• Toslayanlar ev arkadaşlarıyla yaptıkları harcamalarda asla mağdur olmaz!

  Sen de Tosla kullan, ev arkadaşlarınla ortak harcamaların için grup oluştur, tüm harcamalar tek bir yerde kolayca takip edilsin. Tosla kimin kime ne kadar borcu var hemen hesaplasın, ödemeler Tosla’dan anında yapılsın. Harcama hatırlatma özelliği ile kimsenin kimseye borcu kalmasın, kimse mağdur olmasın *(swh)

  Hemen sen de kullanmaya başlamak için tıkla.

  10 0
 • dışardaki itler bir taraftan, içerdeki itler bir taraftan saldırıp duruyor. dışardaki itlerin saldırma sebebi içerdeki itlerin atatürk'ün büyüklüğüne sığınıp onun kurtardığı ülkeden ahkam kesmeleri. içerdeki itlerin saldırma sebebi ise atatürk'e saldıran dışardaki itlerin aynı yolda olduğunu iddia etmesi. ulan eskiden mahallelerde bile racon diye sevmesen bile mahallenin çocuğunu başka mahallelere karşı savunurlardı. siz nasıl bir it sürüsüsünüz ki bu raconu bile uygulayamıyorsunuz. oysa ki hem içerdeki itler he dışardaki itler bilsinler ki atatürk ve bu ülkenin gerçek sahipleri hepinize geçmişte yetti, şimdi de yeter ve ileride de yetecektir. bunu sakın ama sakın unutmayın.
  3 0 ...
 • keşke sadece ps5 alamasaydık hayat gamingden ibaret değil 3 5 tane exclusive oyun oynamak için konsol almam ama araba da alamıyoruz ev de alamıyoruz beyaz eşya da alamıyoruz.

  peşin edit: ps5 alacak param var ama bende ps5 alabilecek göt yok.
  5 0 ...
 • o slogan akp'ye daha çok yakışacakmış. istanbulluyu "cezalandırmak" için bir yıldır birlikte tam kadro bir tarafını yırtan akp çünkü:

  * belediye meclisindeki akp çoğunluğunu silah gibi kullanıp belediye meclisinin karar almasını engellemek

  * saray kararnamesiyle ukome'ye yeni saray temsilcileri eklemek, ibb temsilcilerini azınlığa düşürüp ukome'nin iş yapmasını engellemek
  https://www.haberturk.com...geleri-degistirdi-2590370

  * saray kararnamesiyle istanbul boğazını, yetkisini ve gelirini ibb'den alıp saraya bağlamak
  https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-50244022

  * (benim favorim bu) ibb akp yönetiminin zamanında taktığı borçları bahane edip imamoğlu'nun bulduğu metro kredisinin üstüne çökmek
  https://onedio.com/haber/...kredisi-haczedildi-911098
  8 5 ...
 • ispanyada endülüs devleti yıkıldıktan sonra katedrale çevrilen cordoba (kurtuba) cami için hiç yüreği sızlamayan ve derin bir acı hissetmeyen papa fransis. Malum, Tarihi Kurtuba Camii, 1236'da ispanyollarca katedrale (büyük kilise) çevrilmiştir. Dünyada hiç kimse bu olaya ses çıkartmamıştır. Tabi bu durum papanın da hiç umrunda değildir. Zira onun aklı fikri ayasofyadadır. Ajitasyon yaparak hristiyan birliği ve baskısıyla dünya kamuoyunu üzerimize çekme, hristiyan dinini kullanarak siyasi baskı yapma gayretindedir. ilginçtir. Ama öte yanda kurtuba camiini kiliseye çeviren ispanyollara tek kelime etmez. Tıpkı dünya mirası da dünya mirası diye tutturan unesco gibi. Niye sayın papa? Yoksa Caminin canı yok mu?? Yoksa sen müslümanları insan yerine koymuyor musun?? Ha tabi sahi ya sen islamiyeti din yerine de koymuyorsun öyle değil mi?? Unutmuşuz, şu işe bak ya görüyon mu sen. Hayy aksi iblis, pardon (dilim sürçtü) şeytan seni..

  https://www.sozcu.com.tr/...a-aciklamasi-5926478/amp/

  cordoba cami için hiç yüreği sızlamayan papa
  cordoba cami için hiç yüreği sızlamayan papa
  cordoba cami için hiç yüreği sızlamayan papa
  cordoba cami için hiç yüreği sızlamayan papa
  cordoba cami için hiç yüreği sızlamayan papa
  6 0 ...
 • Aniden ön kamera açıldı sorry.
  anın kedisi

