• Alın bu da kemerburgaz kent ormanı projesi, tarihi altta yazıyor projenin.

https://www.gokturkdergis...ormani-geliyor-h1080.html

Kemerburgaz Bölgesi'ne Kent Ormanı Geliyor!

Tarih: 12.07.2018

"Dev kent ormanı" için geri sayım başladı

istanbul Büyükşehir Belediyesi (iBB) tarafından Kemerburgaz'da hayata geçirilen "Avrupa Yakası Uluslararası Kent Ormanı" projesinin ilk etabı eylülde hizmete açılacak.

Alibeyköy Baraj Gölü'nün kuzeyinde yer alan orman, 5 milyon 283 bin 429 metrekare alan üzerinde vatandaşlara doğayla iç içe bir hayat alanı sunacak.
    5 0 ...
  • Savaştan yeni çıkmış millet, halk sefalet içindeydi diye anlatırlar o günleri. Savaşan halk savaşı kazanan halk ne ki onlar mı kurtardı Türkiye yi değil mi? Savaşan savaşı kazanan halk sefalet içindeyse kimin umrunda. Kimine göre öyle.
    5 2 ...
  • Abimin içinde olduğu tayfadır .
    1979 doğumlu , üniversite 2 yada 3 te öğrenciydi ki, ilk karanlık chat tarihini görmüş insandır kendisi .
    Üniversitesinde internet var o tarihte, bilgisayar odasından siyah ekran, beyaz yazı, enter formatı ile yazışan bir insandı...
    Anlatırdı...ses yok, görüntü yok, profil resmi yok....ayni bilgisayar odasında birbirlerini de kandirirmislar...
    Ve tabi nokia mi, erikson mu bisey vardı.. , uzun antenli takoz gibi telefonu ....allahim neler yaşamış canım abim...
    Broadway arabası vardı bir de ...içine doluşmuş üniversite kankaları ile gezerlerdi...
    Her arabasına aldığı kiz tokasini arabada bırakırdı yada arabada hallesiyorlardi bilemem ...gunahini almak istemem ama epey değişik tokam olmuştu...Evet, başkasının, abimin fingirdestigi kızlardan kalan tokaları kullanıyordum, o da demiyordu ki, kullanma, geri veririrm diye....pis pis bana başkasının tokasini kullanamama izin vermiş....alçak abi....canım abim...
    Efenim şu an evli, 13 yaşında bir oğlu var...
    4 2 ...
  • Baya oldu birgün bir eve taşındık kiraya mecburen. Ev de virane gibi. Neyse yatıp uyduğumda ufaklıklar gece rüyamda korkutuyorlarmış haberim yok bir şey de göremiyorum. Sadece sabah kalkınca dudaklarım uçukluyor oradan anlıyorum. Bir hafta 15 gün devam etti bu durum. Ama ağzım yüzüm balon gibi oldu uçuklardan. işyerinden elazığlı bir komşu abimiz farketmiş durumumu. Çağırdı yanına dedi ne oğlum bu suratının hali? Abi dedim korkutuyorlar rüyamda ama kimseyi göremiyorum filan. Dedi sana bir dua öğreteyim kolunu bacağını kırar bu ipnelerin. Tamam abi dedim eve gidince okumaya başladım. Devamlı okuyorum, yaklaşık 4-5 gün sonraydı. Yine rüyadayım ama bu sefer elemanlar gelmişler. Cinlerin çocuklarıymış öyle söylüyorlar bana rüyamda. Hani böyle suçlular dizilir ya sıraya hah işte öyle dizildiler önüme. Sağdan sola boy sırasıyla. Ben cesaretle nasıl saldırdım bunlara kolundan yakaladığımı havada sallayıp yere vuruyorum ama ne kol kalıyor ne bacak kalıyor kırılmadık. Hepsini teker teker indirdim aşşağıya. Uyandım baktım rahatlamışım. O evde yaklaşık 5 sene oturduk. O günden sonra bir daha ne gelen oldu ne giden nede bir daha rahatsız eden.
    3 0 ...
  • iyi bir öğretmen bir öğrencinin gözünde kahramandır. hayatı boyunca o kahramanı unutmaz. benim de küçücük çocukken bir kahramanım vardı. hayatımda onun gibi başka bir öğretmen daha tanımadım. tanıyacağımı da hiç sanmıyorum. sadece birkaç örnek vereyim: teneffüste bir öğretmen odasına gider çay içer dinlenir değil mi? o dışarıda bizle oyun oynardı. bazen etrafına 30-40 çocuk toplanır hepsiyle sohbet ederdi. anne babamız gibi bizi dinler, sorunlarımızı çözmeye çalışırdı. dersleri çok eğlenceliydi. biz öğretmenimizi çok seviyorduk. çok genç bir öğretmendi. abimiz gibiydi aynı... iyi bir öğretmen kahramandır. birinin hayatına dokunur. onu güzelleştirir. o bahsettiğim öğretmen köyden gideli 10 yıl olacak. ama hala onun ismi var. çünkü bir köydeki tüm çocukların hayatına dokundu. ben de onun gibi öğretmen olmak istedim. idolüm hep o öğretmen oldu. ben de öğretmen oldum. umarım ben de bir gün birilerin kahramanı olabilirim.
    6 0 ...
  • lan hödük, sen açıkça fatihi kimse muhatap almıyor,

biri muhatap olsun diye böyle saçma sapan konuşuyor desene

ne uzatıyorsun at kafası.

deli muhatap alınmaz

ama sen bunu nasıl anlayacan

burası çok zor

şimdi geç öbür hesaplara

saldırılara başla

yallah.
    4 2 ...
  • fatih tezcan ı adam yerine koymadığındandır.

500 senelik fatih ismini predorsal a ile yazınca çok islamcı olacağını sanan adamı neden ciddiye alsın ki insanlar?
    12 0 ...
  • Son derece ileri görüşlü olduğunu gösterir.

Eğer onu hatırlıyorsan van da bir mitingde "bizi 7.2 yıkamadı t.c nin ne haddine.. " yazılı pankartları da hatırlarsın umarım.
    14 1 ...
  • Hoşlanmadığım bir davranıştır. Ayrıca saygısızlıktır. Yanindaki kişiyi o kadar bekleyemezsin. Bunu bana bir komsum yapmıştı. Ama bir değil iki değil. En son artık dedim dedim benim işlerim var çıktım.
    4 0 ...
  • Onlar ki, ne kadar şanslı olduklarından bihaberdirler. Özellikle ege'nin harhangi bir yerinde yaşayanlar hayatlarının her gününü şükrederek geçirmelidir.

istanbul'da yaşamanın bir ayrıcalığı yok aksine bu gürültünün, kalabalığın ve pisliğin içinde insanın ömrü kısalır.
    6 0 ...