bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  gençlik yıllarında değerlendirilmesi gereken süper olanak. en fazla 1 ya da 2 arkadaşınızla beraber yapmanız önerilir. sevgilinizi almamanız çok önemlidir.
  12 -2 ... thoth
 2. 2.
  (bkz: before sunrise)
  6 ... baadir
 3. 3.
  her ortamda bu yaz mutlaka yapalım muhabbeti döner ama o yaz bir türlü gelmez, ama bu kez kesinlikle yapacağım, katılacağım, süper eğlenceli olduğunu tahmin ettiğim olay.
  10 ... larrylaffer
 4. 4.
  tek kelime ile mükemmel olan ve her insanın hayatında yaşaması gerektigini düşündügüm olay...
  http://www.interrail.net
  yada gençtur un sitesinden inter rail bölgesinde ayrıntılı bilgi alabilirsiniz...
  3 ... pink floyd
 5. 5.
  avrupada trenle seyahat anlamına gelen inter rail özellike genç ve heyecan arayan kişiler tarafında tercih ediliyor. degişik yerlerden ve degişik bölgelerden geçiyor tabi buna göre degişik fiyat ve uygulamaları var ancak şunu bilin ki amerikaya git gel uçak parası kadar ya tutar ya tutmaz. tabi bu sizin lüksünüze baglı yani rahatınıza düşkünlügünüze baglı. bu 12-22-32-60 güne kadar olabiliyor ve gün arttıkça tabi ödenecek parada artıyor ama tabii daha fazla ülke geziliyor. zaten 8 tane bölge ve 30 ülke var buradan seçip gidebilirsiniz yada 2 bölgeyi birbirine baglayıp 60 güne uzatıp gidebilirisiniz seçim sizin. ve istediginiz yerden başlatabiliyorsunuz bu yolculugu tabii mesela norveç-isveç-finlandiya olan grubu seçtiniz bunun için bu ülkelerden birisine kendi imkanalrınızla ulaşmanız gerekiyor ama türkiyeden başlayan da var, o türkiye-yunanistan-italya-slovenya grubudur. sonuçta iyi araştırıp bol bilgi edinilip gidilecek ve gerçekten çok eglenilecek organizasyon... zorluklarda size daha kolay gelecektir bunu bilin...
  8 ... pink floyd
 6. 6.
  konuyla biraz alakali olarak
  (bkz: eurotrip)
  4 ... a fine day to exit
 7. 7.
  güzel ani birakan, bir cok insanla tanisma firsati yakalanmasi olasi az parayla cok yer görme aksiyonu.
  1 ... lalapunx
 8. 8.
  (bkz: before sunset)
  1 ... beyazyelkenli
 9. 9.
  3 farklı bilet şeçeneği ile gidilebilen avrupa ve kuzey afrikadan da fası içine alan gezi şeysi.
  efem şöyle oluyor tek bölgelik bilet alırsanız 16, iki bölgelik bilet alırsanız 22, global bilet alırsanız da 30 gün boyunca avrupada seçtiğiniz bölgelerde ikinci sınıf trenlerde yolculuk yapabiliyorsunuz.* *

  bölgeler de şöyle:
  a bölgesi: (bkz: ingiltere)- (bkz: iskocya)- (bkz: irlanda)
  b bölgesi: (bkz: isvec)- (bkz: norvec)- (bkz: finlandiya)
  c bölgesi: (bkz: danimarka)- (bkz: almanya)- (bkz: avusturya)- (bkz: isvicre)
  d bölgesi: (bkz: polonya)- (bkz: cek cumh)- (bkz: hirvatistan)- (bkz: macaristan)
  e bölgesi: (bkz: fransa)- (bkz: belcika)- (bkz: hollanda)- (bkz: luksemburg)
  f bölgesi: (bkz: ispanya)- (bkz: portekiz)- (bkz: fas)
  g bölgesi: (bkz: italya)- (bkz: slovenya)- (bkz: yunanistan)
  h bölgesi: (bkz: bulgaristan)- (bkz: romanya)- (bkz: sirbistan)- (bkz: makedonya)
  12 ... butcher
 10. 10.