  Edit: bunalımda değilim arkadaşlar. Kedi ile layk kasıyorum beğenin geçin işte bekleme yapmayın.
  9 3 ...
 • Cenabı allahın öyle bir emri yok. Hatta bu konuda hz peygamberi (s.a.s.) ikaz eden bir ayet var üstelik;

  "Allah size, emanetleri mutlaka ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emreder. Allah size ne güzel öğütler veriyor. Şüphesiz Allah her şeyi işitmekte, her şeyi görmektedir." Nisa / 58.

  Hz. Peygamber Mekke’yi fethedince burada Kureyş kabilesinin çeşitli ailelerinde bulunan bazı selâhiyet ve vazifeleri yeniden düzenlemiş, bir kısmını kaldırmıştı. Kaldırmadığı hizmetler arasında Mescid-i Harâm ve çevresinin hizmetiyle su işleri vardı. Birinci hizmet Abdüddâroğulları adına Osman b. Talha’da, ikinci hizmet ise Hâşimoğulları’ndan –aynı zamanda Hz. Peygamber’in amcası olan– Abbas’ta idi. Hz. Peygamber, vazifelerle ilgili yeni bir düzenleme yapmak üzere Kâbe’nin anahtarını Osman’dan almıştı, amcası Abbas bu hizmetin de kendisine verilmesini talep etti. Bunun üzerine emanet âyeti geldi ve anahtar yine Osman b. Talha’ya teslim edildi (Müslim, “Hac”, 390).

  Burada emanetin yerine getirilmesi, ehline verilmesi ve insanlar arasında adaletle hükmedilmesi yönündeki emirlerin muhatapları genel olarak bütün insanlar, özel olarak müminler ve daha özel olarak da yöneticiler gibi emanet ve adaletten kamu adına sorumlu olan şahıslar ve kurumlardır.

  Tarih boyunca insanların huzur ve mutlulukları iki sebeple kazanılmış veya kaybedilmiştir: Emanet ve adalet. Emanetler ehline verildiği ve adalete riayet edildiği müddetçe cemiyette huzur ve saadet bulunmuş, hıyanetler ve haksızlıklar ise huzursuzlukların, kavgaların, savaşların, servet ve neslin helâk olmasının baş sebepleri arasında yer almıştır.

  https://kuran.diyanet.gov...uresi/551/58-ayet-tefsiri
  9 0 ...
 • galatasarayı bırak türkiyedeki hiç bir takım ingiltere premier league de ilk 15 e bile giremez. bu istanbul takımı tutanların ıq seviyesi chp seçmeni ile aynı galiba, hahasiktir. sen türkiye de hakemleri federasyonu satın al, şike yap, gariban anadolu takımlarını yen sonra utanmadan şampiyon olduk diye sevin.

  türk futbolu ancak çek cumhuriyeti, yunanistan, iskoçya ligi ile eşdeğerdir.
  2 0 ...
 • cool story ama sadece story

  bu işler 2-3 keş malın

  hadi gidah çocuh neyin ticareti yabah kafasıyla işlemez

  internetten falan da pazarlanmaz.

  bu işin olduğu yerde

  işe

  en önce, en üst emniyet makamlarından başlanır.

