1. 1.
  dünyanın en yaratıcı gitaristi. kendinden önceki ve sonraki nesli etkileyebilen belki de tek gitarist.
  2 ... sert adam
 2. 2.
  michael jackson ın beat it parçasında çalan aşmış gitarist. bir söylentiye göre bu parçada çaldığı için michael jackson dan sadece 500$ ücret almış ve parça tüm zamanların en muhteşem hitlerinden biri olduktan sonra inanılmaz pişman olmuş.
  2 ... shalamar
 3. 3.
  Gitar tarihinin en önemli şahıslarındandır öyleki bu tarih EVH den önce EVH den sonra diye ikiye ayrılabilir. Tapping tekniğini bulmuş ve bir çığır açmıştır. Eric Clapton şarkılarını çalışarak öğrendiğni söyler gitar çalmayı. ilk albümünde fender bozması bir frankenstrat kullanmıs daha sonra kramer, musicman, peavey,charvel gitarlarını kullanmıştır.
  1 ... rudemood
 4. 4.
  alex van halen'ın kardeşi olmakla beraber, 80'lerin en büyük sembol isimlerindendir. karate kidli bir videosu bile vardır, michael jackson'la çalmıştır, rock gitar virtüözü deyince joe satriani'den falan önce akla gelmesi gereken isimdir.
  ... thor
 5. 5.
  elektro gitara hayat veren.
  ... hendrix
 6. 6.
  26 ocak 1955 yılında hollanda'nın amsterdam şehrinde doğdu. gerçek adı edward lodewijk van halen'dır. tapping olayını aşmış bir virtüözdür kendisi. efsane gitarist ritchie blackmore'un en sevdiği gitaristlerdendir.
  1990'ların sonlarında ağız ve dil kanserine yakalanmıştır. doktorlar sigaradan dese de kendisinin bunu reddettiği ve ağzında metal pena tutmasının bu hastalıklara sebep olduğunu söylediği rivayet edilir.

  albümleri:
  van halen
  van halen ii
  women and children first
  fair warning
  diver down
  1984
  5150
  ou812
  for unlawful carnal knowledge
  ... johnnyturhan
 7. 7.
  van-halen.com daki fotoğraflarından hala taş gibi olduğunu hissettiren büyük üstad, esin kaynağı, sevgi dolu mutlu surat.
  ... koko
 8. 8.
  büyük virtüöz. tapping tekniğini eski konserlerinde arkası dönük yapardı konsere gelenler nasıl yaptığını çakmasın diye. çok yaratıcıdır genelde soloları tapping ve tremolo teknikleriyle doludur. ağız ve dil kanserine yakalanarak bizleri çok korkutmuştur ancak; bu aralar durumu iyidir. michael jackson'ın "beat it" parçasının solosu ve "erruption" solosu benim en beğendiğim sololarıdır.
  ... ben sizofren degiliz
 9. 9.
  amerika da seyrek olarak meşhur olan yabancı menşeili gruplardan en önemlilerinden biri olan van halen harap şakalarına konu olan grubun yerinde saymış gitaristi. haaa abd nin her rock yayını yapan radyosunda zırt pırt 20 yıl öncesinde kalmış şarkıları yayınlanır o ayrı. yeni bir şey var mı? pırt...
  -1 ... selfless
 10. 10.
  yaptığı tappingler sayesinde dinlerken başınızı döndüren virtüoz. aynı eruption şarkısı gelmiş geçmiş en iyi 2. gitar solosu olarak anılmaktadır.
  ... sebarstian