1. 1.
  (bkz: dire straits) grubunun mükemmel besteler yapan, pena kullanmayan aşmış gitarist ve solisti.
  7 -1 ... citron
 2. 2.
  sesi ve müziği ile kulak pasını silebilen bir sanatçı. özellikle golden heart ve sailing to philadelphia parçalarını şiddetle tavisye ederim. ilk dinleyişte bir anda müptelası olunabilecek bir müzisyen.
  2 ... devedikeni
 3. 3.
  pena kullanmadan attığı soloların tadına doyulamayan, dire straits grubunun elemanı. grup dağıldıktan sonra tek takılmayı denemiş pek tutmamıştır ama olsun. iyi sololar atar, iyi söyler mark abimiz.
  1 ... simitcikahvecigazozcu
 4. 4.
  ulular ulusu eric clapton'la birçok ortak çalışmaları vardır.
  2 ... shalamar
 5. 5.
  15 haziran 2008 de kuruçeşme arenada sahne alacak üstaddır.

  roger waters, robert plant ve şimdi de knopfler. ülkemiz bir büyüğü daha ağırlamaya hazırlanıyor. ne iyi, ne güzel.

  http://www.markknopfler.com/tour/

  düzenleme, 13 haziran olmuş.
  4 ... slasher
 6. 6.
  gelmiş geçmiş en iyi finger style elektro gitaristlerinden birisidir. dire straits demek mark knopfler demektir. fender stratocasterın en büyük yorumcularından birisidir mark baba. sultans of swing müzik tarihindeki en iyi gitar sololarından birine sahiptir. kısaca, "gitar çalışına ve o dingin, karizmatik şarkı söyleşine hastayım" denilecek müzisyen.
  aslan burcudur kendisi.
  3 ... beatleboy
 7. 7.
  öss'den 2 gün önce sahne alacak kişidir. allah belanı versin ösym, yaktın bizi.*
  1 ... mini mini bir nick konmustu
 8. 8.
  mahallenin bıçkın abisi tadında, akşamüstü 5-6 sularında evine giderken köşebaşındaki gençlere yaklaşıp ''hayrola gençler var mı bi sorun'' deyip sırtlarını sıvazlayacak belki ceplerine 3-5 kuruş harçlık koyacak ve herkes tarafından saygı-sevgi görecek bir insan tadı almaktayımdır kendisinden. kimbilir glasgow yerine tophane de doğsa ve müzik yerine oto sanayii den ekmeğini kazansa böyle birisi olabilirdi.

  ama iyi ki müziği seçmişsin mark abi...
  1 ... shalamar
 9. 9.
  85 ytl'ye biletlerinin satışa çıktığı, bir başka efsane daha, ülkemize gelecek olan.
  5 -1 ... beholderr
 10. 10.
  kemale erdikçe yaşı, çok uzaklardan bile belli karizması. kulvarında saygıya değer.

  bi konser şeysinde, takım elbiseli falan.. sakin bööle.. aynı konserde bi şarkı, bu şarkıda deli bi gitar solosu, gitarla çok özleyip kavuşmuş gibi ağlayarak sevişen keman, ve gitar içini çekmekte.. ve yine zat'ın kendisi; ne bilem işte, yaşlandıkça daha hoş, daha bi gelgel ediyo sanatıyla da görüntüsüyle de. ediyo.

  yine aynı şarkının bi yerinde.. söylerken şarkıyı usulca, dudakları mikrofonla temas halinde, ve gözleri mikrofonda aynı zamanda. çok sıkı bi görüntüydü bu, çok. bi şeye çok yakından bakmak nasıldır bilin mi? .. ve bu kadar yoğunken. de hadi, getiriver sen üstünü.

  sonraaa.. eric claptonla bi konserde.. tarih eski, bunnar genç, çıpçıtırlar. birinin saçları uzun sapsarı, birinin gözleri kısık bakmıyor henüz.. dedim "boşver gençliklerine, ne varsa yaşları kemale erdikçe var". dedim gitti.

  dedim.
  9 ... banainanma