bugün

gülmek desem degil..
gülümsemek desem hic degil..
gülmek fiilinin somut hali desem belki..
bide gülecegiz fiilinin siveli söylenmis hali gülücük..
yüzde beliren hoş tebessüme verilen isimdir. ingilizce de smiley in türkçe karşılığı. hemi de daha güzeli
gelecek zaman eki olan -ecek,-acak gibi hedelerin bazı kesimlerce sölenememiş olup -ücük halini alması ve bunun gül ile birleşmesi sonucu oluşan küçültmeli fiilden isim ehhe
moral fm de yayınlanan çocuk programıdır.bu programda bir hanım sesini incelterek kendisi ve gülücük adındaki bir çocukla konuşuyormuş taklidini yapar.hayli eğlencelidir.üniversiteli gençlerin dinlediğine bizzat şahidim.:)
hüsnü şenlendirici' nin fasıl rakı için yağtığı müziğin adı. hareketli şarkıdır, insanda tutmayın beni oynayacam efekti yaratır. dinlemek isteyenlerin http://www.husnusenlendirici.com adresine girince üst tarafta play tuşuna basmaları yeterlidir.
AĞLADIĞINI SAKLAMANIN, GÜYA GÖSTERMEMENiN EN GÜZEL YOLU.
smile was here:
(bkz: gülücük burdaydı)
tam gülme halinin bir önceki hali.* sırıtmak işte yav.*
Korunma amaçlı noktalama işaretidir.
(bkz: gulucuk ile biten her yazinin hos karsilanmasi)
sanal ortamlarda gülüşlerin şekle dönüştürülmüş hali. suratlara takılan maske.
yaninizda sessizce oturuyorum farzedelim. farzedelim, yuzunuze bakmisim, siz gulumsemissiniz, bunun da verdigi cesaretle ben size dizinize yatip yatamayacamigimi sormusum, cevabini beklemeden de yatmisim. ve sonra yine farzedelim ki siz sanat eseri uzun ince dudaklarinizi birbirinde ayirarak gulumsemissiniz. ve evet o guzel gulucuk…

kotumser bir adamin hayatla ilk buyuk imtihani… o gulucuk, bosvermenin coskusu yankilaniyor siz gulerken. birakin elinizi tutayim. belki bir omur belki bir saniye, ne farkeder?
sarısı makbuldur. hastası olduğum, takıntım olan sarı gülücükler... ilerde patentini alcam.
erdal bakkal'ın yüzüne en çok yakışan yüz ifadesi. * *
üye olurken açıklama kısmındaki yazıma koyduğum ve sonrasında entry'lerinizde kesinlikle kullanmayınız yazısını gördükten sonra büyük pişmanlık duyduğum simgedir.
zamanla bilgisayar ve elektronik sohbet ortamlarında da simüle edilmeye başlanmış bir olgudur.
Gülücük; görsel
sevgilinin whatsapp gibi sanal ortamlarda kendisine yönlendirilen soruları cevaplamak istemediğinde veya cevaplayamadığında veya gururuna yediremediğinde veyahut ta mala bağladığında kullandığı ifadedir.
Şu entrynin altındaki yüz *
16 mayıs 2010 tarihinde ay, venüs ve jüpiter yan yana gelerek gülücük oluşturmuş.

- ya meraktan

görsel
içindeki neşe,
aklını kurcalayan bir bilmece..

sahi gözlere ne yakışır bu gülmece..
görsel