bugün

entry'ler (661)

the ile başlayıp s ile biten gruplar

the kinks

kelebeğin saatte 200 km hızla uçması

ferrari'sini satan kelebektir.

ben moody

evanescence'in amy lee ile birlikte kurucusu.
the open door'a kadar olan butun albumlerde imzasi vardir.

the open door

ben moodyin ayrilmasindan sonra cikan ilk evanescence albumu.
tabii ki de cok iyi bir album olmamistir,bir iki sarki haricinde ancak idare eder.

sweet sacrifice

the open door un metalik giris sarkisi.

need for speed carbon

kariyer modunda son adama gelene kadar hic bir yarisi ikinci kez bile oynamadigim *,son adami ise gecmenin imkansiz oldugu bir oyun.

the crusade

trivium'un brutal vokal yerine clean vokal kullandigi ilk album.

acoustic medley

colony albumunden bir in flames sarkisi

1 ytl ile alınabilecekler

1 ytl'e herhangi bir urun * alip,sonra bunu 1.5 ytl'e satip,baska bir urun alip,2'e satip,1-2-4-8-16-64-500 vb. seklinde paramizi katladiktan sonra,sonunda milyoner olmamiz icten bile degildir.ama biraz zor olabilir *

borknagar

empricisim isimli albumleri zannimca en basarili olduklari albumdur.vintersong adli vokalin clean vokalleri borknagar'i diger black metal albumlerinden ayirir.
origin isimli akustik albumleri son albumleridir.

bütünleme

final sinavlarinda sadece sorulara bakip ciktiktan sonra,benzer sorulara calisarak dersi gecmenize olanak saglayan sistem.ne insanlar gordum finalden 10 alip,butunlemeyle gecen..guzel olay sonucta.

blinded by fear

inanilmaz vurucu muzigi ve ayni nitelikteki sozleriyle at the gatesin adeta metal muzik nedir sorusuna verdigi yanittir blinded by fear.olabilecek en gaz gitar riffleri,agresif vokaliyle slaughter of the soul'un da bir ozeti gibidir.ozetle..we are blind to the worlds within us,waiting to be born..

the nightmare factory

all for you nun aksak ritimli,tabii ki super soloya sahip *,king diamond'in sarkilarina benzeyen hos bir sarki.

dave padden

annihilator in all for you ve schizo deluxe albumlerinde vokal yapan insan.
all for you albumunde sesini cok farkli sekillere sokarak muthis bir sekilde kullanirken,schizo deluxe albumunde ise daha sert ve tekduze bir vokal yapmistir.

slaughter of the soul

dunyanin agresifligi en iyi yansitan albumu.her sarkisi ayri bir klasik olan,isvec death metalinin tek albumde toplanmis hali,muthis riffler,agresif bir vokal,muthis sozler..

king diamond

albumlerinde kendi yazdigi inanilmaz hikayelerle adeta bir korku filmi izliyormussunuz izlenimi yaratan,cok farkli ses tonlarinda sarki soyleyebilen bir muzik adami.

a simple mistake

we are not just a moment in time sozunu duymamla kapattigim sarki.
halbuki (bkz: shroud of false)

anathema

yeni sarkilari web sitelerinden indirebilinen grup.
http://www.anathema.ws

intihara sürükleyen anathema şarkıları

kisaca hepsi

world wide suicide

oldukca etkili bir eddie vedder eseri.yok boyle bir vokal efendim *