bugün

türkiye'yi dünya kupasıda görmek istediğimiz yıl.

(bkz: 2010 dunya kupasi)
türkiye'nin ev sahipliğini yapacağı dünya basketbol şampiyonasının yapılacağı yıl.
(bkz: 2010 yılında uludag sozluk)
lost adlı bizi meraktan psikopata çeviren dizinin finalinin yayınlanacağı yıl.

yapımcılar surpriz bir son diyerek beni heyecanlandırmak yerine bulandırdılar ama bakacaz artık önümüzde koskoca 3 yıl var...
istanbulun avrupa kültür başkenti olacağı yıl.
windows 7 nin lansmanının yapılacağı yıl.
türkiye'de japonya yılı olacaktır.
istanbul'un avrupa kültür başkenti olacağı yıldır, böyle bir yıla girerken taksim'de tacize uğrayan bayanları izleyeceğizdir. bir gün sonraki haberlerde komik bir fon müziği eşliğinde o sabah sarhoş olup arabasında sızanları izleyeceğizdir. süper bir yıl olacaktır.
öss sistemin yine değiştiği amiyane tabirle b*k edildiği yıldır.
ilk dakikaları 30 milyonluk piyango ikramiyesine gebedir.
(bkz: avrupa kültür başkenti)
ingilizecesi de türkçesi de tekerleme gibi olan yıl. ikibinon =tu tavzınd ten
ankagücümün yüzüncü yılı 2010-1910=100...
benim küçük dünyamda benim yılım olacak yıldır. Hazırlıklar şimdiden başladı.

(bkz: yazarı ilgilendirecek derecede subjektif entryler)
kurban bayramı'nın salı, çarşamba, perşembe ve cuma'ya denk geleceği sene. bu bakımdan 2010 senesi daha gelmeden beklentilerimi karşılamıştır diyebilirim.
devlet memurunun her 3 günün 2 sinde tatil yapacağı yıl. boşuna değilmiş demek ki bu kpss kuyrukları.
2009 un bitişiyle başlar, 2011 in başlangıcıyla biter.
başlangıcıyla 2009 biter, bitişiyle 2011 başlar.
parası neyse verip türkiye'deki yazarlardan önce gireceğim yıl. ee böyle bir yılı yurt dışında yaşamak da ayrıcalık olacak tabii.
girsek mi girmesek mi seçeneği olmayan yıllardan birisi daha.
malvarlığının büyük kısmının konserde heba olacağı yıl.
(bkz: yeni yıl)
milliyetçi hareket partisinin 41. kuruluş yılı.
yazıyla: (bkz: ikibin on)
piçliğine: (bkz: ikibin off)
2009 yılının bitmesiyle beraber ardından gelecek olan yeni yıldır. hayırlara falan felan vesile olmasını niyaz miyaz ederiz. ayrıca yazım bakımındanda diğer yıllara kapak atacak olan yıl olmaya adaydır. şayet en güzel yıl deseler ben 2010'u seçerdim.
sagopa kajmer'in ikiçiftsıfıraltı, ikiçiftsıfırdokuz gibi ifadelerinin kullanımdan kalkacağı yılların başlangıcı.