bugün

entry'ler (661)

boğaz köprüsünden geçerken düşünülen şeyler

'yav şu yalılarda kim yaşıyor? acaba bekar kızları var mıdır?' şeklinde insanın kafasını bulandıran cinsten düşüncelerdir.

sesi etkileyici olan ünlüler

(bkz: sertab erener)
(bkz: bruce dickinson)
(bkz: ozzy osbourne)
(bkz: axl rose)
(bkz: vs vs)*

engelberg

isviçre'de Luzern kentine 36 km mesafede bulunan, ünlü birçok kayak merkezine ev sahipliği yapan şirin isviçre kasabası. Eğer yeterince şanslıysanız ağustosta dahi çok kısıtlı bir alanda olmakla beraber kayak yapabilirsiniz.

satakuntatalo

Helsinki merkezinde, her yere yakın, uygun fiyatla konaklama imkanı olan hostel.

saariselka

Finlandiya'nın kuzeyini içine alan Laponya bölgesinde bulunan turizm kasabasının ismi. Sokaklarında insandan çok geyikle karşılaşabileceğiniz, yolların kenarlarını yaban mersinlerinin süslediği, en sıcak yaz aylarında dahi sıcaklığın 5-6 dereceyi geçmediği, doğanın kucağında ormanların içinde sessiz ve şirin yerleşim yeri.

türk futbol tarihinin en büyük golcüsü fatih tekke

lefter küçükandonyanis ve metin oktay gibi efsaneler varken çok da mantıklı ve gerçekçi olmayan önermedir.

zengine iyi fakire kötü davranan doktor

fakire iyi zengine kötü davranan milenyum Robin Hood'u olmaya özenmiş doktorun zıttı, paragöz insan müsvettesidir.

tkb

kis. teftiş kurulu başkanlığı.

yaşı geçkin yazarlar

hey gidi günler hey diyerek rakı masalarında efkar dağıtmaya çalışan, artık ortaokul ve lise yıllarını pek hatırlamayan emektar yazarlar topluluğu.

teftiş kurulu

bankalar başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlarda işleyişin düzgün yapılmasını, varsa hata veya suistimallerin farkedilerek düzeltilmesi,eksikliklerin ya da sistem açıklarının tespit edilerek tamamlanmasıyla ilgilenen, müfettişlerden oluşan, eğer bankada ise geleceğin muhtemel yöneticilerini yetiştiren, içinde bulunduğu kurumun en fazla çekinilen birimi.

örümcek adam

(#64422)

gölköy

kastamonu'ya bağlı 1.ci Jandarma Er Eğitim Taburu'nun yer aldığı ufak ve şirin köy.

astronut

ilk olarak 1960'ların sonlarında Apollo-3 mekiğinde yanlışlıkla uzaya gönderilen ilk fındık ve sonrasında gönderilmeye ve orada yetiştirilmeye başlanan uzay yolcusu fındıklara verilen genel ad.

birinci nesil

sözlüğün geldiği noktaya bakıp bakıp iç geçiren, sonrasında kendini ve yitip giden gençliğini şarap kadehlerinde arayıp bulamayan içinde bulunduğum güruh.*

ekrem kerem oktay

Gün itibariyle 10 senelik yakın dostum, arkadaşımdır. Üniversite öğrencilik yıllarında Bilkent Üniversitesinde 10 küsür senelik ATA grubu hegemonyasına arkadaşlarıyla beraber son vermiş ve öğrenci konsey başkanlığına seçilmiş, görevi layıkiyle yapmıştır. Jean Monnet bursu kazanarak Hollanda Leiden Üniversitesinde yüksek lisansını yapmıştır. Halen Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesinde doktorasını yapmaktadır. Akademik başarılarının yanı sıra aile geleneği olarak başladığı siyasi yaşantısında da etkin çalışmalar içerisinde bulunmuştur. Genç yaşına rağmen TEPAV bünyesinde çalışmış ve şu anda da TOBB bünyesinde Başkan Rifat Hisarciklioğlu'nun danışmanlık görevini yürütmektedir. Herhangi bir projenin ürünü olmaktan çok emeğin ve azmin zaferi olarak hakettiği noktaya gelmiş genç siyasetçidir.

lion

lions kulüplerine üye olan zatlara verilen sıfat.

nyktis

Nykteus'un kızı. Thebai kralı Labdakos ile evlendi. Laios doğdu.

nyktime

Lesbos kralı Epopeus'un kızı. Babasına gönül verdiği için tanrılar onu yarasaya çevirdiler.

nykteus

Poseidon ile Kelene'nin oğlu, Antiope'nin babası.

notos

En önemli dört rüzgardan biri. Eos ile Astraeos'un oğlu. Güney rüzgarı Lodos olarak bilinir.