  Maceraya sevdalı, monotonluğun düşmanı bünyelerde deli gibi gitmek,sadece gitmek arzusu uyandıran trenlerarasıyolculuk.Yapılması en başta lazım gelen şey, uyumlu,maceracı yani kafa dengi bi eküri bulma.Ben sanslıydım,buldum (bkz: mavrakar),e tabi o da en az benim kadar sanslıydı,o da buldu (bkz: nickless cage).ikinci olarak yapılması gereken şey,bölge seçimidir,ki,italya-Yunan bölgesi gidilip,görülüp,test edilmiştir,tavsiye edilir,daha sonra,internetten bi takım araştırmalar yapılır,bir ön-çalışma yapılır,en nihayetinde bu işin en keyifli kısmı,birebir keşif yapmak olduğundan çok da kasılmamalıdır. Daha sonra vize işlemleri süreci başlar ve bitmek bilmez,italya'dan vize almak da tarafımca kesinlikle tavsiye edilmez, (bkz: italyan Vizesi) varsa imkanınız baska bi yerden,Yunanistan'dan,Slovenya'dan,ya da ne bileyim,Madagascar'dan, ama italya'dan değil,yorar bünyeyi..
  Neyse efendim,vize öyle böle alınır ve tatlı bir hazırlık telaşı baslar,kesinlikle cok fazla giysi alınmamalıdır,şort-tişört-sandalet-bir,iki kot,iç çamaşırlar,havlu,bir-iki kazak-eleltronik aletler kafidir,(burada önemli olan nokta ,beraber gittiğiniz arkadaşınızın ve sizin çantanızın boyutlarının farklı olmamasıdır,cingöz bir ekürinin,küçük bir çantayla gelmesi demek,yolda alınacak seylerin,sığmayanların size itelenmesi demektir ki yaşanıyor böyle şeyler aman dikkat)bavullar da hazır mı? Tamam o zaman, sizi şöyle alalım..Yolculuk basladı,bundan sonra paşa gönlünüz nereye isterse siz de oraya....Macera basladı,basrolde artık siz varsınız,hikaye de sizin artık, e artık ben de susayım ....

  Ama son olarak küçük tavsiyeler vermek gerekirse;
  -interrail yanında Yutdışı Gönüllü Çalışma Kampı da ayarlanıp,macera duble yapılabilir,bu konuda gereken bilgi (bkz: http://www.genctur.com)
  -interrail süper macera zevkinin yanında zordur da,rezilliği de göze alabilirim diyemeyenler bence pek kalkışmasın işe.
  -bir(veya iki)dısarda,bir gece otelde yatma fikri mantıklıdır,ekonomik olarak.Tren istasyonları genelde uyumak için güvenlidir.
  -italya'ya gemi ile gitmek( Cesme-Brindisi) apayrı bir keyiftir,şiddetle tavsiye ederim,Adriyatik'in ortasında güneşlenirken,bira içmek isteyenler kaçırmasınlar derim.
  -italya'da otobüs ve metrolara beleşe binme şansınız vardır,aman yakalanmayın,arada kontroller oluyor,kapalar kapanıyor,görevli geliyo bilet kontrolüne,ve biletsizlerin çoğu Türk oluyor (bkz: ben gördüm)
  -Asırı derecede yorgunsanız,hava sıcaksa, kiliselere sığınabilirsiniz,tabi kutsal mabetlere saygı kaidesini bozmadan, millet ayinini yaparken,siz de kılimalı salonda çaktırmadan şekerleme dahi yapabilirsiniz
  -Her tren garında ,tourist-info var,bedava harita ve info. veriyolar,yararlıdır..
  -Son olarak heryeri gezmeye çalışmayın,bitiremezsiniz,hem zaten kafanızı yormayın,bi daha gideceksinizdir,interrail adamın kanına bir kere girmeyegörsün, bi daha çıkmaz.
  12 ... nickless cage