1. 1.
  yönetmenliğini christopher nolan ın yaptıgı batman i christian bale in oynadıgı 2005 yapımı serinin son filmi
  gayet başarılı bi filmdir
  batman in neden batman oldugunu onu batman olmaya hangi durumların yardımcı oldugunu anlatan güzel bi seri başlangıcı filmi umuyoruz ki film seri halinde devam eder...
  4 ... straightflush
 2. 2.
  son iki rezalet filmden sonra ilaç gibi geldiysede tim burton ın batman ve batman returns filmlerindeki gothic atmosfer ve hava yakalanamamıştır.ilk iki filmden kötü diğerlerinden iyidir.
  1 ... disco inferno
 3. 3.
  tim burton'ın,gotham'ı,gotik,karanlık havasını en iyi anlattığı iki filmden sonra,''kısmet onaymış'' diye düşüncelere sevk ederek,christopher nolan tarafından 2005 yılının en çok ses getiren filmlerden birisi olarak çekilmiş,christian bale'in ise,karizma yoksunu olsa da,michael keaton ve val kilmer'dan* sonra en iyi batman olarak karşımıza çıktığı,cast'ında ise,liam neeson,morgan freeman,michael caine,gary oldman,rutger hauer ve ken watanabe gibi baba oyuncuları ve yanın sıra başarılı cillian murphy ve cruise kapatması katie holmes gibi ünlü ama vasatı aşamayan oyuncuyu da barındıran,senaryosu,batman'ın iç dünyasını,ve öncesini anlatması,bilgisayar efektlerine fazla başvurulmaması itibariyle,izleyenlerinin gönlünü fethetmesine rağmen,özellikle aksiyon ve dövüş sahnelerindeki yakın çekimlerin birbirine karışması sonucunda bu sahnelerin b.ka gitmesini sağlamış,buna rağmen,oyunculukları,sırıtmayan çekim açıları,yeni filme göz kırpan sonu ve sona giden kapanış sekansıyla,batman hayranlarını tatmin etmiş,devam filmini dört gözle beklettiren film..
  2 ... faidelibilgi
 4. 4.
  Toplumsal ve hukuksal değerlerin çöküşe uğradığı gotham gotham'la özdeşleşmiş bir ailenin çocuğu olan bruce wayne nin korkaklar dünyasından korkutucu bir efsane olarak doğmasını anlatan film.Suçluların hala saha maç yaptığı bir şehirde (bkz: imposibble is nothing) tadında bir giriş yapıyor filmde batman.Umutsuz bir şehirde umut meyvelerinin filizlenmesini sağlıyor.Herkesin içinde ulan bu herifte bir b.k diye var diye geçerken o sadece insanları ve şehri düşünüyor.Bir düşüşten bir efsaneye,bir sembole......
  -Neden düşerizz?
  -Yeniden yükselmek için!
  1 ... the godfather
 5. 5.
  en iyi batman filmi olduğu aşikar.ama yine de böyle abartılacak çapta bir film değil.
  1 ... pulp fiction
 6. 6.
  klan öğeleri inandırıcı gelmediği için midir yoksa christian bale 'in dağdaki şatovari yapıdan kaçışındaki saçmalıklar göze takıldığından mıdır nedir bir türlü tatmin etmedi bu film beni. sevmek istedim onu.. ama olmadı.. ayrıntıcı insanları ve filmin kendi konusu içerisinde mantıklı olması beklentisi olanları da tatmin etmeyecektir.

  Katie Holmes da görüntü itibari ile konsepte oturmamıştı. yanlış seçimdi. genç kız görünümü ile sırıtıyordu filmin içinde.

  edit : katie holmes 'un bu filmin içerisinde ne amaçla kullanıldığını anlamayanlar 141 dakika boyunca sütyensiz dolaşarak göğüs uçlarını gözümüze soktuğuna dikkat etsin. evet katie holmes bir batman filmi için fazla ufak tefek, fazla şirin kadın. batman kadınlarının hepsi uzun boylu ve kadınsı olmuştur, konsepti böyledir. ufak tefek şirin seksi bir oyuncu hatadır, hele bunu o yönde kullanmak daha büyük hatadır.
  2 -2 ... roy mustang
 7. 7.
  christian bale'in karizmasıyla batman'in karizmasının birleştiği şukela film. devamı için (bkz: the dark knight)
  3 -1 ... jusenas
 8. 8.
  (bkz: the dark knight)
  1 ... micro cuts
 9. 9.
  christian bale bu filmde oynamak uzere christopher nolan ile ilk defa gorustugunde, the machinist'teki akillara zarar derecedeki zayif halindedir ve nolan'i karalar baglar bu yuzden dogal olarak ve kendisine hemen kilo almaya baslamasini soyler fakat durumu abartan bale cekimler oncesinde o kadar kilo ve kas yapmistir ki, kendisi batman kostumunun icine giremez ve tekrar kilo vermesi gerekir bir miktar.
  3 ... kenjin
 10. 10.
  daha iyi yükselmek için düşmenin şart olduğunu ve bir de süper kahraman kostümüne bürünen insanın sesinin, otomatik olarak kalınlaştığını bizlere gösteren film. o kostumu giyince ses tellerini kalınlaştıran bir etki hasıl oluyor demek ki!

  drama ile iyice yoğrulmuş aksiyon gibi birşey herhalde bu. sonu belli olan filmlerden biri. siz hiç ailenizin kahramanının, filmin sonunda ayakta kalmadığı ve esas kızı öpmediği bir superhero filmi hatırlıyor musunuz?

  ama kadro iyi. michael caine her zamanki ingiliz aksanı ile her zamanki gibi yardımcı ama yine her zamanki gibi harika. leon daki hapçı psikopat gary oldman biraz yaşlanmış ve beklentilerin aksine ( ki kendisini kötü rollerden tanırız ) polis teşkilatındaki tek güvenilir, dürüst çavuşu gayet güzel canlandırıyor.

  yönetmen christopher nolan olunca izlemeden duramıyor insan.
  2 ... zarth vader