bugün

galatasaray' ın çanakkale dardanelspor' dan transfer ettiği genç yetenek. geçen sezon bulunduğu ligin en iyi oyuncusu olarak gösteriliyordu. galatasaray' a 1 milyon euro gibi bir maliyetle gelen futbolcuyla 5 yıllık anlaşma yapıldı. ön libero mevkiinde artık rekabet var. galatasaray' a hayırlı olsun.

galatasaray' ın çanakkale dardanelspor' dan diğer transferleri için,

(bkz: fevzi elmas)
(bkz: hasan kabze)
03.03.1986 doğumlu galatasaray'ın yeni trasferlerinden. junichi inamoto ile aynı gün sözleşme imzalamasından dolayı, transferi fazla haber olamamıştır.
2 yıldır galatasarayın transfer edeceği hayaliyle izlediğim genç oyuncu. çok soğuk kanlı akıllı birde sanırım ciğer değil kompresör taşıyor kıçındada motor olduğundan şüpheliyim çünkü normal insan gibi koşmuyor
umuyoruz ikinci bir hasan kabze dir ve hakan şükür benzeri bir dinozor tarafından as çıkma şansı kapanmaz.
şutlarıda bayaa iyi bu arkadaşın,yolu açık olsun..
9 eylül 2006 denizlispor galatasaray maçı' nın tek olumlu yansıması olan futbolcu. başlığını açarken yaptığım yorumlarda haklı çıkacağımı görmek çok güzel.
tsubasa kadar oynamaktadır. bu yeter bir performans mıdır, tartışılır..
defansif yönü vardır bu arkadaşımızın.uzun pas atabiliyor,top saklayabiliyor,alan değiştirebiliyor,çok fazla koşuyor.bütün bunlara rağmen yedek kulübesinde oturuyor.yerine oynayan futbolcu ise inamoto idi.feldkamp ile birlikte umarım ilk onbir çıkmaya başlar.sene içinde gayet başarılı maçlar çıkarmıştır.bu da kendisine şans verildiği takdirde başarılı olacağını gösterir...
futbol oynamayı biliyor.

(bkz: ömer üründül terminolojisi)
galatasaraya yavaş ama emin adımlarla yakışan bir yetenek.
Şutları iyidir.
galatasaray da ilk oynadigi mac bir sampiyonlar ligi maciydi kendisinden nefret etirmisti ama yavas yavas yine sevdirten oyuncu.
(bkz: gemi)
sağ ayak, sol ayak hiç ayırt etmeden mesafe tanımaksızın şut atan, biraz büyükçe bir burna sahip olan, iyi bir futbolcu.

(bkz: ön libero)
marco aurelio'ya birşey olursa milli takımın hali nice olur, endişemizi biraz dindirmiş oyuncudur. şimdi değil ama en geç 2 seneye milli 11'i zorlar gibi geliyor bana.
Galatasaray'ın son yıllarda yaptığı en iyi transferlerindendir bana göre. Bana gelip "kardeş iyi bir ön libero nasıl olmalıdır?" diye sorsalar öncelikle uzun boylu olmalıdır derim. Mehmet topal'da ortasahadaki hava toplarını alabilecek uzun bir oyuncu. bu kıstası başarıyla geçti yani. Bir diğer kriterim ise uzaktan güzel şutlar atabilmesidir. Mehmet topal'da son zamanda attığı gollerle iyi şut çektiğini gösterdi. Bu da tamam. teknik ve çabukluk açısından ise kendisini geliştirmesi gerekiyor. Sanki biraz ağır, hoş kendisi daha 21-22 yaşlarında olduğundan önünde kendisini geliştirmesi için uzun seneler var. Uzun paslarında isabet yüzdesi biraz düşük fakat bu da oynadıkça düzelecek bir sorun.
galatasaray'ın harcamaması, kendisini biraz daha geliştirmesi halinde euro 2008 kadrosunda mutlaka yer alması gereken, iyi bir performansla aurelio'yu kesebilecek olan futbolcu.
(bkz: sen neymişsin be abi)
her geçen gün kendisini biraz daha geliştirmekte olan başarılı galatasaray futbolcusudur.
fenerbahçe maçının emre güngör ile birlikte en önemli ismi olmayı başarmakla birlikte, a milli takım kadrosuna çağırılması kendisine ayrı bir güven kazandırmış.
başarılarının devamını diliyoruz.
euro 2008'de patlama yapması muhtemel genç futbolcudur. lakin şımarmamalıdır, bir taraflarını kaldırmamalıdır. türk futboluna ve galatasaray'a hayırlı olsundur.
hayvani derecede toplar kaptığı için takım arkadaşları örümcek lakabını takmışlardır. milli takıma çağırılması da gösterdiği başarının karşılığıdır.
ön liberoda bulunması gereken özelliklerin birçoğuna sahip bu arkadasımız uzaklardan mermi gibi toplar çıkarabilmektedir. 3 şubat fenerbahçe galatasaray maçı nda ne kadar soğukkanlı olabilecegini göstererek gelecek için bizi ve tüm türk futbolunu sevindirmiştir.
bu adam bu kadar iyi yolda iken ganalı barussayı neden aldınız ey yönetim diye seslenmek istiyorum ; burdan da idda ediyorum ki barussa gelince topal kesilecek ve yedek kulubesine oturacaktır ; welhasıl kelam gine olan türk futbolcusuna olacaktır yazıktır günahtır , bügün gördük ki * 11 tane yerli futbolcu brezilya karmasıyla başa baş oynamıştır, bu maçın da en iyi adamı mehmet topaldır...
umariz ki önü kesilmezde türk futboluna katkıları devam eyler
türk futboluna inanılmaz katkıları olan dehşet-ül vahşet yetenek. geçen gün adnan abiyle konuştum, lampard'la anlaştık da eşini ikna edemedik sto dedi, abi dedim yapma etme mehmet topal'ın önünü kesme, türk futbolunun önünü aç abi dedim. tamam o zaman yedek olsun diye barusso'yu alalım bari kabulün müdür diye sordu. biraz naz yaptım ama kabul ettim. çekilin, açın türk futbolunun önünü, durduramazsınız mehmet topal geliyor !!
ön libero olmak için yeterli kalitelere sahip olmayan adam. ön libero defans değildir. sadece top almaz, top da dağıtır. ayrıca ön libero oyuncusu güçlü olmalıdır.

(bkz: ahmet barusso)
(bkz: stefan appiah)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar