bugün

stanley kubrick gibi abartılmış bir balondur. inception izledim ee diye bitirdim. Memento izledim bu ne amk dedim bi sikim anlamadım boşa vakit kaybı oldu. Prestij izledim nası bittiği belli değil onun da. Dari night falan zaten marvel filmi son filminin dvdyi aldım izlemedim bile. Dunkirk izledim en son güya savaş filmi ulan bu kadar dandik film mi olur atlaya atlaya söve söve izledim. Fragmanı da çok iyi gibiydi Churchill konusması falan. Ama film berbat ötesi memento gibi. Kısacası bunun ve stanley kubrickin hiçbir filmini izlememeye karar vermiştim ama bu it iyi reklamını yapıyor oppenheimera gitmeyi düşünüyordum ama yorumlara bakınca dunkirk gibi sıkıcı bi şey herhalde.
bugün doğum günü. 52 yaşına girdi. top 250 de 7 filmi var.
interstellar filminde efekt için tarla kiralayıp, Mısır ekip, film bitince mısırı satıp onun da parasını almış. Tenet filmindeki altınları da satın almış, film çekimleri bitince satmış. iki olaydanda bayağı kâr etmiş.
dengesizin teki. tenette patlattığı uçak gerçekmiş. efektle falan uğraşmamış ayı, boeing 747'yi harbiden patlatmış.
yarrağımın başı gibi filmler yapan yönetmenimsi.
Yeni filminin anlaşmasıyla “yok artık!” Dedirten yönetmen.

Kendisi çok önceden kendini efsaneler arasına yazılmış olmasına rağmen, yaptığı anlaşmayla bir rekoru daha eline almak istediği belli oluyor.

“Tenet” filminin yapım şirketi ile arası bozulmuş. Yeterli bütçe vermedikleri için. Paramonth film ile yaptığı anlaşma ise hem paramonth’u tekrar yükseltecek hem de paramonth’a neredeyse para kazandırmayacak düzeyde. 100 m film bütçesi, 100 m de reklam bütçesi istemiş. Ayrıca firma 100 gün boyunca başka film çıkartamayacak ve gişeden de hatrı sayılır bir pay verecek. 2. Dünya savaşını gerçekten hissettirecek galiba.
sen nasıl bi kralsın ya. az önce tenetin fragamını izlerken aklımdan geçen. yine yapmış amk.

https://www.youtube.com/watch?v=vOrtzgVoFAk
inception ile kariyerinin zirvesini yaşamış, dunkirk çöpünden bu yana da aşağı doğru dalışa geçmiş olan yönetmen.

Muhtemelen tenet de sikko bir film çıkacak.
https://youtu.be/khX1kmtktSg
2020 temmuz ayında çıkacak olan tenet filmini sabırsızlıkla bekliyorum. Beklentiyi yüksek tutuyorum elimde değil.

Nolan, zaman serilerinden b serisini işleyecek yanlış anlamadıysam.
büyük yönetmen, büyük senarist.
http://www.youtube.com/watch?v=khX1kmtktSg
https://www.youtube.com/w...h?v=C3DScYKzw80&t=68s
abartılmış yönetmen. bu adamın imkanlarının yarısına bile sahip olmamasına rağmen zeki demirkubuz bu adama bin basar bence açık ve net.
Dört gözle bekliyorum "tenet"i. Umarım filmin en can alıcı bölümlerini fragmana kilitlememişlerdir zira bu beni üzer.
Şu 'tenet' çıksa da gözümüz film görse.

Fragmanı bile heyecanlandırdı.
dunkirk filminin setinde insanların dikkatini bozuyor diye su sişelerini, tembelliğe sevk ediyor diye de sandalyeleri yasaklamış.

yav o değil de dunkirk gibi bir filmi neden yaparsın sen abi?
reis bi film yapsa da izlesek.
çoğu zaman lineer olmayan, hikaye anlatıcılığına sahip, ünlü yazar-yönetmeni Christopher Nolan, 30 Temmuz 1970'te Londra, ingiltere'de doğdu. 15 yıllık film yapımcılığı boyunca, Nolan düşük bütçeli bağımsız filmlerden şimdiye kadar yapılmış en büyük gişe rekorları kıran filmlerde çalışmaya başladı.
kurgunun tepe noktası, her filmi ilgiyle izlenir.
Dunkirk denen faciayı da yapan yönetmen. Sırf araya renk olsun diye bir çuval incirin içine sıçılır mı amk?
Gelmiş geçmiş en karizma batman filmlerini yaptı .

Dc o gün bu götünü doğrulamadı. Çıta çok yüksekte.
batman serisini b.k etmesiyle bilinen amator ingiliz. bunun bir de fanboylari var evlerden irak.
(#39827498)
buyuk balon. christian bale ile birlikte batman'in anasini sikmislerdir.
son dönemin en iyi yönetmenlerindendir. çok kaliteli fimler çekmesine rağmen gişe kaygısıyla çekilmiş filmleri de mevcut. kendisinden yeniden memento gibi filmler bekliyoruz.
Süper kahraman dünyasını en gerçekçi olarak beyaz perdeye yansıtan yönetmen.

The dark knight

The dark knight rises

Bir bunlara bakın, bir de diğer dc filmlerine.