1. 1.
  Dream Theater'ın gitaristi.Çok hızlı bir sağ ele ve güçlü bir tuşeye sahiptir.Kendine has bir tarzı vardır.Çok güzel muzikal cümleler kurabilir.Tam anlamıyla shred gitaristi denilemez.Ancak Train of Thought albümünde denilebilir.

  http://www.johnpetrucci.com
  5 ... gilberto
 2. 2.
  Virtüöz. Hız, teknik kapasite, üstün melodi ve ritm algılama yeteneği ile dudak ucurtan adam.
  5 -1 ... hendrix
 3. 3.
  g3 projesine dahil olma şerefine nail olmuş, sempatik virtuoz.
  2 ... koko
 4. 4.
  dream theater'ın virtüöz gitaristi. aynı zamanda solo projeleri de vardır. suspended animation albümünden sonra 2005 yılında steve vai ve joe satriani'yle g3'e çıkmıştır. rock discipline adlı eğitim videosu da mevcuttur. 2000 yılına kadar o müthiş ibanez jp signature modelleri kullanmış, 2000 den sonra yine müthiş ernie ball musicman jp signature'e geçmiştir. sololarında alternate picking tekniğini bolca kullanır. 3 temmuz 2005 günü kendisini izlettirmekten bana bütün konseri kaçırtmıştır.
  2 ... solid_snake
 5. 5.
  acayip iyi gitar çalan adam.**
  -1 ... kekistanlihobbit
 6. 6.
  sabahın beşinde etüdlerini çıkarmaya çalıştığım, gitarı yutmuş çıkarmış adam.
  2 ... gregor incegor
 7. 7.
  (bkz: rock discipline)
  1 ... hendrix
 8. 8.
  çok fazla shredding ve kromatik dizi kullanmasıyla diğerlerinden ayrılabilen yeni nesil gitar virtüözü.

  ilk olarak 8 yaşında ablasının org çalışmak için geceleri geç yatmasına izin verildiğini gören john, bu amaçla gitar çalmaya başlamış. fakat planı işlemeyince gitarı bırakmıştır. 12 yaşında arkadaşı olan kevin moore *un grubuna çağırılmasıyla tekrar gitara başlamış, bu sefer bırakmamıştır. Steve Morse, Steve Howe, Steve Vai, Stevie Ray Vaughan, Al Di Meola, Alex Lifeson ve Allan Holdsworth gibi gitaristlerden esinlenerek kendini geliştirmiştir.
  Daha sonra çocukluk arkadaşı john myung ile birlikte Massachusetts'deki Berklee müzik kolejine girmiş ve bir bakıma hayatı değişmiştir.
  3 ... shakesbeer
 9. 9.
  insana ''ben gitar çalıyor muyum?'' sorusunu sordurtan dream theater gitaristi.
  1 ... stennlord
 10. 10.
  (bkz: electric guitar masters)
  1 ... hendrix