bugün

mangalların vazgeçilmezi, 30'a kadar yenebilen muazzam gıda. amk hayvanları uçamadığına göre allah tavuk kanadı bizim için yaratmış.
Birayla iyi giden meret.
Tavukta en sevmediğim bölgedir. Yemem gerekiyorsa da derisini çıkarır yerim.
olsada yesek.
tavuk ürünlerindeki favorim. tava,ızgara,fırın her türlü şekle gelir. ama ben en çok tavasını severim. bir de tavuk ürünleri içersinde en pahalısı budur. yine de markette en çok bu biter. bol bol yiyin amk. ha son bir şey yanında bulgur pilavı şahane gider. *
görsel
Tavuğun oransal olarak en küçük ve en zor elde edilen bölgesi olduğu için en pahalı ve en lezzetli yeridir.
Mangal bir ayrıdır ama yoksa tavada az yağda kızartacaksın, arzuya göre pulbiber kekik, yanında ya patates ya makarna ya bulgur pilav..
Canım ne çekti bea.
biraz fazla pişmişi bira ile iyi gidendir.
Mangal keyfinin olmazsa olmaz lezzetidir.

Birkaç saat öncesinde terbiyeleyerek, kurumasına izin vermeden ama nar gibi kızartarak servis edilmesi gerekir.

tabağımı alıp, koltuğa gömülerek kanat kemirmeye ba yı lı yo rum!
Güzel bir film eşliğinde.
Elimin ağzımın yağlanmasına zerre aldırmadan...
yanında çoban salata ile lezzetine lezzet katılabilecek yiyecek. keşke olsa da yiyebilsek.
Aç olduğun zaman işkence haline gelen yiyecek. Sadece keyfi olarak yenmelidir. Aldığın enerji, ete ulaşmak için harcadığın enerjiye değmeyebiliyor bazen.
Yerim ama pek sevmem, sarma daha iyi. Bana böyle löp et olacak.
Garibanın elinde bir tek tavuk eti kaldı.

Yakında onu da alamayacak.

(bkz: Sen Türkiye’sin çok düşünme bunları)
hiçbir zaman yıldızımın barışık olmadığı, arada zorunluluktan dolayı yediğim tavuk ürünü.
tavuk göğsü, buu daha çok hoşuma gidiyor. kanat pek lezzetli gelmiyor bana.
Yerken insanı zorlayan tavuk çeşidi. Hiçbir zaman tercihim olmaz. Yok mu şöyle bi kelebek
neden popüler olduğu ve lezzetli bulunduğunu anlamadığım tavuğun kısa mesafe uçmak için kullandığı organ.

iki gıdım et ya çıkıyor ya çıkmıyor, ama mangallarda saatlerce oturup bunu pişirmekle uğraşıyorlar. ya arkadaş, 45 dakika evirip çevirdiğin bu şeyde dişin kovuğuna yetecek kadar et bile yok.

tavuk pirzola olarak satılan, butun üst tarafı bir kısım var, o varken bunu pişirmekle uğraşmak net mallıktır. tavuk pirzolada kemik de yok sadece pişmesi biraz uzun sürüyor o kadar. lezzeti de kanata 10 çeker.
mangal da tercih edildiği için fiyatı yüksek diye düşünüyorum. şahsen içinde et yok denecek miktarda şahsen para verip almam. bunun yerine pirzola tercih ederim. gerçi tavuk yemiyorum.
beton ekonomisi yüzüne fiyatı 30 - 35 tl bandındadır. ama olsun arkadaşlar, şehir hastanelerimiz var, onu yiyemezseniz, 3.köprü var.
mangal için kırmızı etten çok daha iyi bir tercihtir. ekmeksiz 1.5 porsiyon tüketilmesi makuldür.
Kartal köz kanat restoranda yemenizi tavsiye ederim.
doyurmaz ama lezzetlidir. fakirin tercihi değildir zengin için ise çerezdir.
Mangalı mangal yapandır. Yanına da salata. Afiyet olsun.
En lezzetli mangal yiyeceklerinden biridir.
Yanına da açacaksın bir 35 lik. Bir de acılı ezme off of of.
görsel

Onun da en güzelini yaparız.