1. 1.
  tarihi ve turistik yerleri bol,ispanya ile çok yakın,başkenti rabat olan ülke.ingilizcede morocco olarak bilinir.aklıma gelmişken bu ülkenin vatandaşları nedense hollanda'da bolca bulunur.
  3 ... elendil
 2. 2.
  yeniden gidip sokaklarında dolaşmayı hayal ettiğim rengarenk ülke.Fas neydi benim için?
  Baharat kokusuyla baş dönmesi mi? Neredeyse reçel kıvamındaki şekerli nane çayı mı? Belgesellerde izlediğim Krallıkla yönetilen ama bir o kadar da
  fakir ülke mi? Renkler mi? Duvarlar mı? Kapıların ve pencerelerin arkasında saklanmış hayatlar mı? Yeni bir ülke ve insanlar keşfetmek mi? Karla kaplı
  Atlas Dağlarındaki Berberiler mi? Çok kısa zaman aralarıyla hem ihtişamı hem de yüzleri kavruk fakir insanları yaşamak mı?
  Hepsi mi ya da aşkın peşinden gidiş mi? Fasta kış harikaydı.
  3 ... lenada
 3. 3.
  "Geminin Bordasında Teslim'' terimi, belirlenen yükleme limanında malların gemi doğrultusunda rıhtıma ya da mavnaya yerleştirilmesiyle satıcının teslim yükümlülüğünün yerine getirildiği anlamına gelir.
  ... grup vitamin
 4. 4.
  nedense türkleri oldukça seven insanlarla dolu kuzey afrika ülkesi .. tek sorunları ; boyunduruk altında kalmış olmalarına üzülmek yerine,fransızca bilmeleri ile övünmeleridir ..
  4 -1 ... postsinaptik golge
 5. 5.
  başkent : rabat
  yüzölçümü : 446,550 kilometrekare
  nüfus : 30,645,000
  dil : arapça (resmi) , fransızca
  okuma-yazma oranı : %43,7
  din : %98,7 müslüman , % 1,1 hristiyan , %0,2 yahudi
  yönetim biçimi : anayasal monarşi
  2 ... postsinaptik golge
 6. 6.
  Free Alongside Ship
  Rıhtımda teslim, geminin yanına teslim; bütün masrafların alıcıya ait olduğu teslim şeklidir.
  1 ... gonulcelen
 7. 7.
  uçakla türkiye-fas 4.5 saat,fas-türkiye 5 saat sürmektedir.**
  2 ... africa
 8. 8.
  başlıkların türkçe karakter tanımamasından dolayı bu başlık altında bilgi vermek istediğim bir kelimedir faş. açığa vurulma, ortaya dökülme anlamına gelir. faş etmek de; Gizli olanı açığa vurmak, duyurmak, ortaya dökmek, dile vermek anlamında kullanılır.
  gönül rahatlığı ile kullanınız. ama farsça bu, ne gerek var ki türkçesi varken derseniz de hay ağzınıza sağlık derim açıkçası*.
  ... sally
 9. 9.
  bir zamanlar ekranlarda yayınlanan aşkın peşinde adlı dizide olayların geçtiği ülkelerden biri.
  ... lumpiya
 10. 10.
  başkentinin rabat olmasına karşın casablanca, fes ve marakeş gibi tarihsel ve kültürel bakımdan önemli şehirleri bünyesinde bulunduran kuzey afrika + güney akdeniz ülkesidir.*
  bahsi geçen şehirler gerek batı kültüründe gerek bizim kültürümüzde o denli iz bırakmıştır ki ülkenin adı bu şehirlerden esinlenerek anılmıştır.biz fes şehrinden esinlenerek fas demişiz örneğin.batılılıar ise marakesten esinlenip morrocco * adını kullanmaktadır. cezayir şehrinin başkentlik ettiği ülkeye cezayir dememiz gibi birşey bu.
  1 ... ammvl