1. 1.
  ethan hawke ve julie delohi nin başrollerini paylaştığı aslında kadrosunda da başka kimsenin olmadığı küçük bütceli bize viyanayı tanıtan takdire şayan muhabbetlere ev sahipliği yapan bir interrail hikayesi de denebilir.sevgiliyle izlenmemesi tavsiye edilir bi de soundtrack vardır ki çok etkileyicidir
  kath bloom-come here
  kath bloom
  9 -3 ... baadir
 2. 2.
  1995 tarihinde çekilen before sunrise'ın öyle bir sonu vardır ki dersiniz ki bu film böyle bitemez...
  üstünden 9 yıl geçince aynı yönetmen aynı oyuncularla bu sefer before sunset adlı filmi çekmiştir.oyuncuların bu 9 yıl içinde ne kadar da yaşlandıklarını farketmemek çok çok zordur.
  5 ... baadir
 3. 3.
  before sun set le hep karıstırdıgım filmdir hangisi onceydı "hangısı ıkıncı fılmdi yaaaaaaa" dedirten filmlerden biri.*
  2 -2 ... rapter
 4. 4.
  türkçeye "gün doğmadan" olarak çevrilen, diyaloglarıyla insanı kendinden geçiren film. cnbc-e de izledikten sonra cd sini alıp üst üste 2 kere daha izlemiştim. (bkz: aferin)
  5 ... redwinemania
 5. 5.
  tek gecelik ask. ama iliski degil, seks degil, tek gecelik ask. saf bir ask. cok etkileyici bir film.
  film bitince bavulumu toplayip interrail yapmaya gidiyordum az kalsin ama annem yemek yapmisti ben de sonra giderim dedim. sonra da unuttum.
  31 -1 ... laz pacino
 6. 6.
  bügüne kadar çekilen en iyi aşk filmlerinden biri olduğuna inandığım film. ethan hawk ve julie delpie arasında geçen diyaloglar ve ve bu diyaloglardan doğan aşkı anlatır, tek kelimeyle muhteşemdir. 1995'te devam filmi olarak çekilen "before sunset" birlikte geçirdikleri bir geceden 9 yıl sonra bir kitapçıda karşılaşmalarını konu alır. iki film de mutlaka izlenmelidir.
  4 ... dreamcatcher
 7. 7.
  interrail aşıklarını canlandırırlar filmde.. er kişi abdden gelmiş kız ise paristen gelmiştir. viyanada dillere destan bir aşk yaşarlar.. ve gün doğmadan önce birbirlerinden ayrılmak zorundadırlar
  2 ... beyazyelkenli
 8. 8.
  ethan hawke için izlenecek film

  bir diğeri training day
  ... compassrose
 9. 9.
  sırf romantik , duygusal film üzerine kurulu filmlerden nefret edenleri bile zorla izlettiren film. konusu durağan, çok sıradan ama oyuncuların çok başarılı olmasından dolayı o ilk duygusal belki de ilkin ne kadar önemli olduğunu anlatan film. şu da vardır ki 9 yıl sonraki before sunset filmini izledikten sonra hakikaten çok saf bir aşk öyküsüymüş. 9 yıl sonra saf aşık olayından eser yok.
  4 ... kacak kelebek
 10. 10.
  Her ölümlünün,mutlaka izlemesi gereken; mutlaka yaşanması gereken bir (bkz: interrail)aşkının anlatıldığı çok hoş ama içi boş olmayan,etkileyici diyaloglara sahip nadide film. Tası, tarağı toplayıp,alıp basını yollara vurup, aşık olası geliyor adamın.
  3 ... nickless cage