarak gösterdiği tam randımanlı çalışmanın sadece ileriye dönük menfaatsel yatırmlar olduğu bilinen belediye başkanı.

not: arjen robbenin dediği gibi popülizmin siyasi arenada ki piridir kendisi.
baykal olacağına o olsundur. yanlış yerlerde basında yer alıyor bu olumsuz kanaat. gerçekten hizmet veren adam, bu da olumlu kanaat.
insanlar politikaya atılmadan önce de müzik endüstrisindeki gibi isimlerini değiştiriyor mu acaba düşüncesini düşündürten adam.
(bkz: mahsun kırmızıgül)
şişli belediye başkanı, alevi, galatasaray ile yakından alakalı * amerika ile baglantılı bir adam.
(bkz: sosyal demokrat zengin)*
bazen yaw helal olsun adama, bazen de yaww napiyor bu adam böle resmen saçmalıyor dediğim siyasi insan... ama özünde iyi biri olduğuna inanıyorum...
din ve mezhep konusunda kimsenin ayırt edilemeyeceği böyle bir şeyin söz konusu dahi olamayacağı, insanlar arasında sınıf farklı oluşturulmayacağı, üzerinden ne şekilde olsun prim yapılamayacağı aşikar olan şişli belediye başkanı. bizi sadece yönetimi, görevi başındaki tutumu ilgilendirir, hiçbir şekilde mezhebi ve inanışı ilgilendirmez..
ateistlere "boş teneke" diyerek asrın tespitini yapmış, üst isnan.
şişli'de yapmış olduğu bir spor merkezi açılışında, " oha lan bu kadar atılmaz, hasiktir ne alakası var, ya git ulan " dememe sebebiyet olmuş,göt kadar spor merkezini, " avrupa ya gittim.çok dolaştım.ama böylesini görmedim" dediğinde " elli yıllıdır yoğurtçuyum böyle kase görmedim amına koyayım " diyeceğini zannettiğim,aslında boş vaatlerde bulunmayan, dediğini yapan, şişli'de en çok müslümanların değil de hristiyanların oyları ile ayakta olan, propagandacı başkan.

(bkz: güleryzülü temiz şişli)

(bkz: hadi lan)
adam belediye yaptığı yerde kendini ispatlamıştır.cehape başkanlığına adaylığını koymuş sözüm ona demokratik geçinen cehape !!! tarafından partiden ihraç edilmiştir. baykalı adamlıkta ve politikada sağından atar solundan geçer ama cehape dinazorlar tarafından yönetildiği için onları aşamamıştır. sol kesimin tek adamıdır ama değerini bilen yoktur....
diğer belediyelerden ve sosyal yardım kurumlarından yardım talebinde bulunup da kapı dışı olan muhtaç insanlara yardım eden belediye başkanı.
verdiği yemek ve davetlerin faturasını yasal işler yapmayan müteahhitlere gönderdiğini duyduğum belediye başkanı.

not: bu duyum müteahhitin yiğeninden alınmıştır. en samimi arkadaşım olması dolayısıyla yalan olma şansı yoktur.
yapay bir gülüşe sahip insan! (bkz: balık gibi!)
gelecekte bu ülkede daha önemli yerlere* gelmesini temenni ettiğim şişli belediye başkanı.
kullandığı jöle miktarı ile jöle sanayisini ihya etmiş dalan jr.
revizyonist tam bir politikacı. herhangi bir ideolojiyi savunmaz.
vakti zamanında şişlinin göbeğinde pankart astırıp şişli belediye başkanlığı için erzincanlı hemşerilerinden oy isteyen zatı muhterem. ayrıca her yaptığı işi milletin gözüne sokmayı başaran en medyadik belediye başakanı.