1. 1.
  evet derken kafayı iki yana sallayan, hayır derken one arkaya sallayan tek ırk olan bulgarların yaşadığı anti turistik ülke
  (bkz: varna)
  (bkz: sofya)
  9 ... plug in baby
 2. 2.
  tuna vilayeti.
  2 ... pilotmont
 3. 3.
  Komşulari türkiye, yunanistan, romanya, sirbistan ve makedonya olan balkan ülkesi.diğer kayda değer coğrafi yapilari rila dağlari ve tuna nehridir.ülkenin geneli dağlıktır, tuna irmaği ise batidan doğuya akarak karadenize dökülür.öte yandan bulgaristanda yaşayan türkler, osmanli devletinin iskan politikasinin bir sonucundan başka bişey değildir.rumelinin fethinden sonra bir çok aile anadoludan rumeliye göç ettirilmiştir.birinci dünya savaşının ardindan yaşanan toprak kaybindan sonra bulgaristanda yaşayan türkler dalgalar halinde anavatana dönmeye başlamıştır.En son göç 1989 yilinda bulgaristan hükümetinin türklere uyguladiği insafsiz asimilasyon politikasinin tavana vurmasiyla yaşanmıştır.Hala 8 milyonluk bulgaristanda 1 milyondan fazla türk nüfusu bulunur.Sosyalizmin çökmesinin ardindan özgürlüklerine yavaş yavaş kavuşmaya başlayan türk azınlık "hak ve özgürlükler partisi" adi altinda bir parti bile kurmuş ve 2005 seçimlerinde sandiktan 3. çıkarak koalisyona katılmıştır.bu durum üzerine bulgaristandaki milliyetci parti küplere binmişse ve saçını başını yolarak eylemler yapmışşsa bile etkili olamamıştır kendi halkindan bile veto yemiştir.150 küsür kisilik mecliste 30 a yakin türk milletvekili yerini almistir.
  6 ... heyyavrumhey
 4. 4.
  Türklerden kurtuluş günlerinde sözde osmanlı katliamlarını anlatan filmler yayınlayan, her bir bulgar ile bir osmanlı polemiğine girmeniz mümkün olan, çıplak baldırı dekolteden sayıp X'ın muhteşem dekoltesi diyerek lanse eden magazincilerin gidip oradaki bayan şarkıcılara bir göz atmaları gereken (bkz: anelia gergana), içinde bir sürü Türkçe kelime bulunan anadile sahip, Arabanın çok ucuz olduğu ve araba almak isteyen bulgarların hafta sonu almanya'ya giderek bir araba alıp gelmelerinin bakkaldan su almak kadar kolay olduğu (bkz: avrupa birliği), varna, sofya, plovdiv ve velicu turnova şehirlerinin görülmesi gereken güzel bir ülke.
  4 -1 ... blindguardian
 5. 5.
  kızlarının güzelliği ile ünlü kuzey komşumuz.
  3 -3 ... legend of the stranger
 6. 6.
  aslında bulgarlar türk'tür. slavların bulgarları hristiyanlaştırması nedeniyle türklük özelliklerini kaybetmişlerdir. aynı durum için (bkz: macaristan)
  8 -5 ... columbia1990
 7. 7.
  1994 dünya kupası'nda çeyrek finalde almanya'yı yenmesiyle tüm dünyayı şaşırtan ülke
  2 ... columbia1990
 8. 8.
  otobüs ile gidilmesi makul bir ülke. türkiye'de bazı otobüs şirketleri bulgaristan'a sefer düzenlemektedir.
  ... columbia1990
 9. 9.
  avrupa birliğinin yeni üyesidir.
  ... atlas
 10. 10.
  bulgaristanlı şarkıcıların çektikleri klipler hint kliplerinden bile komiktir. izlemesi dalga geçmesi zevklidir. bide acayip ucuzdur bu ülke buraya kıyasla. burda espresso yu 3-4 ytl ye içerken orda 500 bin liraya içebilirsiniz. tabi bunu bide euro ya çevirmek gerekir bugün itibariyle. (bkz: avrupa birliği)
  2 ... zerre