1. 1.
  doğu avrupanın en güzel ülkelerinden biri..doğal zenginlikleriyle ünlü,avrupanın en uzun ve büyük mağarasına sahip* yaşanası ülke..
  4 -1 ... thoth
 2. 2.
  para birimi dinar olan,sırpça-hırvatça karışımı bir dili bulunan,balkanların prusyalıları olarak nitelendirilen ülke.
  -1 ... elendil
 3. 3.
  başkenti büyüleyici olan, ama gerisine prim verilmeyecek nacizhane ülke, bir de o içki fiyatları var ki insana kafayı yedirecek ve kısa bir sürede insanı alkolik yapabilecek ülke.teran şarabından bahsedilmesi bile gereksi olabilecek kadar güzel olan ülke...
  1 -1 ... ze(k13
 4. 4.
  para birimi sloven tolar ı ya da diğer bir deyişle sloven dolar ıdır*.nüfusu iki milyon civarındadır.başkenti Ljubljana,diğer önemli şehirleri de koper ve maribor dur.halkı katoliktir ve hepsi de türkler i çok sevmeseler de oldukça hoştur.

  kızları olsun doğası olsun süper bir ülkedir,bulunduğunuz köye ayılar saldırsa da onları öldüremezsiniz ayrıca,yasaktır!

  basketbolda oldukça iyidir,futbolda ise en son 2002 dünya kupasına katılmıştır.hatırladığım kadarıyla paraguay la berabere kalmış,ispanya ya yenilmiş,gruptan çıkamamıştır.milan osterc isimli pivot santrforları bursaspor da ve malatyaspor da oynamıştır.gidilesi,görülesi,yiyilesi bir ülkedir.

  adria airlanes isimli havayolu şirketi doğrudan slovenya ya thy den çok daha ucuza uçmakta,hatta hostesleri eğer renkli gözlü ve sarışın sayılabilecek biriyseniz sizinle slovence konuşmaktadır**.

  yugoslavya nın dağılması sırasında almanya bu devleti hemen himayesine almıştır;savaştan en az hasarla çıkan ülkedir diyebiliriz.
  4 ... disco inferno
 5. 5.
  (bkz: piran) * *
  ... steril mikrop
 6. 6.
  kayak sporunun inanılmaz bir zevkle icra edildiği 3 kere gittiğim harika ülke.
  ... randy
 7. 7.
  yazin bile en az 10 dakika yagmur ceken ulkedir.
  ... rd_stc
 8. 8.
  avroya geçen 13. avrupa birliği üyesidir.
  ... atlas
 9. 9.
  hiç yapmadıkları seyi yapıp, 2003 eurovizyon sarkı yarışmasın'da ülkemize 10 puan veren ülkedir. oylamanın son ülkesi oldugu için "ten points goes to turkey" cümlesinden sonra türkiye ekibinin birincilik sevinci görülmeye degerdir.

  http://www.youtube.com/watch?v=t_OvsABZEew+ <--- ilgili video için tıklayınız.
  1 ... melankolik
 10. 10.
  yüzde 2.1 dolayında müslümanın yaşadığı avrupa ülkesi. *
  1 -1 ... legend of the stranger