bugün

entry'ler (1245)

sözlük yazarlarının itirafları

en son yazdıklarıma ekler geldi tabi ama çok önce idi o da ayrı mesele...

- hayatımın hatunu ile tanıştım 3 hafta dayanabildik birbirimize, çünkü o derece birbirimize uyuyorduk. olmadı işte ama bi gün olması için gerekirse yıllarca bekleyeceğim, bu yüzden bu andan itibaren hiç mutlu olamayacağım.

- ve kimseye empoze etmeden söyleyeyim, hala kürtlerden zerre haz etmiyorum. ama içimde bi insani değer yargısı konsepti var ama yine de sevmiyorum lan onları of.

- şimdi başkasını da sevebilirim, ama artık çok geç. o hayatıma girdi bile, çıktı da sayılır ama bir gün geri dönecek diye başkasına tamah edemeyecek hale geldim. çünkü şöle böle olsa ölürüm lan diye hayal ederek anlattığım, o imiş ve hayatıma girdi ve her şey fazla iyi olduğu için bitti. oluyormuş demek ki böyle. sikerim lan.

warrel dane

solo albümü de nevermore kadar başarılı olan vokal.

sonisphere

gerçekten ülkenin müzik vizyonunun göstergesi olan festivaldir. son 2-3 yılı domine eden müzik grubunun gelişi ile iligli herhangi bir heyecan yok, ama performansı bitmiş metallica'yı izlemek için milyonlar veriliyor. mastodon iptal olduğu için bir üzüntü yok. organizatör ne yapıyor, kelepir ama her zaman milyonların akıtılacağı ve popoüleritesini tamamen kaybetmiş olan anathema headliner yapılıyor. ne tükettiğine göre şekillenen bir toplum anlayışının hakim olduğu bu dünyada, türkiye'den iyi müzik çıkmayacağı inancını da iyice körükleyen bu festival, türkiye'de insanların hala müziği 30 yıl geriden takip ettiği imajını hak ettirtecek.

kürtlerin önünde diz çökeceğiniz günler yakındır

bazı kitlelerin anal sekse aç olduğunun dışavurumudur.

fenerbahçe şampiyon olunca herkesin susması

bunu hangi başlığa yazsam bilemedim çünkü her başlık aynı bokun yeşili. her neyse benim de söyleyeceklerim var!

öncelikle, bir fenerbahçeli olarak turkcell süper lig şampiyonu olan bursaspor'u kutluyorum. demek ki hak ettiler ki en fazla puanı toaplayıp şampiyon oldular. ama,

bir de bursaspor'u bu sene etkili çıkış yapana kadar destekelemek aklının ucundan geçmeyen yaşadığı şehrin takımını bile tutmamış olup galatasaray ve beşiktaşı tutmakta olan arkadaşlara bir çift sözüm var. fenerbahçe'yi sevmiyor olabilirsiniz, bunun sebebi sizin de yaptığnız para yedirme olayının en iyisini yapan olması olabilir, ya da başka bir sebeple sevmeyebilirsiniz. 'yensen de yenilsen de taraftarın seninle diye' bağırmasını bilen bjk'lı ve gs'li taraftarlar, sevmedikleri takım şampiyon olsun diye, zaferini değil rengine aşık olduklarını takımın yenilmesi için can atan insanlara dönüşmüşse, sizin bursa'nın şampiyonluğunu kutlamanıza gram hakkınız yoktur. bırakın gerçek bursapsorlular kutlasın sevinsinler.

burada bir taraftar olarak değil, olaylara etiksel olarak yaklaşan biri olarak konuşuyorum. evet fenerliyim ama takip ettiğim de söylenemez, en son rapaiç'lerde kaldım.

takımınızı yense de yenilse de seviyorsanız, şampiyonluk sevincini 5 yıl önce de bursayı destekleyenlere bırakın, siz de kendinize pay biçmeyin.

osmanlı padişahlarının msn adresleri

crazy_boy_1453@saltanat.net

fb türkiye kupasını kazanırsa yapılacak ilk üç şey

tek derdi fenerbahçenin kupa alamaması olanlara kazanılmış olan kupayı hediye etmek. fenerbahçe klubünün yapması gereken budur.

sözlükten 11 fenerli toplanıp kupayı almak

başkanımdan telefon beklememe sebep olaydır.

yunanistan daki protestolarda 3 ölünün olması

eylem yapmayı bildiklerinin göstergesidir.

biz neler içtik neler yedik hala burdayız zirvesi

hala bir zirveye gitmemiş bir sözlük yazarı olarak, beni yine paradoksa sürüklemiş bir zirvedir en nihayetinde, gelmeli miyim?

south park ta hz muhammed e hakaret edilmesi

Bence south park bu yeni bölüm ikilemesi ile (muhtemelen tabi, belki imaginationland gibi üçleme bile olabilir) muhteşem bir senaryo yazmışa benziyor. hz. muhammedle dalga geçme meselesi ise tamamen gereksiz. dalga geçilen kişi hz. muhammed, sen değilsin, bu kadar kişisel algılamamak gerekiyor. ne kadar müslüman olsan da adamlar bunu yapıyor, ve müslüman radikal arkadaşlarımız ne yaparlarsa yapsınlar matt stone ve trey parker'ı bunu yapmaktan alıkoyamayacaklardır. ve evet, isa bu kadar gösterilirmesine rağmen, hala dünyanın büyük çoğunluğu hristiyan, ama sen illa gösterilmeyeeck diye diye iyice tu kaka bi din haline getirdin islamı kardeşim. aynen devam edin.

not: ben muhammed olsaydım, bu bölümü görsem gülerdim yine baya.

katil etme potansiyeli olan sözler

yakışıklısın ama sempatik değilsin.

beş masum kısrağa tecavüz eden aygır beyanatları

- bu sadece başlangıç.

elde edemeyeceğim hiçbir erkek yok diyen kız

bir konu hakkında üç beş bilgiye sahip olduğu için kendini ilah sanan kadın ırkının başka bir çeşidi. ne de olsa kadınların hepsi her konuda ilahtır.

ekmek araştırma enstitüsü

Ekmek Araştırma Enstitüsü, 2009 yılının sonlarında Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nin Beşeri Bilimler Fakültesi'nin parlayan iki yıldızı olan Ege Tülek ve Deniz Ülger tarafından ilk adımları atılmış bir sosyal ayna görevi görmekte olan bir oluşumdur. http://ekmekarastirma.blogspot.com adresinden takip edilebilir.

bir kadını ağlatmanın dayanılmaz çekiciliği

kadınlar sıklıkla ağlarlar, ama erkeklerin için kan ağladı mu durmuyor gerçekten.

veil of maya

yeni albümleri id ile, common man's collapse'den bile daha fazla etki yaratmış bir grup. namaste, codex, unbreakable gibi parçalar dikkat çekmekte.

between the buried and me

the great misdirect albümü ile artık neler yapmak istediklerini anladığımız şahane gruptur. son zamanların en yetenekli gruplarından.

sözlük yazarlarının yaşam kalitesi

+20000 TL gelir ile gereksiz birikim.

20 mart 2010 daniel güiza nın gol atması

zamanın büküldüğünü fark edenler var mı?