  onların bilgisi dışında

  yok mobilya mağazası

  yok plastik atölyesi

  komik olmayalım arkadaşlar.
  5 0 ...
 • 1-marka (marka size kalmış ama önerim hp*,lenovo*,asus*,huawei*,acer**'in bazı modelleri,dell**'in bazı modelleri,casper**'in bazı modelleri )
  2-işlemci (ortalama* bir notebook için intel core i5 ve ya amd ryzen5)
  3-ram (ev ödevi ve ofis için ortalama* 4gb/oyun,video edit,photoshop vb. için ortalama* 8gb/tasarım,mimari programlar için ortalama* 16gb)
  4-işletim sistemi (önerilen işletim sistemleri:windows 7**/windows 10*/windows 10 pro* -mümkünse işletim sistemi en az** windows 7 olsun)
  5-ekran kartı(ev ödevi ve ofis için en az** paylaşımlı/oyun için en az** 2gb hafızalı/ tasarım,mimari programları için ise en az** 4gb hafızalı olsun)
  6-depolama (notebookta hdd bulunabilir sıkıntı olmaz ama tavsiyemdir ssd kullanın ssd'de hdd'ye kıyasla daha hızlı kullanici arayüzü sunuyor ama sadece ssd olsun demeyin
  ssd'de okuma/yazma hızına dikkat edin mümkünse bu hiz birbirine yakin olsun.)
  7-ekran boyutu (özellikle masaüstünden notebook'a geçiş yapan arkadaşlara ve herkese tavsiyem en az 15.6' boyutu olsun diğer ekranlar küçük gelebilir. ondan sonra bu ekran çok küçük demeyin.
  8-wifi/ethernet (çoğu notebookta eskisi kadar bulunmasa da mümkünse ethernet girişi olan notebook alın  zaten wifi var o cepte ama ethernet önemli çünkü kablolu her zaman veri kaybının en az olduğu sistemdir. yani ethernet ile hizinizda fazla bir düşüş yaşanmaz.)
  9-hafiflik (çok önemsemesekte dikkat etmemiz gereken hususlardan biri ağırlık sonuçta taşınabilir bir ürün alıyoruz masaustu bilgisayar değil di mi?
  o yüzden maksimum 3.5 kg ağırlığında bir notebook alın.)
  * bu simge belirtilen özellik,marka,gereksinimlerin ortalama olduğunu bu özelliklerin altinda bulunanların zayıf ürün kategorisine girdiğini belirtir.
  ** bu simge belirtilen özellik,marka,gereksinimlerin zayıf olduğunu ama harici istisnalar da bulunduğunu belirtir.

  umarım yardımcı olmuşumdur beğenirsiniz emeğimin karşılığını vermiş olursunuz herkese kaziklanmadan ve bilinçli bir şekilde alinan notebookla geçirilen mutlu günler dilerim...
  6 0 ...
 • galatasaray

  20806.
 • Sanılanın aksine toparlaması çok zor olmayan takım.

  Gerekli türk takviyeler yapılacak, ki sınır geldiğinde iş yapabilecek türk oyuncuları zaten vardı galatasaray’ın. Yabancı sınırı da bence uzun vadede galatasaray’la fener’e yarayacaktır. Yaşı yetenler bunun nedenlerini bilir.

  Ben fatih terim’e inanıyorum. En büyük soru işareti yönetim bence.

  Mhk, federasyon gitti de galatasaray bu hale düştü diyenlere de bakmayın. Tencere tava hep aynı hava deriz biz bunlara. Bunlardan bütün sosyal medya organlarında, her takımdan olan var. Adamlar komplo teorisyenliği seviyor, futbolu sevmiyor ki aslında.

  Tff’nin son galatasaraylı başkanı haluk ulusoy’du, adam en son 15 sene önce başkanlık yapmış.

  E nihat özdemir geldi fenerbahçe şampiyon mu oldu? Zekeriya alp geldi beşiktaş mı şampiyon oldu?

  Bunlar lafı güzaf. Kimse kimseyi alıp sıfırdan şampiyon da yapamaz, küme de düşüremez.

  Takımın iyi takım olması lazım.

  Daha küçük kalmış, daha az taraftarı olan takımlar hep haset içinde bir sebep arıyorlar buna ama Sahiden gerek yok böyle şeylere.

  Galatasaray’la fener ülke çapında kitlelere ulaşmış takımlardır. Bunun hakemlerle, adaletle falan hiçbir alakası yok.

  Onun haricinde trabzon en büyük şehir takımı, beşiktaş da en büyük semt takımıdır.

  Vay hakemler, vay adalet, vay siyaset, şerefli üçüncülük, hüzünlü beşincilik falan...

  Geçin abi bunları.

  Bir bu edebiyata kılım, bir de pandemi olmasa şampiyonduk diyen galatasaraylı kardeşlerime.

  Birader bu takım sezonun ilk yarısı ne oynadı? Bütün sezon ritmini yakalayabildiğin pandemi öncesindeki 6-7 maç.

  Yönetimin hatalı, teknik ekip hatalı, topçular zaten gamsız... ne pandemisi?

  Başakşehir cape verde’de miydi pandemide? Geçin.

  Gördüğünüz gibi başarısızlığa herkesin bahanesi var. Ama hayat böyle bir şey değil.
  10 0 ...